Sadenice hrozna pestované v Leningradskej oblastiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.Škôlka rastlín Novolisinsky

- jeden z najstarších v regióne - pracujeme od roku 1991.
- Celková plocha pozemku - 6 hektárov
- V roku 2007 bol škôlke udelený titul „Najlepšia farma v Leningradskej oblasti“
- Všetok sadivový materiál ovocných a bobuľových plodín ponúkaný v škôlke sme vypestovali my v Leningradskej oblasti

Zber hrozna

Sme hrdí na asi 100 odrôd hrozna vhodných na pestovanie v severozápadnej oblasti.
Túto jar máme v predaji 77 odrôd, z toho 18 odrôd určených na otvorenú pôdu.

Okrem hrozna škôlka ponúka:
- Veľký výber ovocných a bobuľových plodín
- Viac ako 40 druhov okrasných kríkov
- Veľký výber trvalých kvetov
- Sadenice zeleninových plodín
- Sadenice jednoročných kvetov
- Viac ako 40 položiek ihličnatých sadeníc

Sadenice ovocných a okrasných drevín a kríkov, sadenice jednoročných a viacročných kvetov a zeleninových plodín


Trvalky

Trvalky kvetinové plodiny ponúkajú predajcovia najčastejšie na jar. Túžba po zakúpení novej odrody je veľká a farebné obaly sa objavujú už vo februári. Stále je však veľmi skoro a nerozumieme, čo s nimi, ako ich zachrániť, kým nebudú v apríli až máji vysadené v záhrade.

MODERNÉ ODRODY HYBRIDU Iris ohromuje fantáziu tvarom a farbou kvetov (biela, ružová, karmínová, modrá, modrá). Staré odrody sa často vyskytujú na záhradných pozemkoch, mnohé z nich sa považujú za takmer burinné, často sa vysádzajú z miesta na okraji záhradných ciest, dokonca sú vyhodené, často sa zakorenia, rastú a kvitnú v pustatinách.

Moderné odrody, na rozdiel od tých „nezničiteľných“ starých, sú často vrtošivé, čo sa nepochybne vypláca na ich kráse.

Na jar sa v predaji objavujú zastúpenia vytúženej oddenky s jednou „lopatou“ listov (takto sa nazýva fanúšik listov kosatca). Starostlivo skontrolujte rez: nemali by byť žiadne hniloby, rany a poškodenia. Pamätajte, že je lepšie túto rastlinu vysušiť (aj keď sú listy takmer suché, ľahšie ju znesú), ako ju udržiavať veľmi vlhkú. Za mokra ľahko hnije.

Poškodené rizómy dúhovky sa dajú vyliečiť, zhnité časti sa dajú rezať ostrým nožom na zdravé tkanivo a rez sa môže práškovať drveným dreveným uhlím alebo ošetrovať obyčajnou brilantnou zelenou farbou, ktorá sa na rez nanáša vatovým tampónom. Oddenky skladujte na chladnom a suchom mieste, zriedka mierne navlhčite, aby nedošlo k ich vysušeniu.

Daylilies a hostitelia majú dobre vyvinutý koreňový systém, často iba s jedným púčikom. Takéto delenki sa najčastejšie nachádzajú vo vreciach s vetracími otvormi. Vyberte zdravé vzorky s dobre tvarovanou obličkou. Mali by byť vysadené v rašelinových kvetináčoch a umiestnené v chladnej miestnosti alebo pivnici, pravidelne mierne navlhčené. A na záhrade ich možno vysadiť na trvalé miesto spolu s črepníkom.

Hosta... Pred zakúpením si pozorne prečítajte popis odrody. Dávajte pozor na veľkosť kríka: hostitelia sa veľmi líšia veľkosťou listov - existujú obri s kríkmi až do veľkosti jedného metra a existujú deti s kríkmi nie viac ako 20 cm. Berte to do úvahy pri výsadbe na trvalom mieste.

Denná ľalia... Táto rastlina, naopak, dobre rastie na slnku - prakticky nekvitne v hlbokom tieni a rastie zle. Odroda tejto trvalky upúta mnohými farbami, dlhým kvitnutím a nenáročnosťou.

NA POZNÁMKA

Chcel by som upriamiť vašu pozornosť na orgován. Existuje názor, že je ľahké ju rozmnožovať - ​​stačí vykopať porast a zasadiť ho.

Sklamanie však nastane, keď vysadené výhonky kvitnú: namiesto požadovanej odrody kvitne najbežnejší orgován. Ide o to: odrody sa často množia štepením, štepením odrôd na divokých výhonkoch - ktoré kvitnú spolu s vami, ak od nich oddelíte výhonky. Odrodové šeříky majú slabý koreňový systém, preto je vhodné ich množiť vrúbľovaním, ako sú jablone, hrušky, slivky.

Referencia podľa témy: Výber kvalitných sadeníc - druhy podpníkov, výsadba a starostlivosť


Všetko pre bohatú úrodu!

Dôvody pre spoluprácu

 • Veľký sortiment pristávacích materiálov
 • Predávame sadenice, cibule, semená veľkoobchodne a maloobchodne
 • Máme vlastnú škôlku a sme producenti sadivového materiálu
 • Spolupracujeme s ruskými a európskymi škôlkami
 • Odrody sa zbierajú s prihliadnutím na podnebie Petrohradu a Leningradskej oblasti
 • Balíme na prepravu kvalitné semená zeleniny, cibuľoviny, sadenice stromov
 • Dodávame do ďalších oblastí Ruska
 • Poskytujeme konzultácie a podrobné rozhovory o výsadbe semien a sadeníc, ako aj o starostlivosti o ne
 • Individuálny prístup ku každému klientovi a flexibilný systém zliav
Viac informácií o sadivovom materiáli telefonicky: +7 (812) 783-50-66.

© 2006-2018 Maloobchod so semenami „OGOROD.ORG“

Rusko, Petrohrad, st. Kronstadtskaya, 11,
tel.kancelária: +7 (812) 783-50-66 tel.retail: +7 (911) 911-45-07 OPT: +7 (911) 913-15-05


Vlastnosti výsadby a pestovania

Chovatelia chovali rôzne odrody černíc, ktorých správna starostlivosť priamo závisí od objemu plodiny. Preto je starostlivosť o ostružiny bez tŕňov, kultivácia, rozmnožovanie a prerezávanie povinná, zatiaľ čo niektoré odrody majú svoje špecifiká.

Dôležité! Sladkosť ostružiny priamo súvisí s osvetlením oblasti. Čím viac slnka zasiahne rastlinu, tým sladšie bude ovocie chutiť. Chovatelia preto odporúčajú zvoliť si pod stanovište miesta, kde nebráni priame slnečné žiarenie.

Dôležité! Pestovanie černíc závisí od správneho obdobia výsadby. V moskovskom regióne a v Leningradskej oblasti, v južných oblastiach a strednom pruhu, sa výsadba vykonáva na jeseň, mesiac pred prvým mrazom. Na Urale a Sibíri vysádzame rastliny na jar pri teplotách nepresahujúcich 15 stupňov. Sadenice, ktoré dobre znášajú mrazy, je možné vysadiť na jeseň, s nízkou mrazuvzdornosťou - je potrebné ich vysádzať až na jar.

Pôda na výsadbu je pripravená na jeseň: je vykopaná a súčasne sa prehlbuje najmenej o 25 cm, v tomto prípade je rastlina vysadená na jar. Preferovaná pôda bohatá na humus. Pôdu môžete hnojiť sami, pred kopaním ju výdatne posypte popolom alebo suchým vápnom.

Aby sa sadenice dobre zakorenili, stojí za to uprednostniť letničky s niekoľkými stonkami, hrubými asi 5 - 10 mm a s vyvinutým koreňovým systémom s dĺžkou najmenej 10 cm. Pred vysadením rezu odporúčajú skúsení záhradníci mierne skrátiť korene, ako aj odstránenie poškodených a „mŕtvych“ častí.

Je potrebné vysadiť sadenice do jamy s priemerom a hĺbkou najmenej 0,5 metra a vzdialenosťou asi meter od seba.
či je popínavá ostružina zasadená, bude starostlivosť o ňu, aby bola správna, vyžadovať najmenej 4 - 5 metrov. Pôda je predhnojená. Na tento účel sa superfosfát zmieša v množstve 100 gramov. a 35 gr. draslík. Ako hnojivo môžete použiť humus z trusu hydiny. Je umiestnená na dne jamy, posypaná zemou o 10 - 15 cm (v tomto prípade sa hĺbka mysle zvyšuje o 25 - 30 cm, aby nedochádzalo k priamemu kontaktu humusu s koreňmi rastliny) . V priemere je jedna sadenica asi vedro humusu. Môžete zmiešať zem s popolom, potrebujete asi 80-100 gr.

Sadenica je zasadená tak, aby sa koreňový krk prehĺbil nie viac ako o 1-1,5 cm, potom je sadenica hojne zaliata 4 až 5 litrami vody, ktorá predtým urobila jamku. Skúsení záhradníci odporúčajú po odrezaní výhonkov, aby nad zemou nezostalo viac ako 6 - 8 cm.

Stojí za zváženie, že správne zasadená rastlina prinesie ovocie najmenej 10 - 15 rokov.


Niekoľko slov o odrodách

Väčšine skorých a mnohých stredne skorých a dokonca stredných odrôd sa darí v nevykurovaných skleníkoch. Jedinou odrodou, ktorá v mojom skleníku nedozrela, je hybrid získaný od Yu.M. Chuguev („Thor Heyerdahl“ x „Aelita“) s poetickým názvom 217-40-3-1. Navyše v treťom roku pestovania v skleníku boli niektoré bobule v strapci veľmi chutné a tmavo sfarbené už začiatkom septembra a druhá časť toho istého strapca zostala kyslá a zelená aj v polovici októbra .

Ale aj veľmi skoré a veľmi skoré odrody na otvorenom poli sa správajú inak. „Ruská korinka“, ktorý napríklad vždy dozrieval koncom augusta a ktorý som stále považoval za jednu z najspoľahlivejších odrôd, v roku 2012 v polovici septembra ešte nezbieral cukor a jeho bobule začali hniť. Odroda „Zilga“ (neskoršie dozrievanie) bolo možno mierne kyslé ako obvykle a dozrievalo o tri týždne neskôr ako v predchádzajúcich rokoch.


Odroda 'Sharov's Riddle'

Odroda „Riddle of Sharov“ za osem rokov, čo ju pestujem, som nikdy nesklamal. Toto je skutočne absolútne bezproblémový kultivar. V roku 2011 som z trojročného exemplára zozbieral v polovici septembra 8 kilogramov hrozna (zvyčajne som dozrel v posledné augustové dni). Bobule Riddle navyše môžu visieť na viniči až do mrazu a sú čoraz chutnejšie. Je pravda, a vtáky im nie sú ľahostajné.

Ale na prvý pohľad F -14-75 v roku 2012 nedozreli ani bobule, ani vinič. 'Nina's Muscat' - bobule nezískali cukor, hoci tí, ktorí to vyskúšali prvýkrát, okamžite chceli túto konkrétnu odrodu. Vinič je zrelý na 40%. Prezimované v jame na otvorenom poli a potom pestované na ulici črepníkové (presnejšie - „vedro“) exemplár odrody „Perlovo ružová“ zrejúci začiatkom septembra, mal vynikajúcu chuť a do konca sezóny - dobre vyzretý (60 percent) vinič.

Nie je to tak dávno, čo som kúpil niekoľko kultivarov Amurské hrozno, ale kvôli ich porovnateľnej mladosti sa ich ešte nezaväzujem súdiť. Prvé malinké trsy „Tajga“ dozrelo v polovici septembra, súčasne s „Sharovovou hádankou“. „Kishmish Potapenko“, ktorá je podľa popisu dosť neskorá odroda, bola začiatkom októbra celkom jedlá, a jej trsy sa ukázali byť pôsobivej veľkosti (v každom prípade pre prvé ovocie).


Hroznová „včasná ruština“, august 2012

„Nový ruský“ v skleníku dal prvý slušný zväzok vynikajúcej chuti, ale na otvorenom poli ešte nepriniesol ovocie. Vyzerá to ako on, ako „Do ruštiny skôr“, potrebujete veľkú zásobu viacročného dreva, aby ste sa osvedčili v celej svojej sláve.


Ako sadiť jablone na jeseň

Správna výsadba jablone na jeseň je zárukou nielen budúcej úrody, ale aj zdravia stromu. Skúsení záhradníci vedia, že choroby a škodcovia budú prenasledovať oslabené rastliny. Silné a silné stromy sú ovplyvnené oveľa menej často.

Výber sedadla

Jabloň musíte vysadiť na otvorené, slnečné miesto. Lepšie je zvoliť miesto s miernym sklonom alebo s miernym sklonom (nie viac ako 15⁰). V blízkosti by nemali byť stromy, ktoré by tienili jabloň alebo bránili jej rastu, napríklad orech.

Pri výbere miesta pristátia má veľký význam hĺbka podzemnej vody. Čím vyššia je jabloň, tým ďalej do zeme jej korene siahajú:

Mokrade nie sú vhodným miestom pre kultúru. Pred vysadením stromu musíte znova získať miesto alebo vyplniť vysoký záhon.

Tam, kde predtým plodili ovocné plodiny, by sa nemali znova umiestňovať. Ako posledná možnosť je potrebné urobiť výsadbovú jamu viac, ako sa odporúča, a pôdu v nej treba úplne vymeniť.

Ako pripraviť jamu na výsadbu jablone na jeseň

Najskôr je potrebné určiť vzdialenosť, v ktorej musíte sadiť jablone od seba a od iných plodín. Východiskovým bodom je odhadovaná výška dospelého stromu:

 • trpaslíci - 2,5 m
 • stredne veľké - 3-3,5 m
 • vysoká - 4 m.

Aby ste správne zasadili sadenicu jabloní na jeseň, musí byť jama pripravená na jar. V skutočnosti to záhradníci robia zriedka. Aj mesiac alebo 2 týždne pred výsadbou nie sú vždy vykopané jamy, aj keď to výrazne zvyšuje mieru prežitia stromu.

Jablkové stromy, v závislosti od odrody, môžu mať rôzne veľkosti. V závislosti od toho sa počíta s veľkosťou jamy na výsadbu:

Rozmery uvedené v tabuľke je možné meniť smerom nahor. V každom prípade musí byť strom zasadený tak, aby mohol byť koreň voľne umiestnený v jamke. Je nepravdepodobné, že 1 - 2-ročná rastlina ju bude mať väčšiu ako uvedené veľkosti. Ak sa to ale stane, jamu bude treba rozšíriť alebo prehĺbiť.

Pri tesnom postavení podzemnej vody je dno znížené o 20 - 30 cm a ďalší priestor je vyplnený drenážou - drvený kameň, štrk, štiepky z červených tehál, potom pokrytý pieskom.

Pri kopaní jamy sa horná úrodná pôdna vrstva odloží, aby sa pripravila živná zmes na výsadbu. Aké silné to bude, závisí od zloženia pôdy. Napríklad na černozeme úrodná vrstva prechádza hlboko do hĺbky asi bajonetu lopaty. V každom prípade sa to dá zvyčajne určiť vizuálne.

Je lepšie zasadiť jabloň na neutrálnu, humóznu, voľnú pôdu. Pôda, bohužiaľ, nie vždy zodpovedá požiadavkám kultúry. A na plochách s dlhou životnosťou je zvyčajne vyčerpaný, vypracovaný. Pred výsadbou na jeseň si ju budete musieť sami vypestovať:

 • aj na dobré pôdy pridajte do vedra úrodnej pôdy 5 litrov humusu alebo kompostu
 • Do piesčitej hliny sa naleje 2-krát viac organickej hmoty
 • v piesočnatej pôde pridáme okrem ďalšej dávky humusu aj hlinu
 • kyslá pôda vyžaduje vylepšenie pomocou vápennej alebo dolomitovej múky (do 1 kg na výsadbu)
 • do hustej ílovitej pôdy sa pridáva piesok.

Neexistuje presný recept na prípravu živnej zmesi na výsadbu, a to až do gramu. Pôda je pre každého aspoň trochu iná. Okrem toho má veľký význam ekologická situácia v regióne a hĺbka zvodnených vrstiev.

Na dokončenie prípravy jamy na výsadbu je potrebné ju naplniť až do polovice zmesou živín. Potom úplne zalejte vodou a nechajte stáť.

Aké hnojivá použiť pri jesennej výsadbe jabloní

Ak sa pred vysadením jabloní do živnej zmesi pridá hnojivo, strom sa nasledujúce 3 roky nenakŕmi. Je pravda, že to neplatí pre zavlažovanie skoro na jar dusičnanom amónnym, ale dá sa to obmedziť na.

Každá jamka na výsadbu sa zavádza:

 • superfosfát - 0,3 kg
 • popol z dreva (zdroj draslíka) - 1 l.

Hnojivo musí byť dobre zmiešané s výživnou zmesou.

Namiesto popola a superfosfátu môžete na jeseň pred výsadbou do jamy pridať nitroammofos - 0,5 kg.

Výber a príprava sadeníc jabĺk

Ako zvoliť správnu odrodu je samostatná téma. Musíte sadiť iba zónované jablone. Ale ak odroda trochu nesedí a naozaj si ju chcete kúpiť, mali by ste pamätať na dve pravidlá:

 • škôlka, kde sa pestovala sadenica určená pre južnejšiu oblasť, by sa mala nachádzať severne od miesta výsadby
 • odroda, ktorá uprednostňuje umiestnenie v chladnejšej zóne, sa musí dovážať z južných oblastí.

Sadenice vo veku 1 - 2 rokov sa zakorenia najlepšie zo všetkých. Pri výbere by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 1. Miesto očkovania. Mal by byť hladký, čistý a dobre utiahnutý bez najmenších známok poškodenia.
 2. Korene. Musí byť vlhký a poddajný, dobre vyvinutý a rozvetvený. Nepríjemný zápach koreňového systému, známky hniloby, škvrny akejkoľvek farby - to všetko by vás malo prinútiť odmietnuť nákup. Ak takúto jabloň vysadíte, nebude dlho žiť alebo bude neustále chorá.
 3. Ak je sadenica vykopaná vopred, jej koreň by mal byť ponorený do hlinenej kaše alebo zabalený do vlhkej handričky alebo plastu.
 4. Hladká kôra bez prasklín alebo škvŕn je dobrým znamením.
 5. Vetvy (ak existujú) od kmeňa by mali byť od seba vzdialené 45 - 90 °. Ak sú výhonky nasmerované zvisle nahor, je potrebné sadenicu zlikvidovať.
 6. Listová jabloň s otvoreným koreňom sa neoplatí kupovať - ​​po výsadbe sa dobre nezakorení.
 7. Zelenkavá kôra, ktorá sa kupuje na jeseň, ako aj vysoká výška sadenice signalizuje nadmerné kŕmenie dusíkom alebo stimulantmi. Od vysadenia takejto jablone by ste nemali čakať nič dobré.

Príprava sadenice na pohyb do zeme spočíva v namočení koreňa na jeden deň. Je lepšie pridať do vody koreň alebo heteroauxín. Ak jabloň nemožno na druhý deň po zakúpení vysadiť, pridá sa k stimulantom tvorby koreňov akékoľvek hnojivo obsahujúce draslík. Dlhodobé namáčanie tento prvok vymyje.

Pred zasadením jablone sa stonka skráti asi na výšku 90 cm Bočné vetvy, ktoré sa nachádzajú vo výške až 40 cm od miesta štepenia, sa úplne odstránia, zvyšok sa skráti o 2/3.

Otvorený koreň sa starostlivo skúma, všetky príliš dlhé procesy sa odrežú, aby sa pri výsadbe neohli. Odstráňte suché alebo zlomené časti.

Ako zasadiť jabloň na jeseň

Jama bola vykopaná a usadená, sadenica bola pripravená. Zostáva zasadiť jabloň:

 1. Na dne jamy sa zo živnej zmesi vytvorí kopec.
 2. Na ňu je položená jabloň a korene sú rovnomerne rozložené, aby sa neohli.
 3. Miesto štepenia by malo byť 5-6 cm nad úrovňou pôdy. Výsadba jablone v správnej hĺbke je ľahšia, ak na okraj otvoru umiestnite rukoväť lopaty. Bude teda jasne viditeľné, v akej vzdialenosti od zeme je vakcína.
 4. Aby sa sadenica nehýbala, je do stredu jamy zatĺkaný štipec a na dvoch miestach je k nej priviazaný jabloň. Aj keď pôda po zalievaní ustúpi, jabloň zostane na rovnakej úrovni. Podpora navyše neumožní, aby sa mladý strom hojdal vo vetre. Silné poryvy môžu dokonca viesť k tomu, že sa polámú iba korene, ktoré po výsadbe opäť dorástli.
 5. Jama je naplnená zmesou živín, neustále do nej vráža, aby sa zabránilo tvorbe dutín. Musí sa to robiť opatrne, aby sa počas výsadby nepoškodili korene.
 6. Keď je otvor vyplnený, pôda je opatrne vyšliapaná dolu nohou, počnúc vonkajším okrajom.
 7. Kruh blízkeho kmeňa je vyrobený valčekom zo zvyšnej zeme. Odporúčaná výška strany je asi 8 cm. Jabloň môžete obklopiť lemovacou páskou - nebude ju spláchnuť dážď a nebude ju náhodne pošliapavať majiteľ alebo domáci miláčik.
 8. Sadenica je zalievaná hojne, aby voda vyplnila dutinu tvorenú hlineným valčekom alebo páskou. Zvyčajne sa na strom spotrebuje 20 - 30 litrov.
 9. Keď pôda úplne absorbuje kvapalinu, kruh kmeňa je mulčovaný rašelinou alebo humusom.

Výsadba jablone s uzavretým koreňovým systémom na jeseň

Pravidlá výsadby jabloní pestovaných v nádobe na jeseň sa príliš nelíšia od tých, ktoré sú popísané vyššie. Strom je potrebné zalievať deň vopred. Pred výsadbou sa vytiahne z nádoby spolu so zemnou hrudkou a snaží sa ju nezničiť. Potom sú inštalované na hlinenej kope (nie je potrebné narovnávať korene). Pokyny nasledujú.


Pozri si video: O tom ako vinič nestrihať


Komentáre:

 1. Osborn

  Páči sa mi táto myšlienka, úplne s vami súhlasím.

 2. Kay

  Zistil som, že je to chyba.

 3. Kazijin

  Well, you are going too far. I do not agree, this cannot be, we cannot allow this to happen. Straight a storm arose in my soul. Yesterday I read about the frequent accidents of airliners, they write that now they fall 12 times more often than 20 years ago. They say that cars are to blame, and computers, of course, too, but it seems to me that they used to fly differently earlier, I mean less often. Ie, the statistics are misinterpreting or the reporters added something on their own.

 4. Camren

  I recommend that you visit the site with a huge amount of information on the topic that interests you.

 5. Benedicto

  Vymazal som, že je to otázka

 6. Osrid

  This is just an unmatched topic :)

 7. Tadleigh

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru pripúšťate chybu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 8. Galeron

  What words ... great, brilliant ideaNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii