Informácie o maľovanom jazykuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Začať

Salpiglossis Care: Tipy na pestovanie salpiglossis zo semien

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Rastliny s maľovaným jazykom sú vzpriamené letničky s trúbkovitými kvetmi podobnými petúnii. Ich úžasné farby vyzerajú skvele v kvetinových aranžmánoch v interiéroch alebo zoskupených do exteriérových výsadieb. Viac sa o tejto rastline dozviete v nasledujúcom článku.


Sansevieria, jazyk svokry!

Sansevieria, tiež nazývaný Svokrin jazyk alebo hadia rastlina, je rastlina pôvodom z Afriky. Používa sa v interiéri a môže sa pochváliť listami grafického dizajnéra a je veľmi ornamentálny.

Jednoduché fakty o Sansevierii

názovSansevieria
RodinaLiliaceae (rodina ľalií)
Typ - izbová rastlina

Výška - 0,5 - 1,5 m
Vystavenie - dobre osvetlené
Pôda - pôdna zmes + piesok

Kvitnúce - marec

Jeho listový list je originálny a elegantný. Rastlina je veľmi odolná najmä voči teplu. Každá odroda sa môže pochváliť trendovými vlastnosťami, ktoré domáci dizajnéri ako Nikki (autorka fotografií, vrchná časť) využívajú na zdobenie interiérov.


Výsadba fúzov

Ak ste svoje rastliny kúpili v kvetináčoch pre škôlky, najlepšie je, keď ich zasadíte do zeme na jar, rozmiestnite ich 30 cm od seba a do záhradnej pôdy pridajte pôdny mix „kvetinová rastlina“.

 • Vysaďte aspoň desať rastlín na dané lôžko, aby ste dosiahli pozoruhodný vizuálny dopad.
 • Po výsadbe pravidelne polievajte.

Výsadba fúzatého jazyka v kvetináčoch

Beardtongues sú skutočne veľmi vhodné na pestovanie v kvetináčoch na balkóny a terasy.

 • Rastlina v kvetinovej zmesi rastlín pôdy.
 • Polievajte pravidelne na začiatku a až potom, keď je povrch podkladu suchý.

Transplantácia fúzov

Narástla vám náplasť na fúzy príliš silno?

 • Niektoré rozdajte resp transplantujte si fúzy na nové miesto v jar, po posledných kúzlach mrazu.


Ako pestovať kvety Pentunie

Zatiaľ čo petúnie kvitnú v jasnom nepriamom svetle, na plnom slnku sa im darí. Petúnie majú radi úrodnú pôdu, ktorá dobre odteká a je neutrálna až slabo kyslá (pH 6,0 až 7,0). Ideálna je ľahká, piesčitá pôda.

Rozlomte pôdu vykopaním 6 alebo 8 palcov, primiešajte nejaké organické látky a potom ju uhlaďte a vyrovnajte. Pre každú sadenicu petúnie vykopajte jamu o veľkosti nádoby. Každý opatrne vysuňte z nádoby, vložte do otvoru a jemným zatlačením vyplňte špinu okolo koreňov. Sadenicu nevkladajte hlbšie do pôdy, ako bola v nádobe. Voda štedro.

Zoskupte sadenice najmenej do troch alebo, ak je priestor úzky, vedľa seba od seba v radoch od 8 do 12 palcov. Keď transplantáty dorastú do výšky 6 palcov, stlačte ich stredné stonky, aby ste ich prinútili vyvinúť bočné stonky a stať sa huňatými. Nové, drobné miliflory je možné vysádzať čo najmenšie ako 5 centimetrov, pretože sú to pomaly rastúce a jemnejšie rastliny s textúrou. Posypte čajovú lyžičku viacúčelového, pomaly pôsobiaceho granulovaného hnojiva na pôdu okolo každej novo vysadenej sadenice, aby sa do nej mohol dážď vsiaknuť. To zabezpečí konzistentnú základnú výživu pre petúnie v sezóne.

Pretože sú to také bohaté kvitnúce rastliny od neskorej jari do polovice jesene, petúnie oceňujú energetickú podporu zo zriedeného tekutého hnojiva, ktoré sa buď vyleje na pôdu, alebo sa tak často nastrieka na ich lístie. Kŕmte petúnie v nádobách pridaním granulovaného, ​​pomaly pôsobiaceho hnojiva do ich bez pôdy rastúceho média. V opačnom prípade pravidelne polievajte zriedeným tekutým hnojivom. Petúnie potrebujú pravidelnú vlhkosť, pretože ich plytké korene rýchlo vysychajú. Ak sa nachádzajú v pôde bohatej na organické látky, nebude potrebné ich tak často polievať. Petúnie v nádobách na slnku potrebujú zalievanie každý deň - najmä v hlinených kvetináčoch.
________________________________________


14 nápadov do záhrady Cinderblock pre vašu zeleninu, kvety a sukulenty

Ak hľadáte alternatívu k vyvýšenému paletovému lôžku alebo záhrade na slamený balík, pozrite sa, čo pre vás máme! Vyvýšené záhradné postele, šťavnaté domy a zvislé obývacie steny vyrobené zo škvárových blokov!

Cinderblocky sa vám ľahko dostanú do ruky a ľahko sa s nimi pracuje! Sú ako obrie lego! Vyrábajú nádherné záhradné obruby alebo môžete do nich priamo zasadiť, aby ste sa pochválili svojimi krásnymi jarnými kvetmi alebo umiestnili svoje bylinky.

Výroba záhradného bloku nemusí vyžadovať žiadne náradie, stačí nejaké plánovanie a zdvíhanie!

Zabavte sa na dizajne svojej záhradky so škvárobetónmi skladaním, opätovným skladaním a pridávaním kriviek! Namaľujte svoje škvárové bloky zábavnými farbami alebo funky vzormi, ak vás šedá nudí alebo ju udržujte prirodzenú! Poďme sa teda pozrieť na 14 nápadov na záhradu pre vaše vegetariány, kvety a sukulenty!

1. Vyvýšená záhrada

Tu je krok za krokom postup pri výstavbe vyvýšeného záhradného záhonu z tvárnic, aby ste mohli začať s výsadbou!

2. Živá stena

Vertikálnu záhradu je možné postaviť pomocou tvárnic a kreatívnej mysle. Ideálne na predvedenie svojej šťavnatej zbierky!

3. Záhradný bar

Vybudujte si tento rok najkrajší záhradný bar pomocou škvárových blokov a vytvorte malú záhradku a tiež ako základňu pre váš bar!

4. Šablónovaný

Namaľujte a nakreslite svoje škvárové bloky pre umeleckú erupciu. Je to krásny spôsob, ako pridať niečo do svojej krásnej záhrady.

5. Bloky a protokoly

Zasuňte ošetrené guľatiny priamo do drážok škvárobetónu, aby ste vytvorili tento úžasný nápad so zvýšenou záhradnou posteľou!

6. Zelenina a kvety

Táto záhrada so škvárobetónom pestuje zeleninu uprostred a kvety v drážkach škvárových blokov! Skvelý nápad na prilákanie opeľovačov.

7. Oddeľujúca stena

Vytvorte sviežu stenu zo škvárobetónov a rastlín, aby ste oddelili jednu oblasť záhrady od druhej alebo od domu od svojich susedov.

8. Maľované čiernou farbou

Namaľovaním škvárových blokov sýto čiernej farby sa farby rastlín zvýraznia a urobí veľké vyhlásenie.

9. Farebné vzory

Maľujte funky vzory na svoje škvárové bloky jasnými a odvážnymi farbami, aby ste svojmu vonkajšiemu obytnému priestoru dodali trochu zábavy!

10. Zenová záhrada

Dobre, jogíni, táto zenová socha / záhrada bude vyzerať úžasne vo vašom vonkajšom štúdiu jogy alebo ako doplnok k prednej verande alebo balkónu!

11. Viac zeleného priestoru!

Dodajte svojmu vonkajšiemu obytnému priestoru čoraz viac zelene pridaním mnohých záhrad zo škvárových blokov!

12. Mozaika

Kaskádová záhrada so škvárobetónom, ktorá je elegantne vyzdobená mozaikovým vzorom a naplnená malými šťastnými sukulentmi!

13. Zeleninové lemovanie

Doprajte svojej záhradnej posteli silné a odvážne lemovanie, aby ste zabránili vnikaniu trávy a udržali veci upravené a usporiadané!

14. Kľúčová dierka

Akási záhrada s kľúčovými dierkami vyrobená zo škvárobetónov pre ľahký prístup ku všetkým vašim rastlinám a jedinečný vzhľad!

Co si myslis? Docela v pohode!

Záhrada so škvárobetónom môže byť taká jednoduchá, ako umiestniť ich do obdĺžnika a do stredu ich vyplniť záhradnou vložkou a kompostom! Alebo ak sa cítite trochu kreatívnejšie, vyskúšajte jeden z ďalších nápadov, ktoré zahŕňajú skladanie škvárových blokov a vytvorenie jedinečných kvetináčov.

Obzvlášť milujem tie, ktoré sú namaľované jasnými farbami alebo zdobené mozaikou, aby boli veci trochu krajšie!

Záhrady Cinderblock môžu byť priateľské k rozpočtu, ak hľadáte spôsob, ako dostať do rúk nejaké lacné škvarky, a viete, ako kompostovať vaše kuchynské zvyšky! Potom už stačí len zvoliť dizajn, vkĺznuť do záhradných riflí a pustiť sa do práce!


Pozri si video: The International Hair series, by Pros, for Pros u0026 all hair lovers. Episode 1. RUN LE HAIR SHOW


Komentáre:

 1. Huitzilihuitl

  Myslel som a myšlienka odišla

 2. Reading

  Absolutely with you it agree. Idea good, I support.

 3. Idas

  Logická otázka

 4. Ephraim

  Ospravedlňte ma za to, čo viem, že zasahuje ... táto situácia. Napíšte sem alebo v PM.

 5. Benes

  krásne urobené! Vďaka!!!

 6. Murg

  Gratulujem, toto je jednoducho skvelý nápad

 7. Lateef

  Niečo v tom je. Ďakujem za pomoc v tejto veci, tiež si myslím, že čím jednoduchšie, tým lepšie ...Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii