AnacampserosWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Anacampseros je rod zahŕňajúci asi sto druhov malých trvalých sukulentných rastlín pochádzajúcich z južnej Afriky. Botanický názov Anacampseros je starodávna rastlina, ktorá má obnoviť stratenú lásku.

Kliknite na fotografiu alebo názov sukulentnej rastliny, pre ktorú chcete zobraziť ďalšie informácie.

Späť na prechádzanie Sukulenty podľa rodu.
Môžete tiež prechádzať sukulenty podľa vedeckého názvu, bežného mena, rodiny, zóny odolnosti USDA, pôvodu alebo kaktusov podľa rodu.


Ako pestovať Anacampseros

Rastliny Anacampseros sa pestujú ľahko, pokiaľ poskytnete správne podmienky na pestovanie. Zdravé sukulenty Anacampseros sú zriedka postihnuté škodcami alebo chorobami, ale netolerujú chladné počasie.

Vyvýšené záhony fungujú dobre a môžu uľahčiť starostlivosť o rastliny Anacampseros. Tieto malé rastliny môžete pestovať aj v nádobách, nezabudnite ich však priniesť do interiéru, ak žijete severne od zón odolnosti rastlín USDA 9 až 11.

Pred výsadbou pridajte do pôdy veľké množstvo piesku alebo drviny. Sukulenty Anacampseros vyžadujú suchú, drsnú pôdu. Čiastočný odtieň je jemný, ale slnko prináša živé farby listov. Pozor však na intenzívne popoludňajšie slnko, ktoré by mohlo rastlinu popáliť.

Na jar a v lete zalievajte sukulenty Anacampseros raz týždenne. Vyvarujte sa nadmernému množstvu vody. Zalievajte striedavo iba raz mesačne počas jesene a zimy, keď rastlina vstúpi do pokojného obdobia. Rovnako ako všetky sukulenty, bude aj Anacampseros hniť v mokrých podmienkach. Ak rastlinu pestujete v kvetináči, uistite sa, že nikdy nestojí vo vode. Zalievanie v spodnej časti rastliny je tiež zdravšie a môže pomôcť zabrániť hnilobe a plesňovým chorobám. Vyvarujte sa zmáčaniu listov.

Hnojiť sukulenty Anacampseros každé dva až tri týždne počas jari a leta pomocou zriedeného roztoku vo vode rozpustného hnojiva alebo prípravku pripraveného špeciálne pre kaktusy a sukulenty.


Anacampseros 'Variegata'

Kategória:

Požiadavky na vodu:

Znášanlivosť voči suchu vhodná na xeriscaping

Expozícia slnka:

Lístie:

Farba listov:

Výška:

Medzery:

Otužilosť:

USDA zóna 10b: do 1,7 ° C (35 ° F)

Kde rásť:

Vhodné na pestovanie v nádobách

Nebezpečenstvo:

Farba kvetu:

Bloom charakteristiky:

Veľkosť kvetu:

Doba kvitnutia:

Ostatné detaily:

Požiadavky na pH pôdy:

Patentové informácie:

Metódy propagácie:

Zber semien:

Regionálne

Hovorí sa, že táto rastlina rastie vonku v nasledujúcich regiónoch:

Severná Augusta, Južná Karolína

North Richland Hills, Texas

Poznámky záhradkárov:

23. januára 2015, poeciliopsa z Phoenixu, AZ napísala:

Centrálny Phoenix - tu sa mi nepodarilo dosiahnuť, aby táto rastlina rástla v zemi. Robí sa dobre v kvetináčoch s veľkým tieňom a malým množstvom vody, ale za podobných podmienok nie v zemi. Aj keď sú kvetináče, do ktorých je vložený, zimné, nezdá sa, že by ich chlad zabíjal v zemi, pretože zimu prežijú s určitou ochranou a potom v lete zahynú.

2. apríla 2013 rntx22 z Puyallup, WA (zóna 8b) napísal:

Moje som kúpil v spoločnosti Home Depot v roku 2007 a zasadil som ich do závesného koša s niekoľkými ďalšími sukulentmi. Táto vec bola veľmi ťažká! Zažil rôzne podmienky - sucho, chlad, úplné slnko, úplný tieň, dokonca aj hurikán! Za tie roky som si kúpil veľa sukulentov, väčšina zomrela, ale táto je o 6 rokov neskôr stále silná. Bol dosť pomalý pestovateľ / rozmetač. Mojej sa najlepšie darí tu v Houstone v tieni. Mal som to na plnom slnku a listy sa zvráskaveli.

17. septembra 2003, Happenstance zo severnej Kalifornie, CA napísala:

Tiež sa predáva ako „Tricolor“ a líši sa od Anacampseros telephiastrum, ktoré má hnedozelené listy. Všeobecný názov je Pan American Love Plant. Vždyzelený sukulentný pôvod v Južnej Afrike.

Bledoružové, zelené a biele listy sú na zadnej strane sýto ružové. Kvety sú tmavo ružové a štyri zvyčajne kvitnú spolu na 6 palcovej vysokej dužinatej stopke.

Plné slnko, odolné voči suchu, odolné do 30 ° C.


Pozri si video: #timelapse of Anacampseros Sunrise bloom. Цветение суккулента Anacampseros Sunrise


Komentáre:

 1. Kikasa

  hádanie zriedkavé

 2. Yozshular

  You are not right. Enter we'll discuss it. Write to me in PM, we'll talk.

 3. Mojar

  Cenné informácie

 4. Tucage

  V tejto veci som sa oboznámil. Pripravený pomôcť.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii