Výsadba citrónovej uhorky - Ako pestovať citrónovú uhorkuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Čo je to citrónová uhorka? Aj keď sa táto okrúhla žltá zelenina často pestuje ako novinka, je cenená pre svoju jemnú, sladkú chuť a chladnú chrumkavú štruktúru. (Mimochodom, citrónové uhorky nechutia ako citrusy!) Ďalšou výhodou je, že rastliny citrónovej uhorky pokračujú v produkcii neskôr v sezóne ako väčšina ostatných odrôd. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako si na záhrade vypestovať citrónovú uhorku.

Ako pestovať citrónovú uhorku

Takže by ste sa chceli dozvedieť viac o výsadbe citrónovej uhorky. Na začiatok je potrebné povedať, že pestovanie citrónových uhoriek nie je ťažké. Rastliny citrónovej uhorky však vyžadujú plné slnečné svetlo a bohatú dobre priepustnú pôdu - podobne ako každá iná odroda uhorky. Kopček kompostu alebo dobre zhnitého hnoja dobre naštartuje výsadbu citrónovej uhorky.

Semená citrónovej uhorky vysaďte do riadkov alebo kopcov po tom, ako sa pôda zahreje na 12 ° C, zvyčajne vo väčšine podnebia od polovice do konca mája. Medzi každou rastlinou nechajte 36 až 60 palcov (91 - 152 cm.); citrónové uhorky môžu mať veľkosť tenisových loptičiek, stále však potrebujú dostatok priestoru na rozloženie.

Ako sa starať o pestovanie citrónových uhoriek

Pravidelne zalievajte rastliny citrónovej uhorky a udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, ale nie rozmočenú; vo väčšine podnebia stačí asi 2,5 cm (2,5 palca) týždenne. Voda v spodnej časti rastliny, aby listy boli suché, pretože vlhké listy sú náchylnejšie na múčnatku a iné choroby. Kvapkový zavlažovací systém alebo hadica na namáčanie sú najefektívnejším spôsobom polievania rastlín citrónovej uhorky.

Rastlinám citrónovej uhorky prospieva tenká vrstva mulča, ktorá udržuje pôdu chladnú, ale mulčujte ju až po zahriatí pôdy. Obmedzte mulčovanie na 3 palce (7,5 cm), najmä ak sú problémom slimáky.

Hnojiť rastliny citrónovej uhorky každé dva týždne pomocou tekutého hnojiva na všeobecné účely. Prípadne použite suché hnojivo podľa pokynov na etikete.

Dávajte pozor na škodcov, ako sú vošky a roztoče, ktoré sa zvyčajne dajú ľahko potlačiť insekticídnym mydlovým sprejom. Ručne vyberte všetky tekvice, ktoré by sa mohli vyskytnúť. Vyhýbajte sa pesticídom, ktoré ničia užitočný hmyz, ktorý usilovne pracuje na udržaní škodcov na uzde.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o uhorkách


# 1 Rastlina na skoré ranné slnko

Uhorky potrebujú na výrobu nárazníkovej plodiny veľa slnečného žiarenia. Uhorky sa pri vytváraní silných, robustných a produktívnych vínnej révy veľmi spoliehajú na fotosyntézu. Proces, ktorý je úplne sústredený okolo slnka.

Umiestnite svoju plodinu na miesto, na ktoré každý deň dopadá minimálne 8 hodín slnečného žiarenia. A pokiaľ je to možné, uistite sa, že vaše rastliny dostávajú skoro ráno slnečné svetlo.

Vyskúšajte náš podcast o tom, ako vypestovať úžasné uhorky!

Skoro ráno slnečné svetlo pomáha vysušiť vinič a lístie od rannej rosy. Rosa, ktorá, ak sa nechá zostať, môže vytvoriť ideálne podmienky pre plesne a plesne.

# 2 Skvelá pôda = Skvelé uhorky

Či už sú uhorky vysadené v zemi alebo v nádobách, na to, aby rástli a prosperovali, potrebujú bohatú a úrodnú pôdu. Táto pôda musí byť navyše ľahká a vzdušná, aby umožňovala dobrý odtok.

Pri výsadbe pridajte do každej výsadbovej jamky 6 až 8 pohárov (niekoľko lopatiek) kompostu. Kompost dodáva dôležité živiny, ktoré môžu rastliny uhorky ľahko absorbovať. Ale ešte viac tiež uvoľňuje pôdu a vytvára vynikajúci odtok.

Uhorkám sa darí vo voľnej, úrodnej pôde, ktorá dobre odvádza vodu. Pridaním kompostu v čase výsadby môžete pomôcť vybudovať pôdu s týmito presnými vlastnosťami.

Chcete získať ešte viac energie? Pridajte do kompostu štvrtinu šálky červích odliatkov. Kombinácia červových odliatkov a kompostu môže mať obrovský vplyv na zdravie a produktivitu rastlín.

# 3 Rastlina v mohylách

Pri výsadbe priamo do pôdy zasaďte svoju plodinu do mierne zúžených kopcov. V nádobách sa uistite, že primárna stonka je zasadená aj nad okolitú pôdu.

Rastliny uhorky sú veľmi náchylné na hnilobu. Ale trochu „vyvýšenej výsadby“ pomáha udržiavať hlavnú stonku rastliny mimo sediacej vody počas silných dažďov alebo polievania.

Uhorky vysaďte do mierne zúžených kopcov, aby ste zabránili hnilobe stoniek vo vlhkej pôde.

Vytvorte zúžené kopy s priemerom približne 18 ″, ktoré sú v strede vysoké 3 ″ až 4 ″. A pamätajte - pridajte ten kompost!

# 4 Transplantáty vs. Priamy výsev

Aj keď sa uhorky dajú ľahko vypestovať priamym výsevom, uprednostňujeme skoré začatie semien a presádzanie. Pridaný rast a sila transplantátu dáva rastline väčšiu šancu vyhnúť sa a bojovať proti útokom obávaného uhorkového chrobáka.

Transplantácie vám môžu pomôcť dostať lepšiu šancu proti uhorkovým chrobákom ako priame siatie.

Pri výsadbe vysaďte na jednu kopu uhoriek dva priesady. Ak sejete, zasadte 3 semená a po niekoľkých týždňoch zrieďte na 2 najsilnejšie. Pestovaním viacerých vínnej révy na kopu sa vzájomne prelínajú, aby sa zvýšila sila.

# 5 Buďte opatrní, čo sadíte v blízkosti

To, čo zasadíte okolo svojich uhoriek, bude hrať dôležitú úlohu v ich produktivite. Jedna vec, ktorej sa musíte určite vyhnúť, je pestovanie uhoriek v blízkosti zemiakov.

Zemiaky uvoľňujú v pôde látku, ktorá výrazne bráni množeniu uhoriek. A ich výsadba v blízkosti môže mať zničujúce účinky na vašu úrodu uhoriek.

Výsadba semien reďkovky okolo rastlín uhorky vám pomôže zabrániť útokom chrobákov.

Existujú však niektoré plodiny, ktoré sú veľmi prospešné, napríklad reďkovka. Pri pestovaní v blízkosti alebo s uhorkami pomáhajú reďkovky odpudzovať škodlivý hmyz, ako sú napríklad uhorky a vošky, ktoré napádajú jemné rastliny uhorky.

Pri výsadbe uhoriek jednoducho na okraje svojich kôpok nasaďte 5 až 10 semien reďkovky. Semená rýchlo klíčia a pomôžu odvrátiť chrobáky. (Pozri: Companion Planting 101)

# 6 Rotácia plodín

Uhorky, podobne ako paradajky a papriky, môžu ľahko ochorieť na pôdu, ak sa rok čo rok vysádzajú do rovnakého priestoru.

Každú sezónu striedajte plodiny, aby ste udržali rastliny zdravé a silné.

Každú sezónu striedajte plodiny na novom mieste v záhrade. To umožňuje pôde zotaviť sa, minimalizuje choroby a znižuje možnosť dlhodobého napadnutia.

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak počkáte najmenej tri roky, kým otočíte dozadu, aby ste uhorky zasadili na rovnaké miesto.

# 7 Zber pravidelne

Akonáhle rastliny uhorky začnú rásť a produkovať, je potrebné ich pravidelne zbierať, aby sa pokračovalo v ich produkcii.

Keď budú rastliny preťažené úrodou, namiesto toho dajú energiu na zväčšenie existujúceho ovocia, a nie na produkciu nových kvetov.

Pravidelne zberajte, aby sa energia rastlín sústredila na tvorbu nových kvetov.

Navyše, príliš dlhé uhorky ponechané na viniči budú drevnaté, plné semien a horké. Skontrolujte rastliny každý deň, cukry môžu stúpať z 2 palcov na 12 palcov za deň alebo dva!

Trochu pomalého a rovnomerného hnojenia môže pomôcť udržať aj rastliny. Aplikujte ľahkú dávku kompostového čaju alebo organického hnojiva každé 2 týždne, kým rastliny nezačnú vytvárať svoje prvé uhorky. Akonáhle začnú plodiť, hnojenie môže prestať. Odkaz na produkt: Organické hnojivo Dr. Earth

Máte to, sedem obrovských tajomstiev úspešného pestovania uhoriek. Teraz vypadnite a vypestujte si svoju najlepšiu úrodu!


Hnojenie

Pred vysadením citrónových uhoriek vonku pridajte do pôdy kompost spolu s fosforom, ktorý si môžete kúpiť v záhradnom stredisku. Alebo primiešajte komerčne dostupné hnojivo 5-10-10 (5% dusíka, 10% draslíka a 10% fosforu) podľa pokynov výrobcu na prípravu pôdy. Hnojivo s vyšším obsahom dusíka aplikujte týždeň po objavení sa kvetov a o 3 až 4 týždne neskôr. Prihnojujte pôdu na strane rastlín, a nie priamo rastlín, aby ste sa vyhli „spáleniu“ z dusíka. Príliš veľké hnojenie spôsobí, že vinič rýchlo porastie a namiesto plodenia vynakladá energiu na rast rastlín.


Pestovanie uhoriek

Pestovanie uhoriek vyžaduje teplé teploty najmenej 21 ° C.

Krájanie uhoriek a nakladanie uhoriek: takto sa delia uhorky. Hovorí sa, že starorímsky cisár Tiberius vyžadoval uhorky na svojom stole každý deň v roku. Príbeh nehovorí, či krájali alebo nakladali uhorky, možno oboje.

 • Anglická alebo holandská alebo európska uhorka sú husté mäsové a bez semien.
 • Arménska uhorka alebo sýrska či turecká uhorka sú bledozelené a zvlnené.
 • Citrónová uhorka má tvar citrónu a žltej: krájajú sa z nich uhorky.
 • Medzi nakladané uhorky patrí malá západoindická uhorka a väčšie národné morenie.

„Chladný ako uhorka“ znamená, že ste v teplom dni asi o 20 stupňov chladnejší ako vonkajší vzduch, to znamená, že ak ste uhorka. Hovorí sa o tom, že ide o vedecký fakt. Pre kuchynského záhradníka môže byť „chladná ako uhorka“ jednoducho znamenať uchovanie si pohody tvárou v tvár mnohým uhorkám v čase zberu. Krájajúce sa uhorky sa zvyčajne konzumujú surové na sendvičoch alebo šalátoch, ale môžu sa variť - pripraviť ako tekvica. Uhorky môžu vo väčšine receptov nahradiť tekvicu.

Tu sú základy pestovania uhoriek pre vašu kuchynskú záhradu:

Stránky. Uhorky rastú najlepšie na plnom slnku, ale budú rásť iba s 5 hodinami slnka denne. Uhorky sú veľmi jemná zelenina, pre svoj dobrý rast potrebujú teplotu 21 ° C (70 ° F) alebo vyššiu teplotu. Najlepšie rastú v rastových zónach 4–12. Ak umožníte, aby sa uhorky rozrastali na zemi, budete potrebovať asi 2,7 štvorcových stôp na rastlinu. Môžete uhorky pestovať zvisle a umiestniť ich k plotu alebo mreži.

Kontinentové uhorky. Uhorky budú rásť v nádobách: vyberte nádobu so šírkou najmenej 20 cm a hĺbkou 30 cm. Na zvýšenie úrody použite mrežu alebo podperu viniča.

Pôda. Uhorky uprednostňujú dobre priepustnú piesočnatú hlinku doplnenú kompostom alebo dobre zhnitým hnojom.

Výsadba uhoriek. Semeno uhorky môžete nasiať na jar potom, ako pominie všetko nebezpečenstvo mrazu a pôda sa zahreje na 21 ° C. Semeno nebude klíčiť pri teplote pôdy nižšej ako 50 ° F (10 ° C). Vysievajte osivo ¾ – 1 palec (1,9–3,8 cm) hlboké, zriedené na 36 palcov (90 cm) od seba. Uhorky vyžadujú na dozretie 55–65 dní bez mrazu.

Aby ste mali v sezóne náskok, vysaďte uhorky 3 - 5 týždňov pred výsadbou do rašelinových kvetináčov. Po zahriatí pôdy a ustálení počasia transplantujte uhorky do záhrady. Pokiaľ ide o po sebe nasledujúce plodiny, uhorky sadte každé 2 týždne až do polovice leta.

Polievanie uhoriek. Uhorky vyžadujú pred kvitnutím miernu vodu. Silné zalievanie od kvitnutia po zber bude mať za následok väčšiu úrodu. Vyvarujte sa zalievaniu nad hlavou.

Kŕmenie uhoriek. Uhorky sú ťažké kŕmidlá. Preferujú dostatočné množstvo fosforu a draslíka a mierne množstvo dusíka. Pred výsadbou pridajte do pôdy kompost a fosfor.

Počas vegetačného obdobia uhorky postriekajte rybou emulziou alebo kompostovým čajom 1–2-krát mesačne. Počas obdobia pred kvitnutím ich prihnojte krvnou múčkou.

Spoločníci uhorky. Uhorky dobre rastú s fazuľkami, brokolicou, kapustou, kukuricou, kôprom, baklažánom, kel, šalátom, melónom, nasturtiom, hráškom, tekvicami, reďkovkami, tekvicami, slnečnicou a paradajkami. Vyhnite sa tomu, aby ste uhorky natierali zemiakmi a bylinkami.

Škodcovia uhoriek. Vošky, uhorky a iné chrobáky a hmyz môžu napadnúť uhorky. Plávajúce kryty riadkov chránia mladé rastliny skôr, ako odkvitnú. Po odkvitnutí zlikvidujte napadnutú vegetáciu alebo utrite vošky alebo uhorky, a ručne vyberte škrkavky, slimáky, slimáky a škovránky.

Choroby uhoriek. Niekoľko rastlinných vírusov a húb môže trápiť uhorky. Rastliny odolné voči chorobám rastlín a infikované rastliny odstráňte a zničte. Na rovnakom mieste nepestujte uhorky ani ich príbuzných, napríklad tekvicu a melóny, častejšie ako raz za 3 roky.

Zber uhoriek. Uhorky sú pripravené na zber, zvyčajne od stredného leta. Keď sa ovocie dozrieva, uhorky zberajte 3–4-krát týždenne, čo vám umožní sadiť nové kvety a ovocie. Zber vykonajte, keď sú plody pretiahnuté a semená sú stále šťavnaté.

Odrody uhoriek. Vyberte si z týchto nakrájaných uhoriek: ‘Marketmore’, ‘General Lee’, ‘Bush Champion’, ‘Salad Bush’, ‘Sweet Success’. Vyberte si z týchto nakladačov: „Pickalot“, „Pioneer“, „Little Leaf“, „Northern Pickling“. Medzi ďalšie druhy uhoriek patria: „Suyo Long“, ázijský krájač „Lemon“ má tvar citrónu, a „arménsky“. Pre kontajnery zvoľte ‘Pot Luck’, ‘Bush Champion’, ‘Spacemaster’, ‘Patio Pik’, ‘Salad Bush‘.


Cukes: Tipy, triky a tipy na pestovanie uhoriek

6 fotografií

Cucumber Cucamelon Mexican Gherkin COURTESY BONNIE ROSTLINY

Uhorka Artist Hybrid JUNG SEED

Uhorka Itachi. JOHNNYHO VYBRANÉ SEMENÁ

Šalát z uhorkového šalátu ZVLÁŠTNE VÝBERY PRE VŠETKY AMERIKY

Cucumber Gateway SEMINIS HOME GARDEN

Cucumber Cucamelon Mexican Gherkin COURTESY BONNIE ROSTLINY

Uhorka Artist Hybrid JUNG SEED

Uhorka Itachi. JOHNNYHO VYBRANÉ SEMENÁ

Šalát z uhorkového šalátu ZVLÁŠTNE VÝBERY PRE VŠETKY AMERIKY

Cucumber Gateway SEMINIS HOME GARDEN

Hampton Gardener®

Ak ste si prečítali stĺpec z minulého týždňa, pravdepodobne ste si uvedomili, že uhorky nie sú plodinou chladnej sezóny. Mali by ste tiež vedieť, že existuje viac ako jeden druh uhorky. A ak sa vám nepodarilo vypestovať cukety, pravdepodobne už čoskoro zistíte prečo. Dúfam však, že s vami odídu, že táto zdanlivo jednoduchá zelenina, ktorá môže obsahovať až 96 percent vody, je dosť komplikovaná.

Začnime trochu späť. Minulý týždeň som povedal, že existujú dva druhy uhoriek. No, áno, sú tu krájače a nakladače. Ale jeden katalóg semien pridáva tretiu skupinu, kokteil alebo ľahkú uhorku, zatiaľ čo ďalší katalóg pridáva amorfnú skupinu, ktorú nazývajú „špecialita“, a do tejto skupiny hodí ázijský a citrónový druh. Spodná čiara? Dva druhy: krájanie (vrátane šalátov) a morenie.

Väčšina cukroviniek patrí do kategórie krájania. Tie sa konzumujú čerstvé zo záhrady. Plody sú zvyčajne zelené, pretiahnuté a na koncoch mierne zúžené a ich dĺžka je od 4 do 12 palcov. V rámci krájačov je podtyp, ktorý bol vyvinutý v Izraeli. Líši sa tým, že je hladší, má tenšiu pokožku a je údajne bez burstu. Tento typ bol vyvinutý v ranom kibuci a označuje sa ako beitský alfa typ.

Ďalšia skupina krájačov sa označuje ako orientálna a má korene v Ázii. Tieto majú tendenciu byť chrumkavé, sladkej chuti a tenkej kože, iba s niekoľkými tŕňmi. Dorastajú do dĺžky 10 až 12 palcov a aby sa udržali rovné a kvalitné, mali by sa pestovať na trelážach. Treťou skupinou v krájačoch sú skleníkové uhorky, ktoré boli vyvinuté v Európe. Môžu sa pestovať v domácich záhradách, ale väčšinou sa pestujú na trh a nie na použitie v domácich záhradách.

Trieda morenia cukroviniek sa používa na konzervovanie ako kyslá uhorka a na dochutenie. Táto skupina je všestranná v tom, že sa dajú zberať v rôznych fázach rastu: krátke, pre dózy ako značka Ba-Tampte, alebo také dlhé oštepy, aké nájdete v značke Vlasic.

Uhorky nakladačky sú zvyčajne nezrelé moriace uhorky, ktoré sú spravidla len palec alebo dva dlhé s bradavičnatou pleťou s tŕňmi. Kôpor, kyslý, sladký, chlieb s maslom alebo polokyslý, sa nevzťahuje na uhorku, ale na spôsob, akým je nakladaná alebo konzervovaná.

Medzi ďalšie druhy patrí citrón a arménčina (dlhá do dvora). Citrón je okrúhla cuketa veľká asi ako citrón so smotanovou až žltkastou farbou. Keď sú nezrelé, môžu sa použiť na morenie, zatiaľ čo zrelé ovocie sa dá nakrájať na plátky a zjesť čerstvé. Arménsky koláč je v skutočnosti predĺžený melón, ktorý je najlepší, ak sa varí ako letná tekvica alebo sa konzumuje čerstvý, keď je nezrelý. Produkuje rebrované, svetlozelené ovocie, ktoré, ak zostane na viniči, môže mať dĺžku 3 stopy. Väčšinou je to novinka, ktorá je najlepšia na jedlo, ak je dlhá iba meter.

A čo je to s grganím a uhorkami? Väčšina uhoriek obsahuje cucurbitacin, čo je prírodná biochemická látka, ktorá je považovaná za repelent proti bylinožravcom. Takže ak je to správne, bude pravdepodobnejšie, že tie cukety s vyšším obsahom cucurbitacínu budú zjedené okoloidúcim zvieraťom ako králik. Ale táto zlúčenina robí aj niektorým ľuďom grganie. Novšie odrody cukroviniek však obsah Cucurbitacinu znížili a najmä ázijské odrody sú dnes „bez burpy“ a tiež oveľa menej horké alebo dokonca „horké“.

Teraz sa dostávame k dobrej časti, sexu. Avšak uhorkový sex. Niektoré rastliny produkujú na jednej rastline dva rôzne druhy kvetov - samčie a samičie. To platí pre celú túto rodinu, vrátane tekvíc, tekvíc, cukroviniek a vodných melónov. Pohlavie kvetu je dôležité, pretože iba samičí kvet plodí, zatiaľ čo väčšina mužov produkuje peľ. Uhorka môže kvitnúť ako šialená a napriek tomu neprináša ovocie. Je to preto, že všetky kvety sú samce. Na výber sú samčie / samičie kvety na uhorkách, ktoré chcete pestovať. Možnosti (uvedené na balíku alebo značke semien) sú monoecious alebo gynoecious.

Monoecious uhorky produkujú samčie a samičie kvety na tej istej rastline. Všetky voľne opeľované (hlavne dedičstvo) sú jednodomé, ale také sú aj niektoré hybridy. Výhodou je, že peľ a kvety produkujúce ovocie sú na rovnakom viniči. Môžete sa len posadiť a nechať včely robiť svoju prácu. Ak máte nejaké včely. Nevýhodou je, že tieto odrody sú zvyčajne neskôr a produkcia ovocia je pomalšia.

Gynekologické uhorky produkujú všetky ženské kvety. Všetky kvety majú potenciál plodiť, ale všimnite si slovo „potenciál“. Výhodou je vyšší a koncentrovanejší výťažok. Nevýhodou však je, že v blízkosti musí byť rastlina uhoriek, ktorá produkuje samčie kvety, ktoré môžu opeľovať samice. Dobrou správou je, že keď si kúpite semená pre gynoskopický koláč, paket bude obsahovať semená opeľovača. Rastliny opeľovača produkujú peľ pre samičie rastliny. Znie to ako riskantný sex, ale vo väčšine prípadov to funguje.

Ďalším riešením je vysadiť gynekologické uhorky, ktoré sú partenogenetické. Partenogenetická uhorka produkuje iba samičie kvety, ktoré nepotrebujú peľ na to, aby priniesli ovocie. Výsledok sa zvyčajne prejaví vo vyšších a spoľahlivejších výnosoch, ale vaše možnosti týkajúce sa odrôd môžu byť trochu obmedzené. Táto skupina má tiež ďalšie veľké plus. Pretože kvety na ich opelenie nepotrebujú hmyz, môžete na rastliny použiť kryty riadkov, aby ste od nich väčšinu uhorkového hmyzu držali ďalej. To je veľká vec. Ak dáte na ostatné odrody kryty riadkov, musíte mať k dispozícii alternatívny spôsob zabezpečenia opelenia. Nevýhodou však je, že ak sú samičie kvety opelené z inej rastliny, môžete namiesto rovnej skončiť hrudkovitou alebo zakrivenou vňaťou. Najjednoduchší spôsob, ako eliminovať krížové opeľovanie, je pestovať iba partenogenetické rastliny. Niektoré z partenogenetických odrôd sú Baby Persian, Green Fingers, Chelsea Prize, Garden Oasis, Sweet Success, Monika, Diva, Tyria, Suyo Long a Socrates.

To sú teda plusy a mínusy. Po prečítaní niekoľkých odsekov vyššie môžete byť mierne zmätení, ale možno ste našli aj odpoveď na otázku, prečo ste mohli mať letá s malými alebo žiadnymi cuketami. Pamätajte, že všetky tieto rastliny sa radi vyhrievajú na slnku. Pôda by mala byť ľahká a dobre priepustná, ale s vysokým obsahom organických látok. Koľko miesta potrebujete, závisí od toho, či budete používať starú mohylovú metódu (rastliny vzdialené od seba 4 až 6 stôp), mriežkované druhy alebo druhy kríkov, ktoré sa dajú pestovať v kvetináčoch alebo na záhradných plochách do 2 stôp štvorcových.

Vysievajte semená, keď sa pôda zahreje na takmer 70 stupňov, alebo začnite rastliny v rašelinových kvetináčoch a potom zasadte do záhrady, keď je pôda blízko 70. Pri výsadbe kopcov by mala byť kopa asi 4 metre v priemere so 4 až 6 semenami na kopec zriedenie na tri rastliny na kopec.

Pri zbere platia tri pravidlá. Vyber, vyber a vyber. Ak na viniči zostane zrelé ovocie, táto rastlina si „myslí“, že je práca hotová, a výroba sa zastaví. Väčšina odrôd dozreje za 50 až 65 dní. Zber úrody ráno a najlepšie sa udržia na 55 až 60 stupňoch.

Pripojte sa online a oboznámte sa s tým, ako vyzerá hmyz, ktorý má rád uhorky. Uhorkový chrobák sa ľahko odstráni ručne. Hľadajte larvy na spodku rastliny - živia sa podzemnými koreňmi. Dospelí jedinci sa živia stonkami a môžu byť pruhovanou odrodou alebo škvrnitými. Plody tekvice sa vyskytujú na stonkách a nezrelých plodoch a sajú šťavy rastlín. Ak sú uvedené, môžu byť vybrané.

Vrták tekvica napadne cukety a larvy sú dlhé asi 1 palec s tmavými hlavami. Vyvíjajú sa z vajíčok znášaných moľami na spodnej časti rastliny začiatkom sezóny. Akonáhle sú vo vnútri stonky, je veľmi ťažké ich ovládať. Užitočné môže byť striedanie dátumov výsadby, rovnako ako obaly riadkov.

Existuje niekoľko chorôb a niektoré môžu vo vašej pôde prezimovať. Ak teda pestujete cukety rok čo rok, neopakujte ich na rovnakom mieste. Vošky sú hlavným vinníkom prenosu niekoľkých chorôb, takže ich majte pod kontrolou. A pri nákupe semien a rastlín vyhľadajte tie, ktoré sú odolné voči chorobám.

Veľa vecí na premýšľanie a mali by ste si prečítať trochu viac. Katalógy semien sú zrelé s užitočnými radami a pestovateľskými sprievodcami, ako aj s mnohými a mnohými odrodami, z ktorých si môžete vybrať. Hybrid Sweet Success je partenogenetický a vysoko odolný voči chorobám, existujú však aj ďalšie. Urobte si domáce úlohy, naplánujte niečo, počkajte, kým sa v máji neohreje, a samozrejme pokračujte v raste.


Kedy zbierať uhorky

Zber uhoriek sa bude líšiť v závislosti od toho, ktorú odrodu si vyberiete.

Uhorky sa zbierajú vždy mladé skôr, ako plody a semená úplne dozrejú. To isté platí aj pre cuketu.

Čas zberu bude asi 8 -12 týždňov (2 - 3 mesiace) odo dňa, kedy ste semená zasadili.

Pri zbere rôznych odrôd uhoriek postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 • Nakladané uhorky: Zber, keď majú dĺžku 3 - 4 palce.
 • Krájanie uhoriek: Zber, keď majú 6 - 9 palcov a majú jasnú pevnú pokožku
 • Anglické uhorky: Zber, keď majú dĺžku 12 - 14 palcov

Zber uhoriek vykonávajte záhradnými nožnicami alebo nožnicami tam, kde sa stonka uhorky stretáva s hlavnou vetvou. Viď video vyššie. Rez v tomto okamihu spôsobí, že rastline narastie viac uhoriek.


Kedy si vybrať citrónové uhorky pre najlepšiu textúru a chuť

Tvarované ako citróny a takmer rovnako šťavnaté, citrónové uhorky zozbierané v pravý čas majú jemné šupky a sladšiu a miernejšiu dužinu ako ich zelené príbuzné. Nechajte však na viniči úplne dozrieť citrónový koláč a zahryznete sa do tvrdej kože a semien tvrdých škrupín. Ak sa chcete dozvedieť, kedy je najlepší čas na výber týchto úžasných cukrárskych výrobkov z dedičstva, pokračujte v čítaní.

Lemon Cuke Days to Harvest

V závislosti na podmienkach ich pestovania je potrebné, aby vínna réva s citrónovým cukrom dosiahla obdobie zberu od 60 do 75 dní. Ak sa chcete rozhodnúť, či sú pripravené na zber, je lepšie spoliehať sa na vzhľad ich ovocia, nie na váš kalendár. Pre najlepšiu chuť a štruktúru vyhľadajte cukety veľkosti vajec, ktoré sú väčšinou zelené a iba s žltým nádychom.

Tipy pre záhradkárov:

 • Akonáhle vaše vinice s citrónovými koláčmi dosiahnu 60-dňovú hranicu, začnite každý deň kontrolovať ich ovocie. Dozrieva veľmi rýchlo a za jeden alebo dva dni môže byť príliš tvrdý na to, aby ste si ho mohli vychutnať.
 • Ak necháte ovocie dozrieť na viniči, signalizuje to tiež rastline cuke, že je čas prestať kvitnúť. Ak chcete pokračovať v plodine, vyberte každú cuketu hneď, ako bude pripravená.

Ako zbierať citrónové uhorky

Vyberte si citrónové cukrovinky rovnako, ako by ste vybrali niektorého z ich príbuzných:

 • Keď je ich obsah vlhkosti na vrchole, zozbierajte ich skoro ráno.
 • Vystrihnite ich z hlavného viniča čistým, ostrým nožom alebo záhradnými nožnicami. Dajte pozor, aby ste samotný vinič nekrútili alebo neťahali.
 • Cuk- až 1/2-palcový kúsok stonky nechajte pripevnený k cukinám, aby boli konce stoniek pevné.

Tip odborníka na záhradníctvo: Citrónové cukety, ktoré sa zbierajú zelené, majú neostré tŕne, aké sú napríklad na kiwi. Otrite ich mäkkým uterákom alebo vegetariánskym štetcom alebo iba olúpte pokožku pred jedlom alebo morením.

Skladovanie citrónových uhoriek

Cukety skladujte pri izbovej teplote, ak ich budete jesť alebo nakladať do jedného alebo dvoch dní. Nebudú dobre držať pri teplotách pod 10 ° C (10 ° C). Ak je vašou jedinou možnosťou chladnička, zabaľte ich do suchých papierových uterákov, zalepte ich do igelitových vreciek, uložte ich spredu na strednú alebo hornú policu a spotrebujte ich do troch dní.


Pozri si video: Mrkva


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki