Snívať


Bylinná trváca rastlina Aegopodium je členom rodiny Umbrella. V prírode sa nachádza v Ázii a Európe. Tento rod spája 8 druhov, zatiaľ čo medzi záhradníkmi je najpopulárnejší druh - had obyčajný (Aegopodium podagraria), táto bylina sa používa ako medonosná, kŕmna, liečivá a vitamínová bylina. Je však potrebné mať na pamäti, že tečúca voda je burina, ktorej sa dá dosť ťažko zbaviť, ale jej pestrá forma je u záhradkárov veľmi obľúbená, a to aj napriek tomu, že sa vyznačuje agresívnym správaním.

Vlastnosti snívania

V takej rastline, ako je tečúca voda, je oddenka vodorovná a plazivá. Rovná, žliabkovaná, dutá stonka dosahuje výšku asi 100 centimetrov, hore sa rozvetvuje. Dvojité až trojité spodné listové platne pozostávajú z predĺžených špicatých letákov, ktoré sú pozdĺž okraja ostro zúbkované, ktoré majú dĺžku 80 mm. Trojité horné listové dosky s krátkym stopkám sú menšie ako spodné listy. Predná plocha listov je prakticky nahá a na morskej ploche je dospievanie, žilkovanie dosiek je perovité. Súčasťou dáždnikov sú malé biele kvety s veľkosťou 15–20 kusov, ktoré dosahujú priemer 15 centimetrov a ktoré zase vytvárajú zložité kvetenstvo pozostávajúce z 20–30 lúčov. Dážďovníkové kvetenstvo rastúce v hornej časti stonky je plodné, zatiaľ čo bočné neplodné. Plod je dvojsemenná debnička hnedej farby a podlhovastého splošteného tvaru, dosahuje asi 0,4 cm na dĺžku.

Runny obyčajný. Liečivé vlastnosti snívania

Zasnívané pestovanie v záhrade

Pravidlá sejby

Vysievajú sa na otvorenom teréne rovnako ako iné byliny. Výsev semien sa vykonáva na jar alebo pred zimou. Plocha vybraná pre túto rastlinu musí byť obmedzená, aby sa zabránilo jej nekontrolovanému rozšíreniu po celej záhradnej oblasti. Ak chcete obmedziť plazenie po obvode miesta, je potrebné kopať v bridlici alebo plechoch zo železa, zatiaľ čo by mali ísť do pôdy najmenej o 0,3 m. Aby ste mohli svoje stránky vyzdobiť ozdobným brečkou, mali by ste si kúpiť jej sadenice v záhradnom altánku alebo kvetinárstve. Najprv musia byť vysadené v nádobách zo železa alebo plastu, na dne ktorých sú otvory na odtok. A potom sú tieto kontajnery vykopané do zeme v oblasti určenej pre túto rastlinu. Táto kultúra rastie dobre pod stromami, ako aj v tieňovaných oblastiach. Je potrebné mať na pamäti, že na dobre osvetlenom mieste nebude pestrá odroda veľmi atraktívna.

Starostlivosť o fádnosť

Polievanie by malo byť systematické. V suchom období sa frekvencia polievania zvyšuje, musí však byť nevyhnutne mierna. Všetky druhy a odrody, ktoré sú dekoratívne, potrebujú systematické prerezávanie na sanitárne účely. Za týmto účelom sa odstraňujú vysušené, poranené a choré stonky. Aby sa takáto bylinka omladila, odporúča sa ju úplne pokosiť. Aby ker zostal atraktívny, je potrebné odrezať stopky kvetenstvami, ktoré sa začali včas vytvárať, inak sa rastlina zvrhne do divoko rastúcej formy z tých semien, ktoré sa vyliali na povrch pôdy rastie iba obyčajná.

Ak sa sneh pestuje v chudobnej pôde, potom sa v prvých letných týždňoch odporúča aplikovať na zem minerálne hnojivá alebo organické látky. Ale zároveň by si mal človek dávať pozor, aby kríky neprekrmoval, ale zároveň bude takáto tráva schopná rásť celkom normálne bez hnojenia pôdy. Takáto kultúra je mrazuvzdorná, zatiaľ čo je schopná vydržať pokles teploty vzduchu na mínus 39 stupňov. Na zimu nemusíte kríky zakrývať.

Choroby a škodcovia

V niektorých prípadoch sa na sne môžu usadiť roztoče alebo vošky. Toto sa zvyčajne pozoruje počas dlhšieho suchého obdobia. Ak sa lístie na takejto tráve začne krútiť, mali by ste ho starostlivo preskúmať, pretože je dosť možné, že dokážete rozoznať škodlivý hmyz. Aby sa zbavili takýchto škodcov, kríky sa postriekajú roztokom Matcha, Aktellik alebo Aktara.

Na takúto rastlinu môže pôsobiť aj plesňové ochorenie, napríklad múčnatka alebo antraknóza. Na ošetrenie chorých kríkov je potrebné použiť také fungicídne látky ako: Horus, Radomil Gold, Skor, Maxim atď.

Typy a odrody ospalosti s fotografiami a menami

Ako okrasné rastliny pestujú tieto druhy slizu:

Vysokohorský výtok (Aegopodium alpestre)

Tento druh je odolný voči suchu, zatiaľ čo krík dosahuje výšku asi 50 centimetrov. Jeho domovinou je Stredná Ázia. Prelamované kvetenstvo v tvare dáždnika obsahuje biele malé kvety. Zelenkasté listové čepele sú jemne rezané.

Runny pestrý (Aegopodium podagraria Variegatum)

Predošlý aj tento druh sú v porovnaní s bežným zúfalstvom menej agresívne, pretože ak ho na mieste začnete pestovať, potom sa ho pravdepodobne nezbavíte. Ale väčšina záhradníkov tento druh zasieva špeciálne pre liečivé vlastnosti, ktoré má.

Vlastnosti snov: prospech a škoda

Liečivé vlastnosti snívania

Spánok obsahuje látky užitočné pre ľudský organizmus, napríklad kvercitín a flavonoidy kaempferolu, ktoré majú silný protinádorový a antivírusový účinok. Pomáhajú tiež zlepšovať pružnosť ciev a zbavovať sa alergií. Táto bylina obsahuje falcarindinol a falcarinol, znižujú riziko rakoviny a tiež prispievajú k ničeniu plesňových infekcií. Obsahuje tiež apigenín. Americkí vedci zistili, že môže zastaviť rast a vývoj zhubných nádorov a tiež znížiť veľkosť existujúcich formácií. K dnešnému dňu prebieha aktívna štúdia látok obsiahnutých v tejto kultúre, vďaka čomu môže vzniknúť liek s novým princípom pôsobenia na rakovinové bunky.

1 polievková lyžica. l. šťava zo sna tónuje telo a zlepšuje jeho imunitný systém, ktorý po zimnom období oslabil. Prípravky vyrobené z takejto byliny sa používajú ako liečivé a profylaktické lieky v boji proti hypovitaminóze a anémii z nedostatku železa. Rastlina má tiež analgetický a protizápalový účinok, vďaka čomu sa používa pri liečbe reumatizmu, artritídy, dny alebo artrózy. Táto bylina je obzvlášť užitočná na jar, pretože v súčasnosti ľudský organizmus pociťuje nedostatok vitamínov a minerálov. Ak budete pravidelne jesť, povedie to k normalizácii trávenia, zvýšeniu tvorby žlče a eliminácii zápalových procesov v pečeni a žlčníku. Táto bylina je schopná eliminovať opuchy a tiež liečiť choroby obličiek a močového mechúra. Zabraňuje tiež tvorbe krvných zrazenín a tiež sa zbavuje existujúcich krvných zrazenín. Napriek tomu má takáto rastlina protizápalové, protinádorové, protiplesňové a liečivé účinky na rany, čo umožňuje jej použitie pri liečbe erysipel, diatézach alebo plesňových ochoreniach.

Kontraindikácie

Takéto bylinky, ako aj prostriedky pripravené na ich základe nemôžu používať ľudia s individuálnou neznášanlivosťou. Doteraz neboli zistené žiadne ďalšie kontraindikácie.


Liečivé vlastnosti slezu a kontraindikácie prekonajú všetky vaše očakávania

Suchý kašeľ je jedným z najnepríjemnejších a najnepriechodnejších príznakov bronchitídy a tracheitídy. Už v starovekom Egypte boli známe liečivé vlastnosti slezu a kontraindikácie. Liečitelia pripravovali z explodujúcej ruže jedinečné expektoračné lieky. Okrem toho pomocou jej infúzií liečili pacientov trpiacich rôznymi chorobami močovej a pohlavnej sústavy a gastrointestinálneho traktu. Tieto vlnité kvety sa pridávali aj do čaju a niektoré ženy si z nich pripravovali špeciálne nálevy na chudnutie. Odvtedy sa toho zmenilo len málo, pretože slez stále prospieva miliónom.

Semená plodiny sa varia s kávou / čajom alebo sa pridávajú ako dochucovadlá do mäsových / rybích jedál. Pri tepelnom spracovaní sa do kvapaliny uvoľňujú éterické oleje, ktoré čistia dýchacie cesty človeka od hlienov.


Aké užitočné látky obsahujú

Bežná bajkalská lebka má jedinečné zloženie, ktoré obsahuje najmenej sto rôznych éterových zlúčenín, z ktorých je v súčasnosti študovaných iba asi dvadsať. Kompozícia navyše obsahuje:

 • Žehliť. Táto zložka sa často používa na zmiernenie anémie.
 • Meď. Rastlina je známa najmä pre vysoký obsah tejto užitočnej a vzácnej zložky.
 • Draslík. Kvôli prítomnosti veľkého množstva draslíka v zložení srdcových chorôb sa odporúča med z lebky.
 • Zinok. Známy pre svoju schopnosť zvyšovať hladinu testosterónu v krvi u mužov.
 • Kobalt.
 • Molybdén. Jeho prítomnosť pomáha ľudskému telu udržiavať zuby v poriadku a má pozitívny vplyv na rast.
 • Triesloviny.
 • Živice.
 • Esenciálne oleje.

Toto je iba začiatok zoznamu. Bajkalská lebka obsahuje oveľa viac rôznych vzácnych a užitočných mikroelementov a vitamínov.

Na čo sa lebka používa: jej liečivé vlastnosti a kontraindikácie

Orientálna lebka má všeobecne takmer univerzálne použitie, spektrum jej terapeutických priaznivých účinkov je skutočne veľmi široké. Obrovským plusom liekov obsahujúcich lebku je tiež to, že sa nehromadí v tele a dá sa používať dostatočne dlho, takže to nijako neublíži.

Keďže lebka, známa ako Bajkal, sa v medicíne používa asi dve a pol tisícročia, je spoľahlivo známa veľa jej jedinečných prospešných vlastností.

 • Pôsobí protinádorovo a stará sa o stav ciev.
 • Tinktura odnože kvetu Scutellaria Baikal chráni pred vírusovými infekciami.
 • Zmierňuje zápal, je vynikajúcim prírodným antibiotikom.
 • Tinktura Scutellaria znižuje telesnú teplotu.
 • Má vlastnosť ovplyvňovať vazodilatáciu.
 • Kvetina Scutellaria Baikal má jedinečnú vlastnosť, ktorá zmierňuje účinky otravy a odstraňuje jedy a toxíny z tela.
 • Pomáha zbaviť telo parazitov. Niektorí výrobcovia uspeli najmä v tomto, napríklad „Horst“.
 • Kapsuly Scutellaria zastavujú krv.
 • Skullcap má močopudné vlastnosti a všeobecne sa stará o zdravie človeka.
 • Znižuje krvný tlak.
 • Skullcap, najmä ten bajkalský, pomáha zbaviť sa migrény a silných bolestí hlavy.
 • Bajkalská čiapka na lebku zlepšuje celkový stav tela, zvyšuje tonus a výkon človeka.

Nie je to tak dávno, čo boli objavené jeho protinádorové vlastnosti a teraz sa už aktívne a úspešne používa pri liečbe rakoviny prostaty. Okrem toho lebka stále dokonale zmierňuje nespavosť, odstraňuje črevné zápaly vrátane chronických, pomáha vyrovnať sa s anémiou vďaka vysokému obsahu ľahko stráviteľného železa v jej zložení a pomáha tehotným ženám s toxikózou. Na fotografii vidíte divokú alpskú lebku.


Tajomstvá starostlivosti

Pretože krik rastie dobre bez zásahu človeka, nevyžaduje si zvláštnu starostlivosť.

Na jar, keď sa sneh topí z miesta, je potrebné kríky kŕmiť minerálnymi komplexnými hnojivami. Používajú sa v množstve 30-40 g na rastlinu, rozptýlené okolo nej v suchej forme a mierne pokryté zemou.

Rastlina je odolná voči mrazu, suchu a chorobám. Pri pestovaní v záhrade však reaguje na zalievanie, kyprenie pôdy a včasné vytrhávanie buriny.

Ak sa stalo, že sa krík infikoval múčnatkou, musia sa pozemné časti rozrezať na zem a zničiť. Zdravé behy začnú rásť z oddenky. Ak je rastlina pestovaná iba ako okrasná, chorý krík je možné zalievať fungicídnym roztokom. Ak je určený na prípravu liekov alebo potravín, potom je použitie látok na kontrolu chemikálií nežiaduce.


Vlastnosti snov: prospech a škoda

Liečivé vlastnosti snívania

Spánok obsahuje látky užitočné pre ľudský organizmus, napríklad kvercitín a flavonoidy kaempferolu, ktoré majú silný protinádorový a antivírusový účinok. Pomáhajú tiež zlepšovať pružnosť ciev a zbavovať sa alergií. Táto bylina obsahuje falcarindinol a falcarinol, znižujú riziko rakoviny a tiež prispievajú k ničeniu plesňových infekcií. Obsahuje tiež apigenín. Americkí vedci zistili, že môže zastaviť rast a vývoj zhubných nádorov a tiež znížiť veľkosť existujúcich formácií. K dnešnému dňu prebieha aktívna štúdia látok obsiahnutých v tejto kultúre, vďaka čomu môže vzniknúť liek s novým princípom pôsobenia na rakovinové bunky.

1 polievková lyžica. l. šťava zo sna tónuje telo a zlepšuje jeho imunitný systém, ktorý po zimnom období oslabil. Prípravky vyrobené z takejto byliny sa používajú ako liečivé a profylaktické lieky v boji proti hypovitaminóze a anémii z nedostatku železa. Rastlina má tiež analgetický a protizápalový účinok, vďaka čomu sa používa pri liečbe reumatizmu, artritídy, dny alebo artrózy. Táto bylina je obzvlášť užitočná na jar, pretože v súčasnosti ľudský organizmus pociťuje nedostatok vitamínov a minerálov. Ak budete pravidelne jesť, povedie to k normalizácii trávenia, zvýšeniu tvorby žlče a eliminácii zápalových procesov v pečeni a žlčníku. Táto bylina je schopná eliminovať opuchy a tiež liečiť choroby obličiek a močového mechúra. Zabraňuje tiež tvorbe krvných zrazenín a tiež sa zbavuje existujúcich krvných zrazenín. Napriek tomu má takáto rastlina protizápalové, protinádorové, protiplesňové a liečivé účinky na rany, čo jej umožňuje použitie pri liečbe erysipel, diatézach alebo plesňových ochoreniach.

Kontraindikácie

Takéto bylinky, rovnako ako prostriedky pripravené na ich základe, nemôžu používať ľudia s individuálnou neznášanlivosťou. Doteraz neboli zistené žiadne ďalšie kontraindikácie.


Pozri si video: Victoria Macv - NEPRESTÁVAJ SNÍVAŤ! OFFICIAL


Predchádzajúci Článok

Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate

Nasledujúci Článok

Návrh francúzskej bylinkovej záhrady: Rastliny francúzskej byliny do záhrady