Čo figovník, aby priniesol viac ovociaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Figa je ázijský druh kvitnúcej rastliny patriacej do čeľade moruše. Všeobecne sa nazýva Ficus Carica. Táto rastlina pochádza zo Stredného východu a západnej Ázie. Táto rastlina sa pestuje alebo pestuje po celom svete buď ako okrasná rastlina, alebo ako rastlina nesúca ovocie. Táto rastlina je listnatého charakteru a má voňavé listy. Táto rastlina sa stala naturalizovanou v roztrúsených lokalitách Ázie a Severnej Ameriky.

Obsah:
 • Spoločný Obr
 • Pomáhať figovníku prinášať ovocie
 • Figy, Figy a ďalšie Obr
 • Ako prinútim, aby môj figovník pestoval figy?
 • Ako pestovať figy v chladnom podnebí
 • Môžete ochutnať? Doma vypestované figy sú vzdialené len nádobu!
 • Ako prinútiť náš figovník hnedý moriak prinášať ovocie?
 • Figy v domácej záhrade
 • Ovocné figovníky
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Toto je dôvod, prečo váš figovník nerastie

Spoločný Obr

Figovníky Ficus carica pekne dopĺňajú krajinu v Marylande. Môžu byť orezané na krík alebo strom, pestovať v nádobách alebo v zemi, sú prakticky bez škodcov a môžu produkovať bohaté plodiny, keď sú vybrané a starostlivo obhospodarované správne kultivary. Záhradkári v teplejších oblastiach Eastern Shore, Southern Maryland a Baltimore City majú zvyčajne najmenšie problémy s prezimovaním rastlín a zberom fíg pred prvým mrazom. Všetky sú bez semien, produkujú svoje plody partenokarpicky bez opelenia alebo oplodnenia.

Kúpte si rastliny z renomovanej škôlky alebo rozmnožujte z jarných odrezkov alebo letných odrezkov z dospelých rastlín. Koreňové výmladky zo založených stromov je možné vytiahnuť a vysadiť aj na jar. Ohybné konáre môžu byť tiež prichytené k zemi a špičkou zakorenené alebo vrstvené. Po zakorenení oddeľte novú rastlinu od materskej rastliny a presaďte ju do nádoby alebo do zeme.

Vyberte slnečné, chránené miesto na výsadbu do zeme. Ideálne je vedľa steny orientovanej na juh. Figy potrebujú plné slnko a veľmi dobre sa im darí na širokej škále pôd.

pH pôdy by malo byť okolo 6. Figy sa zvyčajne vysádzajú na jar po nebezpečenstve mrazu, ale možno ich vysádzať aj začiatkom jesene.

Priestor rastliny nohy od seba. Odrežte vrch vašej novej rastliny, aby ste vynútili bočný rast. Figy profitujú zo zapracovania kompostu alebo dobre prehnitého hnoja pred výsadbou. Obmedzenie alebo prerezanie koreňového systému môže povzbudiť rastlinu a urýchliť zber. Neobrábajte pôdu pod rastlinou, pretože veľká časť rozsiahleho koreňového systému je priamo pod povrchom pôdy.

Plody sa tvoria od základne výhonku smerom ku špičke. Rastliny figovníka zvyčajne začínajú rodiť v druhom alebo treťom roku po výsadbe. Nechránené figy sú v Marylande často v zime zabíjané späť do koruny.

Nové výhonky rýchlo vyrastú z koreňov. V niektorých prípadoch rastlina usmrtená v zime aj tak prinesie skromnú úrodu nasledujúce leto. Vo väčšine prípadov však rastlina bude vyžadovať 2 až 3 dobré vegetačné obdobia, aby sa vrátila k normálnej produkcii. Tu sú návrhy na zimnú ochranu:. Každú jar ostrihajte prízemné výhonky a odstráňte všetko mŕtve alebo slabé drevo. Dospelé rastliny majú zvyčajne 3 až 8 hlavných stoniek.

Vaša pokožka môže byť podráždená kontaktom s mliečnou latexovou rastlinnou šťavou. Uspokojivú produkciu v malých priestoroch dosiahnete pestovaním figových rastlín v polovičných sudoch po whisky alebo iných veľkých vhodných nádobách s veľkosťou približne galónov. Kolieska na kontajneroch výrazne zvyšujú pohodlie, pretože vaše figy by ste mali na zimu premiestniť do chráneného priestoru, ako je napríklad garáž.

Obmedzenie koreňov vyplývajúce z tohto typu kultúry môže zlepšiť výnosy a skrátiť dni do zberu. Figy zbožňujú mnohé zvieratá, nielen ľudia. Bez sieťoviny, ktorú by ste prehodili cez váš krík, možno zistíte, že veveričky a vtáky budú obedovať ako prvé na vašej úrode.

Figy dozrievajú od polovice septembra cez mráz. Nedozrievajú na rastline, a preto by sa nemali zbierať, kým nie sú úplne vyfarbené a mierne mäkké. Pestovanie fíg v Marylande. Aktualizované: 3. februára,Výber miesta a výsadba fíg Vyberte slnečné, chránené miesto na výsadbu do zeme. Prezimovanie rastlín pestovaných na zemi Nechránené figy sa v Marylande často v zime zabíjajú až do koruny.

Tu sú návrhy na zimnú ochranu: Figy pestované na kríkoch alebo kríkoch sa chránia ľahšie ako v stromovej forme; Ohybné konáre možno pripevniť k zemi a prikryť pytlovinou, starými prikrývkami alebo plachtami; Niektorí pestovatelia obopínajú svoje figovníky kuracím drôtom a vypĺňajú izolačnými listami a slamou.

Horná časť rastliny môže byť pokrytá plastovou plachtou, aby zhodila dážď, dážď so snehom a sneh; a Na jar odstráňte zimnú ochranu po každom nebezpečenstve mrazu. Pestovanie fíg v nádobách Uspokojivú produkciu v malých priestoroch dosiahnete pestovaním fíg v polovičných sudoch od whisky alebo iných veľkých vhodných nádobách s veľkosťou približne galón.

Zalievanie do nádoby Vaša pestovateľská zmes by mala byť hlinitá a dobre odvodnená s množstvom kompostu alebo dobre prehnitého hnoja; Ťažké pôdy môžete odľahčiť zapracovaním pestovateľskej zmesi bez pôdy s obsahom rašeliny, perlitu a vermikulitu; Nádoby s figami udržiavajte na plnom slnku a pravidelne ich zalievajte; a Keď sa ovocie začne tvoriť, aplikujte 2 až 3 galóny vody každý deň. Po opadnutí figových listov na jeseň Vytvarujte svoju rastlinu odstránením výhonkov a nasmerovaním dlhých konárov späť; a Presuňte sa do chránenej oblasti, ako je napríklad garáž.

Zber fíg Figy zbožňujú mnohé zvieratá, nielen ľudia.


Pomáhať figovníku prinášať ovocie

Ak máte na dvore čerstvo vysadené figovníky, možno ešte nemáte na konároch žiadne ovocie. Ak je to tak, možno sa pýtate, kedy figovníky prinášajú ovocie a kedy môžete očakávať svoju prvú úrodu. Kedy teda figovník rodí ovocie? Figovník plodí 3 až 4 roky po výsadbe. Nezrelý strom môže priniesť ovocie, ktoré nikdy nedozreje.

Darujte si figovníkom pozoruhodnú záhradnú črtu, ktorá poskytuje úžasné ovocie. Tieto figovníky sa pestujú vo veľkej nádobe na slnečnom, chránenom mieste.

Figy, Figy a ďalšie Obr

Viac informácií ". Pokiaľ ide o pestovanie domáceho ovocia, nič nemôže byť jednoduchšie ako figy. Figy, ktoré sa pestujú tisíce rokov, majú na svojich opatrovateľov len malé nároky. Existuje asi odrôd obyčajných fíg — tých, ktoré pestujeme na juhovýchode. Ich delikátne ovocie sa môže jesť čerstvé, konzervované alebo použité v koláčoch a dezertoch, ako je zmrzlina. Figy by mali byť umiestnené na dobre odvodnenom mieste na plnom slnku. Barbara H.

Ako prinútim, aby môj figovník pestoval figy?

Tí, ktorí majú priestor, by mali zvážiť pridanie figovníka do vášho výberu stromov pre váš dvor. Figy sú atraktívne stromy, ktoré poskytujú tieň a ovocie. Ak človek získa ten správny strom pre ich mikroklímu, poskytne množstvo fíg, ktoré možno jesť čerstvé zo stromu, zavárať, pripravovať na džem alebo sušiť. Figovníkom sa najlepšie darí v dobre odvodnenej pôde, ale zdá sa, že tu v okrese Sonoma sa im darí vo väčšine pôd.

Kliknutím sem získate informácie o návšteve škôlky na jar

Ako pestovať figy v chladnom podnebí

Figy pestoval človek už v staroveku pred naším letopočtom a sú dobre známe po celom svete. Nezvyčajné ovocie rastie na listnatom subtropickom strome, pôvodom zo západnej Ázie. Existuje niekoľko druhov fíg a úspešne sa pestujú v domácich sadoch a dvoroch, odkedy ich prví európski osadníci prvýkrát priniesli na Nový Zéland. Figy sú ideálnymi kandidátmi na výsadbu špalier alebo kontajnerov. Doprajte im teplo a slnečné svetlo a týmto nenáročným plodom sa bude vo vašej záhrade dariť!

Môžete ochutnať? Doma vypestované figy sú vzdialené len nádobu!

Moja otázka sa týka figovníkov. Kedy ich orezávať alebo je vôbec vhodné to robiť? Aký je najlepší spôsob starostlivosti o ne? Figovníky sú potešením mnohých záhradkárov a keď plody začnú dozrievať, je ľahké pochopiť, prečo je o ne taký záujem. Tieto ovocné stromy sú malého vzrastu, ale ak im venujete náležitú starostlivosť, prinesú veľa ovocia. Kľúčom je pamätať na to, že pochádzajú zo Stredozemného mora, a preto oceňujú podobné podmienky pestovania. Otužilosť — Figy sú spoľahlivo mrazuvzdorné v zóne 7 a smerom na juh. Môžu prežiť zimné teploty až do 15 až 20 stupňov F.

Figa Calimyrna opeľovaná osou obsahujúca početné semená nesúce tento strom bol pestovaný pre svoje ovocie pred viac ako 5 rokmi a je pôvodný v.

Ako prinútiť náš figovník hnedý moriak prinášať ovocie?

South Philly je plné desaťročí starých figovníkov, ktoré sem priviezli prisťahovalci z Talianska a iných stredomorských krajín. Tieto stromy boli pravdepodobne v mladosti rozmaznané, zabalené každú zimu, ako to stále robia pestovatelia fíg v Brooklyne a iných severných oblastiach. Naša klíma sa v posledných rokoch skutočne stala vhodnejšou pre figy v dôsledku efektu tepelného ostrova v mestách a nástupu globálneho otepľovania. Figy sú pre Philly skvelou plodinou z niekoľkých dôvodov: chuť, produktivita a jednoduchá starostlivosť.

Figy v domácej záhrade

Figu, ktorá je vysoko okrasným stromom vo formálnych aj neformálnych záhradách, možno pestovať vo väčšine častí Austrálie. Figa je vynikajúcim zdrojom vlákniny, vápnika a mnohých ďalších živín a je nenáročná a bohatá na pestovanie, vďaka čomu je jedným z najužitočnejších stromov na pestovanie v domácich záhradách. Figovník obyčajný Ficus carica je opadavý, veľký ker alebo malý strom, zvyčajne dorastajúci do výšky 3 až 4 metrov. Pochádza z juhozápadnej Ázie a predpokladá sa, že ho ľudia v staroveku šírili cez Stredozemné more z Afganistanu do Portugalska. Neolitické subfosílie fíg, ktoré sa datujú medzi a pred naším letopočtom, naznačujú, že to bola prvá potravinová plodina, ktorú kedy ľudia pestovali.

Prispieť.

Ovocné figovníky

Ahhhh ... báječný figovník! História figovníka je dlhá a hlboko zakorenená. Pochádzame z biblických čias, figy boli jednou z prvých potravín, ktoré ľudia konzumovali, a jednou z prvých pestovaných potravín. Figovníky pochádzajúce z Ázie a Stredomoria priniesli do Severnej Ameriky španielski osadníci začiatkom 16. storočia. Populárne odrody: Medzi najobľúbenejšie odrody fíg obyčajnej, Ficus carica, patrí morka hnedá, púštny kráľ, kadota a celeste alias medová figa alebo cukrová figa. Výška: Výška dospelého stromu sa značne líši v závislosti od kultivaru a jeho prostredia. Divoké odrody pestované v tropickom prostredí dosahujú vysoké výšky; bežné odrody vysadené v Severnej Amerike dosahujú výšku pätnásť až tridsať stôp.

Veľký, opadavý, dobre tvarovaný strom, figa, je vynikajúcim exemplárom v tieni pre malé až stredne veľké dvory. Môžu byť orezané a natrénované na zvládnuteľnú veľkosť, pestovať ako živý plot alebo dokonca špárovať ako ten na stene kancelárie SGA nižšie. Figy sú všestranným ovocím, konzumujú sa čerstvé, glazované, sušené, pošírované a varené a sú tiež veľmi zdravou možnosťou.


Pozri si video: Pěstování fíkovníku


Komentáre:

 1. Mikagor

  Nemáš pravdu. Môžem to dokázať.Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 2. Favian

  This no more than conditionality

 3. Jirka

  Ahoj všetci!

 4. Eginhard

  donekonečna sa hádať nedá

 5. Moogujin

  the Competent message :), in a seductive way ...

 6. Akinogami

  Je to zaujímavé. Don't tell me where I can find more information on this topic?

 7. Arleigh

  Zlý vkus Čo toNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii