Divoký hroznový


Succulentopedia

Cyphostemma juttae - divoké hrozno

Cyphostemma juttae (divoké hrozno) je pomaly rastúci, opadavý, šťavnatý ker, ktorý môže dorásť až do výšky 1,8 metrov a je zvyčajne vidieť veľa…


Ako sa zbaviť divých hroznových vín

Divoký vinič je agresívnym pestovateľom a v záhradnom prostredí sa môže rýchlo stať nezvládnuteľným. Obťažujú tiež v ovocných sadoch alebo na komerčných stromových farmách, kde narúšajú rast a úrodu drevnej plodiny. Hroznová vinica môže tiež rásť dostatočne husto, aby dusila stromčeky, kvety a iné malé rastliny, a divá vinná réva kradne slnečné svetlo a živiny z okolitých stromov. Zbaviť sa viniča divého viniča si vyžaduje trpezlivosť a odhodlanie.

Hroznový vinič nakrájajte asi 4 alebo 5 stôp nad zemou. Nepokúšajte sa vytrhnúť vinič zo stromu, pretože by ste mohli strom poškodiť alebo sa poraniť. Tieň odliaty z lístia hrozna tiež zabráni spätnému vytočeniu pňa. Pomocou ručnej pílky alebo záhradníckych nožníc oddeľte vinnú révu divého hrozna. Používanie motorovej píly je nebezpečné, pretože vinič je príliš malý a nestabilný.

  • Divoký vinič je agresívnym pestovateľom a v záhradnom prostredí sa môže rýchlo stať nezvládnuteľným.
  • Hroznová vinica môže tiež rásť dostatočne husto, aby dusila stromčeky, kvety a iné malé rastliny, a divá vinná réva kradne slnečné svetlo a živiny z okolitých stromov.

Hroznový vinič opäť narežeme tesne nad zemou. Nakrájajte každé divoké hrozno, ktoré nájdete, bez ohľadu na to, aké malé je. Hroznová réva sa môže regenerovať rýchlo a ľahko. Kmeň hrozna vyberte a spálte alebo nastrúhajte.

Odstráňte čo najviac koreňa pomocou lopaty alebo iného kopacieho nástroja. Vinná réva má hlboký a rozsiahly koreňový systém a nebudete môcť vykopať všetky.

V zalesnenom prostredí udržiavajte hustý baldachýn. Viničom sa v silnom tieni nedarí.

  • Hroznový vinič opäť narežeme tesne nad zemou.
  • Vinná réva má hlboký a rozsiahly koreňový systém a nebudete schopní vykopať ho celý.

Zmiešajte prírodný prostriedok na ničenie buriny kombináciou 1 galónu bieleho octu, 1 libry soli a 1 polievkovej lyžice. tekutého mydla. Nastriekajte to na všetky klíčiace hroznové víno, ktoré sa znovu objavia. Tento prírodný herbicíd zabije aj iné rastliny, nielen vinič a burinu, preto ho nanášajte opatrne. Roztok octu a soli vydrží niekoľko mesiacov.

Aplikujte komerčný herbicíd. Možno budete môcť „natrieť“ herbicíd priamo na pni hroznového viniča alebo vypučať starou štetkou, aby ste neúmyselne nezabili ďalšie rastliny alebo neuvoľnili do životného prostredia veľké množstvo chemikálií. Pri použití syntetických herbicídov vždy dodržujte všetky pokyny na obale.

  • Zmiešajte prírodný prostriedok na ničenie buriny kombináciou 1 galónu bieleho octu, 1 libry soli a 1 polievkovej lyžice.
  • Tento prírodný herbicíd zabije aj iné rastliny, nielen vinič a burinu, preto ho nanášajte opatrne.

Zvážte možnosť nechať divé vinice, ktoré rastú, tam, kde sú. Vinná réva je pôvodom z východnej časti Severnej Ameriky a viac ako 80 druhov vtákov sa spolieha na divé vinné révy ako potravu a prístrešie. K ovociu môžete pripraviť aj džús, želé alebo víno.


Divoký vinič Vitis riparia

Na podporu nášho úsilia navštívte náš obchod (knihy s liečivými informáciami atď.).

DÔLEŽITÉ: Podobná rastlina s názvom Menispermum canadense (obyčajná) je jedovatá. Kliknutím zobrazíte ďalšie informácie. (Hroznové listy viniča chutia ako hrozno.)

Divoký vinič je skutočne viničná rastlina, čo znamená, že nemá pevný, vzpriamený kmeň. Táto popínavá liana s mnohými stonkami môže rásť tak dobre, že dokáže úplne zahaľovať kríky a stromy. Aj keď je divoký vinič známy aj ako brehové hrozno, dobre rastie aj na iných miestach ako na brehoch riek. Na celom svete nájdeme rastúce desiatky druhov divého hrozna. Všetko sú to trváce dreviny, ktoré sú listnaté. Vinice hrozna rastú hustejšie a vyššie ako väčšina ostatných pôvodných rastlín.

Rozlišujúce vlastnosti

Divoký hroznový vinič veľmi dobre lezie kvôli rozvetveným úponom. (Jedná sa o úzke vetvy, ktoré sa uchopia tak, že sa zvinú okolo všetkého, čo je v ich silách.) Najčastejšie sa vyskytujú hroznové úponky, ktoré vyrastajú zo stonky naproti listu. Väčšina viniča ponúka hlboko laločnaté listy podobné kultivovanému hroznu. Divoké hrozno rastie v pyramídových, visiacich strapcoch a je načernalé, tmavomodré alebo fialové.

Kvetiny

Drobné biele kvety v predĺžených strapcoch dorastajú až do dĺžky 10 cm. Kvitnú začiatkom leta, po ktorých sa rozvinú drobné strapce tvrdého zeleného hrozna. Koncom leta toto hrozno dozrieva. Kvety divého hrozna sú hermafrodit a sú opeľované hmyzom.

Listy

Listy môžu dorásť až do dĺžky 15 cm (6 ") a 10 cm (4"), ktoré sa striedajú pozdĺž stoniek. Listy sú srdcovitého alebo okružného tvaru a sú dlaňovito laločnaté (často sú zreteľne viditeľné iba tri laloky). Listy môžu dorásť až do dĺžky 15 cm (6 ") a 12 cm (4"), ktoré sa striedajú pozdĺž stoniek. Listy sú plytko až hlboko laločnaté, s (zvyčajne) 3 hlavnými lalokmi a širokou medzerou medzi 2 bazálnymi lalokmi. Hrany sú chlpaté a ostro zubaté. Mladé listy sú často lesklé. Keď dospeje, stanú sa zelenými. Stopky listov sú až 10 cm dlhé, často červenkasté a rôzne chlpaté alebo hladké.

Výška

Hroznová vinica môže dosiahnuť výšky 17 metrov.

Biotop

Divoký vinič rastie na mnohých miestach, napríklad pri cestách, radoch plotov, okrajoch lesov a pozdĺž brehov riek. Tiež sa niekedy vyskytujú v lesoch z tvrdého dreva a vyrastajú spolu so stromami po ťažbe dreva, požiari alebo neočakávanom výskyte, pretože sa nemôžu množiť v tieni.

Jedlé časti

Zrelé hrozno sa dá jesť, ale po prvom mraze chutí lepšie. Nie sú také veľké, takže sa odporúča jesť ich ako občerstvenie. Príprava džúsu z nich je vynikajúci spôsob, ako ťažiť z ich dobroty a hrozno dobre zmrzne, aby sa dalo na neho džús používať počas celej zimy. Listy sú tiež jedlé. Môžu sa jesť v šaláte (majú štipľavú citrusovú chuť) alebo varené. V celom Stredomorí sú hroznové listy plnené ryžou, mäsom a korením. Tieto sú známe ako Dolma a existuje aj Warak Enab. Listy môžu byť blanšírované a zmrazené na použitie počas zimných mesiacov.


Najlepšie spôsoby prípravy listov

Aj keď môžete mladú jemnú zeleninu jesť surovú v šalátoch alebo ako dusenú listovú zeleninu, väčšina väčších druhov alebo tých, ktoré sa zozbierajú neskôr v sezóne, nie sú také chutné a môžu mať drsnú vláknitú štruktúru a sťahujúcu chuť.

V závislosti od ročného obdobia a umiestnenia rastliny môžu byť listy skôr silné a žuvacie, najmä ak sú po značnú časť dňa vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Listy divého hrozna obsahujú významné množstvo obsahu tanínu, ktoré je najlepšie štiepiť morením alebo kvasením. Tak vznikne jemný jemný, štipľavý a jemne sladký list, ktorý sa dá použiť ako obaly do potravinových náplní. Táto technika podľa nášho názoru tiež zvyšuje ich stráviteľnosť, aby bolo možné výživovo využiť ich polyfenoly a ďalšie fytonutrienty.

Čerstvé listy sa často používajú pre svoj obsah tanínu pri príprave domácej lakto-fermentovanej nakladanej zeleniny, ako sú zelené fazule alebo uhorka, aby im poskytli chrumkavú štruktúru.

Triesloviny sú polyfenoly, ktoré sa nachádzajú aj v iných nápojoch a potravinách vrátane kakaa, rebarbory, olív, bobúľ, pau d'arco, kávy, vína a čierneho alebo zeleného čaju.

Čo sú to laktofermentované divoké hroznové listy?

Je možné prírodne kvasiť listy hrozna bez použitia tepla alebo metód konzervovania. Používame laktofermentačný proces, ktorý nakladá listy pôsobením mliečnych baktérií. Tieto kmene prospešných baktérií premieňajú obsah cukru a škrobu na kyselinu mliečnu, ktorá pôsobí ako konzervačná látka aj ako moridlo. To pomáha tiež zvyšovať hladinu enzýmov a priateľskú mikroflóru, ako aj znižovať adstringentné vlastnosti.

Laktofermentácia sa dosiahne podobným spôsobom ako pri príprave inej kultivovanej zeleniny obklopením listov v slanom slanom roztoku. Ak sa toto prostredie bez obsahu kyslíka (anaeróbne) udržuje pri vhodnej teplote medzi 18 až 24 ° C, podporuje rast požadovaných baktérií mliečneho kvasenia (LAB) a eliminuje patogénne baktérie a kontamináciu plesňami.

Táto tekutina obsahuje morskú soľ, čistú filtrovanú vodu a moriace korenie. Pridanie malého množstva kultivačného štartéra alebo probiotického prášku môže tiež pomôcť aktivovať rast a vývoj rôznych kmeňov LAB.


Pozri si video: NA PRODEJ - Domov pro rodinu s nádhernou zahradou


Predchádzajúci Článok

Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate

Nasledujúci Článok

Návrh francúzskej bylinkovej záhrady: Rastliny francúzskej byliny do záhrady