Záhradníctvo pre mileniálov - Zistite, prečo mileniáli milujú záhradníctvoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Teo Spengler

Záhrady mileniálov? Oni robia. Mileniáli počítajú s tým, že trávia čas na svojich počítačoch, nie na svojich dvoroch. Ale podľa Národného prieskumu záhradníctva v roku 2016 bolo viac ako 80 percent zo 6 miliónov ľudí, ktorí sa záhradníctvu venovali v predchádzajúcom roku, mileniáli. Prečítajte si ďalšie informácie o trende tisícročných záhrad a o tom, prečo milénia milujú záhradníctvo.

Záhradníctvo pre mileniálov

Trend tisícročnej záhrady môže byť pre niektorých prekvapením, ale je celkom dobre zavedený. Záhradníctvo pre mileniálov zahŕňa záhradné pozemky aj kvetinové záhony a mladým dospelým ponúka možnosť dostať sa von a pomôcť veciam rásť.

Mileniáli sú nadšení z výsadby a pestovania. Ľudia v tejto vekovej skupine (21 až 34 rokov) sa zaoberajú záhradnou záhradou ako ktorákoľvek iná veková skupina.

Prečo mileniáli milujú záhradníctvo

Mileniáli milujú záhradníctvo z rovnakého dôvodu ako starší dospelí. Láka ich ponuka relaxácie v záhrade a radi trávia trochu svojho vzácneho voľného času vonku.

Američania vo všeobecnosti trávia prevažnú väčšinu svojich životov v interiéroch, buď prácou, alebo spánkom. To platí najmä pre mladšiu pracujúcu generáciu. Mileniáli údajne trávia neuveriteľných 93 percent času v dome alebo v aute.

Záhradníctvo dostane mileniálov vonku, poskytne si prestávku od starostí s prácou a ponúkne čas mimo obrazovky počítača. Technológia a neustále prepojenie môžu mladých ľudí stresovať a rastliny rezonujú s mileniálmi ako vynikajúcim liekom.

Mileniáli a záhradníctvo sa dobre zhodujú aj v iných ohľadoch. Toto je generácia, ktorá si cení nezávislosť, ale tiež sa zaujíma o planétu a chce jej pomôcť. Záhradníctvo pre mileniálov je spôsob, ako praktizovať sebestačnosť a súčasne prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

To neznamená, že všetci alebo dokonca väčšina mladých dospelých majú čas na prácu na veľkých záhradných pozemkoch so zeleninou. Mileniáli si môžu spomenúť na domáce záhrady svojich rodičov, ale jednoducho nemôžu zopakovať toto úsilie.

Namiesto toho môžu vysadiť malý pozemok alebo niekoľko nádob. Niektorí mileniáli sú nadšení z izbových rastlín, ktoré si vyžadujú len trochu aktívnej starostlivosti, ale poskytujú spoločnosť a pomáhajú čistiť vzduch, ktorý dýchajú.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o záhradníckom životnom štýle


Prečo viac mileniálov kupuje „rastlinné rodičovstvo“

Mister Swiss bol prepustený vo foyer mojej budovy vo štvrtok skoro na jar. Cestoval v obrovskej škatuli, vysokej najmenej tri stopy a vážiacej asi 35 libier. Niesol som ho, stále vo vnútri skrinky, po štyroch schodoch do môjho bytu. Myslím, že by sa dalo povedať, že to bol môj prvý skutok lásky k nemu.

Mister Swiss je dosť gigantická a pulzujúca Monstera Deliciosa, ktorá je niekedy láskyplne známa ako švajčiarska syráreň. (Získať?) Objednal som si ho u spoločnosti Bloomscape, ktorá je priamym spotrebiteľom a maloobchodníkom iba s rastlinami. Už po niekoľkých dňoch po vybalení z krabice, umiestnených v slnečnom kúte mojej obývačky, začal napínať svoje veľké tropické listy, pučať nové a všeobecne zakladať svoju doménu.

Radosť mi robí starostlivosť o pána Swiss - zalievanie ho každý týždeň, poprašovanie jeho listov, otáčanie hrnca tak, aby na jednej strane nebolo príliš veľa slnka. Keď cestujem, trápim sa kvôli nemu. Hovorím s ním. A na oplátku dostávam zdravšie ovzdušie a žijúci a rastúci predmet pre svoje krmivo pre Instagram. Cez text a osobne vymieňam príbehy s priateľmi o ich vlastných dobrodružstvách v starostlivosti o domáce rastliny. Zdá sa, že sme všetci mierne posadnutí.

Vďaka miliónom príspevkov na Instagrame označených #plantsofinstagram, #urbanjungle a #plantlife je zrejmé, že nie sme sami. Ale na rozdiel od iných spotrebiteľských trendov, ako sú trendy v móde a kráse, má pestovanie a starostlivosť o izbové rastliny výhody, ktoré ďaleko prevažujú nad tým, aké by sme mohli akumulovať na sociálnych sieťach. Rastliny zlepšujú ovzdušie okolo nás a tiež zlepšujú našu náladu, pomáhajú nám tvorivejšie premýšľať a odpojiť sa od technológie, ktorá nás mohla motivovať, aby sme si ju kúpili.

Je to únik z našich obrazoviek a niečo, o čo sa môžeme postarať mimo seba. Keď to budú všetky samoriadiace autá a údaje v našich kontaktných šošovkách, budeme stále chcieť rastliny.

„Rastliny rezonujú s mileniálmi ako protijedom k tejto šialenej konektivite,“ hovorí Eliza Blank, zakladateľka a generálna riaditeľka 6-ročného maloobchodníka s interiérovými rastlinami The Sill. „Američania trávia 93 percent nášho času v interiéroch. Zdá sa to do istej miery kontraproduktívne a trochu intuitívne, pretože ide o únik z našich obrazoviek a niečo, o čo sa môžeme postarať mimo seba. Keď to budú všetky samoriadiace autá a údaje v našich kontaktných šošovkách, budeme stále chcieť rastliny. “

A Blank má potvrdenia, ktoré to dokazujú: The Sill práve v auguste uzavrel kolo financovania v hodnote 5 miliónov dolárov a spoločnosť sa na Instagrame môže pochváliť viac ako 290 000 sledovateľmi. Ľudia ako ja - mileniál, žijúci v prenájme v mestskej oblasti, ktorí nie sú pripravení na domáce zvieratá alebo deti (finančné ani iné) - kupujú izbové rastliny rekordným tempom. Podľa amerického ministerstva obchodu sa od roku 2016 zvýšil predaj semien, kvetov a rastlín v kvetináčoch a podľa Národného prieskumu záhrad z roku 2017 sa zistilo, že päť zo šiestich miliónov Američanov, ktorí sa v roku 2016 začali venovať záhradníckej práci, bolo vo veku od 18 do 34 rokov. Prečo sú však mileniáli tak lákaní k zábave?

ĽUDIA A RASTLINY: TREND, KTORÝ SA POSKYTUJE CEZ GENERÁCIE

Sklon, ktorý majú ľudia k rastlinám, určite nie je pre tisícročnú generáciu jedinečný: izbové rastliny sú koncept, o ktorom sa predpokladá, že pochádza zo starovekého Grécka a Ríma už v roku 500 pred Kristom a v Číne už v roku 200 n. L. Nakoniec, prvým predstaveným rajom na Zemi bola rajská záhrada.

Ak si škriabete hlavu nad tým, ako sa dá taký prastarý koncept považovať za „trendy“ - a prečo mladí mileniáli bez prístupu do vonkajšieho priestoru objímajú izbové rastliny tak vášnivo - pomáha obzrieť sa za generáciou, k rodičom mladých ľudí zvýšenie predaja v celej krajine. Starostlivosť o pána Swiss (a jeho priateľov, Calathea Freddie z The Sill a Golden Pothos, ktorú som získal v Home Depot) mi každý týždeň zaberie asi desať minút času, čo mi pripadá ako prikyvovanie, ale ďaleko od toho, hodiny a hodiny, ktoré moji rodičia trávili starostlivosťou o náš dvor a záhradu, keď som vyrastal.

Súvisiace

Zdravie Sprievodca zdobením rastlinami pre začiatočníkov

Na dvore domu, ktorý už vlastnili v rovnakom veku, som teraz, čo je úžasné, keď si uvedomíte, že podľa Neilsona sú dve tretiny mileniálov nájomníkmi a je pravdepodobnejšie, že budú bývať so spolubývajúcimi alebo rodinných príslušníkov ako na vlastnú päsť.

"Bol som inšpirovaný založiť parapet čiastočne preto, lebo som vyrastal vo veľmi zelenom meste a náš domov bol plný rastlín a mali sme krásnu záhradu," odráža Blank. "Ale spôsob, akým moja matka využíva čas, sa veľmi líši od spôsobu, akým ja využívam čas, a spôsob, akým to bude využívať aj budúca generácia." Žiadny 25-ročný mladík, o ktorom viem, že nemá v nedeľu (alebo na záhrade) šesť hodín na to, aby trávil záhradou, to však neznamená, že sa o rastliny nezaujímajú! Pomáhame uviesť tento nový spôsob záhrady, ktorý odráža spôsob, akým chcú mileniáli využívať svoj voľný čas. “

Jessie Artigue, kalifornská podnikateľka, tiež hovorí, že jej inšpirácia pre založenie domácej záhrady - ktorá zahŕňa aj vonkajší zverinec z líp, popínavých rastlín, georgín a ružového kríka menom Barbra Streisand - pochádza od jej matky. „Moja mama mala vždy tie najkrajšie záhrady, takže som jej pomáhal odvtedy, kým si spomeniem,“ hovorí. "Sledovať svoju mamu z tak mladého veku a vidieť radosť, ktorú jej [záhradníctvo] stále prináša, zdá sa, že má zmysel, prečo by som sa (aspoň pokúsila) vydať v jej šľapajach."

PREČO SÚ MLADÍ ĽUDIA TAKÉ VYŽEROVANÍ NA RASTLINY?

Okrem nostalgie môžu byť mileniáli priťahovaní k zeleni aj kvôli výhodám v oblasti duševného zdravia, ktoré prináša podpora nášho zeleného palca. Blank poukazuje na to, že toto je jeden trend v sociálnych sieťach, ktorý má výhody IRL (alebo „v skutočnom živote“). Na rozdiel od iných nákupov dekorácií, ktoré majú tiež vynikajúci spoločenský obsah - napríklad sviečky, vankúše alebo umelecké predmety, sú rastliny živé a vyžadujú neustálu starostlivosť. Tento pocit zodpovednosti, radosť, ktorú cítime, keď rastú a darí sa im, hoci sú len okolo rastlín, je pre našu fyzickú a duševnú pohodu jedinečne zdravá spôsobom, ktorý môže byť pre tisícročnú generáciu obzvlášť zaujímavý.

  • Rastliny rušia stres.

Vďaka preplneným harmonogramom a nepretržitej konektivite nás starostlivosť o závod núti spomaliť a byť v strehu, čo preukázateľne znižuje stres. Štúdia American Psychological Association on Stress By Generation zistila, že mladí ľudia hlásia vyššiu hladinu stresu ako staršie generácie, a navyše pripúšťajú, že to nezvládajú dobre. Štúdia tiež zistila, že millennials a Gen X-ers sa častejšie kvôli stresu angažovali v nezdravom správaní. Takže obrátenie sa na starostlivosť o rastliny, na rozdiel od povedzme nadmerného pitia alebo ochutnávania nezdravých potravín, by mohlo mať skutočné terapeutické výhody.

Environmentálna psychologička Sally Augustin, PhD., Naznačuje, že starostlivosť o rastliny je skutočne zdravou voľbou na odbúranie stresu, a mohla by vysvetliť, prečo je toľko mileniálov tak priťahovaných k svojmu koníčku. "Pokiaľ sa ľudia nebudú fanaticky zaujímať o zdravie vašich rastlín a bude to skôr koníček ako posadnutosť, bude nasledovať relaxácia."

Videli sme, že naši zákazníci nazývajú svoje rastliny svojimi „deťmi.“ Mnoho našich zákazníkov má rastliny skôr, ako majú domáce zvieratá alebo deti. Je ľahké vyvodiť zo svojich rastlín životné lekcie a použiť ich vo svojom živote.

Záhradnícka terapia je v skutočnosti v praxi odporúčaná psychológmi a terapeutmi od 19. storočia na zlepšenie duševného (a fyzického) zdravia. Odborníci sa domnievajú, že interakcia s rastlinami môže zlepšiť vašu náladu a pohodu. Zatiaľ čo záhradnícka terapia sa vo veľkej miere sústreďuje na prácu v skleníkoch a na vonkajších záhradách, rovnaké vnútorné postupy a výhody je možné získať aj z vnútorných izbových rastlín.

  • Starostlivosť o niečo nám dáva väčší účel.

Mnoho mladých ľudí, ktorí pestujú izbové rastliny, sa prirovnáva k rodičom. „[Termín]„ Plant Parenthood “sa zrodil z úst zákazníkov,“ hovorí Blank k fráze s ochrannou známkou, ktorú nájdete na veselom webe The Sill. „Začali sme to nazývať tak, keď sme videli, že naši zákazníci nazývajú svoje rastliny svojimi„ deťmi “. Mnoho našich zákazníkov má rastliny skôr, ako majú domáce zvieratá alebo deti. Je ľahké vyvodiť zo svojich rastlín životné lekcie a uplatniť ich vo svojom živote. “

To neznamená, že sa mileniáli vyhýbajú manželstvu a deťom dokopy, len čakáme dlhšie. Desaťročia transformácie, ktoré čoraz viac žien zamestnávajú, posunuli stredný vek manželstva z 20,8 pre ženy a 23 pre mužov v roku 1970 na 27,4 pre ženy a 29,5 pre mužov v roku 2018. Mladšie generácie pociťujú väčší tlak na život na to, takpovediac, prísť skôr, ako sa vydáte alebo budete mať deti, takže doplnenie potreby starať sa o niekoho alebo niečo o rastliny sa cíti ako krok správnym smerom, ktorý drasticky nezmení naše životy, naše domovy ani rozpočet .

Dr. Augustin opakuje pozorovanie Blanka o účinkoch, ktoré môže mať starostlivosť o rastliny na náš blahobyt. "Vytvára a vytvára návyk myslieť na iné živé veci a na to, čo potrebujú na prežitie," hovorí. „Ľudia si vytvárajú emocionálne puto s rastlinami, pretože rastliny majú tieto priaznivé psychologické účinky. Nakoniec vyvinieme túžbu optimalizovať život rastliny a udržiavať ju pri živote. “

  • Doma si vytvárame svätyňu.

Z čisto estetického hľadiska sú ľudia prepojení s pozitívnou reakciou na rastliny a prírodu (ako aj na iné formy života). "Zelené, listové rastliny sú dobré pre náš duševný výhľad," hovorí Augustin. "Niečo o farbách a tvaroch pomáha nášmu mozgu myslieť kreatívnejšie, znižovať hladinu stresu a lepšie vychádzať s ostatnými." Hypotéza je súčasťou konceptu známeho ako biofília, ktorý skúma myšlienku, že my (ľudia) sme prirodzene priťahovaní k iným živým systémom, ako sú rastliny a zvieratá, a máme vrodenú túžbu spojiť sa s nimi a starať sa o ne.

Artigue, ktorá často pracuje z domu, tvrdí, že izbové rastliny sú pre jej pracovný život nevyhnutné. „Moje prostredie bolo vždy veľmi dôležité pre moje celkové duševné zdravie, ale aj pre moju kreativitu a produktivitu,“ hovorí. „Práca z domu (a byť vizuálnym a dizajnovo zameraným človekom) znamená, že moje okolie je pre mňa prioritou a zdá sa, že rastliny robia každý roh alebo povrch oveľa príťažlivejším.“

„Je to preto, lebo [rastliny] ovplyvňujú našu náladu,“ hovorí Augustin. „Keď je naša nálada pozitívnejšia a sme šťastnejší, náš mozog začne pracovať iným spôsobom. Myslíme širšie a tvorivo, vďaka čomu sa nám lepšie darí riešiť problémy a vychádzať s ostatnými. “ Z tohto dôvodu navrhuje Augustin umiestnenie zelených, listnatých rastlín s vlnitými, uvoľnenými tvarmi (ako pythos, papradie a muškáty) aj okolo vášho domáceho a kancelárskeho prostredia.

  • Rastliny podporujú pocit hrdosti a úspechu.

Artigue tiež poznamenáva, že pozná každú zo svojich viac ako 15 izbových rastlín a že cíti hrdosť na to, že uspokojuje ich konkrétne potreby, ako by ste to robili pre domáce zviera alebo dieťa. Dokonca im spieva, zatiaľ čo ich polieva. "Izbové rastliny sú moja zodpovednosť a moja radosť." Starostlivosť o ne mi prináša veľa šťastia, pretože pokiaľ ide o ich udržanie pri živote, existuje pocit úspechu. Rád sa dozvedám o každej z ich potrieb a preferencií a pozerám sa na to, ako sa im darí, keď robím správnu vec, je čudne veľmi prínosné! “

Podľa Augustina sú tieto odmeňujúce pocity skvelé pre náš zmysel pre seba. „Udržiavanie rastliny nažive môže byť určite úspechom, ktorý je v súlade s pozitívnym sebapoňatím,“ hovorí.

A pre generáciu zdieľania je zobrazovanie „rodičovstva“ našej rastliny na sociálnych sieťach niečo, v čom sa skutočne cíti dobre. „Zdieľateľnosť rastlín nie je len preto, že sú vizuálne - naše sociálne kanály sú odrazom nás samých,“ hovorí Blank. "Je to ako čestný odznak, byť majiteľom závodu." Rovnako ako: „Darí sa mi niečo, čo nie je nevkusné!“ Nie je to skromná chvála, je to niečo, na čo by ste mohli byť skutočne hrdí a na čo môžu ostatní ľudia skutočne pomôcť, napríklad: „Hej! Udržali ste túto rastlinu nažive! ‘“

Rastúce spolu

Dobre kultivovaná rastlina môže ďaleko prežiť aj naše milované domáce zvieratá a môže množiť ďalšie rastliny a doslova rásť po boku vás a vašej rodiny. "Myslím na rastliny, ktoré sú v mojom detskom domove, a väčšina z nich je skutočne starších ako ja," uvažuje Blank. "Rastliny sú zvláštne spojené s časom." V dome mojich rodičov je rastlina, ktorá sa množila z domu mojich starých rodičov a táto rastlina dala život rastlinám v domovoch mojich priateľov, a je na tom niečo také čarovné. Preto mi pripadajú rastliny také príťažlivé. “

Zatiaľ čo som pôvodne dal svoj zelený palec do práce ako odpoveď na nádherné rastliny v kvetináčoch, ktoré som videl vyskakovať na mojom krmive pre Instagram, rýchlo si získali miesto v mojom srdci. Vyhliadka na to, že budem mať pána Švajčiara a jeho priateľov dlho potom, čo som sa odsťahoval z môjho vtipného bytu v East Village - a možno aj potom, čo som opustil New York - je vzrušujúci a trochu príliš veľký na to, aby som sa nad ním dlho zdržiaval. Nemám auto, deti alebo dokonca mačku a vôbec netuším, či a kedy vôbec budem. Ale mám veľkú a veselú Monsteru Deliciosa, ktorá ma potrebuje, a ako sa vyjadrila Jessie Artigue, starostlivosť o neho je naozaj moja radosť.


Miléniové domácnosti naďalej poskytujú optimizmus pre trávnik a záhradný priemysel

Zaregistrujte sa do nášho bezplatného týždenného bulletinu od Národnej záhradníckej asociácie:

· Získajte prístup k bezplatným článkom, tipom, nápadom, obrázkom a všetkému záhradníckemu

. Každý týždeň si pozrite 10 najlepších záhradníckych fotografií, ktoré vám pomôžu inšpirovať vaše záhradnícke projekty

Na okamžité uvoľnenie
Jacksonville, TX
Kontakt: [chránený e-mailom]

Práve zverejnený Národný prieskum záhradníctva 2019, ktorý zverejnila výskumná divízia Národnej záhradníckej asociácie GardenResearch.com, odhaľuje nové a dôležité informácie týkajúce sa trávnikového a záhradného priemyslu vo výške viac ako 50 miliárd dolárov. Celkovo sa výdavky na trávnik a záhradu v roku 2018 zvýšili na 52,3 miliárd dolárov, a to aj napriek miernemu poklesu účasti domácností.

Leví podiel na výdavkoch v priemysle na trávnik a záhradu vedú bohaté domácnosti. Miléniové domácnosti však opäť hlásia silnú mieru účasti, výdavkov a možno najdôležitejšie plánovaných budúcich nákupov. Národný prieskum záhradníctva z roku 2019 ukazuje, že 38% ľudí vo veku 18-34 rokov plánuje v roku 2019 minúť viac na trávnik a aktivity v záhrade, v porovnaní s celkovým priemerom 29%.

Mladší respondenti (18-34 roční) predstavovali v roku 2018 štvrtinu odhadovaných výdavkov na trávnik a záhradu, a to napriek tomu, že majú nižšie príjmy domácnosti ako ostatní a je pravdepodobnejšie, že budú bývať v byte alebo byte. Účasť domácností na aktivitách na trávniku a záhrade v mladších domácnostiach sa vo veľkej miere zhoduje s inými vekovými skupinami, od roku 2014 však rástla rýchlejšie ako iné.

Matthew Boyle vo svojom článku z 11. apríla na Bloomberg.com napísal: "Americkí mileniáli boli obvinení zo zániku všemožných vecí: piva, golfu, obilnín. Kohorte sa však pripisuje zásluha oživenia kedysi umierajúceho trhu pre izbové rastliny. za posledné tri roky vzrástol americký predaj takmer o 50 percent na 1,7 miliárd dolárov, informovala Národná asociácia pre záhradníctvo. S mnohými mileniálmi, ktoré odďaľujú rodičovstvo, sa z rastlín stali nové domáce zvieratá, ktoré napĺňajú túžbu spojiť sa s prírodou a kvitnúcim hnutím „wellness“. Pre skupinu, ktorá zahŕňa skúsenosti a cestovanie, navyše rastliny dávajú Gen Yersovi niečo, o čo sa stará, aby nezomrelo - alebo neznečistilo koberec - keď nie sú nablízku. “

Mladšie domácnosti tiež prejavujú veľmi vysoký záujem o pestovanie legálneho kanabisu: takmer polovica, podľa odhadov 35,9 milióna obyvateľov USA, tvrdí, že by určite alebo pravdepodobne pestovali určitý druh kanabisu, ak by to bolo legálne. Sedem a pol milióna týchto mladých dospelých, ktorí sa zaujímajú o pestovanie konope, tvrdí, že nikto z ich domácností sa v súčasnosti nepodieľa na žiadnych činnostiach na trávniku a záhrade.

Ako poznamenal priemyselný analytik Ian Baldwin: „To sú milióny jednotlivcov, ktorí v súčasnosti nerobia žiadne záhradnícke práce, ktorí by si namočili špičku do vody, čo by mohlo viesť k dlhodobému vzťahu s trávnikom a záhradným priemyslom.“

222-stranový Národný prieskum záhradníctva je teraz k dispozícii na gardenresearch.com

O aplikácii GardenResearch

Od roku 1973 je GardenResearch.com (www.gardenresearch.com) najuznávanejšou a najcitovanejšou národnou autoritou na americkom trhu s trávnikmi a záhradami. V spolupráci s vedúcou spoločnosťou v odbore marketingového výskumu Dynata pre zber dát a analytickým centrom University of New Hampshire Survey Center poskytujeme štandardizované aj na mieru šité hĺbkové prieskumy a analýzy trhu s trávnikom, záhradou a škôlkami. Naše správy z prieskumov trhu a výskumné služby pomohli spoločnostiam identifikovať a definovať marketingové príležitosti. Naše správy a služby tiež pomáhajú spoločnostiam zlepšovať ich reklamu, prezentácie predaja, povedomie o značke, umiestňovanie, vývoj produktov, strategické plánovanie, spokojnosť zákazníkov, vzťahy s investormi, zásielkové katalógy, webové stránky a ďalšie. Medzi služby GardenResearch.com patrí výskumný dizajn, vývoj prieskumov, zber údajov, tabuľka výsledkov, analýza a prezentácia zistení. Pravidelne uskutočňujeme kvantitatívne aj kvalitatívne výskumné štúdie vrátane prieskumu National Gardening Survey a vlastného prieskumu trhu.

Ďalšie informácie o službách prieskumu trhu s trávnikmi a záhradami v rámci Národnej záhradníckej asociácie získate na [chránenom e-mailom]


Príchod k koreňu posadnutosti tisícročnými rastlinami

Kto napokon nepreniesol svoje pocity do izbovej rastliny?

Cameron Berne, 27 rokov, sa nepovažuje za „rastlinného človeka“, ale pripúšťa, že v jeho brooklynskom byte už nemá v podstate žiadny voľný rastlinný priestor - každú dostupnú parapetu a poličku zakryl zeleňou. „Momentálne mám v byte osem rôznych kvetináčov s aloe [všetky odrezky] z jednej rastliny,“ vysvetľuje Cameron. „Začal som ich dávať ľuďom ako:‚ Chceš nejaké aloe? Chceš rastlinu? ‘“

Teraz Berne zdieľa, že je to človek s rastlinami vo svojej skupine priateľov: „Ľudia, ktorých som nevidel viac ako rok, ma na Facebooku označujú šťavnatými vecami,“ poznamenáva. „Je to zábavný spôsob, ako zostať v kontakte, ale je to tiež hlúpe, pretože ľudia to vnímajú ako túto veľkú a hlbokú vášeň, do ktorej vkladám svoj čas a život. [Pre mňa] je to roztomilé malé hobby, kde zverejňujem obrázky na Instagrame. “

Ale aj keď Berne tvrdí, že do budovania identity so zelenými prstami sa nemusí veľmi zamýšľať, stále viac a viac tisícročí túži spoznať seba ako rastlinných ľudí - takých, ktorí žijú v hojnom množstve zelených a prekvitajúcich listov.

Táto explózia izbovej rastliny Millennial je podložená údajmi zhromaždenými v správe National Gardening Report z roku 2016. Z približne 6 miliónov Američanov, ktorí sa v tom roku začali venovať záhradníctvu, pripadlo 5 miliónov medzi vekovú skupinu 18 až 34 rokov. V súčasnosti pestuje rastliny a byliny v interiéroch viac než tisícročia než boomu. Ako vyšetruje Nylon a rozšírené v nedávnej dobe New York Times Magazine V stĺpci sa tento životný štýl / postoj rovná starostlivosti o rastliny takmer ako rozšírenie starostlivosti o seba (a ekologizmu). Ako píše Jazmine Hughes pre Krát:

Iste, väčšina mileniálov nemá zdroje na to, aby to stíhala Praktická mágia sen konzervatória a veľa sa už hovorilo o tom, že vlastníctvo domu Millennial je na rekordne nízkej úrovni - ale ako poznamenáva Hughes, to nezabráni tejto generácii v selektívnom budovaní a starostlivosti o priestory, v ktorých si môžu dovoliť žiť, a zbavuje ich generačný stereotyp šupinatá a vrtkavá mládež. (Tiež sa zdá, že sú to mileniáli vlastníctvo domu konkrétne v súvislosti so starostlivosťou o domáce zvieratá, najmä so psami.)

Bytové bývanie má určité obmedzenia, ale to znamená, že väčšina dvadsiatich zelených prstov sa obracia k trvanlivým rastlinám, ktoré zlepšujú kvalitu ovzdušia a, samozrejme, na rastliny pripravené na Insta: pothos, švajčiarske syrárne (monstera deliciosa) a figy s husľovým listom (ficus lyrata) sú populárne, rovnako ako najrôznejšie šťavnaté odrody, od kaktusov cez aloe vera až po hadie rastliny (sansevieria). Aj keď sa naznačuje, že impulz pre pestovanie rastlín je najsilnejší z hľadiska životného štýlu a wellness, mnoho majiteľov rastlín tisícročia, ktorí sa podelili o svoje príbehy so spoločnosťou Cosmopolitan, malo zreteľný pôvod vlastníctva rastlín.

Berne začínala so sukulentmi, pretože boli „super hip“ umelkyňou a výskumníčkou, Justine Lai pracovala v službe národného parku pred presťahovaním do New Yorku a chcela, aby jej životný priestor vyvážil „nastavenie mysle v mestskom živote“. Crystal Hand, terénna špecialistka so sídlom v Brookefielde vo Vermonte, začala dostávať rastliny ako darček od svojho šéfa, farmára, a zeleň sa jej zdala relaxačná, zatiaľ čo organizátorka komunity Planned Parenthood Grecia Magdaleno pripisuje následky svojej „prvej veľkej starostlivosti“ starostlivosti o seba, lesbický rozchod “so získavaním rastlín.

Čo sa mňa týka? Keď som sa prvý rok na vysokej škole, z nejakého rozmaru, prvý raz presťahoval do školy pre 10 osôb v seniorskom veku, vybral som si z IKEA niekoľko kaktusov. Keď som sa pohyboval v Los Angeles, sem-tam som kúpil rastliny, zvyk, ktorý podnietil môj (dizajnérsky vedomý) spolubývajúci. Moja posadnutosť však začala, akonáhle som dostal domáceho chameleóna - áno, mám chameleóna - a potreboval som konkrétne rastliny, aby sa zmestili do jeho vivária. Teraz si nechám tabuľku monitorujúcu vodu, svetlo a hnojivo pre asi 20 rastlín viazaných na byty, ktoré som získal prostredníctvom škôlok, ale tiež čoraz viac online predaja na stránkach, ako je Logee.

Väčšina tisícročných rastlín, ktoré pestujú rastliny, je určite nie žije ako Ray Adolphus, EMT z LA, ktorý žije vo svojom detskom domove, vrátane vonkajšieho priestoru: „Minulú jar som prešiel z troch ovocných stromov na deväť,“ hrdo zdieľa, „a z hŕstky sukulentov na niekoľko desiatok . “ Čo však majú všetci títo (my?) Millennials spoločné, je túžba pokúsiť sa o ekologizáciu svojho priestoru. aj keď to spočiatku nevyjde. Rastliny vyžadujú starostlivosť a pozornosť, koniec koncov, aby ste nežili obklopení vyschnutými stonkami (aj keď niektoré čeľade rastlín, ako napríklad stále populárnejšie sukulenty a vzdušné rastliny, toľko nevyžadujú).

„Vždy som si myslel, že som zabijak rastlín, a zakaždým, keď som sa snažil udržať rastlinu nažive pred týmto rokom, nakoniec som ju zabil,“ vysvetľuje Cassidy Wilsonová, ktorá žije v Minneapolise, a pripisuje jej vrub skromnej verande. za to, že jej umožnila pestovať rastliny. „Kúpil by som si rastlinu, pomenoval ju, preskúmal by som ju, zamiloval by som sa do nej a potom som sa nevyhnutne díval, ako zomiera, a cítil som sa úplne bezmocný.“ Kolaudačný dar Alainy Githensovej „z radu papradí, kaktusov a sukulentov“ vzal nejaké pokusy a omyly, vysvetľuje: „Zabil som asi polovicu, ale podarilo sa mi niektoré udržať pri živote, z ktorých niekoľko stále prosperuje aj takmer o dva roky neskôr.“ “

Ryan Benoit, polovica tímu, ktorý stojí za populárnym záhradníckym blogom The Horticult, je presvedčený, že zatiaľ čo nadšenci rastlín do Gen-X majú celkovo väčšie vedomosti, „Millennials s väčšou pravdepodobnosťou pôjdu von a kúpia si ďalšiu z tých istých rastlín, ak uhynú.“ To je v poriadku, vysvetľuje, „pokiaľ viete, prečo zomrel, a prípadne sa poučíte z chyby.“ (A toto správanie je opäť v rozpore s generačnými stereotypmi o mládežníckej kultúre zameranej na výstrelky.)


Pozri si video: Jeseň vo vinici


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu