Zdobenie záhrady krištáľovou trávou: „Kvet od Boha“We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mesembrianteum je u nás pomerne vzácny kvet. Jeho semená sa nepredávajú všade, zriedka sa o ňom zmieňujú aj príručky pre záhradkárov. Ale tí, ktorí si vybrali túto rastlinu na zdobenie svojej záhradnej oblasti, zostávajú jej fanúšikmi navždy. V mesembriantemum majú listy aj kvety vynikajúce dekoratívne vlastnosti. V tieni možno rastlinu pestovať ako pôdny kryt - nebude tam žiadne luxusné kvitnutie, ale zem bude pokrytá kobercom úžasných hustých listov s výrastkami vo forme kvapiek rosy.

Listy mezembrianteum sú šťavnaté - mäsité, husté, zahustené. Keď vyrastú, silno sa rozvetvia a rozšíria sa po zemi, aby sa rastlina dala použiť ako pôdny kryt. Ľudia tomu hovoria sklenená (ľadová, krištáľová) tráva - a nie bezdôvodne. Husté listy sú pokryté výrastkami, ktoré vyzerajú ako kvapôčky vody, ľadové kryštály alebo drobné kúsky skla. Komplexný názov rastliny v preklade znamená poludňajší kvet - nádherné svetlé súkvetia mnohých druhov mezembryantém otvorených iba za slnečného dňa. V pochmúrny deň a večer sa púčiky zatvárajú.

Každý majiteľ chce, aby jeho záhrada bola niečím mimoriadnym. To sa dá dosiahnuť použitím živého dekoru. Súhlaste s tým, že neobvyklý vzhľad a krása tejto kvetiny vám umožňujú vytvárať úžasné kompozície.

Dorotheanthus - názov jednej z odrôd kvetu, preložený ako kvetina udelená Bohom. Pravdepodobne tak bolo pomenované pre svoju výnimočnú krásu a jedinečnosť. Je to dorotheanthus, ktorý najčastejšie používame v krajinnom dizajne. Dorotheanthus bellidiformis daisy je všestranný - ladné, jasné kvety zvýrazňujú líniu hranice záhradnej cesty, pomocou monoplantovania vytvoríte krásny záhon, farebné škvrny dorotheanthus na výsadbe kobercov vás potešia už od júla. Dorotheanthus je tiež dobrý v kombinácii s inými, vyššími kvetmi, napríklad zvončekmi, ružami.

Dorotheanthus v kombinácii s vysokými kvetmi - jemnými ružovými a orgovánovými zvončekmi. Aj keď ide o afrického hosťa, zloženie vyzerá prirodzene a prirodzene.

Sklenený harmanček v skalke a skalnatej záhrade

Centrálnou kompozíciou na mieste sa môže stať alpská šmykľavka, kde prevláda táto kvetina. Kvety fantasticky žiarivých farieb na pozadí kameňov ľubovoľného tvaru a veľkosti (veľké kamienky, balvany, žulové bloky) sú jednoducho pútavé. V centre pozornosti bude nielen skalná záhrada, každá skalnatá záhrada, kde dorotheanthus rastie. Na alpský tobogán možno použiť iba dorotheanthus rôznych farieb, je možné vytvárať kombinácie s inými rastlinami.

Krehký, jemný a jasný sklenený harmanček v skalnej záhrade vyzerá veľmi pôsobivo na pozadí kameňov. Rastlina je nenáročná - stačí skalku umiestniť na slnko a dorotheanthus nemá rád bohatú omáčku

Ak pod listy rastliny umiestnite štrk, drvený kameň alebo malé kamienky, bude sa cítiť lepšie, pretože vrstva kameňov ochráni listy pred vlhkou zemou. Listy s kvapkami, jasnými kvetmi na kamennom pozadí už tvoria veľkolepú kompozíciu. Dorotheanthus kvitne od polovice júla do chladného počasia, ale aj keď nie sú žiadne kvety, listy vykonávajú dekoratívnu funkciu. Ak máte radi neobvyklé výhonky rastliny, môžete ju použiť ako podklad v tienistých výsadbách.

Svetlé kríky dorotheansus na pozadí sutín a kameňov. Rastlinu je možné zasadiť do skupín v štrkovej záhrade so zaujímavými farebnými akcentmi a v skalke ju môžete použiť na akékoľvek kamene

Hosť z Afriky v kvetináčoch a kvetináčoch

Sklenená tráva je vhodná aj na výsadbu do kvetináčov a kvetináčov. Aby bolo zloženie v kvetináči alebo kvetináči luxusné, bujné, musíte do jednej nádoby vysadiť niekoľko rastlín.

Svetlé, slnečné kompozície tvoria dorotheanthus v kvetináčoch, závesných kvetináčoch a kvetináčoch, rastlina je tiež vhodná na vyvýšené kvetinové záhony

Kvety dorotheanthus sú pomerne veľké - až do priemeru 4 cm, ich farba môže byť odlišná - oranžová, fialová, biela, vínová, červená, ružová. Obzvlášť zaujímavé sú dvojfarebné kvety a kvety s tyčinkami inej farby. Toto je skutočný zázrak prírody, kvetina obdarovaná Bohom, ktorú chcete nekonečne brať do úvahy. Rastliny a kvetináče s dorotheanthusom je možné zavesiť alebo položiť na verandu, terasu, pri vchode do altánku.

Najobľúbenejšie odrody:

 • Luneta - Citrónovožlté kvety a kvety s červeným stredom
 • Citrónová sóda je zaujímavá odroda, Kvety limonády môžu byť viacfarebné - všetky odtiene žltej až oranžovej;
 • ApricotTutu - ružový dorotheanthus
 • Magic Carpet Mixed, Sparkles - rastliny s viacfarebnými kvetmi, ktoré vytvárajú vynikajúce výsadby kobercov.

Odrody chované modernými chovateľmi majú nepopierateľnú výhodu - ich kvety sa nezatvárajú ani v pochmúrny deň.

Krištáľový harmanček má veľa odrôd - táto odroda sa podobá harmančeku aj ladnej chryzantéme. Teplo milujúce kvety otvárajú svoje okvetné lístky smerom k jasnému slnku

Dorotheanthus je rastlina z Južnej Afriky, takže miluje slnko a nemá rada hojné polievanie. Od zatienených výsadieb nečakajte krásne kvitnutie. Kvety s tenkými, ladnými okvetnými lístkami, ktoré pripomínajú sedmokrásky, zdobia južné svahy, suché oporné múry. Prebytočná vlhkosť je pre afrických hostí škodlivá, nemusíte sa obávať častého polievania. Doma doma rastú a kvitnú najkrajšie exotické druhy mezembryantémy v suchej piesočnatej pôde.

Mesembriantemum v kobercových výsadbách

Dorotheanthus vytvára nádhernú kobercovú výsadbu - výhonky rastlín rastúcich v blízkosti sa preplietajú a vytvárajú koberec zdobený početnými farebnými kvetmi. Ak na vašom webe vybledli cibuľoviny a hľuzy, vyzdobí ich mesembriantemum kvitnúce pred chladným počasím. Na výsadbu kobercov si môžete vybrať akékoľvek kvety - záhon rôznofarebných a monochromatických rastlín je rovnako dobrý.

Kobercová výsadba skleneného harmančeka na hlinitú pôdu. Zatiaľ čo iné rastliny, ktoré sú nám známejšie, uprednostňujú vlhkú pôdu a polotieň, dorotheanthus vytvára na suchej piesočnatej a hlinitej pôde nádherné živé koberce.

Luxusná mono-výsadba orgovánu mezimbriantemum - zem je pokrytá luxusným živým kobercom, za ktorým navyše nie je potrebná žiadna zložitá starostlivosť, každý kvet je zdobený kvapkami mrazeného skla

Pretože sa sklenený harmanček na slnku cíti dobre v piesočnatej pôde, môžete preň vytvoriť podmienky, ktoré sú pre neho prirodzené - na slnečnom piesočnatom mieste bude táto kvetina najjasnejším a najpozoruhodnejším ročníkom.

Dorotheanthus pri rybníku, obrubník, živé ploty

Všestrannosť rastliny umožňuje jej použitie ako dekoračného prvku v každej záhradnej oblasti. Mesembriantemum svojou jasnosťou a pôvabom vyzdobí breh umelej nádrže, nevzhľadný drôtený plot sa stane neviditeľným na pozadí jeho bohatých odtieňov a ak túto kvetinu zasadíte popri ceste, bude po nej prechádzka. veľmi príjemný.

Sklenená tráva je svetlým živým dekorom pri ceste a pri drôtenom plote v kombinácii s ružami. Vďaka svojim vynikajúcim dekoratívnym vlastnostiam môže rastlina skrývať nepekný živý plot, zdobiť najjednoduchší kvetináč alebo kvetináč

Niektoré druhy mezembryanthemum, podobne ako iné kvety z teplých krajín, sa tu pestujú ako letničky a ako trvalky. Dorotheanthus je jednoročný, nenáročný v starostlivosti, dobre rastie, nebojí sa chladu.

Krásny krištáľový harmanček môže byť exotickou výzdobou vašej záhrady, ak si vyberiete tohto hosťa z Afriky.

Takéto exotické odrody mezimbriantemum rastú vo vlasti rastliny, v Južnej Afrike, a rastú prakticky na suchom piesku. Naša rastlina je hlavne jednoročná, ale pri dodržaní jednoduchých pravidiel rastie dobre.

Môžete kombinovať kvety najrôznejších odtieňov, vyrábať jednosadby, kombinácie s inými kvetmi, zdobiť záhradu kvetináčmi a kvetináčmi. Kvety s ich pozitívnou energiou vždy rozveselia a neobvyklé mesembriantemum pre nás vás poteší svojou krásou, aj keď všetky obvyklé letné kvety vyblednú alebo trpia mrazom.

 • Tlač

Ohodnoťte článok:

(7 hlasov, priemer: 4,4 z 5)

Zdieľajte so svojimi priateľmi!


Záhrada

Všetko o pestovaní ovocia a zeleniny

Akú zeleninu zasiať na prvú jar vonku?

Lunárny kalendár záhradníka a záhradníka na apríl 2021

Nie je možné žiť na vidieku a nepestovať na vašom webe žiadne ovocné plodiny. Aj keď je v blízkosti vášho domu iba sto metrov štvorcových pôdy, skôr či neskôr na ňu zasadíte jabloň alebo čerešňu a usporiadate aspoň vertikálny záhradný záhon. Pretože nie je nič chutnejšie ako domáce ovocie, zelenina, bobule a dokonca aj huby. A vzhľadom na to, že je čoraz ťažšie kúpiť si každý deň skutočne zdravé ovocie v obchode alebo na trhu (chemicky nespracované nadmerne), potom je vaša vlastná záhrada a zeleninová záhrada iba nevyhnutnosťou. Náš nadpis bol vytvorený tak, aby ste sa mohli ľahko a s radosťou naučiť, ako získať výsledky zo svojej práce v záhrade a na posteliach.

Skúsený letný obyvateľ vie, aká dlhá cesta má všetky plody, ktoré na jeho stôl padajú z jeho vlastnej alebo zeleninovej záhrady. Koľko práce, koľko pozornosti sa venuje každej uhorke alebo jablku! A koľko radosti prináša nežná zeleň, prvá, ktorá sa na jar vyliahla spod snehu. Koľko hrdosti môžete cítiť, keď si dopestujete najväčšiu cibuľu v tejto oblasti! Materiály našej sekcie pomôžu skúseným obyvateľom leta, a najmä začiatočníkom, pochopiť všetky zložitosti pestovania záhradných a zeleninových záhradných plodín. Ako udržať sadenice až do jari? Ako pripraviť dobrú pôdu pre sadenice? Ako zakryť jahody na zimu? Zoznam otázok, na ktoré odpovedajú materiály v tejto časti, už dávno prekročil tisíc. A naši autori každý deň pracujú na ich doplnení. Ak máte svoj vlastný ovocný sad a zeleninovú záhradu a navyše ich iba plánujete, navštívte nás častejšie a pestovanie vlastnej zeleniny, ovocia, bobúľ, bylín a húb sa zmení na obľúbené hobby. O svoje úspechy na tomto fronte sa môžete podeliť v príslušných témach Fóra botanikov.


Nápady na zdobenie záhrady sochárskymi figúrkami

Základný princíp myšlienky zdobenia záhrady sochárskymi figúrkami je tento: musia byť kvalitné a starostlivo vyrobené.

Najlepšou možnosťou je keramika alebo špeciálna polymérna živica.

Obzvlášť elegantné sú ručne maľované figúrky. Vyvarujte sa lacného lisovania plastov a príliš opakujúcich sa návrhov a nezabudnite svoju záhradu vyzdobiť štýlom záhrady. S pečiatkovaním však nie je všetko jasné: veľa závisí od výrobcu. Niekedy v obchodoch nie je doslova čo brať, ale na trhoch si môžete kúpiť krásne plastové figúrky, ale zručne maľované, v ktorých je materiál úplne nenápadný. Výhodou záhradných figúrok je, že sú to väčšinou malé predmety, dajú sa ľahko preusporiadať, kombinovať a skladovať v zime. A tiež - je celkom možné si ich vyrobiť sami. Toto je šanca získať jedinečné predmety, ktoré nenájdete v žiadnej inej záhrade.

Figúrky sa dajú použiť dvoma spôsobmi. Po prvé, používajú sa samy osebe a po druhé ako komponenty rôznych tematických rohov, miniatúr krajiny. V každom prípade sú figúrky a sochy tvorivými prvkami na vašom webe.

Okrem figurín a sôch existuje aj niekoľko ďalších predmetov, ktoré možno pripísať aj záhradnej výzdobe.

Jedná sa o nádoby na rastliny, ale iba originálne, nádherné, umelecké podpery rastlín, ozdoby na zástrčky, kŕmidlá pre vtáky a záhradné závesné moduly, ozdobné gule na záhony a ozdobné mostíky.


Pozri si video: Jana Melas Pullmannová: Macrame kvetináč


Komentáre:

 1. Faine

  In my opinion you are mistaken. Poďme o tom diskutovať. Napíš mi v PM, budeme hovoriť.

 2. Damh

  This idea, by the way, just happens

 3. Ladbroc

  Pravdaže, skvelý nápad

 4. Kagaramar

  Vynikajúci príspevok, po prečítaní niekoľkých článkov o tejto téme som si uvedomil, že som sa stále nepozeral z druhej strany, ale príspevok sa nejako veľmi zaujímal.

 5. Vasilis

  Prečo nie?

 6. Barlow

  I mean, you allow the mistake. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, povieme.

 7. Daijora

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa dopustíte chyby. Napíš mi v PM.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety