Prirodzene zvyšujúca imunitu - rastliny, ktoré posilňujú imunitný systémWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Amy Grant

Po celé stáročia sa ľudia pri liečbe zdravotných stavov a prirodzenom zvyšovaní imunity spoliehali na byliny a iné rastliny. Byliny, ktoré zvyšujú imunitný systém, stimulujú aktivitu buniek zodpovedných za boj proti infekciám. Tieto prírodné zosilňovače imunity sú dôležitým nástrojom v našej súčasnej vojne proti infekcii koronavírusmi. Antibiotiká sa používajú na ničenie baktérií, nie vírusov.

Prirodzene o zvýšení imunity

Viac ako 80% populácie Zeme závisí od rastlín, ktoré zvyšujú imunitu a podporujú hojenie. Imunitný systém je jedným z zložitejších systémov v ľudskom tele. Pomáha udržiavať zdravie pri liečbe vírusmi, baktériami a abnormálnymi bunkami, pričom rozlišuje medzi vašim zdravým tkanivom a napadajúcim patogénom.

Rastliny, ktoré posilňujú imunitný systém, vám prirodzene pomáhajú udržiavať zdravie. Kľúčom k použitiu týchto rastlín je prevencia. Úloha rastlín, ktoré zvyšujú imunitu, je práve tá, podporovať a posilňovať prirodzený imunitný systém vášho tela.

Prírodné posilňovače imunity

Prečo by mali byť prirodzené zosilňovače imunity dôležité proti koronavírusu? Ako už bolo spomenuté, antibiotiká majú svoje miesto, ale používajú sa proti baktériám, nie vírusom. Prírodné zosilňovače imunity podporujú imunitný systém, takže keď musí prijať vírus, môže to zabrať.

Echinacea je rastlina, ktorá sa dlho používa na posilnenie imunity, konkrétne infekcií horných dýchacích ciest, a účinne skracuje ich trvanie a závažnosť. Má tiež antimikrobiálne vlastnosti a reguluje zápal. Mal by sa používať každý deň počas chladnej a chrípkovej sezóny.

Bezový je odvodený z bazy a obsahuje proantokyanadíny. Tieto antimikrobiálne látky tiež posilňujú imunitný systém, zatiaľ čo flavonoidy bohaté na antioxidanty chránia bunky a bojujú proti útočníkom. Rovnako ako echinacea, aj starší sa po stovky rokov používa na liečbu príznakov chrípky. Starší by sa mal užiť do 24 hodín od prvého príznaku podobného chrípke.

Medzi ďalšie rastliny, ktoré zvyšujú imunitu, patria astragalus a ženšen, ktoré zvyšujú odolnosť proti infekcii a spomaľujú rast nádorov. Aloevera, ľubovník bodkovaný a sladké drievko sú tiež rastliny, ktoré zvyšujú imunitu.

Cesnak je ďalšia rastlina, ktorá posilňuje imunitný systém. Obsahuje alicín, ajoén a tiosulfináty, ktoré pomáhajú predchádzať infekcii a bojovať proti nej. Historicky sa cesnaky používali aj na liečbu plesňových infekcií a dezinfekciu rán. Najlepším spôsobom, ako získať výhody cesnaku, je jesť ho surový, čo by pre niekoho mohlo byť celkom výhodné. Pridajte surový cesnak do pesta alebo do iných omáčok a do homemadevinaigrettes, aby ste získali jeho výhody.

Ďalšími kulinárskymi bylinkami, ktoré údajne zvyšujú imunitný systém, sú tymian a oregano. Je známe, že huby a čili tiež zvyšujú imunitu.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o záhradníckych tipoch a informáciách


Rastliny na zvýšenie imunity

Hadia rastlina Zeylanica (14 cm)

Závesná zelená srdiečková rastlina

Hadia rastlina Laurentii (17 cm)

Hadia rastlina „Fernwood Mikado“ (10 cm)

Hadia rastlina Laurentii (14 cm)

Rastlina Zelená srdiečko (12 cm)

Filodendronová imperiálna zelená

Veľké slonie ucho 'Lauterbachiana' (19 cm)

Mimoriadne veľký zamat Calathea

Zlatý Pothos (19 cm) s machovým pólom

Filodendronová imperiálna červená

Extra veľká dlaň z rybieho chvosta

Filodendron Úzky únik

Mimoriadne veľký filodendrón Imperial Red

Zlatý Pothos (24 cm) s machovým pólom

Zdravotnícki pracovníci a správcovia nemocníc musia zvážiť použitie rastlín a kvetov na zlepšenie liečebného prostredia pre pacientov.

Výskum rastlín a imunity

V nadväznosti na Covid-19 všetci premýšľame o spôsoboch, ako posilniť naše imunitné zdravie. Spolu s pravidelným cvičením, zvládaním stresu a správnou stravou vám môže pridanie rastlín do vášho prostredia pomôcť zostať na dobrej ceste.

Rastliny podporujú imunitný systém tromi kľúčovými spôsobmi: zlepšením zdravia dýchacích ciest, zrýchlením času na zotavenie a zvýšením NK (prirodzené zabíjačské bunky) v tele.

Staňte sa rastlinným človekom a získajte zľavu 10% na svoju prvú objednávku

Prihláste sa na odber nášho bulletinu s novinkami, ponukami a tipmi na starostlivosť o rastliny Bloombox Club


Potraviny na zvýšenie imunity

Niektoré sú potraviny podporujúce imunitu pravdepodobne už máte doma, čo vám môže pomôcť cítiť sa lepšie, keď sa cítite mierne pod vplyvom počasia. Sú to hrejivé koreniny, ktoré môžu zlepšiť váš obeh a pomôcť udržať vaše telo zdravo zásadité. Všetky tieto jedlá používam pravidelne, pretože som rád, že som zdravý a cítim sa skvele, a už som si zvykol na malé nakopnutie, ktoré tieto jedlá pridávajú. Tieto potraviny používajte, keď potrebujete malú ochranu, ak nemáte poruke niektorú zo silnejších potravín na zvýšenie imunity:

 • Cesnak
 • Ďumbier
 • Cayenne
 • Škorica
 • Kurkuma
 • Cibuľa
 • Citrón (čerstvý vylisovaný organický)

Toto sú dobré jedlá a koreniny, ktoré môžete pridať do akéhokoľvek iného jedla, džúsu, nápoja alebo polievky, aby ste sa doma cítili čo najlepšie.


Rastliny, ktoré zvyšujú imunitu: Získajte informácie o prírodných posilňovačoch imunity - záhrada

Ak sa z nedávnych správ niečo dozvieme, je to tak, že v krídlach čaká veľa skrytých zdravotných hrozieb, ktoré im pomôžu vzhliadnuť ich škaredé hlavy. Aj keď nie je možné predvídať, čo bude na obzore, alebo kontrolovať všetky okolnosti, ktoré by vás mohli ochorieť, existuje jeden hlavný faktor, ktorý môžete ovplyvniť: stav vášho imunitného systému.

Silný a zdravý imunitný systém dokáže zabrániť patogénnym vírusom a baktériám skôr, ako sa uchytia a ochorejú, hovorí Dr. Bill Rawls, MD, lekársky riaditeľ spoločnosti Vital Plan. A ak náhodou s niečím prídete, robustný imunitný systém môže znížiť závažnosť príznakov alebo skrátiť ich trvanie.

Aspoň 8 hodín spánku v noci a udržiavanie stresu na uzde vedie dlhú cestu k posilneniu imunity proti vírusu. Rovnako tak zostáva aktívny. Napríklad, dospelí, ktorí absolvovali aspoň nejaké aeróbne cvičenie päť alebo viac dní v týždni, zaznamenali o 43% menej chorých dní počas chladnej a chrípkovej sezóny v porovnaní s tými, ktorí sedeli väčšinou, podľa štúdie v British Journal of Sports Medicine.

Ale jednou z najdôležitejších stratégií je vylepšiť to, čo vstupuje do vášho tela - tým, čo napájate imunitný systém.

Prečo sú rastliny dôležité pre váš imunitný systém

"Konzumácia mizerného jedla poškodzuje váš imunitný systém, robí vás náchylným na choroby a spôsobuje vám veľa problémov," hovorí doktor Rawls. Jedna štúdia zverejnená v Journal of Traditional Chinese Medical Sciences našiel to deti, ktoré hlásili konzumáciu stravy plnej polotovarov s vysokým obsahom cukru a s množstvom mäsa a málo zeleniny, mali väčšiu pravdepodobnosť opakovaných infekcií dýchacích ciest v porovnaní s tými, ktorí sa stravovali zdravšie.

Na druhú stranu, vyhýbanie sa spracovaným a vyprážaným jedlám a zvýšenie príjmu čerstvej zeleniny, ovocia, bylín, korenia a rastlinných zdrojov bielkovín, ako sú fazuľa a orechy, môže posilniť váš imunitný systém. Pre začiatočníkov rastliny poskytujú dostatok vlákniny, ktorá pomáha kŕmiť dobré baktérie vo vašom čreve a pravidelne vyplavovať váš GI trakt škodlivými baktériami, ktoré sa chcú uchytiť. A keďže 70% vášho imunitného systému spočíva vo vašich črevách, zdravý mikrobióm je kľúčom k celkovému udržaniu zdravia, vysvetľuje doktor Rawls.

Ľudia, ktorí jedia dostatok vlákniny, majú tiež lepšiu funkciu pľúc ako tí, ktorí nejedia toľko, podľa analýzy takmer 2 000 dospelých zverejnenej v Annals of the American Thoracic Society. Ale sila rastlín na zvýšenie imunity presahuje vlákninu.

Zelenina, ovocie a byliny poskytujú skutočnú lekáreň s fytonutrientmi, prírodnými rastlinnými chemikáliami, ktoré priamo slúžia na podporu vášho imunitného systému, aby mohol účinnejšie pôsobiť proti choroboplodným zárodkom a bojovať proti nim.. Aj keď nikto nemôže s istotou povedať, ako fungujú fytonutrienty v rastlinách, tvrdí Dr. Rawls, je pravdepodobné, že podporujú komunikáciu medzi rôznymi časťami vášho imunitného systému.

"Imunitné bunky musia dobre komunikovať, aby celý váš systém fungoval optimálne," Hovorí doktor Rawls. Tieto bunky slúžia ako poslovia a vysielajú informácie tam a späť, ktoré pomáhajú telu odoslať správne biele krvinky a zahájiť príslušnú reakciu na útok alebo votrelca.

Rovnako ako ľudia, aj rastliny musia čeliť náporu potenciálne škodlivých vírusov a baktérií. Líšia sa však v tom, ako vyvinuli to, čo Dr. Rawls nazýva prirodzenou inteligenciou na boj proti nim.

"Rastliny vytvorili všetky tieto vnútorné chemikálie, ktoré pôsobia proti mikróbom - majú vrodenú schopnosť starať sa o seba," hovorí. Váš imunitný systém bol vyrobený, aby sa rovnako staral o vaše telo, ale rastlinné fytonutrienty mu pomôžu. „Keď prijmete prirodzenú inteligenciu rastlín a bylín, pridá sa to do vašej vlastnej prirodzenej inteligencie.”

Budete mať úžitok len z toho, že budete jesť veľa rôznych rastlín, ale niektoré potraviny a bylinné doplnky sú obzvlášť užitočné pri zameraní a podpore imunitného systému človeka. Tu je najlepších 11 rastlín a bylín na podporu imunity, aby ste sa v tejto chladnej a chrípkovej sezóne udržali dobre.

11 potravín a bylín pre zdravý imunitný systém

Cesnak

Cesnak, ktorý sa už dávno používa na terapeutické účely, je známy svojou schopnosťou pomáhať vyvážiť dobré a zlé mikróby v mikrobióme (súčet všetkých mikróbov v tele). Posledné výskumy ukazujú cesnak tiež pomáha zvyšovať imunitný systém stimuláciou určitých imunitných buniek a reguláciou sekrécie cytokínov - prírodné chemikálie produkované imunitnými bunkami, ktoré pomáhajú imunitnému systému komunikovať a fungovať.

V jednej dvojito zaslepenej, placebom kontrolovanej štúdii publikovanej v Pokroky v liečbe, účastníci užívali buď cesnakový doplnok, alebo placebo po dobu 12 týždňov od novembra do februára. Za ten čas iba asi tretina ľudí v skupine s cesnakom prechladla, zatiaľ čo takmer všetci v skupine s placebom. U tých, ktorí užívali placebo, bola pravdepodobnosť, že počas trojmesačného obdobia prechladli viac ako jedno, a ich príznaky pretrvávali dlhšie (5 dní oproti 1,5 pre skupinu s cesnakom).

Pri pridávaní cesnaku do jedla sa nemôžete pokaziť, najmä v surovej forme (vyskúšajte ho v šalátoch a šalátových dresingoch). Aby ste dosiahli maximálny úžitok, musíte jesť tri veľké klinčeky denne, hovorí doktor Rawls, takže doplnenie cesnakom je múdra stávka.

Huby

Zatiaľ čo sa odborníci na alternatívnu a východnú medicínu spoliehajú na huby, ktoré pomáhajú v boji proti chorobám po celé storočia, súčasní vedci začínajú zisťovať, ako kľúčové fytonutrienty húb - najmä betaglukány - pôsobia na podporu imunitného systému.

Beta-glukány sú komplexné polysacharidy alebo cukry, ktoré žijú v bunkových stenách húb a zdá sa, že pôsobia na imunitné receptory a aktivujú rôzne imunitné bunky., podľa príspevku v Journal of Hematology and Oncology.

Medzi hubami, ktoré nájdete v obchode s potravinami alebo na farmárskom trhu, hovorí „Any will do“, hovorí Dr. Rawls. "Ale huby shiitake, maitake, ustrica, leví hriva a morčacie chvosty majú najvyššie imunitné výhody."

Ďalšia silná huba: Reishi. Predbežné štúdie naznačujú huby reishi pomáhajú modulovať imunitný systém zvyšovaním aktivity imunitných buniek a produkciou cytokínov zvyšujúcich komunikáciu, podľa prieskumu v Integrative Medicine: A Clinician’s Journal. Reishi je látka, ktorú nenájdete v obchodoch s potravinami a budete si musieť zaobstarať doplnkovú formu zameranú na dávku 350 mg denne.

Čučoriedky

Tieto sladké bobule obsahujú viac antioxidantov ako všetky ostatné bežne konzumované ovocie, vrátane vysokej hladiny jedného druhu známeho ako flavonoidy. Preskúmanie 14 štúdií vedcov na Novom Zélande to zistilo konzumácia flavonoidov, buď prostredníctvom jedla, džúsu alebo doplnkov, znížila výskyt infekcií horných dýchacích ciest o 33% v porovnaní s kontrolami plus skrátenie dní práceneschopnosti o 40%.

Jeden typ flavonoidu, najmä - kvercetín, ktorý sa nachádza vo vysokých hladinách v tmavomodrom a červenom ovocí - bolo preukázané, že má silné antivírusové vlastnosti, dokonca pomáha zabrániť replikácii vírusu a znižuje vírusovú záťaž a zápal pľúc.

Medzi ďalšie potraviny bohaté na kvercetín a ďalšie flavonoidy patria jablká, cibuľa a zelený čaj (ďalšie výhody zeleného čaju nájdete nižšie). Na do sýtosti pridajte bobule do smoothies, jogurtových parfaitov a dezertov, občerstvte sa na jablkách, pridajte cibuľu do šalátov a sendvičov a popíjajte zelený čaj.

Andrographis

Aj keď nejde o rastlinu, ktorú konzumujete, táto pôvodná rastlina z Indie sa už po stáročia používa pre celý rad výhod vrátane schopnosti podporovať zdravý imunitný systém. „Pri vírusových ochoreniach by som andrografiu hodnotil ako jednu z najlepších dostupných rastlín”, Hovorí doktor Rawls. (Odporúča užívať 250 až 500 mg andrografií denne.)

Výskum skutočne ukazuje, že suplementácia andrografiou pomáha výrazne znižovať príznaky bežného nachladnutia. Hlásili sa pacienti, ktorí užívali extrakt andrografie väčšiu úľavu od nosových sekrétov, únavu, bolesť hrdla a nespavosť podľa zistení v časopise už po dvoch dňoch ako u tých, ktorí užívali placebo Fytomedicín. Po štyroch dňoch skupina s andrografiou tiež zaznamenala výrazný pokles všetkých príznakov vrátane kašľa a bolesti hlavy.

Čínska lebka

Tento druh kvitnúcej rastliny z čeľade mäty je v tradičnej čínskej medicíne (TCM) známa ako „bylina na odstraňovanie tepla“ a na odstránenie hlienu, starodávna prax prevencie a liečby rôznych chorôb. Jeho reputácia spočíva v údajných protizápalových a antimikrobiálnych účinkoch.

Napríklad v jednej štúdii v Journal of Ethnopharmacology, naznačujú vedci čínsku lebku pomáha znižovať expresiu prozápalových cytokínov, ktoré hrajú zásadnú úlohu v našej zápalovej reakcii a rezistencii na patogény. Ďalší výskum ukázal, že čínska lebka môže pomôcť pri inhibícii množenia baktérií ako Helicobacter pylori a koaguláza-negatívnych stafylokokov, stafylokokových baktérií bežne sa vyskytujúcich na koži.

Ak chcete získať výhody čínskej lebky podporujúcej imunitu, Dr. Rawls odporúča užívať 450 mg raz denne. Alebo ak máte pocit vyčerpania alebo ak máte imunitný systém pod väčším tlakom ako obvykle, zvýšte dávku na 450 mg dvakrát denne.

Cordyceps

Aj keď to technicky nie je „bylina“, táto huba je obľúbená v TČM na liečbu únavy, chorôb a ďalších chorôb. Prirodzene rastie na chrbtoch určitého druhu húsenice, ktorý žije v horách Tibetu, a historicky sa šetrilo pre cisárov a kráľovské rodiny. V poslednej dobe, výskum ukázal, že cordyceps pomáha zvyšovať imunitu proti chrípke.

„Cordyceps ponúka vlastnosti imunomodulácie a odolnosť voči akémukoľvek druhu stresu,“ vysvetľuje Dr. Rawls. Konkrétnejšie, účinkuje stimuláciou prirodzených zabíjačských (NK) buniek a aktivitou makrofágov, a tiež zlepšením bunkovej imunity, vysvetľuje.

Rovnako ako v prípade čínskej lebky, aj v prípade porcií cordycepsu sa môžete zdvojnásobiť, keď potrebujete ďalšiu imunitnú podporu presahujúcu každodennú podporu: Začnite so 450 mg raz denne, potom podľa potreby zvýšte dávku na 900 mg denne.

Japonská krídlatka

Tento japonský rodák je bohatým zdrojom resveratrolu, chemickej zlúčeniny vo víne, ktorá dodáva nápoju pre dospelých zdravú povesť. Zatiaľ čo resveratrol je pravdepodobne najznámejší pre svoje antioxidačné sily a vlastnosti podporujúce zdravie srdca, Dr. Rawls poukazuje aj na jeho antibakteriálne vlastnosti.

Japonská krídlatka môže pomôcť zabrániť množeniu „zlých“ baktérií vo vašom črevnom mikrobióme - opäť tam, kde existuje prevažná časť vášho imunitného systému - vysvetľuje, že zatiaľ čo zvyšuje rast „dobrých“ črevných baktérií. Dr Rawls navrhuje užívať 400 mg raz alebo dvakrát denne, v závislosti od úrovne potrebnej podpory imunity.

Ďumbier

Táto korenistá rastlina dokáže nielen potlačiť nevoľnosť (prínos, o ktorom je dobre známe). Ďumbier obsahuje takmer tucet antivírusových zlúčenín, vrátane tých, ktoré sa zdajú byť obzvlášť účinné proti vírusu spôsobujúcim bežné prechladnutie, podľa príspevku v International Journal of Drug Development & Research.

Zistilo sa tiež, že extrakty z rastliny zázvoru a koreňa sú celkom účinné proti dvom patogénnym kmeňom stafylokokov, uvádza štúdia Journal of Microbiology and Antimicrobials. Najefektívnejšiu dávku poskytujú doplnky výživy, ale zázvor môžete tiež použiť na dochutenie jedál na praženici, na nakladanie alebo nakladanie zázvorového čaju.

Kurkuma

Toto žiarivo žlté korenie bežné v indickej kuchyni sa používa na liečivé účely už celé veky. Kurkumín, jedna z jeho hlavných zlúčenín, mu dodáva farbu a veľkú časť potenciálu na posilnenie imunity.

Výskum naznačuje, že kurkumín pomáha aktivovať biele krvinky a znižovať prozápalové cytokíny. Môže tiež pomôcť zvýšiť protilátkovú odpoveď a vykazuje aktivitu vyrovnania mikrobiómu.

Rovnako ako v prípade zázvoru, aj konzumácia jedál okorenených kurkumou je skvelým spôsobom, ako začleniť rastlinu do svojej stravy, ale doplnky dodajú najväčšiu dávku vášmu doláru, hovorí doktor Rawls.

Brokolica klíčky

Klíčky z rastlín detskej brokolice obsahujú vysoké množstvo fytonutrientu zvaného sulforafán, ktorý môžete získať aj z karfiolu, ružičkového kelu a inej krížovej zeleniny. Skorý výskum to ukázal konzumácia klíčkov by mohla zvýšiť enzýmy bojujúce proti zápalu v horných dýchacích cestách.

Nedávno bola publikovaná štúdia v časopise PLoS One navrhol, aby jedinci, ktorí pili denné chvenie obsahujúce brokolicové klíčky bohaté na sulforafán, dostali podporu proti vírusu chrípky. Vedci zaznamenali niekoľko zmien imunitných buniek subjektu po podaní živej chrípkovej vakcíny do nosových dierok. Neskôr tí, ktorí pili koktaily s brokolicovými klíčkami, vykazovali nižšie hladiny vírusu chrípky v ich nosových tekutinách v porovnaní s ľuďmi, ktorí vypili kontrolný kokteil s klíčkami lucerny.

Zatiaľ čo klíčky dobre ladia do zelených smoothies a koktailov, sú tiež chutným doplnkom šalátov.

Čierny a zelený čaj

Popíjanie šálky horúceho čaju je vždy príjemné, keď ste pod vplyvom počasia, ale v skutočnosti to môže byť viac než len zahriať. Štúdia v časopise Zborník prác Národnej akadémie vied našiel to Zdá sa, že pitie piatich šálok čierneho čaju denne preplní T bunky (typ bielych krviniek, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu v imunitnej reakcii). Po dvoch týždňoch pitia čaju bunky produkovali 10-krát viac interferónu, chemickej látky, ktorá aktívne bojuje proti vírusom a pomáha im zabrániť v replikácii.

Ak dávate prednosť zelenému čaju, môže to tiež pomôcť. Spolu s kvercetínom (prospešný flavonoid v čučoriedkach) obsahuje zelený čaj aj theanín, aminokyselinu, ktorú výskum ukazuje, že môže pracovať s inými polyfenolami na posilnenie imunitného systému.

Zaradenie týchto potravín a bylín do vašej každodennej rutiny - nielen počas prepuknutia choroby, ale vždy - môže viesť k podpore silného a zdravého imunitného systému. Nezabudnite na dostatok spánku, pravidelné cvičenie, zvládanie stresu a celkovú zdravú stravu, aby ste optimalizovali svoje šance na dobrý pobyt.

Hľadáte ďalšie wellness tipy?

Pripojte sa k nášmu bulletinu s dvojtýždňovými nástrojmi, vzdelaním a úsporami na zlepšenie zdravia.

Referencie
1. Nieman, David C. a kol. al. "Infekcia horných dýchacích ciest je znížená u fyzicky zdatných a aktívnych dospelých." British Journal of Sports Medicine. 2011 45:987–992.
2. Trompette, Aurélien et. al. „Diétne vlákno poskytuje ochranu pred chrípkou tvarovaním Ly6c - hliadkovania na krvotvorbu monocytov a metabolizmus T buniek CD8.“ Imunita, 2018 48 (5): 992
3. Hanson, Corinne a kol. al. „Vzťah medzi príjmom vlákniny a funkciou pľúc v národných prieskumoch vyšetrení zdravia a výživy.“ Annals of the American Thoracic Society. Zväzok 13, č. 5, s. 643–650, máj 2016.
4. Josling, P. „Prevencia bežného nachladnutia doplnkom cesnaku: dvojito zaslepený, placebom kontrolovaný prieskum.“ Pokroky v liečbe. 2001 Jul-Aug18 (4): 189-93.
5. Valverde, Maria Elena et. al. „Jedlé huby: Zlepšenie ľudského zdravia a podpora kvalitného života.“ Medzinárodný vestník mikrobiológie. 2015: 376387.
6. Guggenheim, Alena G. atď. „Imunitná modulácia od piatich hlavných húb: aplikácia až po integračnú onkológiu.“ Integratívna medicína. 2014 13. februára (1): 32–44.
7. Somerville, Vaughan S. a kol. al. „Účinok flavonoidov na infekcie horných dýchacích ciest a imunitnú funkciu: Systematický prehľad a metaanalýza.“ Pokroky vo výžive. 2016 7. mája (3): 488–497.
8. Kinker B, Comstock AT, Sajjan USA „Quercetin: sľubná liečba prechladnutia.“ Vestník infekčných chorôb a preventívnej medicíny. 2014, 2:111.
9. Wagner, L. a kol. al. "Bylinná medicína proti kašľu: systematické hodnotenie a metaanalýza." Výskum doplnkového lekárstva. 201522:359-368
10. Cáceres, DD a kol. al. „Používanie vizuálnych analógových meracích meraní (VAS) na hodnotenie účinnosti štandardizovaného extraktu Andrographis paniculata SHA-10 pri znižovaní príznakov bežného nachladnutia. Randomizovaná dvojito zaslepená štúdia s placebom. “ Fytomedicín. 1999 6. októbra (4): 217-23.
11. Kalra, M. a kol. al. „Prechladnutie a chrípka: Konvenčná vs. botanická a výživová terapia.“ International Journal of Drug Development & Research. Január - marec 2011, roč. 3, vydanie 1.
12. Sebiomo, A. et. al. "Porovnávacie štúdie antibakteriálneho účinku niektorých antibiotík a zázvoru (Zingiber officinale) na dve patogénne baktérie." Journal of Microbiology and Antimicrobials. Zv. 3 (1), s. 18 - 22, január 2011.
13. Jagetia, GC a Aggarwal, BB. "Okorenenie imunitného systému kurkumínom." Journal of Clinical Immunology. 27. januára (1): 19-35.
14. Izui, Shusuke et. al. "Antibakteriálna aktivita kurkumínu proti parodontopatickým baktériám." Periodontologický časopis. Január 2016, roč. 87, číslo 1, s. 83-90.
15. Bengmark, S. a kol. "Zdravie pochádzajúce z rastlín - účinky kurkumy a kurkuminoidov." Nutrición Hospitalaria. 200924(3):273-281
16. Muller, Loretta et. al. „Účinok brokolicových klíčkov a živého oslabeného vírusu chrípky na prirodzené zabíjačské bunky periférnej krvi: randomizovaná, dvojito zaslepená štúdia.“ PLoS One. 2016 11(1)
17. Allan, G. Michael a Arroll, Bruce. "Prevencia a liečba bežného nachladnutia: objasnenie dôkazov." CMAJ: Časopis Canadian Medical Association Journal. 014 18. februára 186 (3): 190–199.
18. Kamath, Arati B. et. al. "Antigény v čajovom nápoji pripravujú základné ľudské Vγ2Vδ2 T bunky in vitro a in vivo na pamäť a nememné antibakteriálne cytokínové odpovede." Zborník Národnej akadémie vied Spojených štátov amerických. 2003 13. mája 100 (10): 6009–6014.
19. Li, Chengjian et. al. „L-theanín zvyšuje imunitu zmenou rovnováhy cytokínov TH2 / TH1, neurotransmiterov mozgu a expresie fosfolipázy C v srdciach potkanov.“ Monitor lekárskej vedy. 2016 22: 662–669.
20. Rowe, CA a kol. al. "Špecifická formulácia Camellia sinensis predchádza príznakom nachladnutia a chrípky a zvyšuje funkciu gama, delta T buniek: randomizovaná, dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia." Vestník American College of Nutrition. 26. október 2007 (5): 445-52.
21. Zhang, Want et. al. „Asociácia medzi stravovacími návykmi a opakujúcimi sa infekciami dýchacích ciest u detí: prípadová kontrolná štúdia.“ Journal of Traditional Chinese Medical Sciences. (2015) 2, 105-110.


3. Potraviny, ktoré pomáhajú imunitnému systému

Existujú určité rastlinné potraviny, ktoré sú veľmi dôležité zahrnúť do vašej stravy, ak sa snažíte zvýšiť svoju imunitu. Medzi tieto potraviny patria:

 1. Cesnak obsahuje antivírusové zlúčeniny, ktoré účinne podporujú imunitné bunky pri zlepšovaní ich fungovania.
 2. Ďumbierje prirodzene sa vyskytujúci protizápalový prostriedok nabitý fytochemikáliami, ktoré pomáhajú podporovať imunitný systém.
 3. Mišo je fermentovaná potravina, ktorá v procese získava užitočné baktérie, ktoré pomáhajú zlepšovať zdravie čriev. Je tiež skvelým zdrojom vitamínov, minerálov a kyseliny listovej, živín, ktoré vám pomôžu zostať zdravými!
 4. Kurkumamá protizápalové schopnosti a môže zosilniť protilátkové reakcie.
 5. Mrkvasú plné karotenoidov!
 6. Bobule všetkého druhu sú nabité flavonoidmi!


Využite silu ekologického poľnohospodárstva a vedy, aby vám pomohla viesť šťastnejší a zdravší život.

Sme schopní prijímať platby debetnými kartami HSA a FSA.
* Tento výrobok nie je určený na použitie pre osoby mladšie ako 18 rokov alebo na jeho predaj osobám mladším ako 18 rokov. Tento výrobok by sa mal používať iba podľa pokynov na štítku. Nemal by sa používať, ak ste tehotná alebo dojčíte. Ak máte vážny zdravotný stav alebo používate lieky na predpis, pred použitím sa poraďte s lekárom. Pred použitím tohto a každého doplnkového potravinového produktu by ste mali vyhľadať lekára. Všetky ochranné známky a autorské práva sú majetkom príslušných vlastníkov a nie sú s nimi spojené ani nepodporujú tento produkt. FDA tieto výroky nehodnotila. Zmyslom tohto produktu nie je diagnostikovať, ošetrovať, liečiť alebo predchádzať chorobe. Spoločnosť WAAYB LLC nenesie zodpovednosť za lekárske tvrdenia podľa posudkov zákazníkov. Používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s dodržiavaním zásad ochrany osobných údajov a všetkých podmienok vytlačených na tejto stránke. Neplatné tam, kde to zakazuje zákon. Výrobky majú THC zlúčeninu 0,3% alebo menej.


Pozri si video: Posilnenie imunity


Komentáre:

 1. Merr

  I congratulate, I think this is the admirable thought

 2. Kifle

  Podľa môjho názoru nemáš pravdu. Navrhujem, aby sa diskutovalo. Napíš mi v PM, budeme hovoriť.

 3. Mekazahn

  a leader with a laptop - just super

 4. Necage

  Bolo by zaujímavé vedieť viac

 5. Kifle

  Nie je to také jednoduchéNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety