Správne kŕmenie uhoriek je kľúčom k veľkej úrodeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorky sú náročné na pestovanie. Rastliny sú citlivé na starostlivosť a potrebujú pravidelné kŕmenie, vyžadujú výživnú pôdu, ale nemôžu tolerovať prebytočné minerály. Je dôležité hnojiť uhorky správne a včas, aby boli rastliny silné a zdravé a aby bola úroda bohatá.

Sú kŕmenie dôležité pre uhorky

Na získanie dobrej úrody uhoriek je potrebné pravidelné kŕmenie. Kultúra vďačne reaguje na zavedenie minerálnych aj organických hnojív. Je potrebné mať na pamäti, že na začiatku vegetačného obdobia potrebujú rastliny dusík a fosfor, počas kvitnutia a intenzívneho rastu mihalníc - draslík, a v štádiu plodenia a tvorby bočných výhonkov - dusík aj draslík.

Nedostatok výživy okamžite ovplyvňuje stav rastliny. Nedostatok minerálov určte podľa typu listov alebo deformácie ovocia. Nadbytok hnojív tiež negatívne ovplyvňuje úrodu uhoriek.

Vrchný obväz uhoriek po výsadbe do zeme

Ak sú uhorky vysadené sadenicami, potom sa prvé kŕmenie uskutoční 10-12 dní po výsadbe. Počas tejto doby majú rastliny čas zakoreniť sa. Pri výsadbe semien sa uhorky kŕmia, keď sa objavia dva pravé listy.

Dusíkaté hnojivá

Dusík je jednou z najdôležitejších živín pre uhorky. Potrebujú ho počas celého vegetačného obdobia, ale predovšetkým na začiatku rastu. Jeho nedostatok vedie k slabému rastu mihalníc, žltnutiu spodných listov a zastaveniu rastu výhonkov.

Prebytok dusíkatých hnojív má tiež zlý vplyv na výnosy. Vytvoria sa silné vinice s obrovskými listami, ale plodov bude málo a väčšinou sa zdeformujú. Okrem toho prebytok dusíka v pôde vedie k hromadeniu dusičnanov v ovocí a je nebezpečný pri konzumácii.

Zožltnutie listov uhoriek je známkou nedostatku dusíka

Minerálne hnojivá

Na doplnenie dusíka v pôde môžete použiť látky vyrobené priemyselnou metódou:

 1. Močovina je umelé organické hnojivo. Obsahuje maximálne množstvo dusíka - 47%. Je to biela granula, ktorú treba zaliať do pôdy. Rozhadzovať ich po povrchu je zbytočné. Granule môžete rozpustiť vo vode a vykonať obväz na listy: 50 g na vedro vody.

  Močovina je jedným z najobľúbenejších dusíkatých hnojív

 2. Dusičnan amónny obsahuje 34% dusíka. Hnojivo sa vyrába vo forme sivobielych granúl alebo prášku. Môže byť použitý na koreňový obväz. V blízkosti rastlín sa vytvárajú plytké drážky, v ktorých je látka distribuovaná rýchlosťou 1 lyžičky. 1 m2 zápletka. Na polievanie rozpustite 3 lyžice vo vedre s vodou. dusičnan amónny.
 3. Síran amónny je rastlinami dobre absorbovaný. Pri kopaní skoro na jar alebo na jeseň sa do pôdy pridá 40 g látky na 1 m2... Pri ročnom používaní pôda okysľuje.
 4. Dusičnan vápenatý sa používa na hnojenie uhoriek, ak sa pôda nachádza v oblasti s vysokou kyslosťou. Vápnik podporuje lepšiu absorpciu dusíka rastlinou. Použite ako sprej rozpustením 20 g vo vedre s vodou.
 5. Dusičnan sodný obsahuje minimálne množstvo dusíka zo všetkých uvedených hnojív - iba 15%. Odporúča sa na použitie na kyslé pôdy

Organické hnojivá

Organické hnojivá obsahujúce dusík - kravský alebo konský hnoj, vtáčí trus. Vrchný obväz s týmito látkami je veľmi efektívny, iba ak sa používajú správne. Na napájanie uhoriek kašičkou musíte najskôr pripraviť. Berú 2 litre čerstvého hnoja na vedro s vodou a trvajú týždeň. Výsledný koncentrovaný roztok sa pred použitím zriedi vodou 1:10.

Na kopanie sa na jeseň odporúča aplikovať čerstvý hnoj. Na každých 20 m2 stačí vedro diviny alebo vtáčieho trusu.

Pre pohodlie záhradkárov vyrábajú poľnohospodárske firmy hydinový hnoj v granulách. Je pohodlné a hospodárne ich používať. V závislosti od typu granúl môže vedro s vodou vyžadovať 2–4 polievkové lyžice. Musíte trvať na tom od 2 hodín do dňa.

Hydinový hnoj v granulách - pohodlné a hospodárne hnojivo

Potašový dresing

Draslík je dôležitou mikroživinou v strave uhoriek. Jeho nedostatok vedie k zníženiu výťažku, zvýšeniu náchylnosti na rôzne choroby a neschopnosti prispôsobiť sa nepriaznivým poveternostným podmienkam. Pri nedostatku prvku listy na okrajoch žltnú a zvlňujú sa dovnútra, plody sú hruškovitého tvaru, ich chuť je trpká. Rastliny kvitnú, ale netvoria vaječníky.

Uhorky v tvare hrušky sú znakom nedostatku draslíka

Na hnojenie je lepšie používať minerálne potašové hnojivá bez obsahu chlóru:

 1. Síran draselný sa môže použiť v otvorenom a chránenom teréne. Pri kopaní na jeseň 1 m2 naneste 15 g hnojiva. Pre sezónne obväzy sa používa roztok: 30 g výrobku vo vedre s vodou. Pod každý krík nalejte 1 liter hnojiva.
 2. Dusičnan draselný sa používa po objavení sa prvých vaječníkov. Toto potašové hnojivo obsahuje aj dusík. Roztok hnojiva: 20 g látky sa zriedi vo vedre s vodou. Použite na polievanie.
 3. Kalimagenéza okrem draslíka obsahuje horčík, ktorý zlepšuje chuť uhoriek a zabraňuje hromadeniu dusičnanov v ovocí. Draslík a horčík sa navzájom dopĺňajú, podporujú lepšie vstrebávanie rastlín. Vo forme granúl sa zavádza počas kopania do pôdy. Na 1m2 budete potrebovať 40 g drogy. Na napájanie uhoriek sa 20 g draselného horčíka rozpustí vo vedre s vodou.

  Kalimagenesia je hnojivo obsahujúce draslík aj horčík

Popol z dreva

Veľmi často záhradníci používajú na kŕmenie drevný popol. Popol je univerzálne potašové hnojivo pre všetky plodiny. Počas plodenia potrebujú uhorky veľa draslíka, aby mala rastlina dostatok sily na to, aby vytvorila nové vaječníky a vytvorila plody.

Prvýkrát sa hnojenie popolom uskutočňuje pred kvitnutím a výskytom vaječníkov. Potom sa pravidelne kŕmia v intervaloch 10 - 14 dní. Popri draslíku obsahuje drevný popol dostatočné množstvo fosforu, ktoré je potrebné pre vývoj silného koreňového systému.

Na hnojenie sa používa iba popol získaný spaľovaním zvyškov rastlín: konáre, vrcholy, listy, guľatina. Nemôžete použiť vyhorené zvyšky maľovaných dosiek, a ešte viac plastové fľaše, tašky, gumu. Takýto popol obsahuje veľa škodlivých látok, ktoré otravujú pôdu.

Popol z dreva - prírodný zdroj draslíka

Príprava hnojiva nie je náročná. Vo vedre s teplou vodou zriedte 1 polievkovú lyžičku. preosiaty popol. Zmes stačí vylúhovať niekoľko hodín. Potom sa pod každú rastlinu naleje 1 liter roztoku. Pretože popol klesá na dno vo forme sedimentu, musí sa roztok neustále miešať.

Video: kŕmenie popolom

Fosfátové hnojivá

Fosfor je dôležitým prvkom pre vývoj koreňov a výhonkov uhoriek; podieľa sa na tvorbe vaječníkov. Rastliny ho konzumujú toľko, koľko potrebujú pre správny vývoj, a jeho nadbytok je veľmi zriedkavý. Ale nedostatok fosforu vedie k bledozelenej farbe listov, opadávaniu kvetov a vaječníkov. Na vrchný obväz sa používajú lieky s vysokým obsahom fosforu:

 1. Superfosfát je granulované hnojivo obsahujúce 26% fosforu. Hnojivo sa aplikuje na pôdu počas kopania rýchlosťou 40 g na 1 m2... Na zálievku koreňov sa 60 g granúl zriedi vo vedre s vodou.
 2. Fosfátová hornina je vhodným liekom na kyslé pôdy. Prináša sa počas jesenného kopania, 40 g na 1 m2... Viditeľný efekt jeho aplikácie bude ale viditeľný až v treťom roku.
 3. Monofosforečnan draselný obsahuje 50% fosforu a 26% draslíka. Hnojivo pomáha zvyšovať obdobie plodenia, zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám a teplotným zmenám. Na obväz na korene sa 10 g hnojiva odoberie do vedra s vodou, na obväz na list - 5 g. Monofosforečnan draselný sa rýchlo uhorkami absorbuje.

Ľudové lieky na kŕmenie uhoriek

Uhorky preto dozrievajú veľmi rýchlo, aby sa v plodoch nehromadili dusičnany, väčšina záhradkárov napriek tomu radšej uprednostňuje namiesto zakúpených hnojív ľudové prostriedky. Niekto použije iba jeden recept, niekto vystrieda niekoľko. Výhodou použitia týchto obväzov je, že pôsobia komplexne: zvyšujú odolnosť uhoriek proti stresu, slúžia ako prevencia proti plesňovým chorobám, výrazne zlepšujú kvalitu plodov a stimulujú plodenie.

Kvasinky

Kŕmenie kvasinkami môžete použiť aj v štádiu sadenice. Stimuluje tvorbu koreňov. Vysadené uhorky sa kŕmia pre lepšie zakorenenie, stimuláciu rastu a rast listovej hmoty. Výdrž rastlín sa výrazne zvyšuje.

Na prípravu hnojiva môžete použiť suché droždie aj lisované:

 • pridajte 5 lyžíc do vedra s teplou vodou. cukru a 2 hodiny suchého droždia. Zmes sa nechá 5 hodín kysnúť. Výsledný roztok sa zriedi 1:10;
 • 100 g stlačeného droždia sa zriedi v 10 l vody. Po 6 hodinách bude roztok pripravený. Na zavlažovanie zrieďte vodou 1: 5.

Na hnojenie môžete použiť suché aj stlačené droždie.

Takéto kŕmenie sa môže vykonávať 3-4 krát za sezónu. S droždím je možné uhorky prekrmovať a budú sa hromadiť, ale neprinášajú ovocie. Preto, ak rastlina vyzerá zdravo a dobre rodí, nemali by ste sa nechať uniesť kŕmením kvasinkami.

Soda

Kŕmenie uhoriek sódou bikarbónou by sa malo robiť, keď sa na kríkoch objavia neplodné kvety. 2 lyžice rozpustite vo vedre s vodou. sóda. Zalievanie sa vykonáva ráno a večer. Sóda sa dobre nerozpúšťa v studenej vode, preto je lepšie ju predtým zriediť horúcou a potom pridať do naplneného vedra alebo kanvice na vodu.

Jód

Na polievanie uhoriek pridajte do vedra s vodou 50-60 kvapiek jódu. Hnojivo zlepšuje chuť ovocia, stimuluje rast mihalníc a tvorbu vaječníkov. Jodizovaná voda by sa mala používať na zavlažovanie raz za 2 týždne.

Kyselina boritá

Najčastejšie sa kyselina boritá používa na postrek uhoriek so slabým nastavením ovocia. Prášok s kyselinou boritou je možné zakúpiť v lekárni alebo špecializovanom obchode. 10 litrov vody potrebuje 5 g. Použitie kyseliny boritej nielen zvyšuje výťažok, ale tiež zlepšuje chuť ovocia, zvyšuje prirodzenú arómu.

Na posilnenie koreňového systému a zvýšenie imunity uhoriek sa vykonávajú koreňové obväzy. Na zalievanie sa musí množstvo prášku zdvojnásobiť. Hnojenie kyselinou boritou by sa malo vykonávať podľa potreby, niekoľkokrát za sezónu.

Kyselina boritá sa používa na postrek uhoriek so slabým nastavením ovocia

Kyselina acetylsalicylová

Aspirín stimuluje rast uhoriek. Príprava roztoku je elementárna - 10 tabliet sa rozpustí vo vedre s vodou, použije sa na polievanie. Výrazne zlepšuje stav oslabených rastlín.

Známy aspirín môže byť dobrým hnojivom pre uhorky.

Peroxid vodíka

Účinkom použitia peroxidu vodíka na hnojenie sú zdravé korene. Na zalievanie 1 polievková lyžica. 3% peroxid sa zriedi v 1 litri vody. Týmto riešením sa dá zachrániť zatopená rastlina, v ktorej začnú hniť korene.

Zaspala káva

Kávový koláč sa nedá nazvať úplným vrchným obväzom, ale výhody jeho použitia sú nepopierateľné. Po prvé, opitá káva priťahuje dážďovky, o ktorých je známe, že zlepšujú štruktúru pôdy. Po druhé, obsahuje stopové prvky potrebné pre mladé rastliny: dusík, draslík, horčík a fosfor. Preto je dobré ho pri sadení pridať do pôdy pre sadenice a do jamiek.

Pitie kávy nie je potrebné vyhadzovať, pre uhorky môže byť zdrojom živín

Ohlasy

Hnojte iba kuracím trusom. Aj keď sú uhorky vysadené na chudobnej pôde, začnú veselo pribúdať. Musíte začať hnojiť, keď sa na mihalniciach objaví 1 skutočný list, a skončiť, keď začne kvitnutie. Počas tohto obdobia urobte 10 obväzov.

Zoberte všetky bylinky a namočte ich na deň do vody. Nasledujúci deň nakŕmte zeleninu týmto nálevom. Vo vedre s vodou - 1 liter nálevu a rastlinu zalejte. Táto infúzia obsahuje veľa mikroelementov, vitamínov, všetko, čo je pre rastlinu potrebné. A roztrhnite trávu, všetku burinu, zakryte rastlinu, zakryte celú zem okolo rastliny. Zachováva vlhkosť a dlho nevyschne. Všetky rastliny zasypem trávou a nakŕmim bylinkovým výluhom, nekupujem chemikálie a všetko rastie.

Na úrodu z vrtošivých uhoriek sa dá čakať iba pri neustálej starostlivosti. Dobrá správa je, že kultúra vďačne reaguje na akékoľvek kŕmenie. Hlavnou vecou nie je preháňať to s hnojivami, aby sa skončila zdravá plodná rastlina.


Ako správne kŕmiť jahody na jar?

S nástupom tepla je čas myslieť na budúcu úrodu. Jednou z najobľúbenejších a najobľúbenejších plodín je jahoda, takže otázka, ako pestovať bohatú a chutnú úrodu, je aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Dnes si povieme, ako a čím na jar kŕmiť jahody.

 1. Aké druhy jarných dresingov existujú?
 2. Koreň
 3. Listovej
 4. Kedy začať s prikrmovaním na jar?
 5. Fázy a schémy kŕmenia
 6. Vrchný obväz počas kvitnutia
 7. Rozdiely v kŕmení dospelých a mladých rastlín
 8. Aké hnojivá tam sú?
 9. Minerálne
 10. Organické
 11. Populárne ľudové prostriedky
 12. Amoniak
 13. Kvasinky
 14. Kyselina boritá
 15. Jód
 16. Popol
 17. Účinné lieky
 18. Možné chyby
 19. FAQ
 20. Ako sa starať o pôdu po výsadbe?
 21. Ako si vybrať miesto na mieste pre výsadbu jahôd?
 22. Aká je najobľúbenejšia jahodová odroda?
 23. Užitočné video
 24. Záver

Najlepšie pravidlá obliekania

Okrem všeobecne akceptovanej schémy kŕmenia existujú aj ďalšie pravidlá hnojenia:

 1. Dávkovanie sa musí presne dodržať. Zvýšenie dávok organických látok vedie k nadmernému napínaniu výhonkov a zvýšeniu nadbytočnej listovej hmoty na úkor plodov.
 2. Príliš veľa minerálnych hnojív je tiež škodlivých a dokonca môže spôsobiť úrodu, najmä na ľahkých pôdach.
 3. Rastliny nemôžete dávať za suchého počasia, hrozí to zvýšenou koncentráciou minerálov v pôde, čo opäť negatívne ovplyvní vývoj uhoriek. V prípade núdze bude potrebné uhorky vopred výdatne zaliať.
 4. Hnojivo v granulách sa odporúča zalievať do vlhkej pôdy do hĺbky 10 - 15 cm, ak ich len rozmetáte po povrchu, vrchný obväz neprinesie požadovaný výsledok.
 5. Pred pridaním suchej organickej hmoty sa najskôr odstráni vrchná vrstva pôdy, hnojivo sa rozloží v rovnomernej vrstve a opäť sa pokryje zemou.
 6. Je žiaduce vyrábať kvapalné formulácie v plytkých drážkach vytvorených v blízkosti každej rastliny.
 7. Za vlhkého počasia sa roztok hnojiva jednoducho naleje pod koreň. Čím vyššia je pôdna vlhkosť, tým vyššia je koncentrácia hnojiva prijateľná.
 8. Po zakorenení koreňov je vhodné postriekať uhorkové listy vodou, aby sa nespálili z kvapiek kompozície, ktoré náhodne spadnú na listy.

Aby sa rastliny mohli normálne rozvíjať, musí sa ich kŕmenie vykonávať s potrebnou pravidelnosťou, bez toho, aby sa čakalo na príznaky nedostatku jedného alebo druhého prvku.


Ako hnojiť uhorky

Existujú aj spôsoby hnojenia zeleninových plodín. Existujú dva spôsoby, ako oplodniť uhorky:

 • koreň
 • listový.

Koreňové kŕmenie uhoriek sa považuje za štandardný postup; spočíva v zavedení požadovanej živnej zložky priamo pod koreň kríkov, to znamená do pôdy.

Dochádza tak k najrýchlejšej saturácii koreňového systému uhoriek s nedostatkom mikroelementov - všetky užitočné látky sú koreňmi rastlín jednoducho absorbované.

Na uhorky je potrebné aplikovať koreňové obväzy večer, keď zapadne slnko a ustúpi horúčava, na tento zákrok je vhodný aj chladný, oblačný deň. Pred aplikáciou hnojív na uhorky by mali byť kríky hojne napojené - pôda by v žiadnom prípade nemala byť suchá, čo povedie k popáleniu koreňového systému uhoriek príliš koncentrovanými hnojivami.

Listové kŕmenie uhoriek je potrebné za nasledujúcich podmienok:

 • nízke nočné teploty
 • chladné a upršané leto
 • nedostatok slnečného žiarenia (napríklad pri pestovaní uhoriek v skleníkoch alebo v tieňovaných oblastiach)
 • niektoré choroby uhoriek, ktoré poškodzujú koreňový systém
 • zlý vývoj koreňov uhoriek.

Každý z týchto faktorov vedie k tomu, že korene uhoriek sa nevyvíjajú správne, stávajú sa povrchnými a slabými. Výsledkom je, že rastliny nemôžu absorbovať hnojivá aplikované štandardným spôsobom - pri koreni.

V takýchto prípadoch je potrebné listové kŕmenie, ktorého použitie vám umožňuje prihnojiť aj uhorkové kríky so slabým koreňovým systémom hnojivami. Podstatou metódy je zavlažovanie stoniek, listov a kvetov uhorky špeciálnymi roztokmi s potrebnými minerálnymi zložkami.

Je vhodné postrekovať uhorky z obyčajného záhradného postreku, a to by sa malo robiť večer alebo v zamračenom dni, aby slnko v kombinácii s hnojivami nespôsobovalo popáleniny zelenej hmoty rastlín.


Hnojenie uhoriek po výsadbe sadeníc

Sťahovanie do trvalého bydliska je pre každú rastlinu, najmä pre uhorky, obrovským stresom kvôli zvláštnostiam koreňového systému. Aj najmenšie poškodenie môže spôsobiť ochorenie rastlín alebo dokonca smrť. Aby sa tomu zabránilo, prvých 10 - 15 dní po výsadbe potrebujú uhorky oporu vo forme koreňových obväzov.

Je to dôležité! Ak je vrchný obväz koreňový, potom by sa hnojivo malo nanášať priamo pod koreň, pričom dostať sa na stonku a listy môže spôsobiť vážne škody. Uhorky milujú dusík, ale ak ho je veľa, nemusí to priniesť očakávaný efekt. Listy a stonka vyrastú, potešia farbou a bujnou zeleňou, plody sa však nebudú dostatočne formovať.

Okrem organických hnojív (bylinné výluhy, drevný popol, divina, vtáčí trus atď.) Nebudú uhorky rušiť ani prípravky zakúpené v obchode, ako napríklad: akvárium nitrafoski effecton-O, atď. Hotové prípravky sa zriedia vodou v v súlade s pokynmi na obale. Nájdete tu tiež odporúčania týkajúce sa frekvencie postupov.


Vrchný obväz sadenice uhoriek po vyklíčení

Na pochutnanie si na vynikajúcich uhorkách nemusíte čakať, kým nebudú v predaji. Je celkom ľahké si ich vypestovať v domácnosti. Kultúra je veľmi nenáročná. A môže dobre rásť na balkóne alebo na parapete. Ale na získanie vysoko kvalitnej úrody bude len zalievanie, slnečné svetlo a čerstvý vzduch veľmi málo. Každý záhradník, ktorý sa rozhodne sadiť a pestovať uhorky, premýšľa o tom, ako rastliny rastú a sú zdravé a zdravé. A tu je dôležité vziať do úvahy, že ak je pôda na mieste dostatočne výživná, sadenice uhoriek bude ešte potrebné kŕmiť. V takom prípade by sa mali uprednostniť tekuté formulácie, ktoré kombinujú hnojenie so zavlažovaním a ranné operácie, zatiaľ čo nie sú príliš horúce. V našom článku si povieme o kŕmení sadeníc uhoriek po vyklíčení.

Kedy kŕmiť sadenice uhoriek

Sadenice uhoriek by ste mali začať kŕmiť semenami v okamihu, keď vytvoria druhý alebo tretí pravý list. V tejto dobe sa korene rastliny vyvinú normálne, budú kypré, čo umožní hnojenie kultúry. Nebude však nadbytočné sledovať vonkajší stav samotnej elektrárne. Ak vyzerá bledo, zakrpatene a poľutovaniahodne, môžete zaliať sadenice vrchným obväzom o niečo skôr ako zvyčajne.

Čerstvé články o záhradnej a zeleninovej záhrade

Spravidla, aby sa sadenice vyvíjali normálne, sú kŕmené trikrát. Výnimkou môžu byť nízko rastúce rastliny vysadené v skleníku. Odporúča sa ich podporovať výživovými formuláciami dvakrát až trikrát mesačne.

Vlastnosti a metódy pestovania uhoriek

Pestovanie tejto kultúry je dosť jednoduché, musíte však dodržať požiadavky na starostlivosť o ňu, to platí aj pre kŕmenie sadeníc uhoriek. Milujú vlhkosť, teplo a svetlo, musíte tiež dodržiavať určitý teplotný režim a mrazy sú kontraindikované.

Vysadiť rastlinu na otvorenom teréne potom, čo teplota vzduchu neklesne pod 15 stupňov, ak je nižšia, potom sa rast kultúry spomalí a pri teplotách nižších ako 10 stupňov sa zastaví úplne. Optimálna teplota pre rast je od 25 do 30 stupňov, odporúčaná relatívna vlhkosť vzduchu je asi 70-80 percent.

Uhorky sa pestujú rôznymi spôsobmi. Najobľúbenejšou metódou je skleník alebo pod filmovým prístreškom. V skleníkových podmienkach budú rásť lepšie v pôde založenej na humuse a trávniku. Rastlina potrebuje bohaté zalievanie, vetranie, uvoľňovanie a kŕmenie. Na otvorenom poli sa uhorky pestujú zakryté, aby boli plodiny chránené pred chladom.

Polievanie uhoriek

Sadenice uhoriek sú rozmarné, pokiaľ ide o polievanie. Nemá rád podmáčanie a vysychanie. Zalievajte ju mierne teplou (+ 23 - 25 ° C) usadenou vodou. Keď sa ďalšie osvetlenie vykonáva dvakrát denne, za prítomnosti iba prirodzeného svetla - 1 krát. Pravidelne nastriekané. Na dne pohárov musia byť otvory, aby prebytočná vlhkosť nestagnovala. Poradenstvo! Pri príliš vysokom obsahu vlhkosti a teplote pôdy sa vyvíjajú patogénne huby a mikroorganizmy. Klíčky, na ktorých sa objavil čierny kvet, sú okamžite zničené.

Pravidlá kŕmenia sadeníc uhoriek

V prípade uhoriek sa používa koreňový aj listový obväz:

Listová metóda je vhodná pre chladné, oblačné leto. Za týchto podmienok je pre koreňový systém rastliny ťažšie získať uhorky živiny z ochladenej pôdy. Na postrek je navyše ideálne oblačné počasie.

Koreňová metóda sa používa v teplých slnečných letách. Korene rastlín sú lepšie vyvinuté a intenzívne slnečné svetlo v kontakte s hnojivom môže listy spáliť, takže listová metóda nie je vhodná. Koreňový obväz sa vykonáva večer po daždi alebo zalievaní.

Pravidlá kŕmenia uhoriek:

 • Po každom hnojení by mali byť sadenice dobre zaliate.
 • Najlepšie je vykonávať vrchný obväz skoro ráno alebo večer.
 • Je nežiaduce, aby sa roztok dostal na listy a stonku.

Zloženie obväzov pre sadenice uhoriek

Zároveň sa druhé kŕmenie sadeníc uhoriek, rovnako ako nasledujúce, vyznačuje zdvojnásobením množstva minerálnych zložiek. To sa deje s cieľom zabrániť niektorým chorobám danej kultúry. Ako prvý vrchný obväz pripravuje veľa záhradníkov zmes dusičnanu amónneho, superfosfátov, síranu draselného a trusu hydiny. Ak sa semená pestujú v skleníku, potom sa druhé kŕmenie uskutoční pätnásť dní po prvom so zdvojnásobením počtu zložiek pre rovnaký objem vody. Na chudobných pôdach alebo so zlým rastom veľmi dobre pomáha kŕmenie sadeníc paradajok a uhoriek divizňou. Veľmi pomáha aj riešenie kuracieho hnoja s popolom.

Vždy by sa malo pamätať na to, že hnojivo by nemalo spadnúť na uhorky. Kŕmenie sadeníc by sa malo robiť veľmi opatrne. Jeho dokončenie by malo byť povinné zalievanie mierne teplou vodou. Aplikovaný roztok by nemal spadnúť na nadzemnú časť sadeníc. Pokiaľ sa tomu ale nedá vyhnúť, potom by mal byť kmeň a listy okamžite postriekané čistou vodou.

Kŕmenie sadeníc uhoriek kvasinkami

Už na sadenice uhoriek môžete začať používať droždie. Z časového hľadiska je to spravidla začiatok jari. To sa dá urobiť počas ponoru aj počas vylodenia na otvorenom teréne. Vedel si? Na dosiahnutie účinku, ktorý majú kvasinky na rastliny, nie je potrebné používať samotné kvasinky. Celkom dobré výsledky sa dajú dosiahnuť jednoduchým nalievaním piva alebo kvasu nad postele. Prirodzene by to mal byť živý nápoj, nie pasterizovaný.

Kváskový obväz pre uhorky sa používa aj pri vývoji rastliny na otvorenom poli. Hnojivo, ktoré sa aplikovalo pri výsadbe sadeníc, vystačí maximálne na dva mesiace. Preto je v tomto prípade najvhodnejším obdobím čas tvorby vaječníka až do konca plodenia raz mesačne. Celkovo sa to ukáže asi trikrát za sezónu. Môžete teda nasýtiť pôdu dusíkom a výsledky tejto činnosti môžete vidieť po troch dňoch. Dôležité! Aj keď kvasinky nasýtia pôdu dusíkom a draslíkom, znižujú v nej množstvo vápniku. Preto, aby sa udržala rovnováha, kŕmenie sadeníc uhoriek kvasinkami by sa malo uskutočňovať spolu s drvenými vaječnými škrupinami alebo popolom. Existuje ďalšia schéma zavedenia hnojiva. Prvýkrát týždeň po výsadbe sadeníc do zeme a druhýkrát po zavedení superfosfátu, ak by nebol zavedený na jeseň. Príliš veľa takého kŕmenia nestojí za to, trikrát za sezónu je celkom dosť. Takáto udalosť skôr stimuluje rast, ale nenahrádza plnohodnotné hnojivá. Uistite sa, že droždie, ktoré používate, má prijateľnú trvanlivosť.

Špecializované kŕmenie sadeníc uhoriek

Je potrebné kŕmiť sadenice, ale nepresahujúce dávkovanie, inak by sa sadenice mohli jednoducho spáliť. Vrchný obväz je dôležitou súčasťou zdravej a silnej sadenice. Pri dnešnom množstve v obchodoch pre záhradkárov nie je ťažké kúpiť hnojivá pre sadenice uhoriek. Môžu byť buď suché alebo tekuté. Hlavná vec je, že hnojivo by malo byť špecializované, to znamená určené špeciálne pre sadenice. Veľmi dobré hnojivo Fertika-Lux - zalievanie sadeníc roztokom tohto fínskeho hnojiva robí zázraky. Hnojivá ako Agricola alebo Agricola-Aqua, ako aj rôzne komplexné hnojivá na báze humátov, ktoré vždy obsahujú stopové prvky, sú perfektné. Pri použití sadivového hnojiva vždy postupujte podľa uvedených pokynov.


Kŕmenie uhoriek ľudovými prostriedkami

Mnoho záhradkárov odmieta používať na svojich stránkach zakúpené chemické minerálne hnojivá, pretože ich považujú za škodlivé pre rastliny. Na kŕmenie uhoriek sa používa iba organická hmota.

Prvé kŕmenie uhoriek. Prvé kŕmenie sa vykonáva počas vzhľadu dvoch pravých listov. Spravidla 2 týždne po vyklíčení. A 5-7 dní pred prvým kŕmením je pripravené riešenie - vedro s kravským hnojom a 2 vedrá s vodou. Táto zmes sa vylúhuje a zalieva pridaním 0,5 litra tohto roztoku do vedra s vodou.

Druhé kŕmenie uhoriek. Druhé kŕmenie sa vykonáva počas kvitnutia. Pripravte si rovnaký nálev, ale namiesto kravy použite kurací trus. Miešajte s vodou v rovnakom pomere.

Následné kŕmenie sa vykonáva počas hromadného nastavenia plodov, pričom sa strieda prvá a druhá infúzia s frekvenciou 10 dní.


Pozri si video: Ako spravne krmit psa, aby sa vytvoril vztah majitel a pes 2018


Komentáre:

 1. Morenike

  What rare luck! What happiness!

 2. Chanoch

  Podľa môjho názoru robíte chybu. Môžem to dokázať. Pošlite mi e -mail na pm.

 3. Torn

  Neporovnateľná správa je pre mňa zaujímavá :)

 4. Laureano

  In my opinion, they are wrong. Navrhujem o tom diskutovať. Napíš mi v PM.

 5. Sikyahonaw

  Myslím, že sa mýlia. Skúsme o tom diskutovať.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii