Apple Russet Control: Ako zabrániť riedeniu jabĺk


Autor: Liz Baessler

Rusovanie je jav, ktorý ovplyvňuje jablká a hrušky a spôsobuje mierne tvrdšie škvrny hnedej farby na šupke ovocia. Nepoškodzuje ovocie a v niektorých prípadoch sa skutočne považuje za vlastnosť, ale nie vždy je to vítané. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o červeno-ovocnej červenohnedej a prostriedkoch na kontrolu červeno-červenej.

Čo je to Apple Russeting?

Jablko ovocné červenohnedé je hnedá jazva, ktorá sa niekedy objaví na šupke ovocia. Je to skôr príznak ako choroba, čo znamená, že môže mať niekoľko rôznych príčin. Jednou z najbežnejších príčin červenohnedej je genetická tendencia. Niektoré odrody sú tak náchylné na to, že si z neho v skutočnosti získali svoje meno, napríklad Egremont Russet, Merton Russet a Roxbury Russet.

Ostatné odrody ako Pippin, Jonathan a Gravenstein, aj keď nie sú pomenované, sú stále veľmi náchylné na červenohnedé ovocie. Ak vám nepríjemne nehrdzavejú nepríjemné pocity, týmto odrodám sa vyhnite.

Ďalšie príčiny spoločnosti Apple Russet

Aj keď sa prirodzene vyskytuje v niektorých odrodách jabĺk, hrdzavosť jabĺk môže byť tiež znakom vážnejších problémov, ako sú poškodenie mrazom, plesňové infekcie, množenie baktérií a fototoxicita. Jeho prítomnosť je dobrým znamením na kontrolu týchto problémov.

Ďalšou príčinou hrdzavenia jabĺk je jednoduchý prípad vysokej vlhkosti a zlej cirkulácie vzduchu. (A práve také podmienky vedú často k vážnejším problémom uvedeným vyššie).

Apple Russet Control

Najefektívnejšou metódou prevencie je udržiavať stromy dobre rozmiestnené a primerane orezané so silným, ale otvoreným vrchlíkom, ktorý umožňuje dobré prúdenie vzduchu a slnečné žiarenie.

Dobré je tiež zriediť samotné ovocie na 1 alebo 2 na zhluk skoro potom, ako sa začnú vytvárať, aby sa medzi nimi nehromadila vlhkosť. Skúste sa rozhodnúť pre odrody, ktoré nie sú známe pre hrdzavosť, ako napríklad Honeycrisp, Sweet Sixteen a Empire.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Roxbury Russet

Roxbury Russet ' je kultivar jabĺk, ktorý je považovaný za najstarší kultivar jabĺk pestovaný v Spojených štátoch. Prvýkrát ho objavili a pomenovali v polovici 17. storočia v bývalom meste Roxbury, ktoré je súčasťou kolónie zátoky Massachusetts Bay Southwest of (now part of) Boston. [1] Je známy pod niekoľkými inými menami, vrátane „Boston Russet, 'Putnam Russet 'aSylvan Russet '. [2]

Je to červeno-zeleno-červenohnedé jablko známe svojimi dobrými zimnými vlastnosťami a vhodnosťou na výrobu jablčného muštu a džúsu. Nie je veľmi pestovaný ani komerčne dostupný kvôli všeobecnej komerčnej nepriazni pre odrody červenohnedej, ktorej matná a výrazne označená tvár sťažuje predaj. [1] Žltozelená dužina je pevná a hrubo textúrovaná, vhodná na čerstvé jedlo i na varenie. [1] Je k dispozícii od pestovateľov, ktorí sa špecializujú na rastliny dedičstva. Dozrieva od septembra do októbra [3], a tak je bežne dostupný na jeseň na farmárskych trhoch na severovýchode. Každé jablko obsahuje 12,87% cukru, ktorý sa pri výrobe tvrdého muštu fermentuje na 6% alkoholu. [4]

Propagačné drevo „Roxbury Russet“ (šíri sa štepením) bolo prevezené do Connecticutu krátko po roku 1649. [2] Thomas Jefferson zasadil v roku 1778 niekoľko stromov „Roxbury Russet“ do Monticello's South Orchard. [5]

Jablko Roxbury Russet bolo jednou z odrôd pestovaných generálmajorom Izraelom Putnamom na jeho farme v Pomfret v štáte Connecticut. Jeho vnuk, ktorý sa tiež volal Israel Putnam, zaviedol túto odrodu do údolia Ohio v roku 1796. Vnuk dostal v tom roku z Connecticutu celkovo 23 odrôd jabĺk, väčšina z nich pravdepodobne pochádzala z dedovej farmy. Putnam Russet (Roxbury Russet) bol považovaný za najlepšie a najvýnosnejšie zimné jablko zo všetkých prijatých odrôd a bol považovaný za dobrého „strážcu“ (dôležitá vlastnosť v dobe pred chladením). [6] A nielen dobrý strážca, ale ak máme veriť Nathanielovi Hawthornovi, ten, ktorý sa zlepšuje vekom. Pretože v Dome siedmich štítov strýko Venner poznamenáva: „Ale predpokladám, že som ako červenohnedý Roxbury - čím viac, tým lepšie, čím dlhšie budem môcť zostať.“


Michele Warmund
University of Missouri
(573) 882-9632
[email protected]

Zverejnené: 21. mája 2019

Russet je hrubý opálený kožný defekt, ktorý sa bežne vyskytuje na niektorých kultivaroch jabĺk v Missouri, ako sú Golden Delicious, Golden Russet, Ginger Gold, Rome, Idared, Empire, Stayman, Cortland, Jonagold a McIntosh (postava 1). Avšak kmene Golden Delicious s neskorým dozrievaním majú niekedy menej červenohnedú farbu ako skoré. Naproti tomu Red Delicious je pomerne odolný voči červenohnedej. Aj keď je ovocie s riedkou rybou nepríťažlivé, je bezpečné jesť ho. Rusetované jablká sa dajú zachrániť jednoduchým olúpaním ovocia alebo ich použitím na džús alebo jablčný mušt.

postava 1 Rzenie na zhluky jabĺk Golden Delicious, ktoré neboli správne zriedené. Všimnite si, že červenohnedý je najťažší tam, kde sa po dlhodobejšom nanášaní zhromažďuje vlhkosť alebo chemický postrek.

Príznaky červenohnedej sa objavia, keď sú na pokožke ovocia praskliny. Epidermálne bunky pod kutikulou sa zrania, zhnednú a potom sa tlačia nahor, aby sa pri vývoji plodu odkryli na povrchu šupky. K poraneniu červenohnedej dochádza od ružovej fázy vývoja kvetov po prvých 40 dní po páde okvetného lístka na jablko. Strana ovocia, ktorá smeruje do vnútra koruny stromu, má často výraznejšiu hrdzavosť, ktorá je často spojená s hromadením vlhkosti na jablkách a pomalým sušením.

Nepriaznivé poveternostné podmienky, ako napríklad chladné teploty, predĺžená oblačnosť, zrážky a veľká rosa, podporujú tvorbu červenohnedej. Tento typ počasia môže tiež prispieť k hubám, ktoré môžu po infikovaní červenohnedé ovocie. Aureobasidium pullulans a Rhodotorula glutinis sú dva druhy húb, ktoré sa bežne vyskytujú na povrchoch a listoch plodov jabĺk a spôsobujú hrdzavenie. Tiež huba, ktorá spôsobuje múčnatku, Podosphaera leucotricha, produkuje červenohnedú na citlivých kultivaroch, ako sú Jonathan a McIntosh.

Fungicídy môžu tiež podporovať vývoj červenohnedej, keď preniknú do kutikuly ovocia. Meď, kaptán, síra a kvapalné vápenno-sírne produkty môžu spôsobiť fytotoxicitu, najmä keď sú stromy postriekané večer, keď je vysoká vlhkosť a je slabý vietor. Ak používate meď na potlačenie požiaru, naneste ju najneskôr do fázy zelených špičiek (keď sú špičky listov viditeľné). Meď nanesená neskôr v lete môže mať tiež za následok začervenanie šošovice na ovocí. Ak sa nanášajú letné spreje na meď, používajte pomalé medené výrobky, ako je Phyton alebo Cueva, za podmienok rýchleho schnutia, keď sú listy suché. Ďalším spôsobom, ako minimalizovať hrdzavosť na citlivých kultivaroch, je vynechať Captan zo sprejov a použiť iný fungicíd od kvitnutia do 40 dní po páde okvetného lístka. Alternatívne fungicídy nájdete v Sprievodcovi správou ovocných škodcov na stredozápade na adrese https://ag.purdue.edu/hla/hort/documents/id-465.pdf.

Pre organických pestovateľov nepoužívajte síru alebo výrobky zo síry z vápenného vápna, keď bude teplota v čase aplikácie alebo ďalšie štyri dni vyššia ako 85 ° F. Počas horúceho počasia nahraďte nízkorýchlostné výrobky z medi (Cueva, Previsto) výrobkami obsahujúcimi síru. Aj keď výrobky z medi s nízkou rýchlosťou môžu pri vysokých teplotách vyvolávať určité hrdzavenie, môžu spôsobiť menšie poranenie ako výrobky zo síry nastriekané za podobných podmienok.

Komerčné výrobky obsahujúce GA4+7 (kyselina giberelínová), ako sú ProVide a Novagib, môžu zmierniť poranenie červenohnedej. Na toto použitie sa produkt nanáša štyrikrát v 10-denných intervaloch. Vysoké náklady na tieto výrobky však nemusia byť dôvodom na ich použitie, v závislosti od kultivaru jabĺk a jeho použitia.


Cédrovo-jablková hrdza

Existuje niekoľko chorôb z cédrovej hrdze, ktoré trávia časť svojho životného cyklu na východnom červenom cédri (Juniperus virginiana) a ďalšie borievky a ďalšia časť ich životného cyklu na jablone, hlohu a ďalších členoch ružovej rodiny. Obaja hostitelia sú povinní, aby huba dokončila svoj životný cyklus. Tri najbežnejšie hrdze vyskytujúce sa v Illinois sú spôsobené Gymnosporangium juniperi-virginianae (hrdza céder-jablko), G. globosum (hrdza céder-hloh) a G. clavipes (hrdza cédrovo-dule).

CHOROBNÝ CYKLUS

Organizmus hrdze trávi jeden celý rok svojho životného cyklu na borievkach. Počas druhej jari, zvyčajne v čase kvitnutia jabĺk, sú gule nasiaknuté dažďom a napučiavajú. Produkujú rôsolovité úponky (spórové rohy), ktoré z nich vyčnievajú. Keď rohy spór začnú vysychať, spóry sa uvoľnia a vietor ich prenesie do mladých, novo sa rozvíjajúcich listov hlohov a iných náchylných rastlín. Rozptýlenie spór sa môže pohybovať až 8 km od borievky, ale väčšina infekcií sa rozvinie do niekoľkých stôp. Asi mesiac po odkvitnutí krabov sú spóry vyčerpané a väčšina listov už nie je náchylná. Desať až 14 dní od počiatočnej infekcie sú na horných plochách infikovaných listov viditeľné malé žlté škvrny. O niekoľko týždňov neskôr sa huba javí ako oranžové alebo hnedé škvrny s chlpatými príveskami na spodnej strane listu. Na konci leta škvrny od hrdze uvoľňujú spóry a prenášajú sa do blízkych borievok.

Hrdza céder-jablko je najbežnejšou z troch plesňových chorôb hrdze a napáda náchylné kultivary jabĺk a jabĺk. Infikuje listy, plody a príležitostne aj mladé vetvičky. Alternatívna hostiteľská rastlina, východný červený céder (Juniperus virginiana), je nevyhnutný pre prežitie huby. Spóry produkované na rastlinách ružovej rodiny infikujú iba rastliny borievky a tie pochádzajúce zo vždyzeleného hostiteľa infikujú iba rastliny ružovej rodiny. Opakované infekcie hrdze céder-jablko môžu byť nepekné a vážne oslabiť a zničiť okrasnú hodnotu a zdravie náchylných rastlín.

Príznaky na Apple a Crabapple

Na listoch: Koncom jari sa na hornom povrchu listov vytvárajú jasne žlté / oranžové škvrny. Tieto škvrny sa postupne zväčšujú a na spodnom povrchu listov sú zrejmé ako malé vydutiny. V polovici leta sa z týchto lézií hrdze vyvinú vlasové valcovité rúrky (hýfy), ktoré uvoľňujú spóry do vzduchu, ktoré sú fúkané do hostiteľa borievky. Napadnuté listy jabĺk a jabĺk môžu spadnúť, pričom defoliácia je v suchom lete závažnejšia. Gule, ktoré sa tvoria na hostiteľovi borievky, sa prejavia až v júli budúceho roka, čo si vyžaduje dva roky, aby huba dokončila svoj životný cyklus.

Na vetvičkách: Hrdza sa pri raste v tomto roku javí ako opuchnutá korkovitá žlč, ktorá obvykle nie je dlhšia ako 1 palec. Z opuchu sa nakoniec vyvinú charakteristické valcovité plodnice. Vážne postihnuté vetvičky sú zakrpatené a môžu zomrieť.

Na ovocí: Hrdza spôsobuje žlté až oranžové škvrny podobné tým, ktoré sa nachádzajú na listoch, ale škvrny sú zvyčajne oveľa väčšie. Infekcia ovocím spôsobuje nižšiu kvalitu ovocia alebo predčasný pokles ovocia.

Príznaky pre Juniper

V polovici jari sa na ihličiach borievky, ktoré boli infikované spórami v predchádzajúcom roku, vyvinuli opuchy alebo huby. Tieto gule sú hnedej až matne červenej farby, guľovitého tvaru a môžu sa líšiť od priemeru hrachu po palec alebo viac. Keď dospejú, na povrchu gúľ sa nachádzajú kruhové jamy alebo priehlbiny. Po jarných dažďoch a vlhkom počasí sa v týchto jamkových oblastiach vytvárajú žlté želatínové úponky alebo spórové rohy. Úponky sa rýchlo predlžujú a uvoľňujú spóry počas suchého, veterného počasia, ktoré nasleduje po jarných dažďoch. Spóry vyprodukované na hostiteľovi borievky sú potom vyhodené do hostiteľa jabĺk, jabĺk a hlohu, keď sa objaví ich nový prírastok.
Nakoniec guľky vyschnú, ale zostanú pripevnené k stromu niekoľko rokov, čo povedie k malým odumretým vetvičkám a špičkám.

CEDAR-HAHTHORN RUST

Hrdza cédrového hlohu je vzhľadovo aj výskytom veľmi podobná hrdzi cédrového jablka, ale infikuje širšiu škálu rastlín z čeľade ružových. Závažnosť ochorenia je zvyčajne malá u jabĺk a jabĺk (Malus sp.), Jaseňa horského (Sorbus) a hrušiek (Pyrus), ale môže byť dosť závažná u mnohých hlohov (Crataegus sp.).

Príznaky na hlohu

Na listoch: Na hrdzi cédrového hlohu sa na hrdzi cédrového hlohu objavujú veľké žlté škvrny, pričom horná plocha listov sa s dozrievaním spór mení na oranžovo-sivohnedo. Ak je hrdza silná, všetky listy môžu žltnúť a predčasne padať. Oranžové škvrny na listoch sú menšie na jablkách a kraboch.

Ovocie a vetvičky: Deformácia plodov a mladých vetvičiek je obzvlášť závažná na hlohoch, ale toto poškodenie je zvyčajne spôsobené hubami cédrového dule a nie hubami cédrového hlohu.

Na borievke: Hrdze cédrového hlohu sú menšie ako gule cédrovo-jablkového hrdze, sú menej symetrické a majú viac čokoládovo hnedej farby. Hálky zostávajú na vetvičkách konárov borievok niekoľko rokov, kde naďalej vytvárajú spóry, v porovnaní s produkciou sporov cédrovo-jablkovej hrdze v jednej sezóne.

CEDAROVÝ KVASOVÝ RUST

Hrdza cédrového dule ovplyvňuje dule (Chenomeles), serviceberry (Amelanchier), hloh (Crataegus), horský popol (Sorbus) a mnoho ďalších rastlín z čeľade ružových. Aj keď to vo všeobecnosti nie je také rozšírené ako hrdza z cédrového jablka, spôsobuje to najväčšie škody na plodoch, vetvičkách a tŕňoch náchylných rastlín. Počas dlhého obdobia vlhkého počasia, keď sa teploty pohybujú medzi 50 ° F a 75 ° F, môže dôjsť k vážnej infekcii len štyri hodiny po prvom kontakte s listom.

Príznaky listov: V zásade žiadne, občas opuchnú žily alebo stopky.

Na vetvičkách a tŕňoch: Na vetvičkách a tŕňoch sa objavujú predĺžené opuchnuté kŕče. Za vlhkého počasia sú viditeľné oranžové až hnedé spóry.

Na borievkach: Na vetvičkách a konároch borievok sa vyskytuje vretenovitý opuch. Mladé vetvy sú zvyčajne opásané, potom odumierajú. Za vlhkého počasia sú staršie gule pokryté masami želatínových, oranžových až hnedých spórových rohov. Gule môžu produkovať spórové rohy 4 až 6 rokov, niekedy aj dlhšie.

RIEŠENIE CHORÔB

Kultúrna kontrola
Pretože táto choroba si vyžaduje dvoch hostiteľov, oddelenie hostiteľov na vzdialenosť jednej míle pomôže znížiť infekciu. V ideálnom prípade, aby sa minimalizovala dostupnosť hostiteľa choroby, vysaďte stromy a kríky, ktoré sú odolné proti chorobám hrdze. Existuje veľa jabĺk, krabov, hlohov a borievok, ktoré vykazujú odolnosť voči týmto chorobám. Publikácia Morton Arboretum Crabapples for the Home Landscape poskytuje informácie o výbere crabapples.

Chemická kontrola
Na minimalizáciu infekcie je možné použiť ochranné fungicídy. Mali by sa vykonať minimálne tri žiadosti. Tieto aplikácie chránia nové listy pred spórami, ktoré sú rozptýlené od hostiteľa borievky v polovici jari. Postrek listov jabĺk, jabĺk a hlohu po objavení sa príznakov nemá žiadny kontrolný účinok.
Jablká a kraby: Začnite striekať, keď sa objaví nový prírastok a kvetné puky vykazujú farbu, ale ešte nie sú otvorené. Opakujte trikrát až štyrikrát v 10 až 14-denných intervaloch.

Hlohy:
Postrekujte, keď sa objaví nový rast a kvetné puky sa začnú otvárať. Opakujte 3 až 4 krát v označených intervaloch. Washingtonské hlohy sú veľmi náchylné na hrdzu dule a vytvárajú nápadné zahniezdenia stoniek, ktoré by sa mali rezať.

Borievky:
Začnite s postrekom náchylných rastlín začiatkom júla a pokračujte v označených intervaloch do augusta. Odstráňte plesne a kŕče, aby sa znížila infekcia alternatívnych hostiteľov.


Pozri si video: Italie 2012 brigáda Bolzáno HD cz


Predchádzajúci Článok

Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate

Nasledujúci Článok

Návrh francúzskej bylinkovej záhrady: Rastliny francúzskej byliny do záhrady