5 spôsobov, ako zafixovať film na skleník bez toho, aby ste míňali peniaze za špeciálne klipyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho ľudí používa tehly alebo špeciálne svorky na pevné pripevnenie plastového obalu k rámu skleníka. Existuje však niekoľko spôsobov, ktoré nebudú vyžadovať míňanie peňazí a budú oveľa pohodlnejšie.

Šnúra alebo špagát

Jedna z najjednoduchších, najlacnejších a najpohodlnejších metód fixácie filmu na skleníku. Túto metódu je možné rozdeliť na dve samostatné možnosti, ktoré spája skutočnosť, že obaja používajú bežnú šnúru alebo motúz.

V povlaku alebo fólii urobte z oboch strán vedľa oblúka otvor. Prejdite cez ne šnúrku alebo motúz a pomocou nich zaistite materiál tak, aby držal na základni. Robíme to s celým rámom.

Ďalšou možnosťou je uviazať šnúru alebo povrázok o základňu oblúka čo najbližšie k zemi. Potom ho prehoďte cez krycí materiál tak, aby bol medzi šnúrou a rámom. A zafixujte to na druhú stranu rovnakým spôsobom, bližšie k zemi. Robíme to v celom skleníku.

Samorezné skrutky

Na zaistenie fólie pomôžu aj samorezné skrutky. Aby ste to dosiahli, najskôr budete musieť v oboch oblúkoch na oboch stranách vytvoriť otvory pre samorezné skrutky a potom ich použiť na pripevnenie fólie k rámu.

Aby sa nepoškodil filmový povlak, fixuje sa pomocou drevených podložiek alebo starých nepotrebných kúskov linolea.

Kusy nepotrebnej hadice

Vďaka starej hadici sa dajú vyrobiť celkom dobré svorky, ktoré sa skvele hodia do malých skleníkov.

Za týmto účelom vezmite hadicu a nakrájajte ju na kúsky. Priemer hadice by mal byť o niečo väčší ako priemer oblúka. A kúsky by nemali byť príliš malé. Vhodná je dĺžka asi 10 až 15 cm.

Na každom segmente musí byť vykonaný pozdĺžny rez. Mal by byť taký široký, aby sa gumový držiak dal ľahko pripevniť k rámu, ale zároveň tesne priliehal, aby ho nemohol náhodou odfúknuť vietor.

Spinky

Veľmi rozpočtová možnosť, ktorá od vás nevyžaduje ďalšie kroky na vykonanie montáže.

Vyberte si najväčšiu veľkosť, aby vaše kancelárske sponky dobre držali. Tieto spojivá sa predávajú v každom papiernictve.

Za nepriaznivého počasia alebo silného vetra sa môže kovová časť pridržiavača poškodiť. Aby ste tomu zabránili, pod každé spojivo vložte látku alebo gumu.

Kusy plastovej rúry

Táto metóda je v poriadku, ak máte nepotrebné plastové potrubie. Svorky sú z neho vyrobené rovnako ako z gumovej hadice. Aby ste zabránili poškodeniu filmu ostrými hranami, je lepšie ich prebrúsiť napríklad brúsnym papierom.

Ich hlavný rozdiel je v tom, že plastové svorky sú vhodné pre veľké skleníky, pretože sú odolnejšie ako plastové.

Tieto rozpočtové metódy vám pomôžu rýchlo a ľahko vybaviť váš skleník. A nepotrebujete žiadne tehly ani špeciálne náradie.

 • Tlač

Ohodnoťte článok:

(0 hlasov, priemer: 0 z 5)

Zdieľajte so svojimi priateľmi!


 • Pamätajte, že klincovanie automaticky poškodí povrchovú úpravu, kde sú nechty zatĺkané. Po prvom nárazovom vetre je možné film odhodiť.
 • Najškodlivejšie pre film je kovový rám, pretože sa rýchlo a silno zahrieva. Na miestach dotyku je potrebné kov obaliť tepelnoizolačným materiálom alebo bielym kusom látky, položiť na oblúky plastové alebo gumené rúrky alebo ich obaliť ľahkou handričkou.
 • Pred pripevnením filmu k skleníku namaľte jeho rám bielou farbou, aby ste znížili teplotu celej konštrukcie.

Ako pripevniť fóliu na skleník, aby nedošlo k prepadnutiu a roztrhnutiu materiálu?

V prípade skleníka s jedným bočným vstupom musíte:

 1. Zmerajte dĺžku skleníka. Jeho šírka sa meria pozdĺž celého rámu: od jednej strany cez strechu až po koniec druhej.
 2. Zmerajte výšku koncovky od zeme po najvyšší bod oblúka.
 3. Odrežte fóliu s okrajom najmenej 10 cm na šírku a dĺžku.
 4. Pomocou zošívačky pripevnite fóliu po celej svojej dĺžke k drevenej doske z oboch strán a po šírke iba z jednej strany, kde nebudú dvere.
 5. Tyčinku zabaľte do polyetylénu tak, aby sa dokázala úplne otočiť. Zhora na ňu pripevnite ďalšiu lištu rovnakej veľkosti ako prvá a pomocou skrutkovača alebo skrutkovača ju pripevnite na samorezné skrutky.
 6. Potiahnite film cez rám:
 • položte jeden koniec role na zem a zarovnajte ju s dĺžkou skleníka. Okraj výšky s lištou by sa mal získavať zo strany, kde nie sú dvere
 • odvíjajte polyetylén pozdĺž rámu tak, aby bočná hrana bez dverí bola uzavretá fóliou k zemi a dosky po celej dĺžke pribité boli približne na rovnakej úrovni. Na bočnej strane dverí by mala byť medzera asi 10 cm
 • na jednu stranu dĺžky pritĺkajte lištu k základni skleníka, materiál dobre natiahnite a to isté urobte s druhou lištou
 • natiahnite fóliu cez koncovú hranu bez dverí. Ak je materiál príliš dlhý, omotajte ho okolo dosky a pribite ho k základni alebo ho poprášte zemou. V takom prípade môžete zabezpečiť vetranie zdvihnutím lišty
 • zo strany dverí upevnite polyetylén na posledný oblúk pomocou baliacej pásky (ak je rám kovový) alebo pomocou dosky a zošívačky (ak je rám drevený).
 • fólia na koncovom okraji s dverami sa natiahne na zem a pripevní sa pomocou prvého zošívača alebo lepiacej pásky na prvý oblúk rámu.


Používame svorky

Oblúkové skleníky sú veľmi časté, pretože ich konštrukcia nie je taká zložitá a môžu byť vyrobené z niekoľkých druhov materiálov. Jedným z najťažších problémov je fixácia filmu na povrch. To je možné vykonať niekoľkými hlavnými spôsobmi pomocou nasledujúcich zariadení:

 • Svorky. Takýmito mechanizmami sú špeciálne rúrky, ktoré sa dajú nosiť cez okrúhle potrubie alebo tvarovky. Vo väčšine prípadov sú zahrnuté v štandardných prevedeniach tohto typu.
 • Sponky na písacie potreby. Používajú sa iba na tvarovky alebo malé plastové rúry.
 • Domáce klipy. Môžu byť vyrobené z rúrok, ktorých priemer je o niečo väčší ako veľkosť oblúkového rámu. Aby ste ich mohli položiť na systém, mali by sa v nich urobiť malé pozdĺžne rezy, po ktorých by sa mali ostré hrany odstrániť brúsením alebo roztavením.

Upozorňujeme, že ak je skleník vyrobený z kovových rúrok, potom musia byť do upevňovacích bodov umiestnené tesnenia, ktoré chránia film pred prehriatím a rýchlym zničením.


Jednoduchý skleník z oblúkov pod filmom alebo spunbondom

Tento skleník je vyrobený z niekoľkých dosiek, zrazených na požadované rozmery, oblúkov z PVC rúrok, ktoré sú pripevnené k drevenému podkladu. Vrcholy týchto oblúkov sú hore spojené tyčou alebo rovnakou rúrou. Ak ide o drevo, musí byť dobre opracované zaoblením hrán, aby sa fólia neroztrhla.

Jednoduchý skleník vyrobený z dosiek a oblúkov z PVC

Ako ukotviť oblúky

Ako opraviť oblúky potrubí z PVC na ráme skleníka. Pripevňuje sa najčastejšie pomocou kovovej perforovanej pásky. Vezmite z neho malý kúsok 5-6 centimetrov, skrutky a skrutkovač. A sú upevnené na oboch stranách. Pre spoľahlivosť to môžete urobiť dvakrát.

Túto prílohu je možné opakovať dvakrát.

Presne rovnakým spôsobom ich môžete opraviť zvnútra, aby ste ich udržali pevnejšie, pridajte lišty.

Vo vnútri rámu sú upevnené skleníkové oblúky

Ďalšia možnosť: zatlačte kúsok výstuže blízko rámu a položte na ne rúry a až potom ich pripevnite pomocou svoriek k doskám rámu. Táto možnosť je spoľahlivejšia.

Ako pripevniť film

Fóliu môžete pripevniť k PVC rúrkam pomocou obojstrannej pásky. Ale iba v prípade, že bol použitý lacný polyetylénový film: je nemožné ho odtrhnúť bez poškodenia a polyetylén vydrží nie viac ako rok. Takže pre sezónny skleník je táto možnosť z kategórie „lacná a veselá“. Druhou metódou sú špeciálne spony na upevnenie fólií a všetkého, čo ich môže nahradiť - kúsok starej hadice pozdĺžne rozrezanej, spona na rúry, ktoré sa používajú na inštaláciu potrubí, kancelárske spojivá atď.

Ako inak môžete film opraviť na lúkach v skleníku alebo v skleníku

Tiež má zmysel fixovať blok na oboch stranách pozdĺž okrajov filmu. Za týmto účelom je fólia odrezaná na dĺžku viac, ako je potrebné, prebytok je zabalený do tyče a fólia je na ňu pripevnená. Teraz máte kúsok filmu, na krátkych stranách ktorého sú pripevnené tyče. Jednu nechajte na jednej strane, druhú prehoďte na druhú. Teraz nemusíte tlačiť film na zem kameňmi: blok ho drží dobre. Je tiež pohodlné s ním otvoriť skleník na vetranie, navinúť film, postaviť ho.

Práca je uľahčená tak, že okolo okrajov fólie je pripevnená lišta

Na fixáciu filmu môžete použiť malé nechty, ale pod čiapky vložte podložky. Pracujte rýchlejšie s konštrukčnou zošívačkou so sponkami. Aby sa zabránilo roztrhnutiu fólie v miestach pripevnenia, je na ňu niečo položené. Môžete - hustý oplet alebo len pásik látky a do nej už kladivové spojovacie prvky.

Metódy pripevnenia filmu k tyči a k ​​oblúkom

Výkonnejšia možnosť

Ak je potrebné urobiť skleník s oblúkmi z PVC spoľahlivejším, na podstavec dosiek sú v strede krátkej strany pribité drevené stojany. Na okraji je k nim pripevnená doska, v ktorej sú predvŕtané otvory s priemerom väčším ako je vonkajší priemer rúrok.

Tento skleník sa dá využiť nielen na pestovanie papriky alebo baklažánu. Po dorastení bočných regálov, ak je to potrebné, bude možné uviazať uhorky alebo paradajky

Počas inštalácie je rúrka prevlečená cez otvor. Môžete ho pripevniť na boky, ako je uvedené vyššie, alebo to urobiť iným spôsobom: vopred nainštalujte čapy do tyčí a položte na ne rúrku.

Ako upevniť pozdĺžnu tyč v regáloch

Najjednoduchší skleník

Na PVC rúrkach je skvelé to, že sa ľahko ohýbajú. Aj to, že trochu vážia. Ideálne pre ľahký prenosný skleník, najmä v kombinácii so spunbondom. Tento materiál je možné šiť. Vezmite kúsok s hustotou 30 kg / m2, s krokom 50 -60 cm, urobte do neho šnúrky. Pre stiahnutie šnúrky prešijeme cez pásik z rovnakého materiálu široký asi 10 cm (je prešitý z oboch strán). Vo vnútri vložte rúrky narezané na požadovanú dĺžku.

Mali by ste získať toto: krycí materiál s oblúkmi zaskrutkovanými do sťahovacích šnúrok

Teraz to všetko možno nainštalovať na záhradný záhon: na jednu a druhú stranu záhradného záhona nalepte kolíky do dvoch radov, na ne zasaďte potrubie. Okamžite sa získa hotový skleník. A čo je pohodlnejšie: rastliny otvárate a zatvárate jednoduchým zberom alebo rozotieraním pradiva po oblúku. Jedná sa o veľmi pohodlný dočasný skleník: akonáhle to nie je potrebné, možno ho za pár minút zložiť a zložiť.

Skleník - nemôže to byť jednoduchšie


Krycia fólia pre skleníkové tunely

 • Na vybudovanie jednoduchého skleníka stačí niekoľko hotových oblúkov z ohnutej polypropylénovej rúry a obyčajná plastová fólia, ktorá je na nich natiahnutá.
 • Film musí byť chránený pred vetrom, takže musí byť držaný s určitou hmotnosťou.
 • Podstavce oblúkov je možné pripevniť k drevenému rámu alebo ich jednoducho zasunúť do zeme. Najlepšia vzdialenosť medzi oblúkmi je asi šesťdesiat centimetrov. Toto pomôže filmu neklesnúť a tiež sa pohodlne starať o rastliny.
 • Na spevnenie konštrukcie je možné pridať vodorovné pásy. Môžu to byť drevené lišty alebo rovnaké rúry.
 • Niekedy sa pod prvý a posledný oblúk dodatočne inštalujú vertikálne podpery, potom si skleník perfektne drží tvar počas celej sezóny.


Pozri si video: NWT: stavba skleníku Haňovice


Komentáre:

 1. Jayron

  Je tu niečo a je to skvelý nápad. Som pripravený ťa podporiť.

 2. Lancdon

  The youth rock group Ranetki says thank you for such a wonderful blog!

 3. Stetson

  Aká vynikajúca otázka

 4. Lane

  Úprimne povedané, máte úplnú pravdu.

 5. Fawwaz

  Myslím si, že nemáš pravdu. mám istotu. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety