We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vlastnosti

Gaštan je rastlina pôvodom zo Stredomoria a je mimoriadne rozšírený na celom talianskom území, najmä v Alpách a Apeninách, najmä medzi 300 a 1 000 metrami.

Je to vysoký strom, ktorý môže dosiahnuť až tridsať metrov, ktorý má široké kopijovité listy s pomerne zúbkovanými okrajmi.

Vývoj gaštanu je obzvlášť pomalý a dokáže dosiahnuť všetku svoju mimoriadnu krásu po uplynutí najmenej päťdesiatich rokov (je to rastlina, ktorá môže dosiahnuť viac ako tisíc rokov života).

Gaštan je súčasťou rodiny Fagaceae.


Aktívne princípy

Gaštany sú zložené z asi 50% vody, 45% sacharidov, bielkovín, tukov, vlákien a popola; treba tiež zdôrazniť prítomnosť minerálov vrátane sodíka, vápnika, fosforu, horčíka, železa, draslíka, zinku, medi a mangánu.

Pokiaľ ide o vitamíny, môžeme zdôrazniť prítomnosť vitamínov A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C a D.

Z aminokyselín však možno zdôrazniť prítomnosť kyseliny asparágovej, serínu, treonínu, leucínu, prolínu, alanínu, glycínu a kyseliny glutámovej.


Nehnuteľnosť

Listy rastliny Gaštan sú mimoriadne bohaté na prospešné vlastnosti a sú schopné pôsobiť adjuvantne alebo dokonca byť spojené s inými rastlinami, ako je napríklad eukalyptus, ale aj tymian a kapusta, aby zabránili vzniku čierneho kašľa alebo pertussoidných foriem.

Gaštanové púčiky sú naopak charakterizované pôsobením na rôzne lymfatické cievy a podstatným odvodňovaním lymfatického obehu.

Gaštany neobsahujú lepok a z tohto dôvodu ich môžu konzumovať aj všetci ľudia trpiaci celiakiou.

Gaštan je mimoriadne stráviteľný a vyznačuje sa tým, že sa navrhuje vo všetkých prípadoch anémie a nechutenstva, najmä vďaka hojnému zastúpeniu vlákien, ktoré sú veľmi užitočné pre funkčnosť čreva.

Gaštan je mimoriadne užitočný aj v tehotenstve, najmä kvôli prítomnosti kyseliny listovej, schopnosti vykonávať preventívne funkcie pri tvorbe rôznych malformácií na úrovni plodu.

Pretože sú gaštany mimoriadne bohaté na minerály, sú tiež indikované na potlačenie chronickej únavy a tiež na všetkých ľudí, ktorí musia po chrípke načerpať nové sily.

Na druhej strane sa draslík obsiahnutý v gaštanoch ukazuje ako veľmi užitočný na posilnenie svalov, zatiaľ čo fosfor hrá podpornú činnosť pri tvorbe nervového tkaniva; síra má čisto antiseptický a dezinfekčný účinok, zatiaľ čo sodík je mimoriadne užitočný na trávenie a nakoniec je horčík schopný aktívne pôsobiť na regeneráciu nervov.

Nakoniec, vďaka dobrému množstvu fosforu, vitamínu Včela prítomného v gaštanoch, sú tieto schopné prispieť k udržaniu dobrej nervovej rovnováhy a vďaka prítomnosti cukrov môžu predstavovať dobrú alternatívnu stravu pre všetky deti trpiace na deti. alergia na mlieko.


Ovocie

Gaštany sú plodom gaštanu a sú úplne zdravé a výživné natoľko, že sa v minulosti používali ako základná potravina pre ľudí, až do tej miery, že sa považovali za „chlieb ľudu“.

Najmä vďaka svojmu obsahu v komplexných sacharidoch možno gaštany považovať za skutočné základné jedlo, ktoré má zvláštnu vlastnosť, že dokáže nahradiť najdôležitejšie obilniny.

Aj grécky historik Xenofón, ktorý žil v rokoch 430 až 355 pred n. L., Uviedol, že gaštan sa dá prirovnať k akémusi „chlebíku“.

Z gaštanov je tiež možné získať rovnomennú múku, ktorá je základnou ingredienciou pre veľké množstvo dezertov, ale tiež veľa polenty.

Z výživového hľadiska gaštany zodpovedajú kvalitatívne dôležitej potravine, najmä vďaka vysokému percentu škrobov, ktoré sú integrované s dobrým obsahom tukov, bielkovín, minerálov a vitamínov.

To sú vlastnosti, ktoré spolu s vynikajúcim stupňom stráviteľnosti umožňujú považovať gaštany za platné jedlo aj pre športovcov.

Počas varenia sa veľká časť škrobu redukuje na jednoduché cukry, čo gaštanom dodáva tradičnú sladkú chuť a neodporúča sa tým, ktorí trpia cukrovkou.


Gaštan: Použite

Najmä kvôli svojej pozoruhodnej nutričnej hodnote sa v populárnom liekopise odporúčajú v prípade avitaminózy, anémie a oslabenia.

Nálev a odvar, ktoré sú mimoriadne bohaté na triesloviny, sú veľmi užitočné v boji proti bronchitíde a hnačkám.

Vďaka antiseptickému účinku, ktorý sú gaštany schopné vykonať, infúzii listy gaštanu kloktať, čo je vynikajúci prostriedok na potlačenie zápalov, ktoré postihujú hrdlo a ústa.

Gaštanová vriaca voda je dobrým hnojivom pre rastliny gaštanov.Video: Vitrína KENT EWIT 1DP Gaštan


Komentáre:

 1. Tauzilkree

  Prepáčte, že sa momentálne nemôžem zúčastniť diskusie - mám veľa práce. Ale vrátim sa - určite napíšem, čo si o tejto problematike myslím.

 2. Tadleigh

  Nemáš pravdu. Navrhujem, aby sa diskutovalo. Napíš mi v PM.

 3. Ocnus

  Aká fráza ... skvelé, krásna myšlienka

 4. Mizuru

  Ahoj všetci. I would also like to express my deep gratitude to the people who created this informative blog. I'm amazed that I haven't used it for so long. For more than a week I have been unable to tear myself away from a huge amount of incredibly useful information. Now I recommend this blog to my friends, which I recommend to you too. Although I found your blog by accident, I immediately realized that I would stay here for a long time. The intuitive interface is the main achievement for me, because my specialty does not require much knowledge of a personal computer and I know the basics of work only superficially.

 5. Corwin

  Odstráňte všetko, čo sa netýka predmetu.

 6. Eoin Baiste

  Aké potrebné slová... super, skvelý nápad

 7. Naois

  And what would we do without your very good phraseNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety