Ako predĺžiť bujné kvitnutie ružíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vytvorenie ružovej záhrady v záhrade nie je ľahká úloha. Ruže si vyžadujú neustálu starostlivosť. To platí pre zimovzdorné aj nenáročné odrody. Aby ste dosiahli dlhé a svieže kvitnutie, musíte dodržiavať niektoré pravidlá.

Orezajte správne

Na jar a na jeseň sa ruže prerezávajú, pričom sa odstraňujú vysušené a nepotrebné bočné konáre na úrovni púčika, ktorý smeruje von, aby ker nerástol dovnútra. Zvädnuté púčiky sa odstraňujú smerom od čiapky, oproti štvrtému plnohodnotnému listu. Ak to neurobíte, prestane kvitnúť a rez môže byť krátky (nízky) a silný. V prvom prípade sú nové sadenice pred výsadbou mierne ošetrené, rovnako ako polyanthus, hybridné odrody čaju a ruže Floribunda. V druhej je ponechaná 1/3 výhonkov, to znamená, že stonky sú skrátené na úrovni 3-4 púčikov od základne kríka.

Nakŕmte kvety

Ruže sa kŕmia 3x ročne. Na konci jesene sa používajú organické hnojivá, kompost alebo humus, v apríli - dusíkaté a fosforové hnojivá a po odkvitnutí - potašové hnojivá.Kŕmenie dusíkom zvyšuje rast nových silných výhonkov a jas lístia. Fosfor je nevyhnutný pre vývoj koreňového systému a tvorbu púčikov. Draslík zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám. Dobrými organickými hnojivami sú kompost a pôda spod stromov v lese. Obsahujú živiny. Striedajú sa organické a minerálne komplexy. Prvé reagujú najskôr s pôdnymi mikroorganizmami a potom rastliny kŕmia. Druhý typ prvkov je rýchlo absorbovaný zeleňou.

Voda a mulč

Ruže majú silný koreňový systém, ktorý dokáže extrahovať vlhkosť z hlbín. V suchu sa rastliny polievajú raz mesačne, vždy skoro ráno alebo neskoro večer. Každý ker alebo meter štvorcový ružovej záhrady vyžaduje 20 - 30 litrov vody. K tomu sa používa hadica s nízkym tlakom. Pod vysokým tlakom vlhkosť nevstupuje do koreňov, ale odparuje sa z povrchu. Mulčujte alebo zakryte pôdu rašelinou, pilinami, pokosenou trávou alebo kompostom a položte ich okolo kríkov s vrstvou od dvoch do piatich centimetrov.

Pôda v mulčovaných oblastiach je voľnejšia, pri polievaní nevytvára kôru, spoľahlivo chráni korene pred prehriatím a menej buriny.

Ruže sú nenáročné, ľahko znášajú mrazy, veľa odrôd je vhodných do chladných oblastí. Aj z kytice môžete získať plnohodnotný materiál na zakorenenie. Ružová záhrada má aristokratický vzhľad, keď hovoríme o blahu majiteľa.

[Hlasy: 1 Priemer: 1]


Schuss vstal

Dekoratívnosť kvitnutia a krása kvetu

Toto je komplexné, čisto subjektívne hodnotenie, odrážajúce výlučne osobné preferencie záhradníka - pestovateľa ruží. Veď bujná, hustá dvojitá kráska aj jednoduchá plachá žena s piatimi listami sa môžu „zaháknuť“ a „zamilovať“ s rovnakým úspechom. Hodnotenie zahŕňa všeobecný postoj k farbe ruže, stavbu a kvalitu kvetu, hojnosť a kontinuitu kvitnutia.
★ veľmi nízke. Úplná nespokojnosť so vzhľadom kvetu a povahou kvitnutia (voľnosť, nevýraznosť, slabé rýchle kvitnutie)
★★ nízka. Nespokojný so vzhľadom kvetu a povahou kvitnutia (kvet nie je pôsobivý, je ich málo, doba kvitnutia je normálna)
★★★ priemer. Spokojný so vzhľadom kvetu a povahou kvitnutia, očakáva sa však viac, hoci kvet aj kvitnutie sú normálne
★★★★ vysoká. Mám rada kvet aj kvet. Kvet je zaujímavý, kvitne v hojnosti a trvanie zodpovedá druhu
★★★★★ veľmi vysoké. Potešenie z kvetu a kvitnutia, krásne, hojné, dlhé

Vôňa

★ nie je žiadna alebo jemná vôňa sviežosti
★★ slabé svetlo, tenké, jemné
★★★ stredné, mierne, s rôznymi poznámkami
★★★★ silné, intenzívne, s určitými poznámkami
★★★★★ veľmi silné, vynikajúce, s komplexnou arómou počuť už z diaľky

Odolnosť voči chorobám (rôzne škvrny, múčnatka, hrdza atď.)

★ veľmi nízke (stále choré, napriek prevencii)
★★ nízka (chorá iba v nepriaznivom lete, prevencia nepomáha)
★★★ Stredné (ochorie iba v prípade masívneho ochorenia všetkých rastlín vo veľmi nepriaznivom lete, pomoc pri prevencii a liečbe)
★★★★ vysoká (ak boli pozorované počiatočné príznaky choroby, potom všetko prešlo prevenciou a liečbou)
★★★★★ veľmi vysoké (neboli pozorované žiadne choroby)

Zimná odolnosť

★ veľmi nízke (vyžaduje silné krytie, ale napriek priaznivej zime bez zotavenia môže zamrznúť)
★★ nízka (vyžaduje správny zimný prístrešok, optimálne podmienky, v nepriaznivých zimách však môže vymrznúť)
★★★ stredná (dobre prezimuje, vyžaduje však náležitú zimnú ochranu, po zmrazení sa zotaví)
★★★★ vysoká (zimuje dobre, prakticky bez strát pod zimnou ochranou vhodnou pre daný región)
★★★★★ veľmi vysoká (hibernácie bez alebo pod svetelným krytom, bez strát)

Odolné voči dažďu

★ veľmi nízke (dekoratívnosť je úplne stratená, púčiky hnijú, kvetina opadáva)
★★ nízka (čiastočná strata dekorácie, púčiky trochu hnijú, kvetina rýchlo opadáva)
★★★ stredná (mierna strata dekoratívnosti, púčiky a otvorené kvety sa zhoršujú alebo trochu vädnú)
★★★★ vysoká (mierne reaguje, napríklad sa objaví konope, bez straty dekoračného efektu)
★★★★★ veľmi vysoká (nereaguje na dážď)

Odolnosť proti slnku

★ veľmi nízke (úplná strata dekoratívnosti, púčiky a kvety sa pečú a odpadávajú)
★★ nízka (čiastočná strata dekoratívnosti, okraje púčikov a kvetov sú upečené, farba sa stratila)
★★★ stredná (mierna strata dekoratívnosti, púčiky sú neporušené, okraje otvorených kvetov sú upečené, farba sa môže nekriticky meniť)
★★★★ vysoká (nemá vplyv na dekoratívne, bezstratové kvitnutie, farba sa nemení)
★★★★★ veľmi vysoké (nemá to žiadny vplyv na dekoratívnosť, naopak, farba sa zlepší, zvýši sa hojnosť kvitnutia)

Lístie a tvar kríkov

★ nie atraktívne lístie a tvar kríkov
★★ Nízka atraktivita lístia a tvaru kríkov
★★★ Priemerná atraktivita listov a tvaru kríkov
★★★★ vysoko atraktívne lístie a tvar kríkov
★★★★★ veľmi vysoká atraktivita lístia a tvaru kríkov

- Je dôležité zvoliť správne miesto pristátia. Na to, aby bola vaša rastlina najodolnejšia a aby produkovala viac kvetov, je potrebných 6 hodín priameho slnečného žiarenia denne.

- Najlepšie sadte na pôdu, kde ešte nikdy neboli ruže. V prípade, že staré ruže stále rastú, musíte starostlivo odstrániť všetky korene a tiež vymeniť pôdu, hlbokú najmenej 40 cm.

- Vykopať jamu 40x40x40 cm, uvoľniť dno pridaním organického hnojiva: starý hnoj. Pri veľmi ľahkých pôdach sa odporúča použiť pôdu s veľkým množstvom ílu (20 - 30%) na zadržiavanie vody.

- Aby ste sadenicu dobre zakorenili, konáre pred výsadbou vždy zastrihnite, pričom ponechajte iba 4 - 5 cm. Nikdy sa nedotýkajte koreňov. Ak je vaša ruža v puku alebo v kvete, orezajte výhonky na 50% svojej dĺžky, aby bol ker silnejší a ľahšie sa zakorenil.

- Miesto očkovania by malo byť 2 - 3 cm pod povrchom zeme. Corgis by mal byť umiestnený buď vertikálne alebo horizontálne, ale za žiadnych okolností by sa nemali ohýbať. Ak je pôda ľahká, ponorte korene do vlhkej, lepkavej pôdy. Vložte krík do jamy a dobre uvoľnite pôdu okolo koreňov. Vytvorte drážku okolo svojho kríka. Toto zahĺbenie udrží vodu počas zavlažovania.

- Zalievanie hojne, kým nie je pôda úplne nasýtená. Zalievanie opakujte za 24-48 hodín. Korene musia byť vlhké.

V našom klimatickom pásme sa výsadba musí robiť na jar alebo v lete. Ak sadíte neskoro, musíte si urobiť ochranný pahorok, aby nevyschol celý ker alebo jeho jednotlivé vetvy.

Pri kvapkovej závlahe zalievajte rýchlosťou 10 litrov týždenne na 1 sadenicu (1 zálievku denne). Pre bežné polievanie: Polievajte výdatne, 1 - 2-krát týždenne. Je potrebné skontrolovať, či je vo výklenku okolo sadenice zadržaná voda.

Ruže prihnojujte raz za dva týždne tekutým hnojivom na ruže. Vďaka tomu sa ruže cítia skvelo počas celej sezóny, vyzerajú zdravo a veľmi bohato kvitnú.

- Ruže grandiflora, floribunda, romantické a miniatúrne sa musia na jeseň, tesne pred mrazom (ponechať 50 - 60 cm), mierne orezať, potom sa musia po poslednom mraze na jar veľmi nízko rezať, ponechať 5-15 cm (na veľkých výhonkoch) podporte nové výhonky mnohými farbami.

- Popínavé ruže na konci sezóny majú dlhé a silné stonky, ktoré je potrebné dobre chrániť pred mrazom. Je potrebné ich jemne ohnúť k zemi, bez toho, aby ste niečo rezali. Na jar je potrebné zdvihnúť tieto stonky a odrezať malé výhonky, ktoré vyrastali v minulej sezóne (ustúpte 1 kukátko od základne týchto výhonkov). Veľké výhonky musia byť ohnuté, pretože ak ich všetky uviažete na treláže, potom bude kvetov veľmi málo.

- Krajinné ruže nie je potrebné na zimu strihať ani zakrývať. Ak za pár rokov príliš narástli, môžete ich orezať späť do požadovanej výšky.


Stimulácia kvitnutia orchideí. Ako rozkvitnúť krása?

Stimulácia kvitnutia orchideí. Ako rozkvitnúť krása

Každý, kto nakupuje orchidea, vždy ho už prinesie do domu kvitnúce a nádherná. Ale často sa stáva, že na konci kvitnúcenemôžeš čakať dosť dlho na svoju orchidea zahodila stopka a ešte raz potešil vás krásou svojej kvitnúce.

Ale naozaj chcete obdivovať skutočne kráľovské kvitnúca orchidea... Tak ako stimulovať orchideutak že sila ju kvitnúť? Práve dnes si preštudujeme túto otázku.

Kvitnúca orchidea je štandardom krásy. Iba zdravá a dobre upravená rastlina je schopná vytvárať kvetné stonky a viazať puky.

Dôvody pre nedostatok kvitnutia

Absencia kvitnutia je vždy dôsledkom, ktorý má svoju vlastnú vysvetliteľnú príčinu. Orchidea je rastlina, ktorá kvitne najmenej dvakrát ročne, a ak ste kvety nevideli dlhšie ako rok, mali by ste zistiť príčiny tohto javu a odstrániť ich.

Porušenie režimu odpočinku. Jedným z najčastejších dôvodov, prečo orchidea nekvitne, je nesprávne vegetačné obdobie. Mnohí jednoducho nevedia, ako poskytnúť orchidei správny odpočinok. O tom, ako to zorganizovať, si povieme neskôr.

Porušenie vodného režimu. Nesprávne zalievanie tiež negatívne ovplyvňuje orchidey. Lepšie je ich nedostatočne vyplniť ako naplniť. Orchidey, ktoré sú napojené veľmi často veľmi často, nemôžu vyprodukovať pestovateľa. Neznášajú premokrenie. Na miestach svojho rastu v prírode počas obdobia dažďov orchidey nikdy nekvitnú, pretože je tam príliš veľa vlhkosti.

Porušenie svetelného režimu. Osvetlenie zohráva pri kvitnutí orchidey veľmi dôležitú úlohu. Jeho nedostatok alebo nadbytok povedie k tomu, že vás vášnivý človek odmietne potešiť. Pomôže vám sama ovládať svetlo, ak jej venujete potrebnú pozornosť. Na určenie postačí pozorne sa pozrieť na farbu listov. Ak je farba normálna, potom sú listy zelené bez bledosti a tmy. Ak je málo svetla, stávajú sa tmavozelenými, ale ak dôjde k nadmernému použitiu, zeleň zožltne.

Nezdravé korene. Korene sú základom rastliny a samozrejme problémy s koreňovým systémom môžu viesť k tomu, že nebude kvitnúť. Keď je preč rok, potom stojí za to preskúmať koreňový systém vašej kvetiny. Pri častom zalievaní začnú korene veľmi často hniť, dokonca aj malý náznak hniloby povedie k tomu, že orchidea nebude kvitnúť.

Spiace obdobie

Spiace obdobie pre orchideu je veľmi dôležité pre následné kvitnutie, ak nie je zabezpečené, potom nemusíte znova vidieť kvitnutie.

Kedy začína doba odpočinku? Táto otázka je zaujímavá pre všetkých začínajúcich kvetinárov. Hneď ako orchidea vybledne a jej stopka je úplne suchá, orchidea vstupuje do pokojného obdobia. Jedná sa o druh dovolenky pre orchideu, v ktorej ju treba len poslať.

Aby mohla orchidea odpočívať, musí sa prepraviť na nižšiu teplotu. Vyberte si najchladnejšiu miestnosť vo svojom dome, ideálna teplota na odpočinok nie je vyššia ako + 18 ° C.

Svetlo by malo byť rovnaké ako pre kvitnúcu orchideu, malo by to stačiť.

Zalievanie počas vegetačného pokoja je znížené na minimum, musí sa vykonávať až po úplnom vyschnutí podkladu. Bude stačiť polievanie dvakrát mesačne a ak je teplota vyššia ako ideálna, potom bude stačiť raz za tri týždne.

Sedem spôsobov, ako stimulovať kvet orchideí

Keď samotná orchidea nechce kvitnúť, musia jej majitelia pomôcť a zorganizovať stimuláciu kvitnutia. Existuje niekoľko osvedčených spôsobov, ako stimulovať orchideu k rozkvetu, a samozrejme ich všetky pokryjeme.

Stres je stimulantom kvitnutia

Zdôraznenie orchidey je dlhodobý spôsob, ako rozkvitnúť. Aby ste to dosiahli, musíte pre ňu poslať orchideu na úplne neobvyklé miesto. Miesto pod kúpeľňou je perfektné. Ideálnym stresom pre orchideu je chlad, zvýšená vlhkosť a nedostatok svetla. Musí byť odoslaný na odkaz 2 týždne. Potom umiestnite orchideu na obvyklé miesto.

Transparentný hrniec s orchideou

Hrniec je veľmi dôležitý pre kvitnutie orchidey, teraz ich je v obchodoch veľa. Ale vždy to bol a vždy bude dokonalý kvetináč pre orchideu - priehľadný kvetináč, rovnaký obyčajný a neopísateľný, ale pre orchideu veľmi užitočný a ideálny. Pretože jeho korene skutočne potrebujú svetlo, črepník by mal byť vždy priehľadný, aj keď ho vkladáte do kvetináča, mal by byť tiež priehľadný.

Dodatočné osvetlenie orchidey

Keď v zime spiace obdobie pre orchideu spadne, treba jej jednoducho dopriať ďalšie osvetlenie. Obyčajná ľadová lampa je perfektná, musia ju zapnúť na 4 - 6 hodín, v závislosti od dĺžky denného svetla. Ak slnko zapadá už o 4 hodine, potom musí byť svetlo zapnuté na 6 hodín. Ak nie je dostatok svetla, potom kvitnutie môže začať najskôr v máji.

Cez noc stimuluje kvet orchideí

Ak vaša sacia orchidea odmieta kvitnúť, musíte si na ňu zariadiť 2 týždne tropických nocí. Tam, kde rastie vo voľnej prírode, sú nočné teploty priemerne + 5 ° C. Preto bude potrebné orchideu poslať na túto teplotu v noci. Ako nočné trópy je vhodná chodba alebo suterén, ktoré môžete v prípade potreby vložiť do chladničky, ak v nich vytvoríte danú teplotu.

Kyselina jantárová - stimulant kvitnutia

Kyselina jantárová je skvelým pomocníkom pre vašu orchideu. Prispieva k zdraviu vašej krásy. Použitie kyseliny jantárovej stimuluje orchideu k vysunutiu stopky, rastu lístia a koreňov. Za týmto účelom musíte rozpustiť 1 tabletu v 0,5 litroch vody. Je potrebné to všetko postriekať týmto roztokom, a tiež tento roztok naliať. Nie je možné sa predávkovať kyselinou jantárovou, preto ju môžete neustále polievať, nastriekať a utrieť zeleňou svojej krásy.

Stimulant kvitnutia a rastu "Epin"

"Epin" používa sa na zmiernenie stresu v rastline. Ak došlo k transplantácii alebo zmene miesta, potom sa musí použiť na nekvitnúcu orchideu. Nastriekava sa na listy rastliny; na polievanie sa nikdy nepoužíva výlučne postrekom.

Horúca sprcha stimuluje kvitnutie

Na stimuláciu kvitnutia sa raz týždenne používa horúca sprcha. Takáto sprcha stimuluje tok miazgy. Musíte vykonať najbežnejšie zavlažovanie a po 30 minútach si musíte kúpiť orchideu pod horúcou sprchou, nielen pod teplou, ale pod horúcou. Koncept horúcej sprchy zahŕňa vodu s teplotou + 28 ... + 35 ° С, ale nie vyššou ako + 35 ° С. Vyššie teploty môžu rastlinu spáliť.Kúpanie sa vykonáva už 40-60 sekúnd. Takáto sprcha sa dá urobiť nie viac ako raz týždenne.

Hnojenie orchidey na kvitnutie

Kým orchidea neodkvitne, je potrebné ju kŕmiť. V tomto období potrebuje iba ďalšiu výživu, aby bola čo najsilnejšia a aktívne rástla a zosilnela. Najlepšie je používať komplexné hnojivá, ktoré obsahujú všetky potrebné vitamíny a minerálne hnojivá. Ak ich použijete osobitne, bude pre vás ťažké ich striedať a dávkovať. Plusom v komplexe je, že po zriedení získate ideálnu koncentráciu všetkých zložiek, ktoré sú vhodné pre rastlinu.

Pri výbere hnojiva musíte zistiť názor tých, ktorí ho už používali a používajú. Ja a všetci moji priatelia, ktorí sa zaoberáme pestovaním orchideí, sme sa rozhodli pre hnojivo „Master“ od spoločnosti „Elite“. Je potrebné aplikovať hnojivo iba podľa pokynov, nie častejšie a nezvyšovať koncentráciu. Prekrmovanie orchidey môže tiež viesť k tomu, že nebude kvitnúť.

Hnojivo "Peters" na kvitnúce orchidey

„Peters“ Je najobľúbenejším hnojivom pre orchidey. Predáva sa v práškovej forme a riedi sa podľa pokynov vo vode. Toto hnojivo je zamerané na zakorenenie alebo kvitnutie, existuje aj forma, ktorá kombinuje obe tieto vlastnosti.

„Peters Professional“ - to je presne hnojivo, ktoré je možné použiť na kvitnutie orchideí na zvýšenie a predĺženie kvitnutia, kŕmenie v období vegetačného pokoja a na stimuláciu kvitnutia a tvorby nových koreňov a listov. Táto forma hnojiva sa tiež používa na resuscitáciu chorých rastlín. Je ideálny na zotavenie po transplantácii.

Všeobecne je toto hnojivo univerzálne a nebudete musieť premýšľať, v ktorom období života vašej krásy ho budete používať, aby ste nepoškodili. Pre začínajúceho pestovateľa je „Peters Professional“ skutočným nálezom.

Opakované kvitnutie stopky orchidey

Keď kvitnutie skončí, nemusí to vždy znamenať, že orchidea úplne vybledla a je potrebné odstrániť stopku. Nerobte to za žiadnych okolností. Ak stopka ešte nezožltne, znamená to, že ešte nie je suchá a môže kvitnúť, ale potrebuje pomoc a stimuláciu.

Asistentom pri stimulácii kvitnutia stopky bude „Cytokinínová pasta“... Táto pasta nie je nič iné ako hormón cytokinínčo je silný stimulant kvitnutia. Pamätajte však, že táto pasta sa môže používať iba na zdravé rastliny. Choré rastliny a oslabené rastliny nemusia prežiť takú silnú stimuláciu.

Aby ste to dosiahli, starostlivo preskúmajte stopku, respektíve púčiky. Ak sú šupiny na púčiku zelené a bez sucha, potom môžete pomocou týchto púčikov stimulovať vzhľad odrezkov stopky, čím získate kvitnutie. Pozrite sa na mierku na fotografii:

Potom vezmite tenkú ihlu, najbežnejšiu, ktorú používate na šitie. Namočte ho do alkoholu, aby ste ihlu vydezinfikovali a aby nedošlo k poškodeniu rastliny jej infikovaním.

Poškriabte stupnicu v strede a otvorte ju, čím odhalíte obličku, ako je znázornené na fotografii:

Otvorenie púčika orchidey ihlou

Potom pomocou ihly naneste pastu na obličky a rozotrite ju po obličkách. Ako to urobiť, pozri fotografiu. Potom po nanesení pasty zatvorte vločku ako na fotografii:

To je všetko, počkajte na rast púčika a nový rozkvet vašej krásy. Do týždňa dostanete vrstvenie.

Tipy na starostlivosť o orchidey

Pri vykonávaní požadovaného striekania je potrebné trysku používať iba s jemným striekaním. Po nastriekaní nezabudnite skontrolovať, či na spodku listov nie je voda. Ak je tam pohár vody, určite ho odtiaľ odstráňte tak, že ho osušte vatovou podložkou a potom ho utrite vatovým tampónom, aby ste základňu udržali suchú.

Keď dáte svojej orchidei horúcu sprchu, nezabudnite skontrolovať teplotu a tiež odstráňte vodu zo základne listov, inak začnú hniť.

Miesto orchidey by ste nemali často meniť, ona si tým prechádza veľmi ťažko.

Počas formovania púčikov nepreskupujte ani nehýbte kvetináčom s orchideami, nebude sa jej taká úzkosť páčiť a môže ich čiastočne resetovať.

Nikdy orchideu neprekrmujte hnojivami, je lepšie nechať ich nedostatok ako príliš veľa, je to pre ich zdravie nebezpečné. Hnojiť sa odporúča pri každej druhej zálievke, neoplatí sa hnojivo zakaždým aplikovať.

Keď stimulujete orchideu k rozkvetu a kupujete si na to hnojivo, uistite sa, že obsahuje zložky draslíka. Sú to oni, ktorí vyvolávajú kvitnutie.


Na predĺženie kvitnutia letničiek a dvojročiek je potrebné neustále odstraňovať vyblednuté kvety alebo kvetenstvo, čím sa zabráni tvorbe semien. Letničky, ktoré sa používajú ako okrajové a pôdopokryvné rastliny (ageratum, lobelia, lobularia, muchotrávka), sa dajú počas kvitnutia rezať „na pni“, pričom ponechajú 8 - 10 cm spodnej časti stoniek, potom sa zaliajú a prihnojujú. O dva týždne zakvitnú druhýkrát.

Ak je to žiaduce, môžete dosiahnuť bohaté a dlhodobé kvitnutie pivoniek z 3 až 5 púčikov vytvorených na stopke. Za týmto účelom odštipnite niektoré z centrálnych púčikov a nechajte bočné. Čím viac púčikov vám zostane, tým viac kvetov na kríkoch zakvitne, zatiaľ čo bočné kvety odkvitnú neskôr a kvitnutie vydrží.

Kvitnutie plamienka sa dá predĺžiť, ak sú niektoré výhonky, ktoré vyrástli na jar, odrezané 30 cm od zeme. Dorastú a zakvitnú neskôr ako neobrezané.

Ruže budú kvitnúť dlhšie a vyzerajú elegantnejšie, ak sú vyblednuté kvety neustále odrezávané a celé vyblednuté kvetenstvo je odrezané po najbližší päťlistý list (list po 5 listoch).

Ak odrezáte vyblednuté stonky na báze trvalých delfinií, vlčieho bôbu a iných plodín bez toho, aby ste poškodili listy ružice, do jesene zakvitnú druhýkrát. Všetky trvalky budú kvitnúť dlhšie a budú vyzerať dobre upravené neustálym odrezávaním vyblednutých kvetov alebo kvetenstva nelistými stonkami kvetov.

 • Záhrada Záhrada
  • Pristávací kalendár
  • Hubenie škodcov
  • Vrchný obväz
  • Sadenica
  • Jahoda
  • Zelenina
   • Baklažán
   • Zelení
   • Kapusta
   • Zemiak
   • Cibuľa
   • Mrkva
   • Uhorky
   • Korenie
   • Paradajky
   • Repa
   • Tekvica
   • Cesnak
  • Ovocie a bobule
   • Zimolez
   • Maliny
   • Ríbezle
   • jabloň
  • Korenie
  • Kvetiny
   • Izbové rastliny
   • Jednoročné kvety
   • Trvalky
   • Cibuľovitá
   • Ruže
   • Kvetinárstvo
 • Pozemok
  • Terénne úpravy
  • Voda
  • Detské ihrisko
  • Kvetinová záhrada
 • House
  • Renovácia a dizajn
   • Kuchyňa
   • Spálňa
  • Budova
  • Kúrenie
  • Kanalizácia
  • Príjemné drobnosti
   • Remeslá
   • Nový rok
   • Veľkú noc
 • Budovy
  • Altánky
  • Sprcha
  • Ploty
  • Skleník
 • Recepty

Kde je najlepšie miesto na pestovanie violy

Praktická rada: ak chcete predĺžiť kvitnutie violy - vysaďte ich do rôznych častí záhrady... Na slnečnom mieste kvitnú skôr, ale v letných horúčavách môžu prestať kvitnúť úplne. V polotieni sa kvety objavia neskôr a nemusia byť také početné, ale tu sa horúčavy neboja, a preto sa dá rátať s nepretržitým kvitnutím.

Je dôležité, aby pôda vo vybranej oblasti bola úrodná a dobre zadržiavala vlhkosť - ak viola trpí suchom a nedostatkom výživy, určite to ovplyvní jej vzhľad. Najlepšou možnosťou je úrodná hlina s neutrálnou pôdnou reakciou. Nevysádzajte violu v nížináchkde môže voda na jar alebo po výdatných letných dažďoch stagnovať: je vysoká pravdepodobnosť smrti rastlín.


Polievanie jednoročných kvetov

Okrem správneho plánovania je na predĺženie obdobia kvitnutia letničiek potrebné dôsledne dodržiavať odporúčanú zavlažovaciu schému. Väčšina rastlín vrhá svoje kvetenstvo, vysychá a odumiera práve preto, že polievanie nie je pravidelné a to výrazne skracuje už aj tak krátky život kvetov.

Najlepší čas na polievanie je skoro ráno. V tomto období pôda mierne vlhká od rosy absorbuje vlhkosť najlepšie. Je potrebné použiť usadenú vodu, ktorá sa celý predchádzajúci deň vyhrievala na slnku. Hadičková voda je mimoriadne škodlivá pre jemné kvety. Rozdiel medzi teplotou teplej pôdy a studenou vodou môže významne ovplyvniť životnosť jednoročných kvetov. Pri zalievaní si treba uvedomiť, že veľmi veľa odrôd a druhov rastlín nemá rado, keď sa polievajú zhora, na súkvetiach. Takéto kvety musia byť napojené pod koreň, snažiac sa nerozrušovať pôdu príliš silným prúdom vody.


Celá moc je v koreňovom systéme

Ak pivonka nekvitla rok alebo dva po výsadbe, je príliš skoro na to, aby ste spustili poplach. Ale v treťom roku už stojí za zváženie, či je s rastlinou všetko v poriadku. Dôvodom tohto „správania“ môžu byť chyby pri pristátí. Preto je dôležité vykonať tento postup v súlade so všetkými pravidlami.

Pivonky sa najčastejšie množia delením kríkov. Pri výsadbe rezu je veľmi dôležité, aby mal optimálny počet koreňov s púčikmi.

Niektoré pivonky môžu svojou krásou konkurovať ružiam.

Najlepšie zo všetkého je, že sa krík zakorení s 3 - 5 koreňmi a rovnakým počtom púčikov. Ak sú na pozemku iba 1 - 2 púčiky, začiatok kvitnutia sa posúva - rastlina potrebuje načerpať silu. Spočiatku asimiluje zásoby potravy od starých koreňov, kým sa nevytvoria mladé.

Výsadba príliš veľkého rezu, pri ktorom počet pukov presahuje počet koreňov, vedie k tomu, že rastúce výhonky „hladujú“. Takýto krík je potrebné rozdeliť a znova presadiť.

Je nežiaduce vysádzať pivonky na jar, pretože mladé stonky sa môžu veľmi ľahko poškodiť. Výsadba rastlín by sa mala uskutočniť v auguste až septembri. Pred nástupom chladného počasia musia mať čas na zakorenenie.

Pivonkám sa nepáči miesto pristátia

Pivonky milujú svietiťAj 2-3 hodiny silného tieňovania počas denného svetla môžu ovplyvniť ich kvitnutie. Stagnujúca voda v mokradiach má negatívny vplyv aj na rastliny: ich korene hnijú.

Zasadené pri stene budovy kríky môžu trpieť prehriatím v horúčave, v zime a na jar - zo snehových blokád, kvapiek. Jediným východiskom je transplantácia pivoniek na miesto vhodné pre ich rast.

Nemôžete zasadiť krík príliš hlboko alebo príliš blízko k povrchu. Nasledujúce sa považuje za optimálne. hĺbkakeď je nad horným púčikom 5-7 cm vrstva zeme. Púčiky sa môžu časom objaviť nad povrchom pôdy, v takom prípade ich jarné mrazy a letné horúčavy negatívne ovplyvnia. V tomto prípade by mala byť pivonka vykopaná, prehĺbiť otvor a spustiť do nej rastlinu spolu s hrudkou zeme. Ak je rastúci ker príliš hlboký, musí sa opatrne zdvihnúť a pod korene sa pridá zemina.

Je nežiaduce deliť a presádzať pivonku častejšie ako po 5 - 6 rokoch. Musíte mu dať čas na zotavenie.

Správne kŕmenie je kľúčom k bujnému kvitnutiu

V prvých 2 rokoch môžu byť pivonky nekŕmteak bolo do výsadbového otvoru vložených dostatok živín. Rastlina toleruje nedostatok hnojív ľahšie ako ich nadbytok. Je obzvlášť nežiaduce „prekrmovať“ rastlinu dusíkatými hnojivami, ktoré ovplyvňujú rast zelenej hmoty na úkor kvitnutia a zvyšujú pravdepodobnosť postihnutia plesňovými chorobami.

Ak sa puky, ktoré sa objavia, úplne neotvorili, s najväčšou pravdepodobnosťou rastlina hladuje. Pivoňka kladie púčiky obnovy dva roky pred kvitnutím, ktorých intenzita závisí od starostlivosti v predchádzajúcich rokoch.

Pivonky dobre kvitnú iba v kvetinárstvách v dobrej viere

Počas obdobia pučania potrebuje rastlina dobre zalievanie - zriedka, ale hojne. Krmivo pivonky odporúča fosfor a draslík po odkvitnutí (po 2 týždňoch), keď sa tvoria púčiky obnovy. Toto je tretí a najdôležitejší vrchný obväz. Prvý sa vykonáva na začiatku rastu a pod kríkom sa pridávajú dusíkaté a potašové hnojivá, ktoré prichádzajú ku koreňom roztopenou vodou. Druhý vrchný obväz je možné vykonať počas obdobia pučania pomocou úplného minerálneho alebo organického hnojiva.

Ďalšie príčiny zlého kvitnutia pivoniek

Okrem nesprávnej výsadby a nedostatku alebo nadbytku hnojív existujú aj ďalšie faktory, ktoré môžu znížiť alebo dokonca vylúčiť kvitnutie pivoniek. Negatívne pôsobiť silné daždektoré padli počas obdobia pučania. Potom sú puky nasýtené vlhkosťou a nemusia sa otvárať. To platí najmä pre kríky ovplyvnené pleseň sivá... Je veľmi dôležité včas vykonať profylaxiu proti chorobám a škodcom pivoniek.

Mal by správne odrežte anténnu časť rastlín. Mnoho záhradkárov teda po odkvitnutí nevedomky odstráni všetky listy a stonky v domnení, že už nie sú potrebné. Toto je hrubá chyba, pretože práve v tomto období pre rastlinu prichádza najdôležitejší okamih - kladenie púčikov pre budúce kvitnutie. Nadzemná časť musí byť odstránená koncom jesene. Počas obdobia kvitnutia nemôžete odrezať príliš veľa stoniek, pretože na ich základni sa vytvárajú puky obnovy. Je vhodné vziať si len tretinu z celkového počtu stoniek na kytice, pričom spodné listy nechajte na kríkoch.

Nie sú to jednoduché odporúčania? Ale po ich dodržaní je celkom možné každý rok po dobu viac ako jedného mesiaca obdivovať obrovskú luxusnú „kyticu“ veľkých kvetov vyrastajúcich z jedného pivonkového kríčka.


Pozri si video: Sázení růží krok za krokem, výběr stanoviště a podmínky pro pěstování růží


Komentáre:

 1. Adiran

  Many thanks for your assistance in this matter, now I do not tolerate such errors.

 2. Tomek

  I think, that you are not right. Let's discuss it.

 3. Bodil

  Absolútne s vami súhlasím. In it something is also to me it seems it is very good idea. Úplne s vami budem súhlasiť.

 4. Eadward

  Willingly I accept. The theme is interesting, I will take part in discussion. Spoločne môžeme prísť k správnej odpovedi.

 5. Liviu

  Odchádzajú dnes vôbec zamestnanci?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety