Carolina Fanwort Info - Ako pestovať Cabomba Fanwort v nádrži na rybyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY)

Mnohí považujú pridanie živých rastlín k akváriám, záhradným jazierkam alebo iným vodným krajinám za nevyhnutné pri vytváraní vizuálne príťažlivej vodnej záhrady s požadovanou estetikou. Dozvedieť sa viac o konkrétnych vodných rastlinách a ich potrebách je iba prvým krokom pri rozhodovaní o tom, čo môže alebo nemusí byť dobrým kandidátom.

Pred zavedením do životného prostredia by sa napríklad mala starostlivo zvážiť fanworta cabomba. Môže to však byť možnosť pre kontrolované nastavenia, ako sú napríklad nádrže na ryby.

Čo je Carolina Cabomba?

Cabomba fanwort (Cabomba caroliniana), tiež známy ako Carolina cabomba, je pôvodom z veľkej časti na juhovýchode USA. Táto vodná rastlina sa najčastejšie vyskytuje v rybníkoch, potokoch a jazerách, kde je voda často pokojná a nehybná. Tieto sladkovodné trváce rastliny vysielajú stonky zo spodnej časti vodnej plochy. Pozdĺž stoniek je niekoľko vejárovitých listov, ktoré sú úplne ponorené.

Jedným z podstatných bodov informácií o Carolina fanwort, ktoré je potrebné poznamenať, je jeho schopnosť šíriť sa. Možno mnohých viesť k otázkam, či je cabomba invazívna? Rastliny fanwort sa môžu rýchlo množiť a predbiehať väčšie vodné plochy. Tí, ktorí chcú sadiť do akvárií a iných malých vodných prvkov, môžu byť schopní lepšie kontrolovať šírenie tejto rastliny. Pestovanie Carolina cabomba však nepríde úplne bez rizika.

Rastúca Carolina Cabomba

Keď sa rozhodnete začať s pestovaním rastliny Carolina cabomba, budú ju musieť zohnať vodní záhradníci. To sa dá dosiahnuť prostredníctvom rôznych online špecializovaných škôlok pre rastliny. V ideálnom prípade by transplantáty mali mať niekoľko stoniek a robustný koreňový systém. Tí, ktorí žijú v pôvodnom areáli rastlín, nemusia mať ťažkosti s udržaním ich vonku.

Tí, ktorí rastú v interiéroch v nádržiach, však budú musieť venovať osobitnú pozornosť jeho potrebám. Konkrétne tí, ktorí rastú v Carolina Cabomba, budú pravdepodobne musieť každý deň predĺžiť svetelný výkon nádrže na predĺžený čas. Aj keď sa skorocel obyčajný (Cabomba) najčastejšie vysádza do substrátu na dne nádrže, môže sa pestovať aj ako plávajúca rastlina.

Ak sa rozhodnete vysadiť vetvičku cabombu do vonkajších jazierok alebo na vodné plochy, ponúka to určité výhody. To zahŕňa zabezpečenie chráneného miesta pre ryby a pomoc s riadením rastu rias. Uvedenie rastliny do vonkajšieho vodného prostredia je podobné ako zavedenie do akvária. Vonkajší pestovatelia však majú ďalšiu možnosť zasadiť do kvetináčov a potom ponoriť nádobu na dno vodnej plochy.

Pred výsadbou vonku, záhradníci by mali vždy odkazovať na miestne invázne druhy a zoznamy škodlivých burín.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Ako sa starať o Cabomba Caroliniana

Súvisiace články

Cabomba caroliniana, tiež známa pod svojim bežným menom, vrbovka Carolina, je zelená vodná trvalka pestovaná vo vnútorných aj vonkajších podmorských biotopoch vo vodách hlbokých 3 až 10 stôp. Rýchlo rastúca a dlho žijúca rastlina, Cabomba caroliniana má jemné listy rozptýlené vo vejárovitom tvare a reprodukuje sa pod vodou prostredníctvom svojich plazivých stoniek. Aby sa darilo dobre, Cabomba caroliniana vyžaduje teplé vody, takmer neutrálne hodnoty pH, strednú až vysokú hladinu svetla a pravidelné prerezávanie. Najlepšie rastie v zónach 6 až 10 ministerstva poľnohospodárstva USA, ale dá sa pestovať v interiéroch za akýchkoľvek klimatických podmienok.

Zmerajte teplotu vody pomocou teplomera, aby ste sa ubezpečili, že teplota klesne medzi 72 a 82 stupňov Fahrenheita. Zmerajte teplomer vo vodnom prostredí Cabomba caroliniana v niekoľkých rôznych denných dobách. Ak čítate teploty pod 72 stupňov, nainštalujte vodný ohrievač a naprogramujte termostat ohrievača tak, aby teplota zostala konštantná.

Raz za týždeň upravte pH vody Cabomba caroliniana tak, aby sa udržiavalo medzi 6,5 a 7,5. Použite zásoby v súprave na testovanie pH vody na odobratie vzorky vody a potom pridajte dodanú tabletu a porovnajte farbu vody s grafom pH. Podľa potreby upravte pH pomocou dodávanej testovacej súpravy, udržujte ju vždy medzi 6,5 a 7,5.

Nainštalujte umelé osvetlenie nad vodu, aby ste dosiahli vo svojom interiéri alebo tieni Cabomba caroliniana dostatočné svetlo, čo znamená 10 až 12 hodín denne. Poskytnite 2 watty svetla na každý 1 galón vody vo vodnom prostredí. Ak to bráni slnečnému žiareniu v prístupe na povrch vody, použite orezávacie nožnice na orezanie lístia okolo vonkajších biotopov.

Orezávka Cabomba caroliniana pramení, keď dosiahnu povrch vody, aby kontrolovali ich rast. Orezávanie zabraňuje kvitnutiu a rozšíreniu semien Cabomba caroliniana na nové miesta. Pomocou záhradníckych nožníc úplne odstrihnite hlavné stonky, kým nedosiahnu požadovanú výšku pod vodnou hladinou.

  • Cabomba caroliniana sa v niektorých vonkajších oblastiach považuje za inváznu kvôli jej rýchlemu potenciálu rastu a veľkému množstvu semien, ktoré produkuje, keď je im dovolené kvitnúť. Husté napadnutie touto rastlinou môže negatívne zmeniť vodné biotopy a druhové vzťahy.

Kathryn Jones je všestranná spisovateľka a vášnivá záhradníčka s takmer 15-ročnými skúsenosťami v oboch oblastiach. Baví ju zdieľanie osvedčených postupov s rôznymi záhradníckymi témami vrátane záhradníčenia kontajnerov, organického záhradníctva, vodného záhradníctva, kompostovania a bezlepkových receptov zo záhrady.


Aké sú výhody plávajúcich rastlín?

Živé vodné rastliny na povrchu nepochybne dodajú akváriu nádherný prírodný vzhľad a môžu vytvoriť krásny trojrozmerný aspekt, ktorý vaše ryby skutočne predvedie. Ale pestovanie plávajúcich rastlín vo vašom akváriu má pomerne veľa ďalších výhod a výhod.

Rozptyľovače svetla

Plávajúce rastliny žijú na povrchu vody a pomáhajú difundovať svetlo z vašej osvetľovacej jednotky pri vstupe do vody.

Mnoho druhov rýb pochádza z biotopov, kde je voda silno tienená lesným prístreškom. Plávajúce rastliny môžu pomôcť replikovať tieto zakrpatené vzory tieňov na vode, vďaka čomu sa ryby cítia bezpečne, pohodlne a doma. To je rozhodujúce pre udržanie nízkej úrovne stresu a podporu dobrého zdravia vašich rýb.

Rastlinná mágia

Všetky druhy vodných rastlín prinášajú vode vo vašej nádrži na ryby nepreberné množstvo výhod, vďaka čomu je voda čistejšia a zdravšia pre vaše ryby a potenciálne odľahčí aj záťaž pri údržbe.

Živé filtre

Vysoká hladina dusičnanov vo vode v nádrži je zlou správou pre vaše ryby, a preto musíte každý týždeň vykonávať čiastočné výmeny vody, aby sa tieto škodlivé chemikálie rozptýlili.

Živé rastliny značne uľahčujú riadenie hladiny dusičnanov vo vode tým, že absorbujú dusičnany z vodného stĺpca a používajú ich ako hnojivo.

Okysličovače

Rastliny počas dňa absorbujú oxid uhličitý z vody a počas noci dýchajú kyslík ako súčasť procesu fotosyntézy. To pomáha udržiavať okysličenú vodu pre vaše ryby.

Prístrešok

Niektoré druhy plávajúcich akvarijných rastlín s dlhými koreňmi môžu vytvoriť dokonalý úkryt pre plaché ryby a poter. V prírode veľa rýb vyhľadáva úkryt pred košatými rastlinami, keď sa cítia stresované, a povrchovo rastúce rastliny môžu vo vašej nádrži plniť rovnakú funkciu.

Prírodný zdroj potravy

Mnoho rýb je všežravcov a niektoré si radi pridávajú do svojej stravy obživu rastlín a rias. Živé rastliny môžu pomôcť pridať výživu k štandardnej strave z rybích vločiek, a to je skvelé, pokiaľ ryby neposmievajú celej rastline! Buďte preto opatrní, aké druhy rýb si vyberiete, pretože niektoré majú sklon jesť rastliny skôr ako iné.

Nízka údržba

Milujem plávajúce rastliny a mám ich v obidvoch nádržiach na ryby. Považujem povrchové rastliny za oveľa menej náročné na údržbu ako tie, ktoré sú ukotvené v substráte. Plávajúce rastliny tiež majú tendenciu rásť veľmi rýchlo, takže sa nemusíte obávať ich množenia. Na udržanie poriadku v rastline stačí iba rýchle orezanie, aby bolo šírenie rastlín pod kontrolou.


18 živých akváriových rastlín, ktoré si zamilujete vy aj vaše ryby

  • University of Mississippi
  • University of Alabama
  • Loyola University v New Orleans

Živé rastliny akvária pomáhajú vytvárať prostredie viac podobné prirodzenému prostrediu okrasných rýb. Pomáhajú tiež upravovať tvrdosť vody a pH, zvyšovať rozpustený kyslík vo vode a udržiavať relatívne zdravie rýb.

Nasleduje zoznam 18 živých akvarijných rastlín, ktoré vytvárajú prosperujúce vodné prostredie pre vaše ryby.

Živá starostlivosť o rastliny v akváriu

To, ako sa o svoje živé vodné rastliny starať, bude závisieť od toho, ako absorbujú živiny. Niektoré rastliny sú ťažkými koreňovými kŕmidlami a absorbujú živiny predovšetkým zo substrátu nádrže, takže budete potrebovať spodnú vrstvu bohatú na živiny. Stĺpové podávače, na druhej strane, absorbujú živiny z vody v nádrži. Niektoré z najjednoduchších v starostlivosti o akvarijné rastliny majú trochu oboje a dokážu sa prispôsobiť širokému spektru podmienok.

Mnoho bežných akvarijných rastlín rastie pomocou rizómov (vodorovných stoniek rastlín, ktoré vysielajú korene a výhonky z ich uzlov) a je dôležité dbať na to, aby boli odkryté nad substrátom.


5 ľahko pestovateľných akvarijných rastlín

Ľahko rastúce akváriové rastliny:

Hornwort / coontail: Je to plávajúca sladkovodná rastlina, ktorá rastie veľmi rýchlo a pokrýva akvárium rozširujúcimi sa listami a stonkami. Hornwort je rastlina bez koreňov a vhodná pre akvárium, pretože znižuje pravdepodobnosť rastu rias v nádrži.

Peniaze / brahmi: Toto je ďalšia ľahko pestovateľná akvarijná rastlina. Peňažníkovi s tvrdými kmeňmi sa darí v akomkoľvek stave. Rastliny peniazku majú svetlozelené listy, ktoré sa pod svetlom menia na limetkové. Po odrezaní rozširujúcich sa stoniek a listov vyzerá rastlina opäť ako nová!

Cabomba: Táto ľahko sa pestujúca akvarijná rastlina, tiež známa ako Carolina Fanwort, má mäkké zelené listy, ktoré dopĺňajú krásu nádrže. Cabomba vyzerá ako mini strom, ideálna akvarijná rastlina na zakrytie pozadia. Pestujte rastliny cabomba v rade, aby ste pridali vzhľadu nádrže.

Trpasličí vlasová tráva: Je ľahké pestovať akvarijné rastliny, ktoré zakrývajú dno. Jedná sa o rýchlo rastúcu rastlinu, ktorá preto vyžaduje pravidelné rezanie, aby sa zabránilo rozšíreniu a udržiavaniu kondície rastliny. Pretože Dwarf Hairgrass patrí k obojživelným druhom, rastlina môže rásť a prosperovať v úplne alebo čiastočne ponorenej nádrži. Poskytnite rastlinám čiastočné svetlo.

Meč Copragrass / mikro: Jedná sa o atraktívnu vodnú rastlinu s dlhými svetlozelenými listami v tvare trávy. Rastlina sa rozprestiera a v spodnej časti nádrže vytvára hustý koberec trávy. Mäkký substrát bohatý na hnojivá umožňuje rast rastliny rýchlo.

Jedná sa o ľahko pestovateľné akváriové rastliny, ktoré dodajú nádrži farbu. Tieto vodné rastliny nevyžadujú veľkú údržbu, pretože samy rastú rýchlo.


Pozri si video: CABOMBA CAROLINIANA aquarium plant


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu