Mäsožravé rastliny komáre


Vlastnosti

Letné obdobie je pre mnohých ľudí dôvodom na šťastie, keďže prichádzajú prázdniny, je slnečno, horúčavy, ale predovšetkým si môžete oddýchnuť.

Jediným negatívnym aspektom, ktorý môže mnohokrát narušiť domáci pokoj a dokonca aj niektoré sviatky, sú komáre, a to najmä v priebehu večera, keď klimatické podmienky nerobia nič iné, iba uprednostňujú množenie tohto malého a nepríjemného hmyzu, ktorý spôsobuje svrbenie ich bodnutie.

Mnohokrát hľadáme dokonca aj nápadité prostriedky, okrem tradičných aj také, ako sú insekticídy a iné výrobky, ktoré by zabránili hmyzu, ale často si nie sme vedomí skutočnosti, že vynikajúci účinok proti komárom môže pôsobiť aj rastlina z bytu a okrem iného aj mäsožravé rastliny sú určite jednou z najzaujímavejších alternatív.


Pasce

Mäsožravé rastliny predstavujú nebezpečenstvo iba pre všetky zvieratá, ktoré majú rozmery, ktoré nepresahujú rozmery našich nechtov: sú to druhy rastlín, ktoré organizujú pasce, zachytávajú extrémne malý hmyz a iné bezstavovce a prostredníctvom nich dokážu nájsť výživu žiť.

Často sa preto odporúčajú aj preto, lebo sú schopní chytiť komáre, ale ako na to?

Niektoré mäsožravé rastliny majú listy s pascou na pasce a prostredníctvom ich vône nerobia nič iné, len priťahujú hmyz a potom ho zachytia, keď je neopatrne umiestnený vo vnútri listu, kde zostane uviaznutý na typicky lepivom povrchu.

Ostatné mäsožravé rastliny majú zvláštnu vlastnosť chytať korisť pomocou pasce na nádoby, vo vnútri ktorej nájdeme enormné množstvo tráviacej tekutiny: do tejto kategórie patria sarracenia, nepenthe a darlingtonia.


Masožravé rastliny Komáre: Starostlivosť

Aby boli mäsožravé rastliny vždy v perfektnom stave a aby bola zaistená optimálna ochrana pred komármi, je nevyhnutné venovať pozornosť pôde, v ktorej sa chovajú.

V skutočnosti musí byť pôda vždy dosť vlhká a musí sa používať destilovaná dažďová voda (je to najlepšie riešenie), aj keď existujú alternatívy, pričom je potrebné vylúčiť použitie vody z vodovodu z dôvodu nadmerného obsahu chlóru.

Nie je potrebné používať hnojivo vo vnútri pôdy, ale mimoriadne dôležitou operáciou je operácia presádzania, ktorá sa musí uskutočniť počas jarného obdobia, s frekvenciou asi dvadsaťštyri mesiacov.

Na presádzanie mäsožravých rastlín odporúčame použitie kyslej blond rašelinovej rašeliny, ktorá predstavuje ideálne riešenie v porovnaní s tradičnou pôdou.Mäsožravé rastliny: najslávnejšie a ako sa o ne starať.

Veľa hovorilo, ale nakoniec málo známe, hovoríme o mäsožravých rastlinách.

Rastliny, ktoré sú často spájané s neadekvátnymi a úplne nesprávnymi adjektívami a charakteristikami. V tomto článku sa pokúsime objasniť túto problematiku, venovať sa hlavným druhom a spôsobu starostlivosti o ne.

Ste preto zvedaví, aby ste sa dozvedeli všetko o svete mäsožravých rastlín? Toto je článok pre vás.

Charakteristika mäsožravých rastlín

Mäsožravé rastliny sa veľmi často nazývajú aj hmyzožravce, pretože sa tieto rastliny živia hlavne hmyzom, ktorý sú schopné zachytiť prostredníctvom svojej konkrétnej štruktúry.

Nezabudnime však na túto úlohua sú bylinné. Mäsožravé rastliny sa živia trávením hmyzu a článkonožcov. Preto vďaka trom jednoduchým krokom, ako napríklad: príťažlivosť, odchyt a trávenie tieto rastliny sú schopné dodať svojmu organizmu prvky potrebné pre ich potreby.

Aký je dôvod tejto vzácnej a konkrétnej funkcie?

To, čo umožňuje ostatným bežným rastlinám vykonávať tieto úplne anomálne funkcie, je ich adaptácia v minulosti na extrémne biotopy.

V skutočnosti boli mäsožravé rastliny v staroveku osídlené na územiach veľmi nepriateľských k životu a na územiach bez základných výživových prvkov. Z tohto dôvodu si tieto rastliny vyvinuli túto úžasnú schopnosť chytať hmyz.

V súčasnosti existuje veľa druhov mäsožravých rastlín, je ich viac ako 600, ale v tomto článku sa zameriame na 3 dôležité rastliny, ktoré je možné pestovať priamo v našom dome.

Tri druhy mäsožravých rastlín, ktoré rastú priamo doma

Druh Drosera Capensis

Je známa ako pasívna mäsožravá rastlina par excellence. Jej zvláštna činnosť spočíva v zajatí koristi cez listy. Posledne menované uspejú v tomto procese, pretože sú schopné vylučovať viskóznu a lepkavú tekutinu produkovanú vlasmi prítomnými na povrchu listov.

Hmyz, ktorý prichádza do kontaktu s rastlinou, sa na ňu prilepí, zostane potom uväznený a nedokáže sa vyslobodiť. Listy sa potom zatvoria a nasávajú zapojený hmyz.

Veľkosť rastliny je obmedzená, v skutočnosti hovoríme o rastlinách, ktoré dosahujú výšku najviac desať cm a preto užitočné, ak ich chceme umiestniť na nejakú poličku alebo prázdne miesto v dome.

Dionaea muscipula

Medzi hlavnými mäsožravými rastlinami, ktoré môžeme bezpečne chovať a starať sa o ne doma, nájdeme Dionaea muscipula. Patrí medzi najslávnejšie a ľahko sa starajúce mäsožravé rastliny a tiež medzi najbežnejšie.

Aj toto, rovnako ako predchádzajúce, nikdy nedosahuje nadmernú výšku.

Jeho listy sú vážené ako skutočné „ústa“. Tieto sú schopné vykonávať túto činnosť vďaka štetinám umiestneným na listoch, ktoré majú schopnosť citlivosti.

Keď na ňom hmyz pristane, tieto sú stimulované a doslova sa im podarí otvoriť, aby predátora prehltli.

Ľdo Sarracenia Purpmočovina

Táto mäsožravá rastlina je známa na rozdiel od ostatných nie pre svoju slávu, ale pre svoju obrovskú silu. Ďalej, na rozdiel od dvoch vyššie opísaných rastlín, ktoré sa považovali za rastliny s obmedzenou veľkosťou, táto tiež dosahuje výšku 80 cm a určite nezostane nepovšimnutá.

V porovnaní s dvoma mäsožravými rastlinami, ktoré sme opísali, to je určite viac ako iba nábytok, v skutočnosti vytvára nádherné a rovnako užitočné kvety.

Hmyz, ktorý sa k rastline blíži, je priťahovaný látkou, ktorá si ju sama vyrába a ktorú používa ako „návnadu“. Táto látka vyvoláva zvláštny účinok na hmyz, ktorý je otrávený. V tomto okamihu je to hmyzrastlina nikdy nechytila ​​a „nezjedla“.

Ako sa o mäsožravé rastliny stará

Mäsožravé rastliny nie sú ľahko udržiavateľné, a preto si vyžadujú pomoc a nepretržité videnie. Je však dôležité, aby ste sa pri pestovaní druhu informovali o vlastnostiach a potrebách jednotlivej rastliny, pretože sa navzájom veľmi líšia.

Všeobecne však nejaké existujú štandardné preventívne opatrenia pre všetky druhy.

Mäsožravé rastliny neznášajú priame slnko, z tohto dôvodu je vhodné zvoliť si polohu vhodnú pre tento stav.

Polievanie musí byť tiež neustále a výdatné, osobitná pozornosť sa však musí venovať stagnácii vody. Takže pozor na stagnáciu vody, mäsožravé rastliny na ne nedajú dopustiť!

Hľadáte rastliny vhodné do bytu? Hovorili sme o tom tu: Odolné izbové rastliny: odhaľujeme, aké sú.

Myslíte si, že informácie v tomto článku sú neúplné alebo nepresné? Pošlite nám správu, ktorá nám pomôže vylepšiť sa!

Súvisiace články

Mäsožravé rastliny proti komárom Moruša: zabudnuté ovocie, ale veľmi užitočné pre zdravie Dub: od charakteristík po kultiváciu
Kvitnúce kríky: ktoré sú najkrajšie na záhrade? Trvalé kvitnúce kry odolné voči chladu: praktický sprievodca Stredomorské kroviny a ďalšie: poďme to lepšie spoznať

Aké sú najlepšie rastliny odpudzujúce komáre?

Teraz, keď ste presvedčení, je potrebné pripomenúť, že rastliny s vlastnosťami proti komárom sa líšia, každá má svoju vlastnú vôňu, farby a kultivačné potreby. Z tohto dôvodu vám pred kúpou odporúčame, aby ste si dobre premysleli, ktorá sa vám najviac páči, ktorá si vyžaduje väčšiu pomoc, ktorá vyzerá najlepšie vo vašej záhrade alebo na balkóne.

Aby ste si mohli vybrať tie, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu prípadu, a tie, ktoré najlepšie zodpovedajú vašim želaniam, tu je jeden kompletný zoznam s najznámejšími a najúčinnejšími rastlinami proti komárom.

GERANI

THE Muškáty Ja som rozšírené kvety na balkónoch a terasách mnohých domov, možno aj vo vašom. Farebné a voňavé muškáty sú rastliny notoricky známe ľahko sa pestuje. Čo možno neviete, je to, že ich vôňa je silným prírodným repelentom proti komárom a pakomárom, natoľko, že niektorí premenovali muškáty. „Mosquitaway“. Preto, ak ste medzi málom, ktorí ich ešte nemajú, vybehnite a kúpte si aspoň jeden téglik!

Levanduľa

Táto rastlina, ktorá bola pre všetkých vždy známa a všetkým vysoko cenená jemná vôňa a tie krásne fialové odtiene kvetov, má tiež cenné vlastnosti proti komárom. Jeho vôňa, ktorá je pre ľudí mimoriadne príjemná až do tej miery, že sa používa v mnohých mydlách a avivážach, udržuje komáre ďalej. Ak sa rozhodnete Levanduľa, kúpiť Lavandula Hybrida, známejšia ako "Lavandin", ktorý je najvoňavejší.

Levanduľa je jednou z najkrajších a najvoňavejších rastlín proti komárom.

[content-egg module = Amazon next = "1"]

CITRONELLA

Táto rastlina pochádza z oblastí južnej Ázie, ale je dokonale schopná prispôsobiť sa miernemu podnebiu, dosahuje výšku jedného metra a jej listy vytvárajú silnú vôňu citrónu (v angličtine Lemongrass), ktorá ho drží ďalej. iný hmyz. Niet divu, že z Citrónová tráva éterické oleje sa extrahujú a používajú sa na zloženie slávnych sviečok, ktoré sa v letných večerných hodinách rozsvecujú, aby hmyz nebol v dosahu.

Esenciálny olej z citrónovej trávy sa používa v sviečkach, ktoré sa rozsvietia, aby komáre neboli v dosahu vonkajších večerí.

KALENDULA

Tam nechtík, ktorý je už známy pre svoje upokojujúce vlastnosti až do chvíle, keď je prítomný v mnohých pleťových krémoch a mastiach, je tiež vynikajúcim spojencom v boji proti komárom. Jeho pestrofarebné kvety a odtiene od zlata po červené, ktoré prechádzajú cez oranžovú farbu, v skutočnosti vytvárajú veľmi intenzívny zápach, ktorý, ako sa zdá, pôsobí repelentne proti komárom a ostatnému hmyzu vrátane parazitov. Z tohto dôvodu sa nechtík niekedy používa v záhrade medzi plodinami ako prírodný pesticíd. Je tiež vhodné pestovať v kvetináčoch, možno na balkóne domu (uprednostňuje plné slnečné žiarenie, pozor však na nočné mrazy) alebo dokonca priamo doma, pokiaľ jeho silná vôňa tiež neprekáža.

INCENSE

Okamžite povedzme, že to nie je pravé kadidlo (to, ktoré sa používa v kostole), pretože sa vyrába z olejovitej živice Boswellia sacra. Namiesto toho je botanický názov tejto rastliny Plectranthus coleoides a je známy ako Kadidlo alebo Falošné kadidlo pretože vytvára veľmi podobný zápach. Ďalej je vôňa jeho listov nepríjemná pre komáre.

KATALPA

Tejto rastline sa darí odpudzovať komáre vďaka katalpolo, látka prítomná v listoch, ktorá je nepostrehnuteľná pre pach človeka, ale škodlivá pre hmyz. Jeho repelentný účinok má účinnosť, ktorá sa rozširuje na polomer približne dvojnásobný v porovnaní s jeho listami. Schopnosť dosiahnuť maximálnu výšku asi 4 - 5 metrov, Katalpa veľmi sa odporúča na použitie v záhrade, najmä ak ju chcete obohatiť o nádherné biele kvety, ktoré bude predvádzať od mája do júla.

KATAMBRA

Tam Catambra je rastlina pôvodom z boreálnej Ameriky, ktorá v posledných rokoch skončila na perách každého človeka na základe štúdií, podľa ktorých má obsah 4-krát vyšší katalpól k iným rastlinám svojho druhu, čo z neho robí jednu z najlepších rastlín, ktorú možno použiť proti komárom, pravdepodobne rastlina odpudzujúca komáre par excellence. K dispozícii v rôznych veľkostiach, a preto je prispôsobivý pre vnútorné aj vonkajšie použitie, nevyžaduje rez, ale ani nekvitne.

Catambra je rastlina s najsilnejším repelentným účinkom proti komárom.

[content-egg module = Amazon next = "1"]

Tu je videoprezentácia súboru Catambra:

EUCALYPTUS

Najčastejšie známa pre svoje liečivé účinky na dýchacie ťažkosti (napríklad bolesti hrdla), rastliny Eukalyptus (botanický názov Eukalyptus) je tiež vynikajúcim spojencom v boji proti komárom: vôňa jeho listov pôsobí ako repelent a udržuje veľa hmyzu ďalej. Pretože táto rastlina môže dorásť až do výšky 25 metrov, odporúča sa ju používať výhradne vo veľkých záhradách spolu s neustálym prerezávaním na jar, ktoré vám umožní ovládať jej veľkosť.

BAZALKA

The Bazalka je to jedna z najpoužívanejších aromatických bylín v kuchyni, ale tiež rastlina s účinným účinkom proti komárom. Táto dvojitá úžitková vlastnosť spolu s ľahkou kultiváciou robí z bazalky dokonalú rastlinu, ktorú môžete držať v kvetináči na balkóne, možno pri oknách, aby ste zabránili komárom a aby ste vždy mali po ruke ich voňavé a chutné listy. expresná omáčka.

RUŽINA

Ak sa budeme venovať aromatickým rastlinám, ktoré sa používajú v kuchyni, ale tiež majú vlastnosti proti komárom, nemôžeme nespomenúť veľmi dobré Rozmarín. Túto rastlinu možno pohodlne pestovať v kvetináči na balkóne, zatiaľ čo tí, ktorí majú záhradu (a trochu trpezlivosti), ju môžu správne orezať a vytvoriť tak malý živý plot v blízkosti miesta, kde jete, aby mali skutočná bariéra proti komárom.

Živý plot z rozmarínu je ako stvorený pre bariéru proti komárom

MÄTA

Z byliniek používaných na dochucovanie našich jedál tiež mäta je to vynikajúci prírodný repelent proti komárom, pretože ich dokáže udržať vo svojej vôni., v kuchyni si ho veľmi vážia. Z tohto dôvodu je ideálne vytvoriť na balkóne alebo v určitej záhradnej oblasti malú plochu aromatických bylín proti komárom, aby ste mali po ruke aj veľa stolového korenia.

Lantana

Ďalšou rastlinou účinnou proti komárom je Lantana, ktorá produkuje kvety teplých a jemných odtieňov. Je to rastlina, ktorá sa dobre adaptuje v interiéri aj exteriéri (lepšie je udržiavať ju v kvetináčoch, ak žijete v chladnom prostredí, takže ju môžete v prípade mrazu premiestniť do interiéru). Buďte však opatrní, pretože Lantana nie je to rastlina na použitie v kuchyni, pretože pri požití môže byť toxická.

[content-egg module = Amazon next = "1"]

Nečakajte však zázraky! Ak umiestnite pár rastlín z tohto zoznamu na balkón alebo do záhrady, urobíte tak málo alebo nič, ako bariéru proti komárom. Ak ich doma nechcete, najlepším riešením je inštalácia siete proti komárom, aj keď ich chcete zahnať z terasy alebo zo záhrady, pamätajte na to najdôležitejším opatrením proti komárom je prevencia.

Toto sú najznámejšie a najefektívnejšie rastliny odpudzujúce komáre. Používate nejaké alebo poznáte iných? Povedzte nám to v komentároch a zaradíme ich do zoznamu!


5 dobrých dôvodov na použitie rastlín a kvetov odpudzujúcich komáre:

1 - PRÍRODNÁ ANTOMOSKVITOVÁ AKCIA
Môže sa to javiť ako zrejmé, ale chceme si uvedomiť: rastliny sú prírodným liekom, a preto nie sú toxické ani pre ľudí, ani pre zvieratá, ani pre životné prostredie všeobecne.

2 - Parfum
Všetky tieto rastliny, a najmä niektoré z ich kvetov, majú rôzne intenzívne a často príjemné vône, ktoré môžu dodať punc osobnosti vašim večerom v záhrade alebo na terase.

3 - FARBY
Mnohé z týchto rastlín, napríklad muškáty a levanduľa, sa tiež môžu pochváliť nádherne sfarbenými kvetmi, niektoré vo výrazných farbách, iné jemnejšie. Čo keby tieto rastliny okrem vyháňania komárov dokázali ešte viac skrášliť chromatické účinky vášho balkóna alebo záhrady?

4 - HOBBY
Ak máte záľubu v záhradníctve, pestovanie týchto rastlín poskytne veľké uspokojenie vášmu talentu a odhodlaniu.

5 - KRÁSNY OBRÁZOK
Vaša zbierka rastlín odpudzujúcich komáre vám umožní urobiť skvelý dojem s priateľmi a rodinou. Každý sa vás bude pýtať, ako ste to urobili, prečo ste si vybrali práve tieto rastliny a nie iné, budú vás chváliť a chcú byť poučení.


5 rastlín proti komárom pre záhradu odolnú proti prepichnutiu

V lete sú komáre utrpením každého, najmä pre tých, ktorí žijú obklopení prírodou. Kvetinový balkón alebo predná záhrada stačí na to, aby ste sa ocitli okamžite napadnutí týmto hmyzom. Na trhu existuje veľa repelentných výrobkov, ale sú to chemické roztoky, ktoré sú škodlivé pre naše zdravie i zdravie ľudí. Pre toto by ste sa mohli rozhodnúť rastliny proti komárom pestovať priamo v záhrade.

Medzi najznámejšie rastliny proti komárom určite patrí citrónová tráva. Táto vždyzelená rastlina má taký štipľavý zápach, že dokáže pokryť aj ľudský organizmus, takže komáre našu prítomnosť necítia. Citrónová tráva, ktorá sa objavuje vo forme charakteristických stebiel trávy, by mala byť zasadená za kvety alebo okrasné rastliny, čím by ste záhradu ešte viac spríjemnili.

Nechtíky sú tiež veľmi populárne ako rastliny proti komárom. Svojimi farebnými kvetmi môžu oživiť trávniky a kríky, ako aj zabrániť komárom a parazitom. Ich repelentný účinok je daný látkou zvanou pyrethrum. Ďalšou vôňou, ktorú komáre neznášajú, je levanduľa: vyberte si druh Lavandula Hybrida s mimoriadne silnou vôňou.

Ak máte zelený palec a ste tiež odborníkmi na rez, môžete si vyskúšať pestovanie eukalyptu. Táto rastlina rastie veľmi vysoko a vyžaduje stálu pozornosť a starostlivosť, takže sa ukazuje, že je jednou z najnáročnejších spomedzi rôznych rastliny proti komárom. Za šesť alebo sedem rokov môže dosiahnuť až dvadsať metrov a je to vždyzelená rastlina s kvetmi zoskupenými do malých púčikov.

Uzavrieť sériu rastliny proti komárom, nemôžeme nespomenúť aj rozmarín, ktorý patrí medzi najbežnejšie aromatické byliny aj v kuchyni. Kvitnutie sa vyskytuje v lete a má tendenciu sa vyvíjať ako krík. Jeho výhľad do záhrady je veľmi príjemný a dá sa tiež zostrihať, akoby to bol malý živý plot. Jeho malé kvety v odtieňoch fialovej a fialovej prinášajú farbu a živosť a pôsobia ako repelenty pre komáre.


Video: Krmení mucholapky podivné


Predchádzajúci Článok

Nápady na zdobenie letnej chaty: naučiť sa používať odpad a staré odpadky

Nasledujúci Článok

Čo robiť mulčovanie, materiály pre mulčovanie, ktorý mulč je lepší