Územný kontext TagghjateWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

HOVORÍME SA O STARÝCH GEOLOGICKÝCH STRÁNOK NA UCHOVÁVANIE ICH PAMÄTI

ÚZEMNÝ KONTEXT TAGGHJATE


KOMPLEX MONTE BELVEDERE-SANT'ELIA-MONTEDORONE OBCI SAN GIORGIO JONICO, ROCCAFORZATA A FAGGIANO

(editoval: Prof. G.nni Carafa)

Stránky: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 - 12

OKOLITÉ ÚZEMIE

Jaskyňa Sant’Angelo

Ďalej pár kilometrov po provinčnej ceste č. 110 pre Lizzano, odbočenie doľava a výstup hore okresom Serra degli Angeli, ktorý vedie k farme umiestnenej na obzore obzoru vedľa konečného južného svahu celého reliéfu Monte Belvedere-Sant'Elia-Montedoro, lokalita, Canale dei Cupi (foto č. 65): správne územie obce Lizzano, je to posledný konkrétny znak kláštorno-baziliánskej prítomnosti v tejto oblasti. Je to jaskynná osada, ktorá, aj keď susedí s prístupovou cestou k farme, je neprístupná a ťažko dostupná, pretože je ukrytá ostružinami a ešte viac bujnou divou figou, ktorá sa teraz otvára od spodnej časti jaskyne smerom k previsnutej vchod. V priebehu času zanedbanie, opustenie a vandalizmus stratili všetky mnemotechnické stopy tohto historicko-kultúrneho svedectva.


Foto č. 65 - San Crispieri, Canale dei Cupi, bývalé turisticko-informačné plagáty

ETNO-GASTRONÓMIA (Faggiano - San Crispieri)

Faggiano, zodpovedajúce malému rozšíreniu mesta, sa môže pochváliť minimálne dvoma odkazmi na istú gastronomickú pravosť, a to tak pre kvalitu použitých surovín, ako aj pre jednoduché a konzistentné prepojenie s múdrym tradičným postupom ovládania tuhej pece na drevo. Na ulici Via Vittorio Emanuele ponúka „Il Gusto della pizza“ širokú škálu možností pouličného jedla v tvorivom partnerstve s miestnymi kulinárskymi zvykmi, preto domáca focaccia, panzeròtti, puccce a oveľa viac než len spoliehanie sa na fantáziu vždy neúnavného a dostupná veľmi milá pohostinnosť pani Anny môže byť úplne spokojná aj s najneočakávanejšie náročnými chuťami; kto vidí ten verí. Ale stále na tej istej ulici, takmer pri východe z mesta, je „La Venere“, pizzéria focacceria-pizzeria, kde sa pečie, s príjemnou zlatistou farbou varenia miestnych pšeničných cestovín v kombinácii s červenou farbou všadeprítomných paradajok čerešní. vtlačený silou do jemného cesta sa šíri dookola neodolateľnou vôňou zašlých čias, ktorá je dnes inde neznáma. A tiež tu, čo s neodolateľným vyprážaným panzeròtom, ktoré vždy slúžilo ako opojné odvolanie pre občasných okoloidúcich; veľkorysosť dresingu a jeho chutná pravosť dávajú dôvod pre každú voľbu.
Na ceste do San Crispièri, hneď za mestom, je ešte ďalšia nevyhnutná príležitosť, domáci pečený chlieb, ako sa kedysi pripravoval v najintímnejšom domácom posvätnom duchu. Je to rodinná rúra, kde je výroba veľmi malá a kvantitatívne obmedzená v ponuke. Chuť produktu charakterizuje nevyhnutná stredomorská esencia.
Nakoniec, na vidieku okolo San Crispieri vládne rozptýlený roj masérov, ktorý ponúka to, čo v okrese už dávno zmizlo, cenená pravá výroba ovčích mliekarní, múdra tradícia, našťastie zachovaná, dedená z otca na syna ., ktorá zaručuje aj značný hospodársky a sociálny dopad na územie. Môj osobný detský rozmar mohol byť určite opäť uspokojený, možnosť ochutnať nesmrteľnú čerstvú „pampanèddu“ v skorých ranných hodinách; čo to je, naozaj neviem, ako to vysvetliť, ale určite viem, že toľko spomienok a nostalgie sa spája v tej pokornej konfekcii útulného fig pàmpino, tento jemný a úprimný tvaroh, ktorý prenáša na chuť nečakaného divokého drsného a chutného znovuobjavené materské spojenie Terra mia!

ZÁVERY

Na týchto územiach, ako sme povedali na začiatku, sme stále v Salento, na severe Salento; tu na začiatku 60. rokov minulého storočia bolo možné nájsť v rozprávkach starších ľudí posledné spomienky na utrpenie spoločenského fenoménu tarantizmu a na súvisiaci thaumaturgický tanec pizze, nie tiež nejaké skromné ​​rituálne prežitie súvisí s kultúrou Arbëreshe, takže sa napríklad zdá, že je to oddanosť pracovníkovi svätého Jozefa s relatívnym kultom stola omše rìzza - druh cestovín (dnes regineta) s plným telom omáčka a úhory alebo omáčka a ricotta - prax malých stolárskych obchodov v oblastných mestách, ktorých náboženské jedlá sa rozdávali po okolí. Ešte významnejšia bola vďaka svojim historicko-antropologickým hodnotám, takmer ako zrúcanina ruiny, anektovaná Vàlla di San Giuseppe, osobitná baladická a / alebo večerná pieseň („vàlla vàlla di S. Giuseppe ...“) okolo miestneho spoločenské vatry, oznamujúce odchod zo zimného slnovratu priaznivé pre nasledujúcu sezónu luxusu a úrody; rituál, tento, zjavne pohanského pôvodu, potom duchovenstvo prijal vo svojich záhyboch a s potrebnými úpravami.
V kultúre tejto časti Tarantu je stále možné nájsť dedičstvo identity, ktorá, hoci sa vo veľkej miere stráca, nevedome prežíva v sociálnom duchu miestnych spoločenstiev.

ORISTANO, 10. januára 2018

Stránky: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 - 12

____________

Poďakovanie:

Musím verejne poďakovať svojej kolegyni profesorke Martine Manconi z Liceo Artistico Statale „C. Contini “z Oristana za trpezlivú, kvalifikovanú a participatívnu ochotu opraviť dôkazy tejto druhej časti cestovného itinerára turistov v okrese Tagghjate.
Neustále opätovné poďakovanie patrí aj Dr. Maria Giovanna Davoli, riaditeľke týchto online stránok časopisu, ktorá opäť spolu so svojou neúnavnou technicko-redakčnou zložkou verila v dobrotu môjho skromného úsilia, rýchlej ponuky a nezištnej redakčnej pohostinnosti. do súčasnosti.

G.C.

Ak chcete byť informovaní a dozvedieť sa viac o značkách, prečítajte si tiež články:
 • Metamorfóza imaginárnych ruín z parku Tagghjate do oblasti Belvedere


Video: Marco Caiazzo, Casarredo Caiazzo: Consulenza e progettazione per tutta la casa da tre generazioni


Komentáre:

 1. Odwulf

  Zdá sa mi to pozoruhodný nápad

 2. Meztijind

  I congratulate what an excellent answer.

 3. Lee

  V tom je niečo. Teraz mi všetko vyjasnilo, veľmi pekne ďakujem za informácie.

 4. Crayton

  Very valuable phrase

 5. Ridley

  Je to zaujímavé. Povedzte mi, prosím - kde môžem nájsť viac informácií o tejto téme?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii