Obrázky izbových rastlín, ktoré môžu ísť von v leteWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Za posledný rok hrali naše domovy kľúčovú úlohu v našich životoch a premenili sa na priestory, kde nielen odpočívame unaveným hlavám, ale aj pracujeme, hráme sa, cvičíme a dokonca vzdelávame naše deti. Od investícií do základných vecí WFH až po dodanie sviežich farieb našim stenám, trávenie viac času v interiéri prinútilo mnohých z nás prehodnotiť naše obytné priestory. Okrem toho, že vyzeráte naozaj cool a dávate obyvateľom bez záhrady šancu ohnúť svoje zelené palce, existuje veľa dôvodov, prečo si osvojiť izbové rastliny. Niektoré jednoducho vzbudzujú záujem, iné majú schopnosť čistiť vzduch a absorbovať znečisťujúce látky a dokonca vám môžu pomôcť zlepšiť náladu a zlepšiť úzkosť. V skutočnosti jedna štúdia v časopise Journal of Physiological Anthropology zistila, že interakcia s izbovými rastlinami môže znížiť fyziologický aj psychický stres. Čo si treba zapamätať, pokiaľ ide o rastliny, je, že nie všetky sa narodili rovnaké – prichádzajú v obrovskom množstve foriem, od veľkolistých rastlín v džungli až po drobné sukulenty, ktoré majú všetky trochu odlišné potreby.

Obsah:
 • 26 najlepších izbových rastlín pre váš domov
 • Črepníková história izbových rastlín v našich domoch a zbierkach
 • 23 farebných izbových rastlín, ktoré túto zimu zútulnia váš domov
 • Izbové rastliny: 10 najlepších izbových rastlín
 • 6 rastlín, ktoré sa presunú dovnútra túto jeseň a vycúvajú túto jar
 • Ideálne rastliny do interiéru, ktoré nielen vyzerajú pekne
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Izbové rastliny, ktoré môžete na leto presťahovať von – letná dovolenka izbových rastlín

26 najlepších izbových rastlín pre váš domov

Kto som, pýtaš sa? Zvyčajne ma nájdete v záhrade. Niektoré z mojich izbových rastlín by som tiež umiestnil do bludiska. Tento článok v podstate hovorí o tom, ako premiestniť svoje izbové rastliny von, keď príde teplé počasie, a neublížiť im, a potom ich vrátiť dovnútra, keď na to bude správny čas. Nakúpte v našom obchode.

Samozrejme, pokiaľ ide o premiestňovanie izbových rastlín von, všetko závisí od toho, aké izbové rastliny máte a kde bývate. Izbové rastliny, ktoré boli vo vnútri celú zimu, tiež reagujú na nové ročné obdobie, pričom ich listy sa dvíhajú a dochádza k jemným alebo dokonca drastickým zmenám odtieňa listov, kvetov atď.

Tento článok je pre všetky tie rastliny, ktoré by mohli zostať, ale podľa môjho názoru by mali byť odstránené. Tu je napríklad niekoľko izbových rastlín, ktoré by som rád premiestnil von, keď sa počasie oteplí. Ako som už povedal, všetci radi chodíme na dovolenku niekam do tepla a izbové rastliny tiež. Ale musia byť pripravení ísť von, rovnako ako my, inak je pravdepodobnejšie, že nastanú problémy. Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť predtým, ako sa rozhodnete premiestniť svoje rastliny z ich teplého a útulného miesta v obývačke vedľa teplovzdušného registra, do záhrady vonku alebo možno vedľa jazierka.

Toto nie je čas začať prázdniny pre izbové rastliny. Jarný čas v južnom Ontáriu v Kanade je obdobím, kedy sú teploty, či už cez deň alebo v noci, veľmi nepredvídateľné. Každú chvíľu môže nastať mráz, aj keď denné teploty a slnečné lúče môžu pôsobiť ako v trópoch.

Prvým letným dňom v tejto časti Kanady je jún. Aby ste boli skutočne v bezpečí, môžete dovtedy počkať. Aklimatizácia postupne pripravuje vaše rastlinné organizmy na nové životné prostredie.

Začnite tým, že najodolnejšiu z vašich izbových rastlín vezmete na veľmi pohodlné, pravdepodobne tienisté miesto na vašom dvore, napríklad pod javor. Nechajte rastlinu vonku na tomto mieste niekoľko hodín a potom ju vráťte na svoje vnútorné miesto. Najodolnejšie izbové rastliny idú von ako prvé ako aloe vera, jadeit a had. Všetky tieto tri rastliny potrebujú málo svetla a veľmi málo vody, či sú vnútri alebo vonku, a stále sa im darí.

Keď tieto veľmi odolné rastliny presuniete von a na pár týždňov späť dovnútra, môžete ich nechať vonku po zvyšok leta a na začiatku jesennej sezóny. Pred mrazom a zimnou sezónou ich vráťte dovnútra. O ich ceste späť do ich vnútorného zimného domova si povieme o niečo neskôr.

Stále máte všetky tie krehké izbové rastliny, aby ste sa dostali na dvor. Musíte opustiť veľmi krehké izbové rastliny, ako je ibištek, kým si nebudete úplne istí, že teploty na vašom dvore zostanú na konštantnej tropickej úrovni.

Samozrejme, každá rastlina má preferenčné podmienky prostredia, či už žije vonku alebo vo vnútri. Všetky majú jedinečné potreby, takže by bolo prospešné preskúmať každú rastlinu a dozvedieť sa, čo radi jedia, napr. Budete môcť povedať, či sú šťastné, keď budete venovať veľkú pozornosť tomu, ako rastú, keď sú vonku. Vždy je rozumné, aby vaše rastliny žili čo najviac organickým životom.

Dažďový sud je skvelý spôsob, ako ich nakŕmiť čerstvou vodou. Záhradný kompost je dobrý nápad, aby vaše vonkajšie a vnútorné rastliny mohli jesť čo najzdravšie. Či už si kompostovú nádobu vyrobíte zo skál alebo dreva, môže byť skvelým nápadom umiestniť ju do rohu vášho dvora. Odporúčame bez veka, aby sa k nemu ľahšie dostal vzduch a dážď.

Aj miestni skunky, mývaly a iné hlodavce sa môžu ľahšie občerstviť. Pridajte zelený dusík a hnedý uhlík. Áno, žltá kukurica je v poriadku. Väčšie konáre zo stromov však odovzdajte recyklačnému autu, ktoré by malo zbierať odpad z dvora raz za dva týždne.

Z času na čas pridávajte pôdu bohatú na vitamíny a minerály a majte poruke lopatu, aby ste veci premiešali. Majte na kuchynskej linke malý zelený kôš a denne doň pridávajte tieto veci. Keď sa naplní, vyprázdnite obsah nádoby na kompost na záhrade. Poznámka: Všetky ostatné veci, ako sú mliečne výrobky a tuky, sa recyklujú a odovzdajú vašej obci, nie vašej záhrade!

V južnom Ontáriu v Kanade neďaleko Toronta, zóna 5, sa okolo konca septembra začínajú objavovať nižšie teploty. Buďte láskaví k svojim izbovým rastlinám a dajte ich dovnútra ešte pred mrazom.

Opäť začnite najprv s jemnými rastlinami, ako sú tropické rastliny so širokými listami, ako sú popínavé rastliny a ibištek. Toto je ročné obdobie alebo ročné obdobie na presádzanie izbových rastlín. Nastavte si systém v blízkosti vášho kontajnera na kompost, aby sa práca mohla vykonávať jednoducho.

Každú rastlinu je potrebné rozobrať a orezať. Skontrolujte chyby a iné nechcené stvorenia, ktoré by sa k vám mohli chcieť pripojiť v dome. Čerstvá nová pôda spôsobí, že vás rastliny budú milovať ešte viac! Umyte ich a dajte im dobrý nápoj, než ich umiestnite na tienisté miesto, aby uschli.

Keď ich prinesiete dovnútra, nechajte ich tam. Vaše hrnce by mali byť od začiatku čisté. Hlina je prírodnejšia a napomáha prežitiu živých rastlín. Aj tácka pod hrncom by mala byť hlina. Je naozaj dôležité, aby ste svoje izbové rastliny nepreháňali.

Radi sa cítia bezpečne ako ľudia, ale nie preplnení. Toto posledné štádium predtým, ako prinesiete izbovú rastlinu späť do vášho domova, je ideálnou príležitosťou na to, aby ste si prešli kontrolný zoznam pre zdravú izbovú rastlinu. Stromy Ficus Benjamin zobrazené vyššie majú radi nepriame svetlo, vlhkú pôdu a musia byť natrvalo ponechané na rovnakom mieste! Áno, Bob a jeho manželka Sue premiestnia všetky svoje izbové rastliny von na jar, keď si budú istí, že už nebude mráz.

Začlenia ich do svojich trvalkových skaliek a tam zostanú až do jesene. Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať.

Ako fungujú odrazové ďalekohľady? Ako funguje refrakčný ďalekohľad? Ako funguje Dobsonov teleskop? Použite tento obsah pre vaše pohodlie! Obsah: Presúvanie izbových rastlín von — začíname Je príliš chladno na to, aby som izbové rastliny dal von? Zeleninové a ovocné zvyšky Vaječné škrupiny a orechy Kávová usadenina a čajové vrecúška Chlebové výrobky Hnoj Pomôže vám to získať bohatší kompost plný živín!

Využite to liberálne! Použitie recyklačných materiálov na organický kompost. Majte v garáži odpadkový kôš, ak ho máte a zbierajte… Malý kartón Listy, šišky, ihličie a malé konáre Papierové škatule na vajíčka Piliny a seno Malé kúsky neošetreného dreva Papierové vreckovky a noviny drvené Nefarbená nevyžiadaná pošta Korkové zátky od vína Poznámka: Všetko ostatné veci ako mliečne výrobky a tuky sa recyklujú a odovzdajú vašej obci, nie vašej záhrade!

Kúpte si kvalitnú črepníkovú zeminu s vermikulitom a hnojivom už v zmesi. Majte nablízku malé kamienky, kanvu a hadicu. Každá rastlina bude potrebovať sprchu pred návratom do domu.

Odrežte mŕtvy rast a pozorne hľadajte škodcov. Majte po ruke všetky potrebné nástroje a potreby, ako sú nožnice, nožnice, bagre, záhradné rukavice, nové kvetináče a podnosy. Noste klobúk, čižmy, rukavice a možno aj svoje staré oblečenie. Zašpiníš sa! Až budúci rok! Obmedzte zalievanie! Hmlové rastliny jeden až trikrát denne poskytujú vlhkosť. Voda s vlažnou verzus studenou vodou. Odstráňte nahromadený prach zo stoniek a listov vlhkou handričkou.

Vyhnite sa presádzaniu a hnojeniu rastlín. Poskytnite správne množstvo svetla. Presuňte rastliny ďalej od tepelných otvorov a krbov. Najpredávanejší dáždnik od dánskych dizajnérov Cane-line Veľký, štýlový konzolový dáždnik Otočný, nastaviteľný, dobre vyvážený a všestranný Odolná, vysokokvalitná hliníková konštrukcia Dostupné v obchode The Backyard Gnome. Veľkosti momentálne na sklade: 9.


Črepníková história izbových rastlín v našich domoch a zbierkach

Väčšina rastlín pestovaných v interiéri pochádza z tropických alebo subtropických krajín, kde sú podmienky výrazne a trvalo teplejšie, než aké zažíva väčšina našich záhrad. Vďaka tomu sa teploty v určitých miestnostiach v našich domovoch dokonale zhodujú s tým, aby dobre rástli. Niektoré potrebujú menej a iné potrebujú o niečo viac, ale rastliny, ktoré dobre rastú v tomto rozmedzí, sa dobre hodia do domácností a kancelárií, pretože mnohé miestnosti sú už udržiavané blízko týchto teplôt. Niektoré rastliny dobre rastú pri vyšších teplotách, ktoré sú zvyčajne umiestnené vo vlhkých miskách a sú pravidelne zarosené. Hlavným dôvodom, prečo neznášajú vyššie teploty v interiéri, je, že nemajú rovnaké podmienky, ako je vlhkosť vzduchu a slnečné svetlo, ktoré podporuje rast bez toho, aby obmedzovalo teplo.

Prezeráte si niekedy v lete svoju záhradu a želáte si, aby ste ju mohli na zimu preniesť do interiéru? Raz mi tá zelená chýba ako blázon.

23 farebných izbových rastlín, ktoré túto zimu zútulnia váš domov

Keď som minulého dňa smeroval do mojej miestnej škôlky, doručovateľ z vnútorných závodov vykladal pred domom dodávku. Pretože som večne zvedavý a oddaný milovník rastlín, strčil som hlavu dovnútra a videl som, že vozidlo je v podstate plne nabitý obchod s rastlinnými cukrovinkami s bohatým výberom listov a stoniek namiesto čokolády a posýpiek. A keďže som taký typ človeka, nadviazal som rozhovor s pestovateľom. Uhádli ste: ZZ rastlina Zamioculcas zamiifolia. Rastlina ZZ je tichým hrdinom takmer každej kolekcie izbových rastlín hodnej Instagramu, oddaným vojakom v rohu fotorámika, keď listujete tisíckami obrázkov izbových rastlínsofinstagram a listov crazyplantlady. Po ďalšej diskusii a ani som sa nepokúšal vysloviť zdĺhavé meno, bol som natoľko presvedčený, že som napochodoval do škôlky a kúpil som si vlastný zzplant. Čo ma presvedčilo? Zamioculcas zamiifolia je tu už po stáročia, pochádza z Afriky náchylnej na sucho, kde sa jej darí vonku.

Izbové rastliny: 10 najlepších izbových rastlín

Viac informácií ". Závesný kôš Túlajúci žid Trandescantia zebrine dodáva exteriéru v teplejších mesiacoch záujem. Barbara H. Rastliny sa musia prispôsobiť životu v interiéri skôr, ako sa zapne kúrenie.

Yucca sú vnútorné aj vonkajšie rastliny. V skutočnosti, keď veľa ľudí počuje slovo Yucca, premýšľajú o jednej z mnohých záhradných odrôd, ktoré majú počas leta dramatické zhluky bielych kvetov.

6 rastlín, ktoré sa presunú dovnútra túto jeseň a vycúvajú túto jar

Svetlo je pravdepodobne najdôležitejším faktorom pre zdravý rast izbových rastlín. Energia získaná fotosyntézou závisí od množstva svetla zachyteného listami. Izbové rastliny možno klasifikovať podľa potreby a tolerancie svetla – vysoké, stredné alebo nízke. Izbové rastliny vyberajte podľa dostupnosti prirodzeného svetla vo vašej domácnosti. V opačnom prípade budete musieť doplniť svetlo umelým osvetlením. Tri dôležité aspekty vnútorného svetla sú intenzita, trvanie a kvalita.

Ideálne rastliny do interiéru, ktoré nielen vyzerajú pekne

Foto od Georgia de Lotz na Unsplash. Zobrať izbové rastliny von je niečo, čo väčšina majiteľov rastlín v minulosti vyskúšala. Možno sa vašej rastline nedarilo tak dobre, tak ste sa ju rozhodli dať von, pretože „rastliny prirodzene žijú vonku, možno vďaka tomu bude moja rastlina opäť zdravá“. Pravdepodobne ste zistili, že väčšina izbových rastlín sa z nejakého dôvodu nazýva izbové rastliny, vonku hynú. Ale prečo je to tak a existujú výnimky?

Našťastie je to skvelá izbová rastlina. Kontaktujte nás ešte dnes a získajte ďalšie informácie. Tropická krajina pre Arizonu. Prebúdzajú unavenú letnú záhradu s.

Austrálsky dom a záhrada. Izbové rastliny dodávajú teplo, farbu a život našim domovom. Tam, kde je málo miesta, hľadajte vlečné rastliny, ktoré by sa preliali cez okraj políc, lavíc alebo dokonca odkvapkávali zo závesných košov zavesených na strope. Jedinou požiadavkou na dobrý rast pre väčšinu izbových rastlín je, aby rastlina dostávala jasné svetlo po väčšinu dňa, ale aby nebola vystavená priamemu slnečnému žiareniu a chladnému prievanu.

SÚVISIACE VIDEO: Sťahovanie izbových rastlín na leto von! - Ako premiestniť izbové rastliny von!

Kto som, pýtaš sa? Zvyčajne ma nájdete v záhrade. Niektoré z mojich izbových rastlín by som tiež umiestnil do bludiska. Tento článok v podstate hovorí o tom, ako premiestniť svoje izbové rastliny von, keď príde teplé počasie, a neublížiť im, a potom ich vrátiť dovnútra, keď na to bude správny čas. Nakúpte v našom obchode.

Bez ohľadu na to, akej farby je váš palec, pravdepodobne už viete, že všetky rastliny potrebujú vodu, aby dosiahli svoj plný potenciál – koniec koncov, tieto základné vedomosti siahajú až do úvodnej triedy vedy na strednej škole.

Mnohým izbovým rastlinám sa darí počas dlhých, jasných letných dní, najmä ak sú správne premiestnené vonku. Ale tieto rastliny môžu mať problémy s prispôsobením sa späť vnútorným podmienkam, keď zasiahne chladnejšie počasie. Mnohé z našich bežných izbových rastlín pochádzajú z tropického alebo subtropického podnebia a neznášajú nízke teploty. Izbové rastliny by sa mali vrátiť dovnútra skôr, ako vonkajšia teplota klesne na 55 F. Ak sú dni teplé, ale nočné teploty sú chladné, môžete zvážiť prenesenie rastlín na noc do interiéru a ich umiestnenie späť ráno. Mnoho rastlín zhodí listy v reakcii na nižšie svetelné podmienky vo väčšine domov. Postupné vystavovanie rastlín nižšej intenzite svetla pred ich trvalým premiestnením do interiéru by malo pomôcť zmierniť šok.

Od čistejšieho vzduchu až po kreatívnu výzdobu – izbové rastliny okolo vášho domu majú toľko výhod. Môže však byť ťažké vedieť, ktoré odrody rastlín sú vhodné pre vnútorné podmienky a ako sa o ne správne starať. Ich svieže zelené listy s výraznými otvormi sú úžasným doplnkom v každej miestnosti a môžu sa prispôsobiť akémukoľvek priestoru. Rastliny Monstera uprednostňujú teplé podnebie mimo priameho slnečného žiarenia a prospieva im pravidelné čistenie mäkkou vlhkou handričkou.


Pozri si video: Kalisie pěstování, množení, použití


Komentáre:

 1. Vusar

  I, sorry, but that certainly does not suit me. Are there other variations?

 2. Nikoshicage

  Precisely, you are right

 3. Aragrel

  Bravo, vaša myšlienka sa bude hodiť

 4. Sutherland

  Suhlasim s tebou, dakujem za vysvetlenie. Ako vždy, všetko úžasné.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety