Informácie o Knock Out RosesWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Starostlivosť o vyradené črepníky v kvetináči: Ako pestovať vyradené ruže v kontajneroch

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Je ľahké pochopiť, prečo sú ruže Knock Out také populárne. Sú nenáročné na starostlivosť, odolné proti chorobám a kvitnú celé leto. Aj keď sa často pestujú v pôde, rovnako dobre sa darí aj vyrastajúcim nádobám vypestovaným ružiam. Tu sa dozviete, ako pestovať ruže Knock Out v nádobách.

Knock out ruže nebudú kvitnúť - Ako získať Knock out ruže na kvitnutie

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Keď ruže v záhrade nekvitnú, môže to spôsobiť veľkú frustráciu. Pokiaľ ide o túto frustráciu, ružové kefy Knock Out sa nijako nelíšia. Existuje niekoľko dôvodov, prečo tieto ruže nemusia kvitnúť. Tento článok obsahuje viac informácií.

Žlté vyrazené ružové listy: Čo vedie k tomu, že ružové listy žltnú

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Zožltnutie listov na ružovom kríčku Knock Out môže znamenať, že niečo nie je v poriadku s jeho zdravím a pohodou. Môže to byť tiež normálny jav pre krík. Musíme skontrolovať veci, aby sme zistili, aký signál nám ruža vysiela. Tento článok pomôže.

Prečo majú moje vyradené kríky ružovú ružicu?

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Boli časy, keď sa ukázalo, že ruže Knock Out sú imúnne voči vírusu Rose Rosette. Tento vírus sa však v týchto ružiach už nejaký čas nachádza. Tu sa dozviete viac o tom, čo robiť pre ruže Knock Out s Rose Rosette.

Bežné problémy s vyradením ruží: choroby z vyradenia ruží

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Ružové kríky Knock Out sú známe tým, že sú odolné voči chorobám a takmer bezstarostné. Avšak aj tieto ružové kríky môžu podľahnúť niektorým z tých istých chorôb, ktoré postihujú iné ružové kríky. Viac informácií o týchto potenciálnych problémoch sa dozviete tu.

Ako vyrezávať ruže

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti pri ružových kríkoch Knock Out, je, že rastú veľmi rýchlo. Častá otázka je? Musím orezávať vyradené ruže ?? Čítajte tu a pozrite sa, čo sa týka prerezávania ruží Knock Out.

Ako sa starať o vyradenie ruží

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Vyradenie? ružový ker je jednou z najobľúbenejších ruží v Severnej Amerike. V tomto článku sa pozriete na to, ako sa starať o ruže Knock Out. Čoskoro budú rovnako populárne aj vo vašej záhrade.


Skvelé spoločenské rastliny pre ruže

Tradičným spôsobom vysádzania ruží bolo ich oddelenie na lôžkach, ktoré stoja v izolácii.

Výsadba ruží so spoločenskými rastlinami zlepšuje ich vzhľad, zdravie a dodáva vám farbu a zaujímavosť po mnoho mesiacov.

Prečo do ružičiek pridávať spoločenské rastliny? Prečo ich nepestovať izolovane na ružových záhonoch, ako sa to tradične robilo, najmä pri hybridných čajoch?

Najdôležitejším dôvodom je obrana. Spoločnú výsadbu môžete použiť na prilákanie vtákov, včiel, motýľov, vážok, kolibríkov a ďalších tvorov, ktorí dychtivo žmúria ten škaredý hmyz, ako sú vošky, ktorý priťahuje vaše ruže. Historicky sa ruže, najmä hybridné čaje, pestovali izolovane. Táto izolácia vytvára monokultúru, ktorá priťahuje veľké množstvo hmyzu, ktorý uprednostňuje ruže. Hybridné čaje sa navyše pestujú predovšetkým pre krásu kvetov, pričom sa minimálna pozornosť venuje tvaru samotnej rastliny. Osobne som si všimol, že v auguste je len málo mestských záhrad, ktoré sú škaredšie ako ružové, s chudými nohami, ktoré sú často choré.

Ďalšou výhodou je, že sprievodné rastliny vám predĺžia sezónu. Ruže, dokonca ani opakujúce sa, nie sú neustále kvitnúce. Akonáhle kvitnúce ruže znamenajú zväčšenie argumentu. Pomocou spoločenských rastlín môžete mať farbu, textúru a zaujímavosť od jari do jesene.

Môžete vytvárať zaujímavé tvary. Náprstníky pridávajú na výške. Rastlina, ako je horca, dodáva textúru, ako bude Alchemilla mollis (dámsky plášť) a heuchera. Mirabilis jalapa dokáže vystreliť až dva až štyri stopy vysokej rastliny za týždne. Nasturtiums poskytujú farby. Muškáty, najmä striatum, pridajte úžasnú textúru.

Môžete tiež pridať tóny, ktoré nie sú v palete farieb ruží. Kým nevyvinieme modré ruže, tento odtieň môže poskytnúť borák, cynoglossum, dephiniums a larkspur.

Môžete dokonca pridať jedlá. Petržlen „Crispum“ je jednou z najkrajších rastlín sprevádzajúcich ruže.

Jedným z najjednoduchších a najlepších spoločníkov ruží sú allium. Kvitnú na jar, v lete a na jeseň kvitnúce alliá, ktoré zvyšujú vysoký záujem o záhony ruží a sú nápadne atraktívne pre užitočný hmyz. Chcel by som poukázať na niekoľko, ktoré sa zdajú byť menej známe (okrem hlávok allium). Verím, že to tak je, pretože v záhradách ich takmer nikdy nevidím.

Allium karataviense, odolný v zónach 4 až 8, je málo používané allium, ktoré vytvára v posteliach výrazné účinky. Vyrába sa v dvoch farbách, jednej svetlej a druhej kultivare „Ivory Queen“, ktorý je nákladnejší. Vlastne uprednostňujem „základný model“. Jednou z veľkých vecí na ňom je to, že má nádherné strakaté lístie a že lístie vytvára záujem pred, počas a po kvete. Všimol som si, že v treťom roku, v dobrej pôde, má táto rastlina tendenciu sa semená, a pretože je pomerne široká, musíte jej uvoľniť miesto alebo byť pripravení ju presadiť alebo darovať priateľom (urobil som oboje) .

Allium oreophyllum (aka) ostrowskianum je produktom kaukazských hôr. Je odolný v zónach 5 až 8, je to ružovkastá fuchsia (vzácna farba pre allium) a rastie v zhlukoch. Je to veľmi lacné. Parta kvitne, je vysoká len asi šesť centimetrov. Je to také pekné, že aj v zárodkoch je to očarujúce. Je to lepšie vo väčších skupinách, ale s nízkou cenou, ktorú je ľahké dosiahnuť.

Nepeta je klasický doplnok k ružiam. Kto by to nevidel použiť na ilustráciách? Ale pre pekný a milý zvrat vyskúšajte Nepeta grandiflora „Úsvit za súmraku“, ktorý som čítal, sa mimo Európy často nepoužíva, ale rastie už mnoho rokov. Je ľahko dostupný. Potrebuje plné slnko, ale pestuje sa v akejkoľvek pôde, a ak je rezané, kvitne celú sezónu. Je vysoký dva metre, stojí celkom rovný a rovnako ako všetky nepety, odolný voči jeleňom a králikom.

Trvalka šalvia je pre ruže vždy skvelým partnerom. Tu sú dve: Salvia „New Sensation Rose“, ktorá je kompaktnejšou verziou Salvie „Rose Queen“, a Salvia „May Night“. Ruže? Neporovnateľný 'Morden Blush'.

Ale prečo nevyskúšať inú šalviu: Salvia pratensis 'Labutie jazero'? Dorastá až do výšky troch stôp a má drobné dvojradové kvety, ktoré kvitnú od začiatku do konca leta. Toto salvia sa vyznačuje početnými, hustými, vzpriamenými, hrotovitými strapcami drobných, dvojtých, hlbokých levanduľovo modrých kvetov, ktoré sa týčia nad matnými šedozelenými listami do výšky 3 '. Ak sú kvety rezané, kvitnú znova.

Len pre celkovú predstavu o tom, ako dobre fungujú ruže s trvalkami, tu je obrázok, na ktorom sú ruže stále v zárodkoch (Austin’s „The Dark Lady“). Okolo neho sú koralové zvony (Heuchera 'Firefly' pestované zo semien, Geranium 'Bevan's Variety', horúčka tetra kmeňová v zárodku (pestovaná zo semien) a Allium christophii. Odrážajú invázie z dvora môjho suseda.

Ďalšou neočakávane skvelou rastlinou na sprevádzanie ruží je petržlen, najmä petržlenová vňať „Cripum“. Je krásny, priťahuje benígny hmyz a je jedlý. Ak ho necháte kvitnúť, získate nielen húsenicu petržlenu, ale každý rok semená. Aj keď nie je nijako invazívna, petržlen, ktorý je dobre známy ako klíčivý, sa ľahko vráti sám. Moja sa vrátila za posledných päť rokov.


Ako zasadiť vyraďovaciu ružu

The Knock Out Rose je obľúbenou trvalkou medzi záhradníkmi pre svoju krásu, nepretržité kvitnutie a nízku údržbu. V súčasnosti je známa ako najviac odolná voči chorobám na trhu. Všetkých sedem odrôd má veľkorysé schopnosti kvitnutia s čerstvým cyklom každých 5 až 6 týždňov, ktoré dodajú farbe každej krajine.

Či už sú vysadené jednotlivo, vo väčších skupinách do podoby farebného živého plotu alebo pozdĺž základu záhonu ako jasná hranica, tieto kvety určite vyniknú a urobia odvážne vyhlásenie.

Výsadba je ľahká a pri troche starostlivosti vaša rastlina dozrie v krík vysoký 4 stopy a široký asi 4 stopy, s krásnymi kvitnúcimi ružami. Podľa týchto pokynov usaďte túto špeciálnu ružu správne.

Krok 1 - Zakúpte si vyradenú ružu

Nakúpte farbu a typ Knock Out Rose, ktorú chcete pestovať, od miestneho predajcu škôlok alebo záhrad. Vyberte farbu, ktorá doplní okolie.

Krok 2 - Vyberte oblasť na pestovanie

Táto ruža odolná voči odtieňom nevyžaduje 6 hodín slnečného žiarenia ako bežné ruže. Môže sa mu dobre dariť, aj keď je vysadený na polotieni.

Uistite sa, že pôda, kde chcete sadiť, je vlhká a dobre priepustná. Do pôdy môžete pridať rašelinu alebo pomaly sa uvoľňujúce hnojivo, aby ste ružovému kríčku dodali základné živiny.

Krok 3 - Zasaďte svoju vyradenú ružu

Ideálny čas na sadenie je na jar, aby ste zabezpečili celé leto krásnych kvetov, ktoré vašu záhradu zútulnia.

Vykopajte jamu dvakrát väčšiu ako nádoba, v ktorej je vaša Knock Out Rose, alebo otvor, ktorý je o 5 palcov širší a 5 palcov hlbší ako koreňový bal vašej ruže. Z otvoru odstráňte všetky kamene, kamene alebo vetvičky.

Vyberte kríkovú ružu z nádoby a vložte koreňový bal do stredu otvoru, čím korene jemne uvoľnite, aby mali voľný priestor na rast.

Naplňte výsadbovú jamu zeminou a rukou ju navŕšte, aby sa pôda usadila na danom mieste.

Roztiahnite vrstvu mulča okolo Knock Out Rose.

Krok 4 - Polievanie

Knock Out Rose pri jej výsadbe mierne zalejte. Prvých pár týždňov pokračujte v zalievaní, aby sa rastlina ľahšie usadila v pôde. Ružu nikdy nepolievajte vodou, stačí ju len toľko pridať, aby bola pôda vlhká.

Krok 5 - Pokyny na starostlivosť

Knock Out Rose je veľmi odolná rastlina a môže rásť vo vlhkom aj zimnom podnebí. Vo veľmi chladných oblastiach je potrebné mulčovanie okolo kríkov.

Okvetné lístky padajú samy, čím sa eliminuje potreba použitia mŕtveho bodu. Táto rastlina odolná voči chorobám a škodcom by mala byť začiatkom jari zastrihnutá asi 12 centimetrov nad zemou, aby sa podporila hojná produkcia kvetov v nadchádzajúcej sezóne.

Pri výsadbe v interiéri udržiavajte nádobu na dobre cirkulovanom mieste.


Pozri si video: How to Root a Knock Out Rose


Komentáre:

 1. Bralkis

  Určite rýchla odpoveď :)

 2. Beretun

  What words ... Great, an excellent idea

 3. Machupa

  It is a pity, that now I can not express - I am late for a meeting. But I will be released - I will necessarily write that I think on this question.

 4. Kaylyn

  Samozrejme. Súhlasím so všetkým vyššie uvedeným. Na túto tému vieme komunikovať. Tu alebo na PM.

 5. Fercos

  It goes without saying.

 6. Kedal

  What else interests you?

 7. Grangere

  It is visible, not fate.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť o podlahové rastliny Arboricola

Nasledujúci Článok

Ako sa starať o izbovú rastlinu brečtanu