Záhradné rastliny na západnú stranu domuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rastliny prispôsobené suchému podnebiu v Utahu a chladným zimám musia byť náročné na prežitie. To však neznamená, že paleta rastlín je obmedzená alebo že rastliny nemôžu byť krásne! Mnohé z verejných záhrad a ukážkových záhrad na ochranu vody v Utahu zostavili zoznamy a databázy rastlín vhodných pre naše podnebie. Výber správnej rastliny pre správne miesto vo vašej záhrade je nevyhnutný pri vytváraní krajiny s úsporou vody.

Obsah:
  • Obľúbené kríky a kríky pre záhradu orientovanú na západ
  • Krajinné rastliny pre Gruzínsko
  • 9 najlepších trvaliek kvitnúcich na slnku pre južné záhrady
  • Využite vegetáciu na zvýšenie energetickej účinnosti
  • 25 krásnych rastlín pre vašu jedlú krajinu
  • Hľadať „rastliny orientované na západ“
  • Tieňová výsadba: letničky, cibuľoviny a trvalky
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Izbové rastliny, ktorým sa darí v ostrom slnečnom svetle (okná orientované na juh, západ)

Obľúbené kríky a kríky pre záhradu orientovanú na západ

Deka kvet Gaillardia ponúka červeno-žlté kvety, ktoré vyžarujú farbu a šarm. Miluje horúce, slnečné miesta, počas celého leta až do jesene vytvára vlny jednoduchých alebo dvojitých kvetov podobných sedmokráskam. Dekový kvet dorastá do výšky 1 až 3 stopy a je odolný aj voči jeleňom.

Navyše je ideálny na prilákanie motýľov! Získajte tipy na vytvorenie motýlej záhrady! Vytrvalá šalvia ponúka množstvo odrôd dostatočne odolných na to, aby zvládli chlad Minnesoty a teplo a vlhkosť Miami a väčšina odrôd šalvie je tiež odolná voči jeleňom. Pridajte tieto žiarivo žlté kvety na slnečné záhony a okraje. Coreopsis ponúka odrody s jednoduchými alebo dvojitými kvetmi. Väčšina typov dorastá do výšky asi 18 palcov. Tento prérijný domorodec potrebuje málo vody alebo hnojiva.

Niektoré z našich najlepších výberov coreopsis zahŕňajú trpasličiu formu Nana, svetložltý Moonbeam a dvojito kvitnúce Early Sunrise. Echinacea echinacea fialová je húževnatá ako klince. Táto nápadná trvalka produkuje jedno-, dvoj- a trojkveté odrody v širokej škále farieb okrem fialovej, ktoré zahŕňajú bielu, malinovú, oranžovú a žltú. Ihličnan fialový vo všeobecnosti dorastá do výšky 3 stôp a kvitne od začiatku leta do jesene.

Motýle milujú kvety. Modrá je vyhľadávanou farbou v trvalkovej záhrade. To všetko a ešte viac získate, keď zasadíte delphinium. Tento vysoký kvet, najvyššie odrody môžu dosiahnuť 7 stôp, ale kompaktné typy zostávajú okolo 12 palcov a začiatkom leta ponúkajú vežičky žiarivo modrých kvetov.

Odrody siahajú od svetlej nebesky modrej až po tmavé odtiene takmer fialovej. Niektoré odrody delphinium kvitnú aj bielo-ružovo. Bežne nazývaná čiernooká Susan Rudbeckia rozvíja od začiatku leta do jesene jednu vlnu veselých kvetov podobných sedmokráskam. Väčšina odrôd dorastá do výšky okolo 2 stôp. Tieto nenáročné trvalky znášajú teplo a sucho ako šampión. Čiernooká Susan tiež vytvára dlhotrvajúci rezaný kvet, preto pestujte veľa na letné kytice.

Pracovné kone celoročnej hranice, sedum potrebujú malú starostlivosť, aby vyzerali skvele. Sedum, ktorý je takmer odolný voči teplu, suchu a chorobám, sa každým rokom zväčšuje. Táto viacročná čeľaď zahŕňa odrody, ktoré objímajú zem, ako sú Angelina a Tricolor, ako aj vyššie typy, ako je klasická 3 stopy vysoká Autumn Joy. Odrody siahajú od plazivých porastov až po 3-metrové rastliny.

Listy sú modro-zelené - sú veľmi príjemné v záhrade a zdôrazňujú väčšinu ostatných rastlín v dizajne! Hovorte o ľahkej starostlivosti! Denivky Hemerocallis sú ranné vstávačky, ktoré skoro na jar vytláčajú svoje pekné listy podobné tráve do pôdy. Keď sa leto rozvinie, rastliny vyvinú pôvabné stonky kvetov plné púčikov, ktoré sa otvárajú do krásnych kvetov. Denivky sú pomenované, pretože každý kvet trvá len jeden deň. Iris fúzatý, jedna z najluxusnejších kvetov v jarnej záhrade, sa tiež ľahko pestuje.

Kvety prichádzajú v takmer neobmedzenom výbere farieb a dvojfarebných odtieňov a niektoré znovu kvitnúce odrody dokonca predvedú druhú slávnosť kvetov na jeseň. Hovorte o spoľahlivom! Pivonky vydržia roky. V skutočnosti je známe, že mnohé rastliny kvitnú 50 a viac rokov. Tieto krovinaté trvalky tvoria 3 stopy vysoké kopčeky pekného lístia, ktoré sú uprostred jari zakončené veľkými voňavými kvetmi.

Kvety sú dostupné v jedno-, dvoj- alebo polo-dvojitých formách v širokej škále pekných pastelových farieb a dvojfarebných farieb. Vysoké a farebné ázijské ľalie dorastajú do výšky 2 až 3 stopy a vytvárajú zhluky nahor smerujúcich, drahokamových kvetov na vrchole každej stonky. Väčšina ázijských ľalií kvitne v červenej, oranžovej, žltej, bielej alebo dvojfarebnej farbe.

Ľadová rastlina Delosperma je plodná kvetinárka odolná voči suchu, ktorá ponúka farebné koberce. Dobre rastie na svahoch a je obľúbenou skalkou. Šťavnaté listy sú zakončené veselými sedmokráskovými kvetmi v ružovej alebo žltej farbe. Vrcholné kvitnutia trvajú od konca jari do začiatku leta.

Artemisia striebristá rastie v krásnych kopcoch papraďového lístia. Artemisia, cenená pre svoje listy, dopĺňa akúkoľvek farbu trvalky a vyzerá obzvlášť veľkolepo s modrými kvetmi, ako je delphinium. Artemisia nenáročná na starostlivosť má nízku potrebu vody a je odolná voči jelenej zveri. Pridajte krajkové lístie do kvetinových kytíc. Vyzerá dobre od jari do jesene. Trvalky sa vracajú rok čo rok, tak ich len zasaďte a užite si ich!

Od Douga Jimersona. Deka Flower Deka kvetina Gaillardia ponúka červeno-žlté kvety, ktoré vyžarujú farbu a šarm. Zóny odolnosti: Získajte tipy na vytvorenie motýlej záhrady!

Šalvia Vytrvalá šalvia ponúka množstvo odrôd, ktoré sú dostatočne odolné na to, aby odolali chladu Minnesoty a teplu a vlhkosti Miami a väčšina odrôd šalvie je tiež odolná voči jeleňom. Zóny odolnosti: Coreopsis Pridajte tieto žiarivo žlté kvety na slnečné záhony a okraje.

Echinacea fialová Echinacea je húževnatá ako klince. Delphinium Blue je vyhľadávanou farbou v trvalkovej záhrade. Čiernooká Susan Bežne nazývaná čiernooká Susan Rudbeckia sa od začiatku leta do jesene vyvíja vlnu za vlnou veselých kvetov podobných sedmokráskam.

Sedum Workhorses trvalky hranice, Sedum potrebujú malú starostlivosť, aby vyzerali skvele. Daylily Hovorte o ľahkej starostlivosti! Iris fúzatý Jedna z najluxusnejších kvetov v jarnej záhrade, kosatec fúzatý, je tiež nenáročný na pestovanie. Pivoňka Hovorte o spoľahlivom! Ázijská ľalia Vysoké a farebné ázijské ľalie dorastajú do výšky 2 až 3 stôp a vytvárajú zhluky nahor smerujúcich, drahokamových kvetov na vrchole každej stonky. Rastlina ľadu Rastlina ľadu Delosperma je plodná kvetina odolná voči suchu, ktorá ponúka farebné koberce.

Artemisia Artemisia Strieborná artemisia rastie v krásnych kopcoch papraďového lístia. Zóny odolnosti: Máte otázky o týchto alebo iných rastlinách? Pozrite si naše Centrum pomoci a získajte odpovede, ktoré potrebujete!


Krajinné rastliny pre Gruzínsko

Kríky zohrávajú dôležitú úlohu pri úprave krajiny. Kríky clonia a oddeľujú súkromné ​​oblasti, vytvárajú záhradné miestnosti a pohlcujú hluk. Mnohé sú vždyzelené a poskytujú chrbticu zimnej krajine. Na rozdiel od jednoročných kvetov alebo dokonca niektorých bylinných trvaliek sa kríky zvyčajne vysádzajú s ohľadom na trvalosť. Preto je dôležité starostlivo vybrať rastliny, aby ste zabezpečili dlhodobý úspech.

Smernice Vastu predpisujú vhodné rastliny pre záhradu, či už v interiéri alebo v juhozápadnej časti domu.

9 najlepších trvaliek kvitnúcich na slnku pre južné záhrady

Prispieť. Záhrady tienené stromami a budovami sú čoraz bežnejšie, pretože záhrady sa zmenšujú. Hoci záhrady orientované na sever alebo východ môžu byť väčšinu roka chladné a tienisté, môžu predstavovať kreatívne príležitosti s dobre vybranými rastlinami odolnými voči tieňom. Praktické úvahy a ďalšie informácie o stupňoch tieňa nájdete na našej stránke o záhradníctve v tieni. V nižšie uvedenom zozname nájdete niektoré z našich návrhov na letničky, trvalky, cibuľoviny, paprade a trávy na pestovanie v tieni. Oveľa širšiu škálu rastlín vrátane iných kultivarov uvedených v zozname nájdete na RHS Find a Plant. Pre ďalšie rastliny si pozrite naše rady o kríkoch, ktoré milujú tieň, popínavých a nástenných kríkoch na tieňovanie a výsadbu pod stromy. Poloha, pôdne podmienky a prevládajúce počasie ovplyvnia konečnú výšku a rozšírenie.

Využite vegetáciu na zvýšenie energetickej účinnosti

Potrebujete poradiť s výberom rastlín, ktoré sú vhodné do vašej záhrady? Zaujímalo vás niekedy, aké druhy rastlín sú kompatibilné s miestnymi podmienkami? Ako je rastlina efektívna s vodou alebo odolná voči suchu? Pomocou tohto ľahko použiteľného webového nástroja môžete rýchlo nájsť rastliny, ktoré sa hodia do vašej záhrady, ako aj vyhľadať rastliny podľa ich bežného alebo botanického názvu. O každej rastline nájdete zaujímavé informácie, vrátane:.

Zaujíma vás, ktoré rastliny sú vhodné na základové výsadby?

25 krásnych rastlín pre vašu jedlú krajinu

V skutočnosti môžete udržať svoju záhradu v kvete počas celej sezóny pridaním týchto úžasných, teplo milujúcich rastlín do svojich záhonov, okrajov a nádob, akonáhle začne stúpať ortuť. Zatiaľ čo väčšina z nich sú trvalky v miernom podnebí, môžu sa pestovať ako letničky, aby nahradili jarné odrody, ktoré zápasia s horúčavami. Lantana, ktorá pochádza z trópov, má rada teplo a vlhko a najlepšie sa jej darí vo vlhkej, dobre priepustnej pôde, ale znesie aj sucho. Darí sa jej na slnku, najmä na popoludňajšom slnku, a kvitne po celý rok v tesných zhlukoch červenej, oranžovej, žltej, ružovej alebo bielej. Umiestnite ich v blízkosti plodín, ktoré je potrebné opeliť, ako sú tekvice a melóny. Táto odolná, slnko milujúca bylina pochádza z Južnej Ameriky, no v súčasnosti sa pestuje po celom svete.

Hľadať „rastliny orientované na západ“

Noste masku a dajte sa zaočkovať. V Calgary dobre rastú mnohé vodné rastliny. Tieto rastliny sú odolné voči suchu a tiež fungujú ako skvelé filtre a špongie na odtok dažďovej vody. Zistite viac o výhodách vodných rastlín v našom videu YardSmart Smarty Plants. Vodné rastliny budú potrebovať ďalšiu vodu počas prvých dvoch rokov. Po ich usadení môžete pomaly znižovať množstvo vody, ktorú prijímajú; nakoniec bude dostatok zrážok počas väčšiny sezón.

Kvitnúce puškvorce zo série Double Take™ sú odolné, opadavé kríky, ktoré dosahujú V krajine dobre fungujú ako exempláre rastliny, v hromadných výsadbách.

Tieňová výsadba: letničky, cibuľoviny a trvalky

Zvážte tieto ľahko pestovateľné kríky, stromy a trvalky, aby ste vo svojej krajine vytvorili základ bez starostí. Barberry Berberis thunbergii je odolný voči jelenej zveri a opadavý, s ostnatými stonkami, ktoré z neho robia dobrú základnú rastlinu na zvýšenie bezpečnosti domova. Po založení je tento kompaktný, hustý ker odolný voči suchu.

Za nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov v tomto príspevku môžeme získať provízie. Máte problém nájsť ideálne rastliny na balkón orientovaný na západ? Vidieť túto oblasť bez akéhokoľvek rastlinného života môže byť deprimujúce. Ale tieto typy balkónov ponúkajú ideálne podmienky pre malý počet rastlín.

Záhrada orientovaná na západ bude vystavená extrémnym teplotám.

Zaplniť to slnečné miesto spoľahlivou trvalkou, ktorá vás bude nadchnúť každé leto po celé roky, je skvelá voľba a na výber je toľko skvelých trvaliek. Tieto gule fialových kvetov sú skvelým doplnkom do krajiny, kde dodávajú niečo geometrické a odlišné v klasických odtieňoch fialovej a indigovej. Penstemon, tiež hovorovo známy ako Beard Tongue, je nádherná kvetina, ktorá kvitne vo farbách. Nielenže sú pekné na pohľad, ale tieto kvety ešte viac umocnia váš zážitok z krajiny, keď na váš pozemok prilákajú množstvo opeľovačov a vtákov. Jedinečná farba lístia je výrazom pre vašu krajinu, ktorá je pripravená vystupovať počas najlepších letných dní.

Jednou z najťažších oblastí na záhrade môže byť veterné miesto. Vetry sú zvyčajne problémom záhrad pri pobreží, kde je malá ochrana pred premenlivým počasím. Záhrady na svahoch však môžu trpieť aj silným vetrom.


Pozri si video: 10. apríl 2021 - nový tovar - exotická záhrada TUMA Bánovce nad Bebravou.


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki