Informácie o Crepe Jasmine


Domov ›Okrasné záhrady› Kroviny ›Archív pre Crepe Jasmine

Začať

Rastliny krepového jazmínu: Tipy na pestovanie krepového jazmínu

Autor: Teo Spengler

Krepový jazmín je pekný malý kríček so zaobleným tvarom a kvetmi veterníka pripomínajúci gardénie. Tieto rastliny nie sú veľmi náročné, a preto je ich starostlivosť hračkou. Ako pestovať krepový jazmín sa dozviete v tomto článku.

Opýtajte sa profesionála

Opýtať sa otázku

Najnovšie články

Tiež sa vám môže páčiť…

Na blogu


Pestovanie jazmínu ako izbovej rastliny

Jazmín (Jasminum polyanthum) pestovaný ako domáca rastlina ponúka bezkonkurenčnú vôňu. Tieto exotické, sladko voňajúce rastliny pochádzajú z Číny a sú príbuzné s mnohými druhmi jazmínových vín.

Ak túžite po kvete a vôni v zime, nič sa nevyrovná bielemu jazmínovému kvetu v tvare hviezdy.

Výber jazmínu ako izbových rastlín

Pri nákupe jazmínu do interiéru nezabudnite na nákup Jasminum polyanthum alebo podobné vnútorné druhy. Existuje veľa druhov jazmínu a tie určené pre vonkajšie záhrady môžu dorásť až do výšky 15 stôp. Pokiaľ nebývate v kaštieli, pravdepodobne vo svojom dome nemáte miesto pre takúto jazmínovú rastlinu!

Domáce rastliny jasmínu sa predávajú v kvetináčoch a nádobách v domácich a záhradných centrách po celej krajine a poštou. Nájdete ich trénovaných do príjemných topiárov v tvare koša, ako aj do hrncov a nádob.

Vyberte rastliny s utiahnutými púčikmi, nie s otvorenými púčikmi, aby ste predĺžili čas kvitnutia. Hľadajte tmavozelené listy a vyhýbajte sa rastlinám, ktoré vykazujú príznaky hmyzu alebo chorôb.

Podmienky pestovania

Jazmín preferuje chladné, vlhké podmienky pre rast a jasné nepriame slnečné svetlo. Ak chcete vytvoriť tieto podmienky vo svojom dome v zime, umiestnite svoju novú jazmínovú rastlinu do blízkosti slnečného okenného parapetu. Suché teplo spôsobuje, že jazmínové rastliny púčiky zhadzujú. Preto do ovzdušia pridajte vlhkosť pomocou zvlhčovača alebo položením jazmínu na podnos naplnený kamienkami a vodou. Keď sa voda z tácky odparí, zvýši sa vlhkosť v blízkosti rastlín.

Voda jazmín často, ale nenechajte rastliny premočené. Strčte prst do hrnca a nahmatajte pôdu. Ak je prvý palec pôdy suchý, rastlina potrebuje vodu. Ak sa drží na prste alebo je mokrý, je buď v poriadku, alebo trochu vlhký.

Jazmíny na jar a v lete prihnojujte tekutým hnojivom pre izbové rastliny. Jednoduché hnojivo 10-10-10 je v poriadku, ale pred použitím na jazmín ho zriedte asi na polovicu sily.
Keď pominie všetko nebezpečenstvo mrazu, môžete rastliny jazmínu v lete priniesť von. Rastlinu nechajte v kvetináči a umiestnite ju vonku na čiastočne slnečné miesto. Pred prvým jesenným mrazom ju vráťte späť do interiéru.

Ako rozkvitnúť svoju jazmínu

Jazmín začne zakladať púčiky, keď sú nočné teploty v 40. a 50. rokoch a denné teploty okolo 65 stupňov F. Môže byť ťažké vytvoriť túto presnú kombináciu vo vašom dome, ale na jeseň nechajte svoju rastlinu blízko mierne otvoreného okna. pomáha. Zastavte hnojenie rastlín na jeseň. Extra hnojivo nepodporuje púčiky, ale naopak podporuje rast listov.

Prerezávanie a presádzanie

Niekoľko vytrhnutí pomocou záhradných nožníc môže pomôcť vášmu jazmínu udržať si tvar. Je v poriadku, keď po odkvitnutí zostriháte jazmín, prestaňte ho však strihať v auguste, inak riskujete, že z končekov stonky vyrezáte nové púčiky.

Keď jazmín prerastie svoj súčasný kontajner, vyberte nový o niečo väčší ako súčasný kontajner. Do nádoby pridajte otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Pre potreby jazmínu je postačujúca sterilná pôda pre domáce rastliny zakúpená v záhradnom centre. Najlepšie je presadiť jazmín po tom, čo v zime odkvitnú, aby mala rastlina čas na zotavenie a potom znova založila pupen.


Prvá hviezda Jasmína

Kúpili sme si dnes našu prvú hviezdu Jasmine a dnes prenesieme 2 metre vysokú rastlinu do väčšieho kontajnera a postavíme ju k stene poníka, po ktorej ľudia vchádzajú do predných dverí. Máte nejaké tipy na úspešnú výsadbu, napríklad pôdnu zmes, ktorú chcete použiť? Normálne používam zmes 3/4 vonkajšej výsadbovej zmesi na 1/4 kôrového mulča pre všetky svoje vonkajšie nádoby. A akékoľvek ďalšie tipy alebo návrhy, ktoré ste všetci zažili. Sme na centrálnom pobreží Oregonu. Vďaka.

Nepotrebujú nič zvláštne, ak táto zmes funguje pre vaše ďalšie rastliny, mala by fungovať aj pre túto.

Mám dva hviezdicové jazmíny v kvetináčoch s malými mrežami. Použil som zmes podobnú tej vašej, ibaže namiesto kôry som použil rašelinu. Buď by mal dobre fungovať. Oba sú teraz krásne a v plnom kvete (a bože, vonia tak dobre!) Nie ste si istí, kde bývate, ale ten môj je už dva roky v kvetináčoch a zostal vždyzelený. Vytlačím ich hore pod rímsu domu na miesto, kde cez zimu ešte dostanú aspoň pol dňa slnka.

Dobré ráno,
Mám otázku ohľadom indického jazmínu, ktorý mám. Odkedy som si ho kúpil, neurobil to dobre a nie som si istý, čo to je, že robím zle! Začalo to o.k. a potom sa začne zhadzovať lístie. nový rast sa začal, ale vyvíjal sa veľmi pomaly, ak vôbec. Listy sú teraz viac žltkasté ako zelené. Snažil som sa udržiavať ju polievanú v rôznych intervaloch, ale nemal som úspech. Môže sa stať, že potrebuje iba hnojivo a výmenu kvetináčov a pôdy? Ak áno, aký druh hnojiva je najlepšie použiť ?.
Rastlinu mám asi (5) mesiacov a nedošlo k veľkému novému rastu. Je vysoký asi 2 stopy a vyzerá veľmi choro! PROSÍM POMÔŽTE!.
Ďakujem,
Mickey

Táto správa bola upravená 8. mája 2007 9:08

Obrázok by pomohol. Tiež si nie som istý, akú rastlinu v skutočnosti máte, poznáte náhodou latinský názov? Keď na Googli vyhľadám indický jasmín, objaví sa typ plumérie, ktorý sa volá bežný názov západoindický jazmín a starostlivosť o plumériu sa bude líšiť od väčšiny ostatných vecí, ktoré sa volajú jazmín. K dispozícii je tiež Tabernaemontana, ktorá sa nazýva bežnými názvami krepový jazmín alebo indický karafiát - možno niekto spojil tieto bežné názvy a vytvoril indický jasmín? A je tu Jasminum sambac, ktorý sa často nazýva ázijský alebo arabský jazmín, a existuje jeho kultivar s názvom „Belle of India“, možno to je ono?

Bez videnia obrázka vám dám niekoľko návrhov, ale ak máte obrázok, niekto bude schopný posúdiť, ktorý z nich sa v skutočnosti deje.
1) Zalievanie spôsobí žltnutie listov a následné vypadnutie. Ak je to tak, hneď by som to presadil, vytriasol som zo starej pôdy, koľko len pôjdeš, a presypal som do čerstvej pôdy, tiež je dobré dať do vody štipku peroxidu vodíka, keď ju zalievaš, alebo voda s harmančekovým čajom, ktorákoľvek z nich pomôže zahubiť všetky plesne, ktoré môžu rásť. A po presadení dávajte pozor na to, koľko polievate. Pred zalievaním vpichnite prst niekoľko centimetrov do pôdy, aby ste sa uistili, že to skutočne potrebuje.
2) Ak sú to novšie listy, ktoré sú žlté a majú zelené žilky, ale zvyšok listu vyzerá žlto, nazýva sa to chloróza a stane sa to, keď rastlina nemá dostatok železa. Ak ste nehnojili vôbec za ten čas, čo ste mali, pravdepodobne mu dáte nejaké hnojivo, ak ste hnojili a stále to robí, skontrolujte pH pôdy, ak je príliš vysoké, potom rastlina nemôže absorbovať železo.
3) Premiestnili ste závod vôbec nedávno? Zmeny prostredia môžu niekedy spôsobiť pokles listov. Alebo ak ste ho mali celú zimu v interiéri a nedávno ste ho premiestnili von, mohlo by to byť spálenie slnkom, dokonca aj čiastočný tieň vonku je stále oveľa silnejšie svetlo ako ktorékoľvek iné svetlo, ktoré sa v interiéri vyskytuje, takže musíte rastlinu k tomu dopracovať postupne.
4) Podvodné vody tiež spôsobujú veľa rovnakých príznakov ako nadmerné zalievanie, ale existuje oveľa viac ľudí, ktorí nad vodou nad vodou, takže si myslím, že je pravdepodobnejšie,


Otázka: Krepový jazmín, ktorý padá listy

Ahoj. môj krepový jazmín je v kvetináči na mojej terase, žijem v Arizone, takže dbám na to, aby zostal mimo horúceho slnka, ale aby bol veľa svetla. Začalo opadávať lístie, zelené listy. Čo by na tom mohlo byť zlé? Ďakujem za každú pomoc. Veľmi sa mi páči táto rastlina, ktorá je tak atraktívna svojimi lesklými zelenými listami a krásnymi bielymi kvetmi.

Tieto články vám pomôžu presne určiť problém.


Ako pestovať jazmín v kvetináči

Posledná aktualizácia: 22. marca 2021 Referencie schválené

Spoluautorkou tohto článku bola Melinda Meservy. Melinda Meservy je špecialistka na rastliny a majiteľka botanického butiku Thyme and Place, ktorý ponúka rastliny a darčeky v Salt Lake City v Utahu. Pred začatím vlastného podnikania pracovala Melinda v oblasti zlepšovania procesov a podnikania a analýzy údajov. Melinda získala titul BA v odbore história na univerzite v Utahu, je vyškolená v oblasti štíhlych a agilných metodológií a ukončila certifikáciu Certified Professional Facilitator. Thyme and Place ponúka izbové rastliny a nádoby, plne zásobenú kvetináčovú lavičku a tipy na rastliny, ktoré vyhovujú vášmu priestoru a životnému štýlu.

V tomto článku je citovaných 21 odkazov, ktoré nájdete v spodnej časti stránky.

wikiHow označí článok ako schválený čitateľom, akonáhle získa dostatok pozitívnej spätnej väzby. V takom prípade považovalo článok za užitočný 100% čitateľov, ktorí hlasovali, a získal tak náš štatút schválený čitateľom.

Tento článok bol videný 84 405 krát.

Či už sa pestuje v interiéroch alebo exteriéroch, jazmín vytvára krásnu a aromatickú rastlinu. Pokiaľ sa jazmín pestuje v dobre priepustnej pôde s dostatkom slnka, vlhkosti a vody, dobre sa prispôsobuje prostrediu v kvetináčoch. Keď si vypestujete jazmín v kvetináči, môžete ho použiť ako izbovú rastlinu alebo zbierať jeho kvety na čaje alebo dekorácie. S časom a dostatkom starostlivosti sa vášmu jazmínu bude dariť ako črepníková rastlina!


Rast a starostlivosť o jazmínovú rastlinu (Jasminum)

Jasminum pochádza z čeľade kríkov a viniča, ktoré vo veľkej miere tvoria olivy. Existuje približne 200 rôznych druhov jasmínu, z ktorých iba jeden pochádza z Európy.

Zvyšok z nich má pôvod v tropických oblastiach Ázie, Austrálie a na ostrovoch Tichého oceánu.

Meno Jasmine je odvodené z perzského jazyka a pôvodne sa volalo Yasameen, čo znamená „Boží dar“.

Kvety z rastliny Jasmine majú veľmi príjemnú vôňu a sú hlavným dôvodom, prečo ju pestuje veľa ľudí. Iní ich pestujú pre svoje bobule, ktoré po dozretí sčernejú.

Väčšina druhov jazmínu je vždyzelená, ale niektoré z nich majú listy, ktoré počas jesene opadávajú. S bielymi, žltými alebo v niekoľkých prípadoch červenými kvetmi vynikne rastlina a je veľmi atraktívna.

Rôzne druhy majú rôzne druhy listov. Niektoré majú jednoduché listy, iné trojpočetné listy a iné majú perovité listy.

Okrem ľudí, ktorí majú veľké jasmínové farmy buď pre kvety alebo bobule, mnoho ďalších si ich necháva ako izbovú rastlinu. Ženy v juhovýchodnej Ázii sú často videné s kvetom jazmínu vo vlasoch ako súčasť denného obliekania.

Kvetina z tejto rastliny nie je len ozdobným kúskom, ale hlavne v Číne a Japonsku na prípravu jasmínového čaju, ktorý Číňania s láskou označujú ako čaj z jasmínového kvetu, a japonského „sanpin cha“.

Vo väčšine ázijských krajín, najmä v Indii, má jazmín veľký kultúrny význam. Kvetiny sa používajú pri domácich rituáloch, ako sú svadobné obrady, a tiež pri náboženských slávnostiach, keď sa pán Jagannath kúpa vo vode prevoňanej Jasmínou.

Trsy jasmínového kvetu, ktoré sa predávajú pri vchode do chrámov, sú bežným javom v Indii a mnohých ďalších ázijských krajinách.

Je tiež obľúbeným v parfumérskom priemysle.

Mnoho ďalších ázijských krajín a tiež Havaj sa pozerá na jazmínovú rastlinu ako na svoj národný alebo štátny symbol.


Pozri si video: jasmineburmese girl


Predchádzajúci Článok

Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate

Nasledujúci Článok

Návrh francúzskej bylinkovej záhrady: Rastliny francúzskej byliny do záhrady