Plumeria Bud Drop: Prečo kvety Plumeria klesajú


Autor: Teo Spengler

Kvety plumérie sú nádherné a voňavé, evokujú trópy. Rastliny však nie sú náročné na starostlivosť. Aj keď ich zanedbáte a vystavíte ich teplu a suchu, často sa im darí. To znamená, že môže byť znepokojujúce, keď vidíte, ako kvety plumérie padajú alebo puky padajú skôr, ako sa otvoria. Prečítajte si informácie o kvapkách kvetov plumérie a ďalších problémoch s plumériou.

Prečo kvety plumérie klesajú?

Plumeria, nazývaná tiež frangipani, sú malé rozširujúce sa stromy. Dobre si poradia so suchom, teplom, zanedbávaním a útokmi hmyzu. Plumeria sú ľahko identifikovateľné stromy. Majú hrboľaté vetvy a pestujú výrazné kvety používané v havajskej leis. Kvety vyrastajú v strapcoch na koncoch konárov s voskovými lístkami a stredom kvetu v kontrastnej farbe.

Prečo kvety z rastliny Plumeria padajú z rastliny skôr, ako zakvitnú? Keď púčiky plumérie padajú neotvorené na zem - nazývajú sa kvapky púčikov plumérie - alebo padajú kvety, obráťte sa na kultúrnu starostlivosť, ktorej sa rastliny venujú.

Problémy s plumériou všeobecne pramenia z nesprávnej výsadby alebo starostlivosti. Jedná sa o slnkom milujúce rastliny, ktoré potrebujú vynikajúci odtok. Mnoho záhradníkov si plumériu spája s havajskými trópmi, ale v skutočnosti sú pôvodom z Mexika, Strednej a Južnej Ameriky. Potrebujú teplo a slnko, aby sa im dobre darilo, a nerastú dobre vo vlhkých alebo chladných oblastiach.

Aj keď je vaša oblasť teplá a slnečná, pri plumérii buďte šetrní k zavlažovaniu. Prebytočná vlhkosť môže spôsobiť kvapku kvetu plumérie aj kvapku púčika. Rastliny Plumeria môžu hniť od nadmerného množstva vody alebo státia vo vlhkej pôde.

Niekedy je pokles púčikov plumérie spôsobený nízkymi teplotami. Nočné teploty môžu na konci vegetačného obdobia klesnúť. S chladnými nočnými teplotami sa rastliny začínajú pripravovať na zimné obdobie spánku.

Normálna kvapka kvetu plumérie

Svoje plumérie ste umiestnili na slnečné miesto a zabezpečili ste rýchly a dobrý odtok pôdy. Stále však vidíte odpadávať kvety plumérie spolu so všetkými listami. Nahliadnite do kalendára. Plumeria prechádza v zime vegetačným pokojom. V tom čase, podobne ako iné listnaté rastliny, opúšťa listy a zvyšné kvety a zdá sa, že prestáva rásť.

Tento typ kvapky kvetov a listov listov plumérie je normálny. Pomáha rastline pripraviť sa na budúci rast. Sledujte, či sa na jar objavia nové listy, po ktorých nasledujú púčiky a kvety.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Prečo mi nebude kvitnúť Plumeria?

Voňavé päťlisté laločnaté kvety frangipani (Plumeria spp.) Sa vyskytujú na hojnom slnečnom svetle, keď sú teploty teplé až horúce. Frangipani, prirodzene chladný alebo suchý, v zimných mesiacoch nekvitne, keď je chladný. Správne kultúrne techniky od polievania po hnojenie tiež ovplyvňujú vývoj kvetov. Čím viac konárov na rastline má, tým viac kvetov sa potenciálne produkuje.


Listy odpadávajúce z Plumeria - otázka znalostí

Moja rastlina plumeria rastie a je zdravá, až kým neprídu listy. Majú čierne / hnedé škvrny, žltnú a spadajú. Prvý rok som dostal kvety. Rastlina má teraz tri roky a odvtedy som žiadnu nemal. Držím to v slnečnej miestnosti nášho domu so západnou expozíciou (popoludňajšie slnko). Minulý rok som ho presunul von od júna do polovice septembra. Kŕmim ju tropickou rastlinnou potravou, ktorú mi dávali, keď som si ju kupoval. Vyzerá to, že na základe spojených listov mám malé pavučiny vyzerajúce ako pavučiny, ale nikdy som nevidel žiadne chyby. Snažím sa ich odstrániť hneď, ako ich uvidím. Musím to nastriekať?

Podľa vášho popisu by som hádal, že vaša rastlina má napadnutie roztočmi. Škodcovia opúšťajú popruhy, čo je jediný spôsob, ako viete, že tam sú, pretože sú to maličký malý hmyz. Tiež spôsobujú šupinatenie a žltnutie listov. Škodcov môžete odradiť častým zahmlievaním svojej rastliny (milujú suché miesta).

Plumeria sú tropické kvitnúce stromy, niekedy nazývané aj frangipani, z čeľade Apocynaceae. Aj keď sú svojou povahou tropické, chránené pred mrazom sú vhodné pre subtropické podnebie v Spojených štátoch, štátoch susediacich s Mexickým zálivom a v južnej Kalifornii. Sú plodné na Havaji.

Plumeria sa cenia ako krajinné rastliny, ako okrasné rastliny a pre svoje kvety. Kvety majú zdanlivo nekonečnú rozmanitosť farieb, veľkostí a vôní.

Plumerias možno pestovať v nádobách, v zemi alebo v nádobách zapustených v zemi. Počas mesiacov aktívneho rastu je nevyhnutné dostatok slnka, jedla a vody. Zdravé plumérie budú rásť intenzívne a pravidelne a výdatne kvitnú, keď dostanú najmenej 6 hodín plného slnka denne a dostatok správnych hnojív. Plumeria miluje veľa vody, ale nemôže tolerovať mokré nohy, preto musia byť zasadené do vysoko organickej rýchlo odtokovej pôdy alebo do záhonov s primeraným odtokom.

Kŕmte a polievajte dôkladne pomocou hnojiva, ako je Super Bloom. Ak je to žiaduce, môžete použiť špeciálne jedlá z plumérie.


Otázka: Prečo sa môjmu kríčku plumbago nedarí?

Otázka: Prečo sa môjmu kríku plumbago nedarí? Videl som ten v UF / IFAS Demonštračná záhrada v okrese Nassau a tie vo vašej satelitnej kancelárii Yulee. Všetky vyzerajú nádherne. Čo robím zle?

Odpoveď: Pomohlo vám zastrihnúť váš ker, pretože som dokázal zistiť roztoče, ktoré prispeli k poklesu kríka. Zvážte mierne rezanie, aby ste odstránili silné napadnutie na koncoch končatín spolu so záhradníckym olejom nastriekaným priamo na listy a stonky rastlín. Aplikácia imidaklopridu ako pôdnej zálievky okolo koreňovej oblasti by vám mala pomôcť pri kontrole roztočov. Táto chemikália je absorbovaná koreňmi a prechádza cievnym systémom, ktorý končí v listoch a kvetoch. Keď sa hmyz živí rastlinným tkanivom, absorbuje chemikáliu a uhynie. Neodporúčame vám používať ho na všetky vaše rastliny, iba na tie, ktoré majú napadnutie hmyzom. Záhradnícky olej aj imidakloprid nájdete najviac v každom záhradnom centre.

Plumbago, Plumbago auriculata, sa pestuje najlepšie v zónach 9-11. Pamätajte, že tí z vás pozdĺž východnej časti I-95 sú v zóne 9a studenej odolnosti, zatiaľ čo tí z vás v západnej časti sú v 8b. To znamená, že plumbago môže úplne zomrieť, ak budú teploty príliš dlho príliš chladné. Vo vašom prípade, keďže sa nachádzate v zóne 8b, je táto rastlina mierne mimo svoju zónu komfortu. To môže na rastlinu pôsobiť nepatričný stres, čo spôsobí, že bude náchylnejšia na hmyz alebo choroby. Nenechajte sa však odradiť, pretože môže dobre prežiť vo vašej oblasti, hoci proti tomu má jeden úder. Ak teplota klesne pod 32 stupňov, nezabudnite chrániť plumbago, najmä počas prvých rokov v zemi. Ponechajte dostatok priestoru, pretože pri rovnakom rozpätí môže dosiahnuť výšky až 10 stôp. To z neho robí zlý exemplár priamo oproti domu.

Plumbago uprednostňuje polotieň pred čiastočným slnkom, ale videl som ho zasadený na plnom slnku aj s určitým úspechom. Jeho brčkavé modré kvety sú v rastlinnej ríši neobvyklé, čo z neho robí cenenú rastlinu. Kvety kvitnú od jari do jesene. Plumbago je mierne odolný voči suchu, ale nemusí sa polievať tak často ako trávnatá tráva. Môže žiť v takmer akýchkoľvek pôdnych podmienkach, čo vytvára nádhernú rastlinu pre nové domáce stránky. Ak je však pH pôdy príliš zásadité, listy žltnú kvôli nedostatkom minerálov. Existuje kultivar plumbága s bielym kvetom nazývaný ‘Alba’.


Fórum Plumeria → Problémy s listami Plumeria Frangipani

Zaregistrujte sa do nášho bezplatného týždenného bulletinu od Národnej záhradníckej asociácie:

· Získajte prístup k bezplatným článkom, tipom, nápadom, obrázkom a všetkému záhradníckemu

. Každý týždeň si pozrite 10 najlepších záhradníckych fotografií, ktoré vám pomôžu inšpirovať vaše záhradnícke projekty

Moja dcéra zdedila rastlinu, o ktorej mi hovorí, že je plumeria frangipani, po cirkevnej skupine, ktorá potrebovala počas sviatkov dobrovoľníka, ktorý by sa o ňu staral. Bolo to takmer pred dvoma rokmi. Mala to na starosti až do tejto jesene, keď odišla na vysokú školu a požiadala ma, aby som ju polieval aj naďalej. Rastline som dával pohár vody týždenne a držal som ju pri rovnakom okne v jej spálni, kde cez priehľadné závesy dostáva veľa rozptýleného svetla, ale nie veľa priameho slnka. Sme v Massachusetts a rastlina bola držaná v interiéri po celú dobu, čo sme ju mali. Pamätám si, ako v zime stratila všetky listy a nechala ich dorásť na jar a v lete. Nekvitlo vôbec, pravdepodobne tu nie je dostatok slnečného svetla vedľa okna. Ale listy rástli a vyzerali zdravo až doteraz.

Mojou prvoradou ambíciou je udržiavať rastlinu nažive a zdravú, kým sa moja dcéra nevráti na zimnú prestávku a potom znova do leta. Dva mesiace to šlo dobre, ale teraz máme toto vydanie listu.

Prvá fotografia zobrazuje samotnú rastlinu. Odsunul som to z okna, aby som urobil túto fotografiu.

Druhá fotografia ukazuje zblízka biele škvrny na jednom z listov. Všetky listy majú tento problém.

Tretia fotografia ukazuje, ako sa niektoré spodné listy vlnia na jednej strane smerom von.


Hnojenie - počas vegetačného obdobia

Kedy: Aplikujte Excalibur VI každých šesť mesiacov, krmivo Foliar podávajte každé dva týždne až každý mesiac s BioBlastom.

Ako: Po 6 mesiacoch som na pôdu natrel 3 alebo 4 polievkové lyžice Excalibur VI a zamiešal som do vrchu pôdy 1-2 “. Sadenica by mala byť stále v kvetináči na drep 7 1/2 gal. Listové krmivo s BioBlastom 1 oz až 1 galón a Vitazyme 1 oz až 1 gal každý mesiac alebo menej. Na začiatku jari alebo pri presádzaní očistite kľúčom Vitazyme a koreňovým aktivátorom.

Prečo: Excalibur poskytuje vyvážené hnojivo s pomalým uvoľňovaním špeciálne určené pre plumériu. BioBlast pracuje s každou časťou vašej rastliny. Pôdne organizmy sú posilnené biostimulantmi Vitazyme, ktoré zabezpečujú rýchlejší a intenzívnejší rast. Korene sú podporované pomocou nášho koreňového aktivátora.

Pokiaľ je to možné, nenechajte sadenice svoju prvú zimu nečinné. Po prvom vegetačnom období môžete sadenice ošetrovať ako dospelú plumériu.

Neustále hľadajte viac priestoru, narastú!

Viac podrobností o tom, ako pestujeme sadenice pre podpníky a pre nové kultivary, nájdete na Plumeria Seeds


Pozri si video: 2021 A DROP D ISSEY EDP ISSEY MIYAKE NOVEDAD PERFUME Su mensaje es el de mi Canal!


Predchádzajúci Článok

Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate

Nasledujúci Článok

Návrh francúzskej bylinkovej záhrady: Rastliny francúzskej byliny do záhrady