4 spôsoby, ako rýchlo upratať dom po Novom rokuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Blížiace sa sviatky nám sľubujú veľa príjemných vnemov. Hostia, vianočné stromčeky, petardy a konfety sú nepostrádateľnými atribútmi novoročných osláv. A ako rýchlo vyčistiť dom po nadchádzajúcich večierkoch, musíte to vedieť vopred.

Domy si upratujeme sami

Na čistenie používajte najekologickejší prací prostriedok - bežnú sódu bikarbónu. Ak nemáte umývačku riadu, vložte riad do vane a naplňte ho teplou vodou. Po pol hodine sa tuk a zvyšky jedla dajú ľahko umyť bežnou špongiou.

Nečistoty z koberca je možné odstrániť pomocou čističa na okná po pokropení podlahy čistou vodou a počkaní niekoľkých minút. Gumová časť dokonale odstráni pozlátko, ihly a chĺpky z hromady a znateľne osvieži podlahovú krytinu.

Nakoniec miestnosť poriadne vyvetrajte. A vyčistite pár pomarančov v zálohe - to bude úžasne dochucovať vzduch vo vašej miestnosti.

Voláme upratovačku

Najjednoduchšie a najpohodlnejšie riešenie situácie, samozrejme za predpokladu, že existuje určitý objem peňazí zadarmo.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zodpovedne si vybrať spoločnosť, ktorá poskytuje upratovacie služby.

Na trhu existuje veľa ponúk, avšak iba niekoľko organizácií dokáže poslať vhodný, profesionálny a svedomitý upratovač domov.
Nezodpovedné čistiace prostriedky môžu zničiť nábytok, textil, vybavenie alebo, bohužiaľ, niečo vziať so sebou.

Čistenie robotmi

Automatickí asistenti nie sú nijako zvlášť nákladní a sú veľmi užitoční v domácnosti.

Umývačka riadu, vysávač a leštička podlahy vyčistia znečistený riad a podlahy takmer bez vášho zásahu, niekoľko minút predtým, ako sa lesknú.

Po hostine ihneď vložte veci vyrobené z látok so škvrnami do práčky.

Nezabudnite len správne nastaviť režim - obrusy alebo obrúsky môžu byť veľmi tenké, vyrobené z jemných materiálov.

Prosím pomôžte priateľom

Toto je najpríjemnejšia metóda čistenia zo všetkých - práca v spoločnosti je oveľa zábavnejšia.

Zavolajte pár kamošom a o pol hodiny ste hotoví. Je potrebné iba vysvetliť prichádzajúcim zákazníkom niektoré nuansy týkajúce sa vášho domu - napríklad, že váha za dverami funguje ako strnulosť a radšej vôbec neotvárajte skrinku naplnenú kapacitou, aby niečo fungovalo. nepadnúť na hlavu hosťa.

Úskalia takéhoto „subbotnika“ - ak ušetríte čas, riskujete, že ho okamžite premrháte na nasledujúcej párty. Koniec koncov, priatelia, ktorí sa zhromaždili, od vás určite budú požadovať platbu za službu pokračovania banketu.

 • Tlač

Ohodnoťte článok:

(0 hlasov, priemer: 0 z 5)

Zdieľajte so svojimi priateľmi!


Upratovanie po novoročných sviatkoch: ako rýchlo zariadiť dom

Prípravy na Nový rok prebiehajú na vlne radostného vzrušenia. Varenie novoročných jedál, zdobenie domu girlandami, snehovými vločkami a rôznymi inými slávnostnými doplnkami, inštalácia novoročného stromčeka - to všetko sú príjemné domáce práce, ktoré predchádzajú búrlivej oslave.

Prázdniny sú veľmi zábavné, ale bohužiaľ veľmi rýchle. A v byte je hora neumytého riadu, podlaha pokrytá rôznymi pozlátkami, špinavé obrúsky a obrusy a škvrny na všetkých druhoch povrchov.

Ako sa vyrovnať s upratovaním bytov po dovolenke, aby ste si neskôr mohli spomenúť na Nový rok ako na čas radosti a relaxácie, a nie na namáhavé a dlhodobé upratovanie.

S čistením by ste samozrejme nemali začať prvého januára, takisto však nemusíte nechať špinavý riad a podlahu posiatu omrvinkami. Sušené riady (ak nemáte umývačku riadu) sa budú čistiť ešte ťažšie a drobky sa rozšíria po celom byte a komplikujú ďalšie čistenie.

Konáme takto: spolu so všetkými členmi domácnosti sme odložili riad v kuchyni, jedlo, ktoré zostalo, po hostine sme ležali v pohodlných miskách a táckach a schovali sa do chladničky. Toto treba urobiť hneď.

Optimálne je, keď jeden z členov rodiny umýva riad a druhý vysáva. Na upratovaní sa môžu aktívne podieľať aj deti (v závislosti od veku). Napríklad riad osušte a vložte do skrinky. Je vhodné to urobiť ráno, pretože je nepravdepodobné, že hneď po Novom roku budete mať silu na takúto nesviatkovú činnosť.


Somnológ dal radu, ako zlepšiť spánok po novoročných sviatkoch

Foto: sociálne siete

Nedostatok spánku pred prvým pracovným dňom po novoročných sviatkoch vám pomôže rýchlo ustanoviť spánkový režim. Moskovskú mestskú spravodajskú agentúru o tom informoval Michail Poluektov, docent katedry nervových chorôb a neurochirurgie na Sečenovskej prvej moskovskej štátnej lekárskej univerzite (MGMU), vedúci oddelenia spánkovej medicíny na Kozhevnikovovej klinike nervových chorôb Fakultná klinická nemocnica č.

„Neexistujú žiadne osvedčené odporúčania, s výnimkou odporúčania, podľa ktorého by mal človek trpieť jednu noc pred pracovným dňom - ​​to znamená, že menej spí. Hneď nasledujúci večer budete môcť vstúpiť do normálneho režimu, bude vás ťahať, aby ste večer išli spať skôr. Telo sa obvykle veľmi dobre prispôsobí novému režimu, a to aj v dôsledku jednej noci obmedzeného spánku, “uviedol Michail Poluektov.

Dodal, že budúci víkend bude možné „dobehnúť“ chýbajúce hodiny.

„Samozrejme, spočiatku bude človek pociťovať túžbu po spánku, pretože zvyčajne nie je možné úplne kompenzovať nedostatok spánku cez noc. Zvyčajne to ale nikto netrpí, pretože ľudia sú zvyknutí obmedzovať sa vo všedné dni v spánku. Ani tu nebude nič neobvyklé - môžete spať len prvý víkend, “vysvetlil Michail Poluektov.

Doktor Grigory Konev: „Každý desiaty človek trpí syndrómom nepokojných nôh“

Ekonóm tvrdí, že sa neoplatí skracovať novoročné sviatky kvôli koronavírusu

Moskovská oblasť: počas novoročných sviatkov bolo petardami zranených petardy

Ako nenarušiť spánok v horúcich dňoch

Rodinné nehnuteľnosti Spiegel: byty, domy a kaštieľ v hodnote až 3 miliárd rubľov

Odborníčka na výživu Elena Solomatina uviedla perfektné raňajky

Čína zatvára svoje brány pred ruskými komoditnými spoločnosťami

Valentin Katasonov: zjavne sa na Ukrajine niekto prebudil a uvedomil si, že musí stlačiť brzdu

Ako si odpočinú Rusi v novom roku 2021?

Európa vybavila „Akademik Chersky“ najnovšou technológiou

Somnológ dal radu, ako zlepšiť spánok po novoročných sviatkoch

Pohostinstvo v Nižnom Novgorode je choré na koronárne krízy

Webová stránka Sohu: pokus o dehonestáciu ruského Tu-160 na oblohe nad Japonským morom sa pre americké letectvo zmenil na fiasko

Staňte sa členom CLANu a každý utorok získate najnovšie vydanie „Argumenty týždňa“ so zľavou viac ako 70% spolu s exkluzívnymi materiálmi, ktoré nie sú zahrnuté na stránkach novín. Získajte prémiový prístup do knižnice najzaujímavejších a najpopulárnejších kníh a tiež do archívu viac ako 700 vydaných čísel ZADARMO. Okrem toho budete mať možnosť celý rok využívať bezplatné právne poradenstvo od našich odborníkov.

  Zadajte svoju e-mailovú adresu a potom vyberte ľubovoľný vhodný spôsob platby pre svoje ročné predplatné

 • Naskenujte QR. V otvorenej aplikácii Sberbank Online zadajte cenu predplatného za rok (490 rubľov). Potom pošlite potvrdzovací kód na adresu [email protected]

 • 10 neočakávaných spôsobov použitia girlandov po prázdninách

  Autor: Aleksey | Dielenské dekoračné doplnky, interiérové ​​osvetlenie Štvrtok 16. januára 2020

  Každý rok vybaľujeme stovky jasných svetiel, ktoré zdobia naše domy na dovolenku. V skutočnosti majú ľudia tak radi vianočné svetlá Tvrdí NASAže sviatočné svetlá vidno dokonca aj z vesmíru.

  Prázdniny však skončili a my musíme tieto jasné svetlá skrývať až do budúceho roka. Ale nenechajte sa rozčúliť! Dobrá správa je, že sme našli spôsoby, ako využiť girlandy po Novom roku. Tieto nápady vám umožňujú dlho si vychutnať žiarivé svetlá. Dostať inšpiráciu.


  Ako používať vianočný stromček po novoročných sviatkoch

  Nový rok a vianočné sviatky sú hlučné. Ako sa však nechcete rozlúčiť s lesnou krásou! Niekoľko týždňov vianočný stromček so šumivou výzdobou potešil rodinu a dal jej dobrú náladu! A potom už ruka nevstane, aby odhodila svoj starý strom. A viete čo - nie je to vôbec potrebné! Aj po oslavách nového roka môžu byť borovice a vianočné stromčeky stále užitočné v každodennom živote aj na farme. A teraz sa dozviete ako.

  Ľahkým pohybom ... sa strom zmení na palicu pre záhradu

  V prvom rade bude treba vianočný stromček „rozobrať“ na časti. Z kmeňa bude potrebné odpíliť všetky vetvy. Teraz môže kmeň slúžiť ako vynikajúca podpora v záhrade.

  Môže byť použitý:
  • na usporiadanie treláží vo vinici
  • ako podpora pre rastliny, ktoré si vyžadujú oporu - vysoké paradajky, uhorky, fazuľa, hrášok, tekvica a podobne
  • ako dekoratívny prvok pre popínavé kvitnúce rastliny - plamienok, ozdobný hrášok, ranná sláva.

  Každý obyvateľ leta vie, že v záhrade nikdy nie je dosť silných tyčiniek! Tenšie vetvičky sú opäť užitočné tam, kde je to potrebné, na podväzky z malín a černíc. A bývalá rybia kosť bude slúžiť aj ako podpora pre konáre ovocných stromov.

  Deka zo smrekového smreka

  Zistili sme, kam použiť kmeň a silné konáre. Teraz sa pozrime, prečo môžete použiť menšie pobočky.
  V prvom rade sú smrekové vetvy nenahraditeľným materiálom pre tých, ktorí na svojich pozemkoch pestujú záhradné jahody. V zime je to najlepší spôsob, ako skryť svoje jahodové postele. Faktom je, že smrekové vetvy majú jedinečnú schopnosť prepúšťať vzduch, ale zároveň zadržiavajú napadnutý sneh. V mrazoch preto jahody nezamrznú a počas topenia nevyschnú. Smrekové labky sa navyše nerozpadajú a počas obdobia rozmrazovania sa nerozpadajú.

  Okrem ochrany pred mrazom slúžia tieto smrekové vetvy aj ako bariéra pre všadeprítomné hlodavce, ktoré na nás len čakajú, aby sme uvoľnili strážcu a na naše náklady zariadili hostinu.

  Každá ihla pôjde

  Aj keď sa strom už začal drobiť, bude sa vám stále hodiť. Koniec koncov, podstielka z ihličnanov je tiež cenným materiálom pre letného obyvateľa. Ako nám môže pomôcť? Pokúsme sa vymenovať aspoň niektoré z hlavných prospešných vlastností tohto rastlinného materiálu.

  Skúsení majitelia starostlivo zbierajú padlé smrekové a borovicové ihly do tašky. Je to užitočné v záhrade a na záhrade ako kompost. Pôda pod ním zostáva dlhšie voľná a burina naopak rastie menej. Takáto smreková prikrývka je veľmi prospešná v tom, že umožňuje priechod vlhkosti a pomáha ju zadržiavať v pôde. Samotné ihly zároveň nezmáčajú a nie sú nasýtené vodou. Preto sa nemôžete obávať, že v mulčovaní začne pleseň. Ihly navyše obsahujú fytoncidy, ktoré slúžia ako profylaxia pre vývoj baktérií a výskyt chorôb. Ďalším plusom je, že tento mulč vydrží oveľa dlhšie ako pokosená tráva alebo opadané lístie.

  Je však dôležité vedieť a pamätať na to, že ihličnatý mulč nie je vhodný pre každú rastlinu. Ihly majú tendenciu zvyšovať kyslosť pôdy. Preto by bolo rozumné používať ho iba na mulčovanie pôdy pod tými domácimi miláčikmi, ktoré „majú rady“ kyslé prostredie. Jedná sa o azalky, hortenzie, zimolez. Bude sa hodiť blízko čučoriedok a jahôd.

  Skutočnosť, že ihličie zo smreka je bohaté na fytoncidy, využívajú záhradníci na boj proti chorobám a škodcom rôznymi spôsobmi. Najmä môžete nezávisle pripraviť infúziu z ihiel na boj proti chorobám a škodcom. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať 5 litrov horúcej vody na pol kila smrekového ihličia. Ihly sa zaparia vriacou vodou a dajú sa uvariť. Do studeného nálevu sa pridá 30 g rozdrveného mydla na bielizeň. Tento liek pomáha odpudzovať blechu krížovú. Za týmto účelom sú postriekané šalátom, reďkovkou, kapustou, reďkovkou, rutabagou.

  Ihličnatý dym pomáha pri prevencii a boji proti plesňovým a bakteriálnym infekciám v pivniciach a pivniciach. Na to sú ihly zmiešané s pilinami vo vedre. Obsah plavidla je zapálený. Ale aby ihly nehoreli, ale tleli a dymili. Potom sú zemiaky fumigované asi 30 minút, vďaka čomu sú lepšie a dlhšie skladované.

  Ihly sa dajú použiť aj ako výživa rastlín. Za týmto účelom vezmite pol litrovú nádobu s popolom na 1 kg ihiel. Pridajte 10 litrov vody a dajte zapáliť do varu. Potom musí byť vývar filtrovaný. Po ochladení sa produkt používa ako hnojivo postrekom.


  Pozri si video: MINIMALIZMUS - Prečo som sa ho ja rozhodla začleniť do svojho života?


  Komentáre:

  1. Nikogal

   Myslím, že nemáš pravdu. budeme diskutovať. Napíšte PM, budeme komunikovať.

  2. Gwawl

   podrobnejšie pliz. v čom je chyba?

  3. Bevin

   Som si vedomý tejto situácie. Človek môže diskutovať.

  4. Maccormack

   Výborne! Len tak ďalej!

  5. Chayton

   Je škoda, že teraz nemôžem hovoriť - musím odísť. Budem prepustený - určite vyjadrím svoj názor.

  6. Tassa

   But is there another way out?

  7. Efrat

   It is possible to speak infinitely on this question.  Napíšte správu


  Predchádzajúci Článok

  Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

  Nasledujúci Článok

  Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii