Záhradné fontányWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradné fontány

Záhradné fontány vám umožňujú zariadiť zelený priestor s ladnosťou a vkusom. Fontána je nepochybne veľmi vyhľadávaným prvkom, pretože vytvára priestor, ktorý je nepochybne jedinečný svojho druhu: tryskajúca voda a zvuk dunenia, ktoré spájajú prírodu ako dva dokonalé prvky. Záhradné fontány sa líšia od vnútorných fontán, ktoré sa síce v podstate zhodujú, ale líšia sa v mnohých zvláštnostiach.


Estetická fontána alebo na pitie

Záhradná fontána je postavená na základe rôznych kritérií, ktoré môžu uspokojiť rôzne potreby. Čisto estetická fontána je určite model vyrobený s veľkým dôrazom na detail a vodné prvky, zatiaľ čo fontána používaná na pitie má veľmi odlišný tvar. Funkcia dekoračného prvku záhrady prisudzovaná fontáne siaha do jej počiatkov, keď v záhradách bohatých šľachticov nemohla chýbať veľká fontána. Tradícia talianskych záhrad, aj keď nie je tak známa ako tradícia anglických záhrad, má pomerne dôležitú históriu, ktorá viedla k tomu, že pre každého, kto ju môže mať, je potrebné mať k dispozícii zelený priestor susediaci s jeho domovom. Keď začnete blúdiť po obchodoch s exteriérovým nábytkom a hľadať prvky, ktoré vyplnia zelený priestor, uvedomíte si, koľko doplnkov môžete okrem potrebných vložiť. Podľa niektorých možno záhradnú fontánu považovať za zásadný prvok, podľa iných je to iba doplnok, ktorý sa má vložiť, ak je ešte priestor na vyplnenie.


Vplyv dizajnu

Modely záhradných fontán pokračujú vo svojom evolučnom procese podľa toho, ako sa menia ich potreby, pretože ak sa kedysi fontána par excellence považovala za fontánu vyrezávanú významnými umelcami, dnes zasahuje aj dizajn a navrhuje modely, ktoré majú veľmi moderné podoby. Klasická fontána určite zostáva nezmenená vo svojej štruktúre, trochu pripomínajúcej model fontán na námestiach, ktoré sú vyrobené prevažne z kameňa a sú na nich vyrezávané výzdoby.


Výber modelu

Veľkosť sa musí zvoliť úmerne k dostupnému priestoru. Veľká záhradná fontána môže vyjadrovať všetku svoju krásu iba vtedy, ak je umiestnená v zelenej farbe, ktorá siaha až k oku, kde sa fontána stáva prvkom, ktorý priťahuje pozornosť týchto ľudí. ktorí to obdivujú. Rovnaká fontána v malej záhrade by bola ťažkopádna a neumožňovala by prinajlepšom racionalizáciu priestorov. To samozrejme neznamená, že malé záhrady nemôžu mať fontánu, ale že je potrebné zvoliť správne proporcie, aby sa vytvorilo vyvážené prostredie. Modely malých fontán môžu byť tvorené sochami, z ktorých tryská voda, alebo z užitočných a rovnako estetických nástenných fontán. Je to jeden z obľúbených modelov malých priestorov, v ktorých, aj keď voda nevytvára žiadnu vôľu, je dekorácia vane určenej na zachytávanie prúdiacej vody veľmi zaujímavým prvkom, ktorý robí záhradu esteticky krásnou. Riešenia pre záhradné fontány sú skutočne nekonečné, pretože sú vyjadrením kreativity tých, ktorí radi vyrezávajú kameň pre vášeň.


Svojpomocne postavené fontány

Záhradná fontána môže mať tiež veľmi nízke náklady, ak sa rozhodnete postaviť si ju sami. Samozrejme je možné vytvoriť len veľmi jednoduchý model, napríklad pomocou tehál, ktoré sú vhodné so zvyškom záhrady, napríklad vytvorením stĺpu, na ktorý je pripevnený kohútik. S trochou fantázie si môžete vytvoriť vlastnú fontánu.


Čerpadlové fontány

Ďalej je v obchodoch možné nájsť veľmi zaujímavé riešenia, ktoré majú tiež veľmi nízke náklady. Máme na mysli fontány, ktoré používajú na cirkuláciu vody pumpový systém. Môžu si zariadiť malý kútik záhrady a ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Okrasné záhradné fontány často nie sú umiestnené príliš blízko jedálenského kúta, pretože voda priťahuje hmyz, ktorý by pri jedle mohol byť veľmi nepríjemný.


Ostatné ozdoby: rastliny a osvetlenie

Záhradnú fontánu je možné obohatiť o mnoho prvkov, napríklad o vodné rastliny, ako to býva u zenovej fontány, ktorá je napriek veľmi jednoduchej výzdobe leknami a popínavými rastlinami. Osvetlenie je ďalším prvkom, ktorý výrazne prispieva k tomu, aby bola fontána veľmi pôsobivá. Medzi hrou tieňov a prúdením vody je potešením byť v záhrade pozorovať tento malý kút prírody, ktorý bol vytvorený. Záhradná fontána je prvok, ktorý je možné používať po celý rok alebo iba v lete, keď záhradu naplno spoznáte. Z každého materiálu, z ktorého je fontána vyrobená, je určite veľmi odolná a ľahko sa čistí. Pre viac informácií o druhu materiálu a jeho úprave je vždy vhodné požiadať o miesto predaja, aj keď obvykle záhradné fontány nevyžadujú osobitnú údržbu.


Fontány: internetové záhradné fontány

Nová sekcia nášho webu sa vám bude snažiť poskytnúť dôležitý príspevok pri objavovaní radu faziet vo svete záhradných fontán. V kontexte tohto typu, konkrétnejšie, je potrebné vychádzať z predpokladu, že trh je zložitejší, ako by si človek myslel, až do tej miery, že bude treba zvážiť každé vaše rozhodnutie.

Najmä tvar, ale predovšetkým veľkosť vybranej fontány, musia rešpektovať kánony, ktoré sú nejakým spôsobom kompatibilné so štýlom, ktorý sme sa rozhodli zvoliť pri zariaďovaní domácej záhrady. Iba tak si môžeme byť istí, že vždy robíme rozhodnutia s absolútnym vedomím a pre dobro nášho konečného produktu.
Video: Fontána ze žuly,Fontány z přírodního kamene,Záhradné fontány koule,Fontána zeměkoule


Komentáre:

 1. Ernest

  Rarely. It is possible to tell, this exception :) from the rules

 2. Molimo

  I apologise, but, in my opinion, it is obvious.

 3. Giselmaere

  Mýliš sa. Som si istý. Napíš mi v PM.

 4. Lawford

  charming!

 5. Eadwyn

  Presne! Dobrý nápad, udržiavam.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety