EucharisWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Eucharis alebo amazonská ľalia, ako sa tiež ľudovo nazýva, je nádherná kvitnúca izbová rastlina. Ak preložíte názov rastliny eucharis do ruštiny, získate „najpríjemnejšie“. To dáva rastline ešte väčšiu popularitu. Kvetina má všetky vlastnosti, ktoré sú potrebné pre izbovú rastlinu.

Krásne kvety, ktoré kvitnú dvakrát ročne. Veľmi krásne listy, ktoré nie sú ani nižšie ako najlepší zástupcovia okrasných rastlín. A okrem toho je tu aj nádherná vôňa kvetov, ktorá sa vo vnútorných rastlinách nie vždy nachádza.

Ak ste len začiatočník milovník izbových rastlín a ešte ste sa nerozhodli, čo si zvoliť pre svoju zbierku kvetov na parapete, potom by odporúčanie bolo eucharis veľkokvetá... Môžeme s istotou povedať, že pri kúpe tejto kvetiny nebudú žiadne pochybnosti. Existuje iba jedno „ale“. Amazonská ľalia nie je malý kvietok, a preto môže vo vašom dome alebo byte zaberať veľa miesta.

Niektorých milovníkov rastlín zaujíma otázka, koľko listov by mala mať eucharis? Existujú rastliny s 5 - 7 listami, čo je niekedy mätúce, ale všeobecne sú na jednu žiarovku 3 - 4 listy. Najdôležitejšie je, že počet listov nijako neovplyvňuje kvitnutie rastliny.

Eucharis: pestovanie a starostlivosť doma

Umiestnenie a osvetlenie

Starostlivosť o eucharis je veľmi jednoduchá. Pokiaľ ide o osvetlenie, rastlina môže rásť a kvitnúť v každej miestnosti, na parapetoch a oknách dokonca aj na severnej strane. Ale napriek takej nenáročnosti nemožno tvrdiť, že rastlina miluje tieň. Napríklad, ak je miestnosť na severnej strane, musíte umiestniť eucharis čo najbližšie k oknu.

Ak to veľkosť parapetov umožňuje, potom na ne môžete položiť hrniec. Rastlina by mala vždy dostávať toľko svetla, koľko potrebuje. Malo by sa pamätať na to, že priame slnečné svetlo, najmä z východnej a južnej strany okien, môže v lete poškodiť lístie. Slnečné lúče môžu listy spáliť. Ak existuje také riziko, potom je lepšie kvetináč umiestniť nie pred okno, ale napríklad zboku.

Teplota

Teplota, pri ktorej by eucharis mal rásť a kvitnúť, je od 18 do 22 stupňov. Tých. pri normálnej izbovej teplote sa kvetina bude cítiť pohodlne. Mali by ste byť vedomí, že teplotné zmeny (7 stupňov alebo viac) povedú k tomu, že kvety budú oveľa menšie ako zvyčajne. Je to najpravdepodobnejšie, keď kvetina rastie vonku a poklesy teploty cez deň a v noci sú veľmi zreteľné.

V zime je optimálna teplota pre rastlinu 15-17 stupňov. Ale opäť stojí za to sledovať vývoj eucharis a zistiť, aká teplota je najvhodnejšia pre rast kvetu. Počas obdobia rastu by teplota mala byť 18 stupňov a nie nižšia.

Polievanie

Toto je jeden z najdôležitejších aspektov starostlivosti o eucharis. Úspešnosť pestovania rastliny doma skutočne závisí od správneho napájania. Rastlinu teda musíte polievať pomerne zriedka a až keď je pôda úplne suchá. Stagnácia vody môže byť pre eucharis fatálna. Podporí hnilobu koreňov a ďalšiu smrť rastlín.

Musíte sa naučiť, ako správne zavlažovať rastlinu. Eucharis je lepšie polievať zriedka ako hojne a pravidelne. Zaplavenú rastlinu je oveľa ťažšie zachrániť ako sušenú rastlinu. Po odkvitnutí sa zálievka zastaví, dôjde k odpočinku.

Spiace obdobie

Spiace obdobie je pre rastlinu veľmi dôležité. V tomto období získava silu na rast. Po odkvitnutí sa sušené stopky opatrne odstránia, pričom sa v žiadnom prípade nedotýkajú listov. V pokoji eucharis nestráca svoj dekoratívny efekt, ale prechádza iba z jednej fázy do druhej.

Doba odpočinku trvá asi mesiac. Spravidla spadá medzi apríl a október. Ak je však o rastlinu správne a dôkladne postarané, môže kvitnúť trikrát ročne. Niekedy má rastlina tri spiace obdobia ročne.

Počas obdobia pokoja môžete rastlinu bezpečne premiestniť na iné chladnejšie miesto. Táto podmienka sa však nevyžaduje pre úspešný vývoj zariadenia. Po pokojnom období, keď sa na eucharisoch objavia mladé klíčky a začne ich aktívny rast, sa zalievanie obnoví.

Vrchný obväz

Eucharis by sa mal kŕmiť výlučne v lete a iba vtedy, keď rastlina aktívne rastie. Je nevyhnutné, aby ste sa pred kŕmením oboznámili so zložením hnojiva. Musíte zvoliť hnojivo s nízkym obsahom dusíka.

Prenos

Začínajúci záhradníci sa pomerne často stretávajú s problémom, keď eucharis nekvitne kvôli skutočnosti, že hrniec je príliš priestranný. Mali by ste vedieť, že eucharis sa plne rozvinie a kvitne iba v stiesnenom kvetináči. Eucharis sa odporúča transplantovať najviac raz za tri roky. Aby ste to dosiahli, musíte zvoliť nasledujúce zloženie Zeme:

  • 2 kusy kompostovej pôdy
  • 1 diel rašeliny
  • 1 diel hrubého riečneho piesku

Pre úspešnú transplantáciu je dôležité zabezpečiť pôdu dobrým odtokom.

Rozmnožovanie eucharisov

Reprodukcia eucharisu sa uskutočňuje rozdelením dospelého kríka. Každá žiarovka by mala byť vysadená v kvetináči s minimálnym koreňovým priestorom. Po presadení musíte rastlinu zaliať a nechať ju samotnú 10 dní.

Ľudí, ktorí toľko získali eucharisu, zaujíma aj ďalšia častá otázka: do akej hĺbky by mala byť rastlina zasadená? Na túto otázku je možné odpovedať rôznymi spôsobmi. Je potrebné zasadiť rozdelenú rastlinu do hĺbky polovice veľkosti žiarovky. Faktom je, že keď začne rast a začnú sa objavovať deti, v ktorých budú žiarovky úplne zakopané. Je to normálne a nemali by ste si s tým robiť starosti. Pri ďalších transplantáciách sa tiež neoplatí vysádzať iným spôsobom - musíte to nechať tak, ako to bolo.

Ťažkosti so starostlivosťou a možné problémy

Starostlivosť o rastliny nie je taká nepríjemná, ako sa zdá. Problémy však samozrejme môžu nastať. Týmto problémom možno pripísať napríklad vädnutie listov, ako aj ich žltnutie. Ak iba jeden alebo dva listy na rastline žltnú, je to normálne.

Ak listy len masívne žltnú a ešte viac, ak sa na listoch objavia hnedé škvrny, musíte začať konať. Tento stav môže byť spôsobený podchladením, ako aj nadmerným vysušením alebo pretečením eucharisu. Najskôr musíte preskúmať korene a odstrániť tie, ktoré sú zhnité alebo poškodené. Potom rastlinu presaďte do čerstvej pôdy a umiestnite ju mimo jasného svetla. Zalievať treba zriedka.

Ak sa korene pri vyšetrení ukážu ako zdravé a bez viditeľného poškodenia, úloha sa zjednoduší. Musíte len odstrániť listy, ktoré zožltli. Riešenie tohto problému by ste nemali odkladať a čakať na jeho nezávislé vyriešenie. Ľalie alebo eucharis z Amazónie môžu ľahko úplne zomrieť. V prvom aj druhom prípade musíte zistiť príčinu zlého stavu rastliny a čo najskôr ju odstrániť.

Choroby a škodcovia

Ak rastlina stojí v miestnosti, kde je neustále suchý vzduch, môže na eucharis zaútočiť aj pošva. Je zaujímavé, že škodcovia napádajú eucharis veľmi zriedka, ale nie je vylúčený ich vzhľad.

Eucharis - tajomstvá starostlivosti a kultivácie doma. Prenos


Prečo nekvitne eucharis

Izbová rastlina eucharis (eucharis) je rod baňatých trvaliek z čeľade amaryllis, ktorého názov je zo starogréčtiny preložený ako „ladný“, „príjemný“, „plný milosti“. V prírode rastú eucharisy v Strednej a Južnej Amerike, od Guatemaly po Bolíviu a väčšina druhov sa nachádza v hornej časti Amazónie, na východných svahoch Ánd. Ľudovo sa Eucharis často nazýva amazonská ľalia, aj keď jej veľké (okolo 6 - 12 cm v priemere) voňavé kvety pripomínajú skôr narcisy. Zhromaždené v dáždnikoch po 5-7 kusoch účinne kontrastujú s tmavozelenými široko oválnymi listami. Rastlina zaujala miesto v izbovej kultúre začiatkom 19. storočia a svojou nenáročnosťou a vynikajúcou krásou si podmanila srdcia pestovateľov kvetov.

Pri náležitej starostlivosti kvitne eucharis trikrát ročne: v mesiacoch júl - august, november - december a február - marec. Dospelé exempláre sú schopné uvoľniť až 8 kvetinových šípov súčasne a každá zo striedavo kvitnúcich kvetov žije asi 7 - 10 dní. Čo však v prípade, že dlho očakávané kvitnutie nepríde? Znamená to, že zámorský hosť sa rozhodol predviesť charakter? Vôbec nie! Ako pravá dáma amazonská ľalia ocení pozornosť a svoje rozkošné kvety odhaľuje iba v reakcii na starostlivosť. Možno sa vám nepodarilo kráske zabezpečiť slušné privítanie, alebo ste sa pri starostlivosti o ňu pomýlili. Po oprave chýb bude problém vyriešený.


Obsah v podmienkach miestnosti - tabuľka

Parameter Jar leto Jesenná zima
Osvetlenie Východné alebo západné okno, severné je možné, ale pravdepodobnosť kvitnutia je nízka. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Vlhkosť Listy pravidelne postriekajte, pričom tento postup zastavte až počas kvitnutia.
Teplota 18-22 stupňov, teplota neklesá 15-17 stupňov, ak odpočíva a nerastie
zalievanie Mierne, nechajte ornicu zaschnúť. Počas obdobia spánku - nepiť
Vrchný obväz Iba počas rastu a kvitnutia

Amazonská ľalia pochádza z tropických džunglí Južnej Ameriky, preto je pre ňu veľmi vhodné florárium.

Môžete pestovať eucharis vo floráriu, ale musí byť veľmi veľký

Florárium je uzavretá sklenená nádoba na pestovanie rastlín, v ktorej sa vytvára špeciálna mikroklíma: trópy, púšte.

Ale je dôležité si uvedomiť, že eucharis miluje rast v skupine, takže dospelé kríky môžu zaberať veľa miesta, bude ťažké vychutnať si jednu výsadbu eucharis, aj keď sú v okolí ďalšie rastliny. Celá jej sila a krása spočíva v hojnosti zelených listov, ktoré ani v období vegetačného pokoja nestrácajú svoj dekoratívny efekt.

Eucharis miluje vyrastať ako veľká rodina


Druh Eucharis

Rod Eucharis sa skladá z dvoch desiatok druhov, ktoré sa navzájom líšia nepodstatnými vlastnosťami. Chovatelia vytvorili niekoľko nenáročných odrôd, ktoré sa v teplom období vysádzajú na otvorenom teréne. Nasledujúce odrody sa pestujú hlavne doma.

Eucharis mastersii

Široko oválne listy sú dlhé až 28 cm, na zaoblenom stopke sa postupne objavujú až 4 kvety, ktoré vytvárajú dojem neustáleho kvitnutia. Kvety kvitnú od marca do mája.

Eucharis grandiflora

Najžiadanejšie druhy spomedzi kvetinárstiev. Listy vyzerajú ako široké ovály až do veľkosti 35 cm. Môže vytvárať kvety v lete aj na Nový rok. Na vysokých stopkách sa ako dáždnik javí niekoľko snehobielych voňavých kvetov. Každá z nich je pomerne veľká - má priemer 10–12 cm. V párových listových čepeliach vyniká veľkokvetá Eucharis.

Eucharis Sanderi

U tohto druhu sedia na stopkách široké oválne listy dlhé až 25 cm a široké až 18 cm.Na stopke sa zvyčajne objavia 2 - 3 kvety, ale existuje aj odroda s mnohými malými korunkami. Kvitnúce sa vyskytujú koncom zimy a skoro na jar.

Eucharis biela (Eucharis candida)

Má podlhovasté listové čepele, v strede široké a smerujúce ku koncu a k stopke. Stopka má zvyčajne hnedozelenú farbu, má 6-10 bielych kvetov. Kvitnúce sa vyskytujú v marci a decembri.

Eucharis subdentata

Má podlhovasté, jasne zelené listy trojuholníkového tvaru so strednou žilou v strede. Tenký hnedastý stopka nesie zvyčajne 6 až 8 bielych voňavých kvetov. Stred koruny je bledozelenej farby. Kvitnutie sa vyskytuje v polovici jari. Uvedené obdobia kvitnutia rôznych odrôd eucharisov vnútorných sa môžu posunúť. Existujú odrody, ktoré vytvárajú stonky kvetov s voňavými korunkami dvakrát ročne, druhýkrát prichádza uprostred zimy. Takýto zvláštny darček na novoročné sviatky.

Miazga rastliny je jedovatá a môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo dokonca popáleniny. Preto by kvetináče mali byť umiestnené vyššie, ak sú v dome malé deti a zvieratá.


Eucharis - záhradníctvo

Rodina Amaryllis. Vlasť - tropická Amerika. Krásna cibuľovitá rastlina so snehovo bielymi voňavými kvetmi zhromaždenými v dáždniku. Tvarom sa kvetina podobá narcisu. Prvý kvet od októbra do hlbokej zimy. Na jar kvitne druhýkrát. Marec a august sú vegetačným obdobím rastliny. V tomto čase môžete transplantovať. Počas transplantácie sú deti oddelené. Vysadenú cibuľu uchovávajte na teplom mieste, kým nevyklíči a mierne ju zalejte. Pestovaný druh Eucharis grandiflora Eucharis grandiflora kvitne koncom leta a po niekoľkých mesiacoch opäť kvitne v dobrých podmienkach. Kvet s dlhou trubičkou na stopke vysokej až 60 cm. K dispozícii je od troch do 6 kvetov.

Teplota: Eucharis je teplomilný. V zime nie menej ako 16-18 ° С. Na urýchlenie kvitnutia sa teplota zvýši a zabezpečí sa viac svetla.

Osvetlenie: Silné okolité svetlo alebo čiastočný tieň, nemôže tolerovať priame slnečné svetlo.

Polievanie: Bohaté počas kvitnutia, v marci a auguste je rastlina zvyčajne v pokoji, takže zalievanie je v tejto dobe takmer zastavené, ale hlinená guľa by nemala úplne vyschnúť.

Hnojivo: Na jar a v lete, až do konca kvitnutia, sa hnojenie vykonáva po 2 týždňoch špeciálnymi tekutými hnojivami na kvitnutie izbových rastlín.

Vlhkosť vzduchu: Z času na čas sa listy eucharisu umyjú špongiou. V lete sa pravidelne striekajú.

Prenos: Nie skôr ako raz za 3 - 4 roky, počas vegetačného pokoja, pri zachovaní hlinenej hrudky počas transplantácie. Počas transplantácie sa na rozdiel od iných cibuľovín neodporúča deti v eucharistii zbytočne oddeľovať, pretože samotné eucharisy dlho kvitnú. Cibuľoviny sa vysádzajú do hĺbky 4 - 5 cm.Po výsadbe sa zriedka po prvýkrát zalejú vodou. Pôda sa naleje najvýživnejšie (vláknina s prímesou listovej a rašelinovej pôdy, ako aj zhnitá divina a piesok). Sadia sa do plytkých, ale širokých kvetináčov.

Výsadba a starostlivosť o viburnum
Na mnohých záhradných pozemkoch môžete vidieť luxusné kríky červeného kalina. A to nie je prekvapujúce: táto kultúra je veľmi trvanlivá, nebojí sa mrazu a už v treťom alebo štvrtom roku po výsadbe poteší prvou úrodou liečivých bobúľ. Zároveň rastie na takmer akejkoľvek pôde - keby len bolo dostatok vlahy a dostatok slnka. V máji farba kaliny priťahuje hmyz, v zime vtáky nie sú proti tomu, aby sa jej bobule živili. A ľudia už dávno oceňujú ich liečivé vlastnosti.Zber bobúľ po prvom mraze, keď z nich čiastočne zmizne špecifická horkosť.

Kompostová jama a kompostovanie
Kompost je produktom mikrobiologickej premeny organických látok na veľmi cenné hnojivo pre rastliny. Okrem toho, že poskytuje vyváženú výživu s mikroelementmi pre záhradné rastliny, jeho použitie zlepšuje štruktúru pôdy dobre, celkom ju uvoľňuje, výrazne zvyšuje obsah humusu v pôde, optimálne prepúšťa vzduch a vlhkosť, je ľahko použiteľný následné spracovanie. A kompostová jamka je miestom na likvidáciu rôznych zvyškov rastlín: opadané lístie, pokosená tráva, rašelina, odburinené.

Bazalka
Záhradná bazalka je perníková rastlina. Celá nadzemná časť bazalky má korenistú vôňu. Čerstvé listy obsahujú vitamíny C, B1, B2, PP, éterické oleje. Rastliny navyše obsahujú fytoncidy. Táto rastlina odpudzuje a čiastočne spôsobuje smrť niektorých hmyzích škodcov.Záhradkári používajú jeho insekticídne vlastnosti na ochranu rastlín pred voškami, roztočmi a iným prízemným hmyzom na otvorenom priestranstve a v interiéroch, pričom medzi postihnuté rastliny umiestňujú kvetináče s bazalkou alebo s nimi pestujú pozemky. Používa sa tiež suchá zeleň.

Liečivé vlastnosti baklažánu
Baklažán obsahuje vodu, tuky, bielkoviny, sacharidy, vlákninu, pektíny, solanín (melongén), karotén, vitamíny C, P, PP, B1, B2, významné množstvo vitamínu B9. Baklažán je tiež bohatý na minerály. Obsahuje významné množstvo draslíka, medi, vápniku, fosforu, horčíka a železa, fenolové zlúčeniny a antokyány, takže by nás asi nemalo prekvapovať množstvo liečivých vlastností, ktoré baklažán má. Najskôr sú spojené s krvotvorným, kapilárnym posilňovaním a antisklerotickým účinkom. Preto ošetrenie baklažánom.

Metóda čiernej pary
Metóda čiernej pary je možno jednou z najefektívnejších metód údržby pôdy na záhradných pozemkoch. Vďaka tejto jednoduchej metóde je celá záhradná plocha bez burín a voľná. To prispieva k dobrému zadržiavaniu vlhkosti v pôde, čo je veľmi dôležité najmä pri zavlažovaných záhradách, ako aj pri nedostatku vody. V súlade s technológiou „čiernej pary“ sa počas vegetačného obdobia rastlín pôda opakovane kultivuje do hĺbky 6 až 8 cm. Chráni pôdu pred zhutnením a tiež zbavuje záhradu buriny. Za.

Optimálne usporiadanie záhrady
Ovocná záhrada a zeleninová záhrada sú najlepšie usporiadané na najteplejších miestach chránených pred vetrom. Musíte starostlivo vybrať rastliny do záhrady - koniec koncov, stromy tu budú stáť mnoho rokov. S týmito oblasťami by sa malo pracovať pohodlne. Je skvelé, ak sú tam lavičky umiestnené na tienistých miestach, aby ste medzi plením záhonov alebo zberom čerešní mohli relaxovať a obdivovať výsledky svojej práce. Neďaleko záhrady a zeleninovej záhrady by mala byť aspoň malá miestnosť, v ktorej je uložené náradie a záhradná technika. Každá rieka je koniec koncov nepohodlná.

Dizajn krajiny
Azda každý sníva o útulnom kútiku, kde si môže oddýchnuť, dať si šálku čaju alebo pohár vína a oddýchnuť si. Je obzvlášť dobré, ak je také miesto niekde v prírode, napríklad v krajine. Čistý vzduch, spev vtákov je idyla. Ale bohužiaľ, v modernom svete je takmer nemožné nájsť nedotknuté oblasti človeka, takže ľudia musia byť sofistikovaní a vytvárať prírodu vlastnými rukami. Alebo to zmeňte, ako sa vám páči. S touto úlohou sa vyrovnáva terénne úpravy. Niektorí môžu pohŕdavo odfrknúť, hovoria, dať také.

Chemická metóda ochrany záhrady pesticídmi
Sľubnou chemickou metódou na ochranu záhrady je maloobjemové postrekovanie, pri ktorom zmenšením veľkosti postriekaných kvapôčok kvapaliny a rovnomernejším pokrytím listov nimi môžete výrazne zvýšiť účinnosť postreku a v niektorých prípadoch znížiť spotrebu lieku. Pesticídy sa na rastliny nanášajú špeciálnym prístrojom - postrekovačom. Postrekovače majú vzduchové dúchadlá (zvyčajne ventilátora). Súčasťou postrekovača sú čerpadlá, ktoré vytvárajú potrebný tlak, a hroty, ktoré umožňujú jemné časy.

Ako sa starať o jablone
Výsadba jabloní sa najlepšie robí spoločne. Jeden naleje na dno jamy oplodnenú pôdu s mohylou, druhý na ňu umiestni sadenicu, narovná korene a sleduje výšku koreňového krčku nad úrovňou povrchu pôdy. Koreňový krk musí byť striktne na úrovni pôdy. Nemalo by sa umožniť ísť do hĺbky, inak sa spomalí a utlačí rast stromov. Je tiež neprijateľné plytké sadenie - korene vysychajú, horšie sa zakoreňujú, poskytujú veľa rastu. Pred výsadbou na kopu sa do jamy pridá neoplodnená pôda odobratá z medziriadkov - nedovolí to.

Záhradné osvetlenie
Bodové osvetlenie sa používa hlavne na osvetlenie jednotlivých prvkov záhradnej plochy, povodňové osvetlenie na veľké plochy. V závislosti od oblasti použitia sa žiarovky rozlišujú na akcentačné osvetlenie, na fasády, altánky, chodníky, nádrže a na osvetlenie oblasti v blízkosti domu. Svietidlá môžu byť napájané elektrinou aj solárnou energiou. Posledné menované majú nízky výkon, takže žiara je slabá. Používajú sa najčastejšie na označenie oblastí lokality, zvýraznenie záhradných chodníkov, nádrží atď. Malo by to byť pom.

Prevencia chorôb záhradných jahôd
Záhradné jahody sú veľmi jemné a nedajú sa dlho skladovať. Už po 6 - 8 hodinách skladovania pri izbovej teplote sa ich vzhľad zhoršuje. Môžu sa skladovať v chladničke najviac dva dni. Počas zberu by sa mala zálievka jahôd znížiť na minimum, aby sa optimalizovala chuť bobúľ a znížila sa choroba šedej hniloby, ktorá môže zničiť viac ako päťdesiat percent plodina. Hlavnou príčinou ochorenia sú zhrubnuté výsadby, nadmerná vlhkosť a dusíkaté hnojivá. Ochorenie napáda púčiky, kvety, vaječníky a najmä bobule. Na postihnutých častiach vozíka.

Echinacea
Echinacea sa dá ľahko pestovať sama vo svojej záhrade. Nevyžaduje veľa času ani priestoru, ale veľké kvetenstvo - koše do priemeru 15 cm s vínovo červenými, ružovými, karmínovými, orgovánovými alebo bielymi ligotavými kvetmi, elegantne sklonenými dolu a vypuklým diskom žltohnedých rúrkovitých kvetov. potešenie od júla do októbra. Ale je lepšie hľadať semená vopred: práve u nich je lepšie množiť túto krásu. Je pravda, že na jar môžete rozdeliť ker, ale stojí za zváženie, že delenki sa pomaly zakoreňujú. Semená zo súčasnosti.


Vrchný obväz

Počas aktívneho rastu a kvitnutia sa eucharis kŕmi každých 15 dní. Na tento účel sú vhodné tekuté komplexy na kvitnutie vnútorných plodín (Fertika Lux, Agricola, Bone Forte). Amazonská kráska dobre reaguje aj na organickú hmotu, ktorá sa zavádza striedavo s minerálnymi hnojivami. Aby nedošlo k spáleniu koreňového systému rastliny, kŕmenie sa vykonáva ihneď po hojnom zalievaní. Na konci kvitnutia sa prísun živných roztokov zastaví, kým sa neobjaví nová šípka.


Video - starostlivosť a problémy s pestovaním eucharisov

A už nedúfam v rozkvet môjho bastarda! V malom hrnci sedí dospelá cibuľa a 2 deti. Na dospelom sú 4 listy, na deti 3 listy, to je stála hodnota. Ak vylezie nový list, potom jeden zo starých listov na tejto žiarovke odumrie. Sedí na východnom okne cez balkón. No čo chce, len tomu nerozumiem. A presvedčila a hrozila vedrom, že nemá čo preraziť.

li.ka miestne

https://forum.bestflowers.ru/t/ehuxaris-2.62286/page-4

Chcem vám povedať, ako som získal trpkú skúsenosť ... Pri prvých 2 pokusoch som brutálne zaplavil 2 kvety (postupne). V našom podnebí (Brest) je pred zalievaním VŽDY potrebné suchú zem. Nikdy nelejte na mokro a je nevyhnutné, aby ste vyliali všetku prebytočnú vodu. Cibuľová hniloba je vždy charakteristická - zdá sa, že list nemá dostatok vody, zdá sa, že chradne - skloní hlavu a potom prudko zožltne (nevyschne, ale zožltne). Posledná cibuľa bola oživená. Posledným rozpadajúcim sa listom som vykopal takmer nezáživnú cibuľu. Všetko som vyrezal zhnité (list som neodtrhol), držal som to v protiplesňovom roztoku, posypal som to dreveným uhlím, vodu som vysušil na žiarovke a zasadil do suchej zeme. List bol posypaný epínom. Takto trčal 2,5 týždňa (iba pokropil list). Potom začala polievať metódou od sušenia po sušenie (dal som to do kúpeľne a na konci som to prelial cez + fungicídnym roztokom a ako prebytočná voda vyteká - na západné okno. Zdá sa, že to prežilo. Začala ju ošetrovať v apríli až máji a teraz je na nej už druhý nový list. A predsa ... rozpad sa začal vždy v mimosezóne, keď nebolo kúrenie - teraz v tejto dobe nebudem vôbec polievať Netoleruje chlad a polievanie súčasne ...

Natália N Regent

https://forum.bestflowers.ru/t/ehuxaris-2.62286/page-3

Pokiaľ som si všimol, môj eucharis netoleruje hrnce bez odtoku. Súhlasím s najpodradnejšou piesočnatou krajinou, s tieňom, s čímkoľvek, dokonca aj s viacerými transplantáciami nereaguje tak zle - ale dajte mu hrniec s odtokom.

Mughi pravidelné

https://forum.bestflowers.ru/t/ehuxaris-2.62286/page-2

Eucharis som mal v práci, tiež zvädnutý. Priniesol domov, začal transplantovať. Namiesto zeme bola hrudka, ledva som olúpala cibuľu - boli dve. Jeden nemal korene ani listy. Óda presadila žiarovky osobitne do nových kvetináčov - s dobrou pôdou + dobrým odtokom. Nastriekaný epín na okno (jo-v). Tá cibuľa, ktorá bola tiež s koreňmi a listom, okamžite začala rásť. Po chvíli sa narodil druhý!

Aktivista Tascha

https://forum.bestflowers.ru/t/ehuxaris-2.62286/

Počas kvitnutia stačí počkať, kým piestik dozreje ... Pokojne opeľujte a postupujte podľa starostlivosti. Po zvädnutí a páde kvetu začne púčik na stopke napučiavať, kým úplne nevyrastie. Potom on sám musí nejako prasknúť alebo spadnúť)))) A nie je ťažké opeliť cibuľovitý kvet: na zrelom piestiku by sa malo objaviť malé množstvo hlienu (kvôli klíčeniu tyčiniek), okamžite si to všimnete , je trochu lepkavý. Hneď ako sa to objaví, buď prstom, alebo lepšie štetcom (môžete z kresby), trocha tyčiniek potierajte (aby sa peľ usadil na kefke) a potom ním namažte piestik suma na ňom. Len čo sa tyčinka objaví na piestiku, začne pučať ako semeno v zemi. Takto (tyčinka) rastie celým kmeňom piestika, až kým nedosiahne oplodie))) Zdá sa, že je to tak ... Potom sledujte, ako by ovocie malo začať bobtnať. To je všetko dlhý proces, výsledky neočakávajte po niekoľkých dňoch. Ovocie sa môže vytvárať od týždňa do mesiaca.

Fantázia

http://floralworld.ru/forum/index.php?topic=18533.0

Predpokladá sa, že eucharis napĺňa miestnosť energiou a počas kvitnutia zmierňuje únavu od všetkých a dodáva energiu a obnovuje psychické pohodlie. Neumiestňujte ho však do blízkosti záhonov, najmä do kvitnúcich exemplárov.


Pozri si video: Como Cultivar Lírio do Amazonas


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem