Čo je to vláknová optická tráva: Tipy na pestovanie vláknovej optickej trávyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Postreky tenkého lístia a svetlé končeky kvetín vytvárajú na tráve z optických vlákien vzhľad elektrického vzrušenia. Čo je to tráva z optických vlákien? Optická tráva (Isolepis cernua) nie je v skutočnosti tráva, ale je to v skutočnosti ostrica. Je užitočný okolo vlhkých priestorov a rybníkov. Rastlina sa ľahko pestuje a má málo problémov so škodcami alebo chorobami. Okrasná tráva z optických vlákien je tiež odolná voči jeleňom, čo z neho robí vynikajúci doplnok do záhrad náchylných na týchto často otravných požieračov rastlín.

Čo je to vláknová optická tráva?

Rastlina je odolná v zónach odolnosti rastlín USDA 8-11. Môže byť zalievaný a premiestnený do interiéru v iných oblastiach alebo si ho môžete vychutnať len ako ročnú.

Okrasná tráva z optických vlákien vytvára kopec s postrekmi potulných stoniek vyvierajúcich zo stredu rastliny ako punkový účes. Konce stoniek majú malé biele kvety, ktoré na konci listov vytvárajú celkový efekt malých svetiel.

Rastlina je pôvodom zo západnej a južnej Európy a nachádza sa v piesočnatých až rašelinových zónach, často v blízkosti mora alebo iných vodných plôch. Vyskúšajte pestovať trávu z optických vlákien v kontajnerovej alebo vodnej záhrade.

Pestovanie trávy z optických vlákien

Trávu vysaďte do zmesi rastlín určených na zalievanie a rašeliny pre nádoby. Tráva rastie najlepšie na plnom slnku až na čiastočnom slnku.

Ak ho chcete použiť ako súčasť vodnej záhrady, nechajte korene sedieť v čoraz hlbších vodných hladinách, aby sa aklimatizovali. Rastlinu je možné spätne orezať, ak utrpí chlad alebo iné druhy poškodenia. Odrežte ho do vzdialenosti 5 palcov od zeme a do niekoľkých týždňov vypučia.

Každé dva až tri roky rozdeľte okrasnú trávu z optických vlákien a každú časť vysaďte na viac tejto zaujímavej trávy.

Pestovanie trávy z optických vlákien je jednoduché. Jednoducho zasievajte do bytov s miernym posypom pôdy. Udržujte povrch pokrytý a mierne vlhký na jasne teplom mieste. Pred presadením nechajte semenáčikom vypestovať podstatný koreňový systém.

Starostlivosť o rastliny z optických vlákien

Ak chcete veľkolepú rastlinu pre mokré situácie, ktorá prinesie pôvab a pohyb na každú posteľ alebo displej, okrasná rastlina z optických vlákien je skvelou voľbou. Jedná sa o trávu s nízkou údržbou, ktorá vyžaduje iba stálu vlhkosť a dobré svetlo, aby fungovala dobre.

Na jar rastlinu znovu rozdeľte alebo rozdeľte. Rastliny v spodných zónach profitujú z vrstvy mulča okolo koreňovej zóny, ktorá ich chráni pred studenými teplotami.

Krmte každý mesiac s polovičným zriedením rastlinnej potravy až do jesene. Potom počas zimy pozastavte jedlo. Na starostlivosť o rastliny z optických vlákien toho nie je potrebné veľa.

V chladnejších zónach možno okrasnú trávu z optických vlákien prezimovať. Rastlinu priveďte do interiéru do miestnosti bez prievanu s miernym svetlom. Zalievajte raz týždenne a udržujte ventilátor v činnosti, aby ste zabránili hromadeniu vlhkosti a propagácii plesňových chorôb.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Druhy Isolepis, tráva z optických vlákien, sitko malé, sitin slaný, všívaný clubrush

Rodina: Cyperaceae (sy-peer-AY-see-ee) (informácie)
Rod: Isolepis (eye-soh-LEP-is) (Informácie)
Druh: cernua (SER-new-a) (Informácie)
Synonymum:Scirpus cernuus
Synonymum:Isolepis gracilis
Synonymum:Scirpus filiformis

Kategória:

Požiadavky na vodu:

Vyžaduje trvale vlhkú pôdu, medzi zalievaním nenechajte vyschnúť

Veľmi vysoká potreba vlhkosti vhodná pre močiare a vodné záhrady

Expozícia slnka:

Lístie:

Farba listov:

Výška:

Medzery:

Otužilosť:

USDA zóna 5a: do -28,8 ° C (-20 ° F)

USDA zóna 5b: do -26,1 ° C (-15 ° F)

USDA zóna 6a: do -23,3 ° C (-10 ° F)

USDA zóna 6b: do -20,5 ° C (-5 ° F)

USDA zóna 7a: až -17,7 ° C (0 ° F)

USDA zóna 7b: až -14,9 ° C (5 ° F)

USDA zóna 8a: do -12,2 ° C (10 ° F)

USDA zóna 8b: až -9,4 ° C (15 ° F)

USDA zóna 9a: do -6,6 ° C (20 ° F)

USDA zóna 9b: do -3,8 ° C (25 ° F)

Kde rásť:

Nebezpečenstvo:

Osivo je pri požití jedovaté

Časti rastliny sú pri požití jedovaté

Všetky časti rastliny sú pri požití jedovaté

Manipulačná rastlina môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu

Peľ môže spôsobiť alergickú reakciu

Farba kvetu:

Bloom charakteristiky:

Veľkosť kvetu:

Doba kvitnutia:

Ostatné detaily:

Požiadavky na pH pôdy:

Patentové informácie:

Metódy propagácie:

Zber semien:

Regionálne

Hovorí sa, že táto rastlina rastie vonku v nasledujúcich regiónoch:

North Miami Beach na Floride

Dearborn Heights, Michigan

Elizabeth City, Severná Karolína

Smithfield, Severná Karolína

Severná Augusta, Južná Karolína

Fort Worth, Texas (2 správy)

Poznámky záhradkárov:

30. júna 2017 spoločnosť millbranchfarm z mesta Lampasas, TX napísala:

V roku 2015 sme postavili dvojakrový rybník na vápencovej a hlinitej pôde. Našťastie sme mali veľa dažďov a rýchlo sa to naplnilo. Na moje zdesenie v roku 2017 táto rastlina dorazila cez vodu alebo vtáky a je strašne invazívna. Tvorí to hrubé podložky, po ktorých môžem chodiť všade, kde je voda. Rastie po celom mokrom území kraja i mimo neho. Nie je ľahké ho vytiahnuť a dráždi pokožku a hospodárske zvieratá. Zanáša vodné toky. Nezasadil by som ho tam, kde by sa mohol rozšíriť, je to nenásytný pestovateľ, ktorý rýchlo prevezme pôvodné rastliny. Na základe toho by som povedal, že musí byť v prostredí bažinatého typu a zdá sa, že uprednostňuje chudobnú ílovitú pôdu. Pozitívne je, že je to atraktívna rastlina, ale zámerne by som ju nemal.

14. apríla 2012, vossner z východného Texasu,
Spojené štáty americké (zóna 8a) napísali:

hodnotím to neutrálne ako nové v mojej záhrade. Vyrastie v kvetináči, ktorého výška nesmie byť vyššia ako 6 ". Jedná sa o trpasličiu formu isolepis cernua."

20. júna 2011 napísal shpourroy z Los Angeles, CA:

POMOC! Milujem túto malú rastlinu, ale nemôžem o nej dostať priame informácie. Mám to zasadené na prevažne slnečnom mieste. Pôda je hlinitá, ale ako pomoc som pridal organickú pôdu. Bolo mi povedané, aby som to zasadil na plné slnko, s malou zálievkou. No čoskoro hnedli. Premiestnil som ich na menej slnečné miesto v záhrade a začal som tu čítať, že ich treba neustále polievať (udržiavať vlhkú pôdu). Robím to asi týždeň a stále sú hnedé a úplne ležia (zvädnuté). Nechcem, aby zomreli. Čo môžem urobiť, aby som ich zachránil? Žijem v Los Angeles, CA.

16. apríla 2011 spoločnosť HortiCordiallyYours z Parkville, MD napísala:

Rastie dobre v nádobách bez väčšieho odtoku 1/8 palcového otvoru v 6 - 8 palcovej dekoratívnej plastovej nádobe. Rád byť viazaný na root. Zdá sa, že má rád 5-6 hodín priameho slnka, pokiaľ má nohy mokré.
Cez zimu každý plastový hrniec s plastovými otvormi, do ktorých je vpichnutých niekoľko otvorov na výmenu vlhkosti, umiestniť na južnú stranu.

Efektná rastlina, ktorá je zasadená do zeme vo väčších kvetináčoch (trochu inváznych), slúži ako vizuálny mäkký bod pre oko. Psy nenávidia a má olej, ktorý môže mierne svrbieť, a udržiavajte ho mimo dosahu detí

9. septembra 2010, Masnail z Kansas City, MO napísal:

Bývam na predmestí Kansas City v Missouri na severnej strane rieky Missouri. Všimli sme si, čo sa javí ako táto optická tráva, ktorá rastie pozdĺž okraja prístupovej cesty na diaľnicu 435. Tento rok sme mali veľmi vlhké leto a zjavne sa jej v tejto situácii darí. Na rozpustenie snehu na cestách používajú soľ, takže sa zdá, že to „Soľný močiar“ k tomu hodí. Kansas City skutočne tlačí na výsadbu „dažďových záhrad“, ktoré majú pomôcť pri zmierňovaní povodní a problémoch s vyliatím búrkových kanálov. V nízkych oblastiach našich mestských parkov vedľa potoka máme niekoľko neustále mokrých miest. V máji tohto roku som zasadil tri plochy v našich parkoch do „dažďových záhrad“. Dva na južnej strane potoka boli vysadené „tlačidlovým kríkom“, ktorý som získal z oddelenia mínus Cons. prečítajte si viac Všetky oblasti zostali mokré celé leto, ale dve pod kríkmi sú úplne plné tejto veľmi krátkej 6 - 8 palcovej optickej trávy plus jednej ďalšej miniatúrnej vodnej rastliny, ktorú nepoznám. Očakával by som, že dažďová záhrada na druhej strane potoka bude mať rovnaké rastliny, ale nie je to tak, sú veľmi odlišné. Neviem, či nárazy prežijú zimu, ale práve teraz sa im darí. Súhlasím, že by mohli byť invazívne. Som rád, že mám o nich meno a informácie. Momentálne nevidím žiadnu škodu, ktorú spôsobujú. Zdá sa, že sú dokonalými rastlinami pre „dažďovú záhradu. Tejto mini-rush sa v súčasnosti v Missouri darí. Nemusím ju kupovať, môžem ju vykopať alebo prasličku / drhnúť z príkopov na ceste.

19. apríla 2010 pegilee z Chelanu vo Washingtone napísal:

Milujem Daveovu webovú stránku! Je to veľmi poučné a ako zdieľanie skúseností. Jedna otázka, ktorá sa týka trávy z optických vlákien, Salt Marsh Bulrush. Chápem, že rastie dobre vo vlhkých oblastiach, rybníkoch atď., Všimol som si však odlišné názory na potreby svetla. Znáša táto rastlina úplné slnko alebo čiastočné slnko a tieň? Záhrada sa nachádza v štáte North Central (Eastern) Washington.

10. januára 2010, brownthumb1940 z Four Oaks, NC napísal:

Prijatý ako darček pekne vyrástol na slnečnom tienidle na verande tu v NC. Bolo mi povedané, aby som to udržal vo vode, pretože sa jej darí dobre ako s fontánou alebo s jazierkom (ktoré mám), a zavesím ho cez deň na veľmi slnečnú verandu a v noci ho privediem kvôli mrazu, ktorý zažívame v noci. . Hnedú odrezám a nechám sedieť asi v 6 palcoch vody. Má veľa koreňov prerastajúcich do nádoby na vodu (vo vnútri závesného koša), ale zdá sa, že sa jej darí. Dúfam, že to vydrží až do jari. Môžem ho rozdeliť na viac rastlín.

22. novembra 2009 MORMOR8 z Elginu, IL napísal:

Páči sa mi vzhľad tejto rastliny, ktorá bola minulý rok zakúpená a umiestnená do nádoby s letničkami. Teraz sa snažím rozhodnúť, ako to cez zimu. Moje myšlienky sú, aby som to sám presadil a potom umiestnil do zeme blízko domu, alebo aby som to zalial a priniesol dovnútra. Bývam na predmestí Chicaga, v zóne 4 alebo niekedy považovanej za 4.5.

1. júna 2009 mecreate zo Sandy,
USA napísali:

Nedávno zakúpené / výstava Master-Gardner v Canby, ALEBO v máji `09.
Predajca / pestovateľ uviedol, že PROPIGATE .. vezmite / UCHOVÁVAJTE malé koncové kúsky závodu (FIBER OPTIC) (vyzerajúceho). Povedal, že to bude vyzerať.
„SPECKS OF BLACK PEPPER“ / to sú * SEMENÁ .. alebo nechajte rastlinu spadnúť / vyhodiť ju sama. (Mysli na to, že sa pokúsim umiestniť záchytný podnos nejakého človeka, pomôž ZACHRÁNIŤ SEMENA.)
Avšak `O mesiac neskôr - ešte v pôvodných„ malých kvetináčoch “(aj keď som ich polieval takmer každý deň) .. niektoré moje vyzerajú, akoby zhnedli a zomierali.
Ak je skutočne potrebné ich udržiavať VLHKÉ * - skúsim pridať nejaké kryštály SOIL-MOIST Crystals .. (alebo Other Products / with the same Formula) that * LOOK * like (largerystals of epsom-salt) `but turn into 1 / 2 palcové WOB-JELL BLOB-kocky / po nich. čítať ďalej Absorbovať VODU ..
Zistili sme, že produkt pomáha udržiavať vlhkosť dostupnou pre Plant. (Nezabudnite si však prečítať pokyny - Málo trvá dlho.)

28. júla 2008 napísal DixieZ z Lovettsville, VA:

Kúpil som si túto rastlinu, pretože som si myslel, že je iná a krásna. Bola uvedená ako jednoročná, ktorá potrebuje úplné slnko, miernu vodu a dorastá do výšky 6–8 ". Zasadil som to v máji a nechal som ju polievať, ale hnedla a teraz úplne zomrela. Nie ste si istí, v čom bol problém . Moja pôda je hlina a nič do nej nepridávala. Je to pre mňa nová oblasť plánovania. Jediné ďalšie rastliny, ktoré tu boli, boli kosatce, ktorým sa očividne dobre darilo, ale tento rok ich prišlo veľmi málo. Zdá sa, že som zasadil veľmi dobre v tejto oblasti. Patria sem krvácajúce srdce, sedmokrásky, karafiáty, azalka a ďalšie.

29. júna 2007 sladeofsky z Louisville, KY (zóna 6b) napísal:

Zdá sa, že táto rastlina sa objavuje všade tam, kde nebola vysadená. Aj keď sa to zatiaľ nezdá byť problémom. Za správnych podmienok by som považoval túto rastlinu za potenciálne invazívnu.

12. marca 2007 napísal Windy z Belleville, IL (zóna 6b):

Kúpil som si túto rastlinu, pretože vyzerala naozaj super. Chovám ju ako izbovú rastlinu v slnečnom okne. Iba som to nechala stále sedieť v asi pol centimetri vody. Orezal som korene, ktoré vyrastali na dne hrnca asi po roku, a čoskoro ho chcem rozdeliť do samostatných kvetináčov.

8. októbra 2004, zrušený zo San Francisca, CA napísal:

POMOC! Kúpil som si domov hrniec trávy z optických vlákien len pred 5 dňami a zdá sa, že už zomiera! žena, ktorá mi ho predala, mi opakovane pripomínala, aby som ju príliš nepolieval. V skutočnosti mi povedala, aby som ju polieval každých 10 dní, a ak uvidím nejaké hnedé, je to pravdepodobne spôsobené príliš veľkým množstvom vody. Posledných 5 dní som to nezalieval, ale teraz mi 1/2 rastliny zhnedla a zvyšok vädne! Práve som z tohto webu zistil, že rastlina má v skutočnosti rada vodu. Môže mi niekto navrhnúť spôsoby, ako oživiť moju rastlinu okrem toho, že ju udržiavam vlhkú a nepriamo slnečné svetlo? Mám hnedú trávu orezať, alebo sa zase čarovne zazelená? Vopred ďakujem.

22. augusta 2004 LBMOORE z Archie, MO (zóna 5b) napísal:

To v našich prírodných rybníkoch rastie divoko. Vykopem ho a okrajovo zalejem do svojich zahradnych jazierok.

13. augusta 2004 BingsBell zo SC, MT (zóna 5a) napísal:

Toto je v lete moje vonkajšie jazierko a v zime moje malé vnútorné jazierko v slnečnej miestnosti. Doniesol som domov niečo zo škôlky, na ktorej museli byť mrzuté chyby (vždy som karanténoval, ale nejako som minul MB) a oni za sekundu v New Yorku gravitovali do závodu Fiber Optic. Skúšal som alkoholový sprej, ale rastlina je príliš hustá. tak som to vzal von k rybníku a zdá sa to vyliečené. Myslím, že to zistím naisto, keď to prinesiem na jeseň. Darilo sa mu tak dobre, že to v tom čase rozdelím.

30. júna 2004 JenniferG zo Shalimar, FL (zóna 8a) napísala:

Túto rastlinu mám túto sezónu v nádobe. Je asi 8 "vysoký a veľmi atraktívny. Rastie zdravo už niekoľko mesiacov na plnom slnku a kvapkovou závlahou. Zatiaľ som ho nezimoval.
Mar, 2006. Ďalej sa mu darí vonku v banke. Prezimované x2 a vyzerá skvele!

Kúpil som si tácku so zástrčkami a zasadil som ich v októbri 2003 a myslel som si, že je najlepšie, aby boli v nevykurovanej búde (izolovanej a osvetlenej), zatiaľ sú väčšinou stále zelené a všetky, ktoré sú trochu hnedé, ich upravím v pružina. Budem vás informovať.

Videl som túto rastlinu v našom miestnom záhradnom centre a myslel som si, aká krásna rastlina je, a kúpil som si ju. Na štítku, ktorý bol s ňou dodaný, bolo napísané „nedá sa zaliať“, mysliac si, že to znamená, že by sa to nemalo nadmerne polievať, teraz moja krásna tráva má strašne žltú farbu, vie niekto, či sa mi ju podarí vrátiť do pôvodnej farby, vďaka?

24. novembra 2003 spoločnosť kooger z Oostburgu v štáte WI (zóna 5b) napísala:

Túto rastlinu som dostal ako darček zadarmo za nákup v konkrétny deň. Nemal som potuchy, čo to potrebovalo, tak som to dal do hrnca, položil hrniec na južný stupeň a rástol celé leto. Skutočne si to užili komentáre susedov a rodiny. Priniesol som to na zimu a upravil som ich späť na asi 4 "dlhé. Uvidíte, ako to funguje. Po prečítaní ďalších komentárov ho udržím vlhší. Doplnenie: cez zimu to neprešlo, verím, že som to nechal príliš suché.

5. septembra 2003 Meandy z Tiptonu, IN (zóna 5a) napísal:

Je to taká pekná rastlina, ale keď som zohnal nejaké kúsky do parku, o ktoré sa postarám môj priateľ, značka neuvádzala, že ide o vodnú. Tento rok sme mali v mojej oblasti dažďa viac ako dosť, takže sa rastlinám darilo celkom dobre, ale budem to mať na pamäti, ak sa to má znova vysádzať.

5. septembra 2003 pleb z Plymouthu ,,
Spojené kráľovstvo (zóna 9a) napísalo:

V skutočnosti to nie je tráva, pretože všetky patria do čeľade Poaceae (Gramineae). Cyperaceae je čeľaď, do ktorej patria všetky ostrice. Isolepis cernua je pôvodom v západnej a južnej Európe a severnej Afrike a nachádza sa na vlhkých miestach, najmä na holých piesočnatých alebo rašelinových stanovištiach v blízkosti mora.

4. septembra 2003, Happenstance zo severnej Kalifornie, CA napísala:

Toto je miniatúrna tráva / ostrica. Prišlo to označené starým menom Scirpus cernuus životopis. „Tina Turnerová tráva.“ Nenašiel som nijakú dokumentáciu k uvedenému názvu a ani k samotnej elektrárni.

Rastie v neustále vlhkej oblasti na okraji nášho rybníka.

29. apríla 2003, podnet z Florencie, OR napísal:

Pestoval som túto rastlinu v interiéroch a je skvelá, pokiaľ si pamätám, že som ju veľa polieval. Videl som to v mnohých škôlkach tu na tichomorskom severozápade v kvetináčoch aj v rybníkoch. Moja kamarátka necháva svoje skoro vždy vo vode a je to celkom šťastné. Videl som to v záhradníckych časopisoch vysadených letničkami v škatuliach. Myslím, že to tento rok vyskúšam v krabici a urobím farby limetkovej zelenej a tmavej fialovej. V skutočnosti len pred pár mesiacmi môj dom vyrástol, je to hrniec a bolo treba ho rozdeliť, takže som ho nakrájal na štyri kúsky a všetkým sa darí. Nemôže byť jednoduchšie pestovať, pokiaľ nevyschne!


Knižnica rastlín

Ostatné názvy: Live Wire Grass

Táto zaujímavá rastlina vyzerá ako nával, ale je to ostrica, krásna kopcovitá forma s malými striebornými kvetmi na konci pripomínajúcimi vláknovú optiku, ktorá je skvelá pre večne mokré alebo močaristé oblasti. Poskytuje zaujímavú jemnú textúru.

Trávu z optických vlákien pokrývajú na začiatku stoniek od začiatku leta do polovice jesene ohromujúce kvety podobné hrášku. Jeho drobné nitkovité listy sa na jar javia ako svetlozelené a sfarbené do zelena počas celej sezóny. Ovocie nie je ornamentálne významné.

Fiber Optic Grass je bylinná vytrvalá tráva tvarovanej formy s pôvabne klenutými stonkami. Prináša záhradnej kompozícii mimoriadne jemnú a jemnú textúru a mala by sa používať v plnom rozsahu.

Jedná sa o závod s relatívne nízkou údržbou a na konci jesene by sa mal pripraviť na zimu. Nemá žiadne výrazné negatívne vlastnosti.

Fiber Optic Grass sa odporúča pre nasledujúce aplikácie na šírku

 • Hromadná výsadba
 • Olemovanie okrajov
 • Všeobecné použitie v záhrade
 • Výsadba kontajnerov
 • Bog Gardens

Fiber Optic Grass dorastie do zrelosti asi 12 palcov a rozšíri sa na 18 palcov. Ak sa pestujú hromadne alebo sa používajú ako podstielka, jednotlivé rastliny by mali byť od seba vzdialené približne 15 palcov. Rastie stredným tempom a za ideálnych podmienok sa dá očakávať, že sa dožije približne 4 rokov.

Najlepšie sa tejto rastline darí na plnom slnku až v polotieni. Najradšej rastie vo vlhkej až mokrej pôde, znesie dokonca aj stojatú vodu. Neznamená to konkrétne typ pôdy alebo pH. Je do istej miery tolerantný voči znečisťovaniu miest. Tento druh nie je pôvodom zo Severnej Ameriky. Môže sa množiť delením.

Fiber Optic Grass je vynikajúcou voľbou do záhrady, ale je tiež dobrým výberom na výsadbu vo vonkajších kvetináčoch a nádobách. Často sa používa ako „plnivo“ v kombinácii nádob „spiller-thriller-plnivo“ a poskytuje množstvo kvetov, proti ktorým vynikajú rastliny thrilleru. Upozorňujeme, že pri pestovaní rastlín vo vonkajších nádobách a košoch môže byť potrebné zalievanie častejšie, ako by bolo potrebné na záhrade alebo záhrade.


Rastlinné potreby

Perfektné na kontajnery, bordúry a postele

Fiber Optic Grass je neutrálna tráva. Ak sú teploty chladnejšie ako 20 stupňov F, s rastlinami by sa malo zaobchádzať ako s jednoročnými. Akonáhle tráva zhnedne, je možné ju ihneď odstrániť alebo odstrániť na jar. Nemalo by sa očakávať, že prežijeme zimu a na jar opäť začneme rásť.

V oblastiach, kde zimné teploty zostávajú nad 20 stupňov, by sa to malo považovať za trvalku a mali by byť užitočné nasledujúce informácie. Vždy zelené alebo neutrálne trávy sú zvyčajne rastliny, ktoré vyzerajú ako trávy, ale v skutočnosti nie sú klasifikované ako trávy, všeobecne sa im hovorí tráva.

Stále zelené a neutrálne trávy a rastliny podobné tráve rozdeľujte iba na jar.
Vždy zelené trávy nikdy neostanú pokojné. Deliace rastliny ich do istej miery zrania. U vždyzelených tráv bude toto zranenie skutočne ovplyvňovať ich schopnosť prežiť zimu.


Tráva z optických vlákien Isolepis cernua - izbové rastliny

Tráva z optických vlákien Vždyzelená okrasná tráva Isolepis cernua, dorastajúca do výšky 8 palcov. Isolepis cernua je vodná ponorená trvalka, ktorá je prispôsobivá plytkej alebo hlbokej vode. Má svetlozelený nádych s tenkými listami, ktorý rastie v atraktívnych trsovitých trsoch a v lete vytvára na vrchole stoniek množstvo drobných bielych kvetov. Kvety pripomínajú vzhľad svetiel z optických vlákien, a preto je ich bežný názov. Jedná sa o rastlinu, ktorú je najlepšie pestovať pri vode alebo na vlhkých pôdach. Môže byť tiež vysadená do 10 cm vody a fungovať ako okysličovadlo.

Vedecké meno: Isolepis cernua
Synonymá: Scirpus cernuus
Bežné mená: Fiber Optic Grass, Fairy lights, Bullrush, Tufted Clubrush, Low Bulrush, Slender Club-Rush, Salt Marsh Bulrush, Savis Mud-Rush, Cat’s Whiskers.

Ako pestovať a udržiavať trávu z optických vlákien Isolepis cernua:

Svetlo:
Najlepšie sa mu darí v jasnom svetle na plnom slnku.

Pôda:
Rastie dobre v zmesi na báze rašeliny, napríklad v zmesi s africkými fialovými kvetmi.

Voda:
Polievajte pravidelne. Pôdu udržiavajte neustále vlhkú alebo vlhkú. Na zaistenie zdravia a prosperity Isolepis cernua je potrebná neustále vlhká pôda. Hrnce môžu byť dokonca povolené stáť vo vode.

Vlhkosť:
Preferuje miernu vlhkosť v miestnosti okolo 40-50% relatívnej vlhkosti.

Teplota:
Vyžaduje priemernú a teplú teplotu v miestnosti 18 ° C - 27 ° C po celý rok. Ak na leto dáte tento jemný ornament na terasu, môže vziať teplo, ale pri poklese teploty ho vrátiť späť do interiéru. Neznesie mráz.

Hnojivo:
Hnojte raz mesačne na jar až na jeseň vyváženým tekutým hnojivom zriedeným na polovicu.

Propagácia:
Tráva z optických vlákien rozdelením preplnených trsov na jar. Tiež sa množia semenami. Na jar zasejte semeno, semená sotva zakryte. Pôdu udržujte v teple okolo 70 ° F a neustále vlhkú.


Melinda Myers

Ak chcete zobraziť toto video, povoľte JavaScript a zvážte inováciu na webový prehliadač, ktorý podporuje video HTML5

Možno ste ho zasadili do vonkajších nádob, ale vyskúšali ste si pestovanie trávy z optických vlákien v interiéroch?

Táto tráva pripomínajúca rastlina je pôvodná na vlhkých miestach a rastie pri vode alebo pri mori v piesočnatých alebo rašelinových pôdach. Dlhé trojuholníkové listy visia cez okraj hrnca. Pestujte ju v závesnom koši alebo vo vysokej nádobe, aby ste čo najlepšie prejavili svoj ladný zvyk.

Jeho bežný názov bol inšpirovaný malými bielymi kvetmi, ktoré sa vyvíjajú na špičkách stoniek pripomínajúcich žiarovky z optických vlákien.

Pestujte ju na slnečnom okne a nezabudnite jej dať dostatok vody alebo črepník vložte do nádoby s vodou.

Ak ju umiestnite medzi svoje ďalšie izbové rastliny, pomôže to zvýšiť vlhkosť - to táto rastlina potrebuje.

Ak stred žltne, rozdeľte rastlinu na polovicu a pred opätovnou výsadbou odstráňte žltý stred.

Trochu viac informácií: Tráva z optických vlákien pripomína mop vlasov a na tento účel sa často používa v kontajneroch s hlavovým typom. Tento rastový zvyk tiež inšpiroval zaužívaný názov vlasov pani Heibergovej v Dánsku. Nie ste si istí, či to považuje za kompliment alebo urážku.


Vyhľadávač rastlín

Ostatné názvy: Live Wire Grass

Táto zaujímavá rastlina vyzerá ako nával, ale je to ostrica, krásna kopcovitá forma s malými striebornými kvetmi na konci pripomínajúcimi vláknovú optiku, ktorá je skvelá pre večne mokré alebo močaristé oblasti. Poskytuje zaujímavú jemnú textúru.

Trávu z optických vlákien pokrývajú na začiatku stoniek od začiatku leta do polovice jesene ohromujúce kvety podobné hrášku. Jeho drobné nitkovité listy sa na jar javia ako svetlozelené a sfarbené do zelena počas celej sezóny. Ovocie nie je ornamentálne významné.

Fiber Optic Grass je bylinná vytrvalá tráva tvarovanej formy s pôvabne klenutými stonkami. Prináša záhradnej kompozícii mimoriadne jemnú a jemnú textúru a mala by sa používať v plnom rozsahu.

Jedná sa o závod s relatívne nízkou údržbou a na konci jesene by sa mal pripraviť na zimu. Nemá žiadne výrazné negatívne vlastnosti.

Fiber Optic Grass sa odporúča pre nasledujúce aplikácie na šírku

 • Hromadná výsadba
 • Olemovanie okrajov
 • Všeobecné použitie v záhrade
 • Výsadba kontajnerov
 • Bog Gardens

Fiber Optic Grass dorastie do zrelosti asi 12 palcov a rozšíri sa na 18 palcov. Ak sa pestujú hromadne alebo sa používajú ako podstielka, jednotlivé rastliny by mali byť od seba vzdialené približne 15 palcov. Rastie stredným tempom a za ideálnych podmienok sa dá očakávať, že sa dožije približne 4 rokov.

Najlepšie sa tejto rastline darí na plnom slnku až v polotieni. Najradšej rastie vo vlhkej až mokrej pôde, znesie dokonca aj stojatú vodu. Neznamená to konkrétne typ pôdy alebo pH. Je do istej miery tolerantný voči znečisťovaniu miest. Tento druh nie je pôvodom zo Severnej Ameriky. Môže sa množiť delením.

Fiber Optic Grass je vynikajúcou voľbou do záhrady, ale je tiež dobrým výberom na výsadbu vo vonkajších kvetináčoch a nádobách. Často sa používa ako „plnivo“ v kombinácii nádob „spiller-thriller-plnivo“ a poskytuje množstvo kvetov, proti ktorým vyniknú rastliny thrilleru. Upozorňujeme, že pri pestovaní rastlín vo vonkajších nádobách a košoch môže byť potrebné zalievanie častejšie, ako by bolo potrebné na záhrade alebo záhrade.


Pozri si video: Konektory optických vláken


Komentáre:

 1. Damani

  I think you will allow the mistake. Enter we'll discuss it. Write to me in PM, we will handle it.

 2. Mimi

  Myslím si, že nemáš pravdu. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.

 3. Mandar

  Rýchla odpoveď, znak mysle :)Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii