Výrobky s cesnakom


Čerstvý cesnak

Časť cesnaku, ktorá je najpoužívanejšia, zodpovedá nepochybne žiarovkám, ktoré sa dajú konzumovať čerstvé a musia sa zozbierať na tento účel v období od júna do júla, v čase, keď začína sušenie listov.

Storočia a storočia tradície si doteraz považovali za zvyk, že odrody cesnaku, ktoré sa dajú konzumovať čerstvé, majú prirodzene oveľa kratšie ochranné obdobie v porovnaní s ostatnými, pretože sú určite jemnejšie.

Hlavné odrody cesnaku, ktorých cibule sa dajú jesť čerstvé, sú Neapolská ruža, Sulmona červená, Primaticcio ruža a Agrigento ruža.

Jedná sa o rastliny, ktoré sa pestujú najmä na pôdach, ktoré sa vyznačujú vysokým stupňom ľahkosti a práve z tohto dôvodu majú žiarovky schopnosť mimoriadne rýchlo zväčšiť svoju veľkosť.


Lúpaný cesnak

Je zrejmé, že jednou z operácií, ktoré si vyžadujú určité technické znalosti, je olúpanie cesnaku.

Aby ste to dosiahli správne a rýchlo, je vhodné dodržiavať sériu jednoduchých pravidiel.

Najskôr budete musieť poraziť strúčik cesnaku, aby ste sa vyhli obzvlášť rozhodným a silným metódam.

Porazenie strúčika cesnaku je možné vykonať buď päsťou vytvorenou rukou, alebo čepeľou noža a zatlačiť ho priamo na cesnak.

Inak nám dáva inú možnosť použitie mäsového zmäkčovača: vďaka jeho hmotnosti bude v skutočnosti možné ľahko a rýchlo poraziť strúčik cesnaku.

Týmto spôsobom a za krátky čas sa pokožka strúčika cesnaku odstráni mimoriadne ľahšie.

 • Mangold

  Mangold je bylina, ktorá pochádza zo stredomorskej oblasti; pestuje sa v celom Taliansku, najmä v regiónoch Lazio, Toskánsko, Apúlia a Lig ...
 • Rezanie stromov

  Je dobré mať na pamäti, že operácie rezania v závode sú zásahy uskutočňované na živom prvku, ktoré sa majú vykonávať pri úplnom rešpektovaní stromu, na ktorý pôsobí. Je tiež vhodné ...
 • Výsev zeleniny

  Aj keď je to najchúlostivejšia agronomická prax, pretože je do značnej miery ovplyvnená výsledkom plodiny, výsev pod holým nebom je pre druhy rastlín stále povinným riešením ...
 • Cesnak

  Cesnak je odpradávna rozšírenou rastlinou, pretože ju šikovne využívali egyptskí ľudia už počas tretieho tisícročia pred naším letopočtom. a neskôr tiež Grékmi, Rimanmi, Číňanmi a ...

Krémy z cesnaku

V kuchyni sa často stretávame s tým, že na dochutenie niektorých jedál musíme použiť cesnak: z tohto dôvodu by poznanie niektorých jednoduchých pravidiel na výrobu cesnakového krému mohlo byť skutočne zaujímavé.

Ak chcete pripraviť vynikajúci cesnakový krém, musíte najskôr zobrať dve cesnakové hlavy a rozdeliť ich na klinčeky. Potom odstráňte všetky malé šupky, ktoré ich obklopujú.

Keď budeme mať k dispozícii čisté kliny, budú musieť byť vložené do alobalu, možno vložením hrsti soli, potom vložené do rúry a varené tridsať minút pri teplote 200 stupňov.

Po pol hodine budú strúčiky cesnaku obzvlášť jemné: v tomto okamihu ich musíte rozdrviť, kým nezískate akýsi krém.

Tu sme pripravili náš cesnakový krém: teraz ho musíme skutočne použiť len najrozličnejšie: môžeme ho vložiť do akéhokoľvek druhu pokrmu vrátane zeleniny, mäsa a rýb.

Ak chcete, môžete ho tiež zmiešať s malým množstvom masla, aby ste ho neskôr mohli použiť na prípravu lahodných krutónov, ktoré sa dajú podávať na stôl ako predjedlo.

V každom prípade sa cesnakový krém získava spracovaním čerstvého cesnaku za studena po jeho olúpaní, v spojení s použitím slnečnicového oleja a štipky soli.

Cesnakový krém môže predstavovať dôstojnú náhradu čerstvého cesnaku a môže byť tiež vynikajúcou alternatívou pre všetkých ľudí, ktorí nemôžu konzumovať čerstvé strúčiky cesnaku.

Cesnakový krém sa určite osvedčí ako vhodný pre soté, ale môže byť obzvlášť užitočný aj pri dochucovaní omáčok a tiež pri vylepšovaní všetkých jedál pripravovaných z grilovaných alebo pečených rýb.

Nielen krémy do kuchyne, pretože môžeme nájsť aj niektoré kozmetické výrobky na báze cesnaku, napríklad niektoré kozmetické krémy vyrobené z cesnaku.


Výrobky s cesnakom: mletý cesnak

Používanie surového cesnaku po nasekaní je obzvlášť častým zvykom, keď sú na stole jedlá ako omáčky, ale aj mäsové jedlá a šaláty.

Mletý cesnak je určite dobrou pomocou pre všetkých ľudí, ktorí podstupujú liečbu hypercholesterolémie (ktorá sa vo väčšine prípadov vyskytuje s hypertenziou), ale môže byť tiež vynikajúcou pomocou pri katarálnej bronchitíde, ako aj pri helmintiáze (zvlášť keď táto patológia sa vyskytuje u detí, pretože môžu často dostať špinavé predmety do blízkosti úst).

Príjem mletého cesnaku nepochybne zaručuje obnovený pocit pohody pre ľudské telo, pretože posilňuje imunitný systém, ktorý je nevyhnutný pre účinné antibakteriálne a následne protiinfekčné pôsobenie.

Aby sa zabránilo nepríjemnej situácii spojenej s chuťou cesnaku (ktorá sa vyskytuje pri ťažkom dychu), je potrebné vykonať malú, ale zásadnú operáciu: je potrebné z cesnaku odstrániť ten malý zelený výhonok, ktorý je možné veľmi jednoducho extrahovať. vonkajšok.Video: Syrové výrobky


Predchádzajúci Článok

Pestovanie mangoldu a špargle na ich letnej chate

Nasledujúci Článok

Návrh francúzskej bylinkovej záhrady: Rastliny francúzskej byliny do záhrady