Lúka na EtneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otázka: lúka na Etne

Ahoj, rád by som zasadil rustikálny trávnik do svojej záhrady umiestnenej na Etne asi 800 m nad morom a chcel by som vedieť, čo sa najlepšie hodí pre horúce podnebie v lete a drsné prostredie so vzácnym nočným snehom v zime. Tiež by ma zaujímalo, či to teraz môžem zasiať, alebo či musím počkať do budúcej jari. Dakujem marina


Odpoveď: lúka na Etne

Milá Marina, ďakujeme vám, že ste svoju otázku napísali do časti „otázky a odpovede“ na našej webovej stránke. Začnime odpoveďami tým, že vám dáme zlé správy: koniec júna na Sicílii je príliš horúce obdobie na to, aby ste mohli zasiať trávnatý trávnik. Ideálne obdobie na siatie je od prvých marcových dní do konca mája, vždy sa o to snažte, keď je pôda dokonale temperovaná alebo nie je príliš suchá ani príliš vlhká.

Podľa nášho názoru sú najpríjemnejšie druhy na siatie do trávnika trávy, pretože aj keď si počas vegetačného obdobia vyžadujú opakované kosenie, umožňujú aj príjemný a krásny pohľad na trávnik. Na ploche 800 metrov nad morom s drsným podnebím v zime, vždy s prihliadnutím na to, že je stredomorská zima, by mohlo byť v poriadku niekoľko druhov. Veľmi častým druhom Poa pratensis, ktorý nájdete v každej škôlke alebo záhradnom centre, je tráva, ktorej sa darí dobre a ktorú na trhu nájdete veľmi ľahko. Prípadne existuje veľa ďalších druhov vhodných pre rustikálnejšie prostredie, ako napríklad Phleum pratense, Festuca arudinacea a Dactylis glomerata.

Ostatné druhy, ako napríklad ďatelina trpasličia, vám umožňujú robiť menej rezov, a preto majú veľkú výhodu v tom, že sú menej náročné a menej náročné na správu. Pri sejbe druhu alebo 3 - 4 pridružených druhov musíte vždy pamätať na to, aby ste vykonali zárezy, najmä v baraninách alebo na strmých pôdach, ktoré sa koseniu príliš nehodia. Kosenie je dôležité, pretože bráni vnikaniu ťažko zvládnuteľných burín alebo tráv, ako sú Cardus a iné buriny.
Video: PACHELBEL - CANON ROCK - walking around volcano Etna


Komentáre:

 1. Terrall

  Nemáš pravdu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

 2. Badr

  Zistil som, že ste boli uvedení do omylu.

 3. Glais

  S talentom...

 4. Mathers

  Absolútne súhlasím s predchádzajúcim vyhlásením

 5. Dearborn

  And it can be paraphrased?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii