Zdravotné prínosy plodov figovníkaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V Kašmíre je sušené ovocie obľúbenou voľbou, pokiaľ ide o každodenné občerstvenie. Žuvacia dužina s prirodzenou sladkou príchuťou nie je len pochúťkou na zahryznutie, ale poskytuje aj výživu. Či už sú to hrozienka, datle, dehydrované jablká a hrušky, existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať a zmiešať ich s inými posilňovačmi zdravia, ako sú orechy a semienka, aby ste si mohli pochutnať bez viny. Sladká šťavnatá dužina naložená chrumkavými semiačkami je absolútnym pôžitkom. Figa je mäkká a hubovitá, a preto sa používa v rôznych cukríkoch, sladkých prípravkoch, džemoch a želé.

Obsah:
  • Figy: Výhody, Cnosti, Výživová hodnota a Vedľajšie účinky
  • 7 zdravotných výhod Anjeer (obr.): Od regulácie hmotnosti po zlepšenie zdravia srdca
  • Prístup zamietnutý
  • figy výhody pre mužov
  • Jedzte anjeer (figy) s mliekom pred spaním v noci. Zistite, ako pomáha kontrolovať krvný tlak
  • Plody a listy figy: 19 overených zdravotných výhod a použití pre dobré srdce, pečeň, oči, kosti a ďalšie
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Výhody konzumácie plodov figovníka

Figy: Výhody, Cnosti, Výživová hodnota a Vedľajšie účinky

SlideShare používa súbory cookie na zlepšenie funkčnosti a výkonu a na poskytovanie relevantnej reklamy. Ak budete pokračovať v prehliadaní stránky, súhlasíte s používaním cookies na tejto stránke. Pozrite si našu zmluvu s používateľom a zásady ochrany osobných údajov. Podrobnosti nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov a používateľskej zmluve. Vytvorte si bezplatný účet na čítanie neobmedzených dokumentov. Rodina SlideShare sa práve zväčšila.

Domov Preskúmať Prihlásenie Registrácia. Táto prezentácia bola úspešne nahlásená. Váš profil na LinkedIn a údaje o aktivite používame na prispôsobenie reklám a na zobrazovanie relevantnejších reklám. Predvoľby reklám môžete kedykoľvek zmeniť. Pripravované SlideShare. Čítate ukážku. Ak chcete pokračovať v čítaní, vytvorte si bezplatný účet. Prihlásiť Se. Páči sa vám táto prezentácia? Prečo nezdieľať! Veľkosť vloženia px. Začnite. Zobraziť súvisiace SlideShares na konci. Skrátený kód WordPress. Ďalej SlideShares.

Prevziať teraz Stiahnite si, aby ste mohli čítať offline a zobrazovať na celej obrazovke. Prevziať teraz Prevziať Stiahnuť na čítanie offline. Nasledujte Alaha, otca Chána. Súvisiace knihy Zadarmo s 30-dňovou skúšobnou verziou od Scribd. Suchý: Spomienka Augustena Burroughsa. Súvisiace audioknihy zadarmo s 30-dňovou skúšobnou verziou od Scribd.

Empath Up! Zobrazenia Celkový počet zhliadnutí. Akcie Akcie. Žiadne poznámky k snímke. Je zdrojom ovocia nazývaného aj figa a je dôležitou plodinou v tých oblastiach, kde sa komerčne pestuje. Pochádza z Blízkeho východu a západnej Ázie, je vyhľadávaný a pestovaný už od staroveku av súčasnosti sa vo veľkom pestuje po celom svete, a to ako pre svoje ovocie, tak aj ako okrasná rastlina. Tento druh sa stal naturalizovaným na rozptýlených miestach v Ázii a Severnej Amerike. Figy sú známe svojou sladkou a šťavnatou dužinou, jemnou šupkou a chrumkavými semienkami.

A na rozdiel od mnohých iných druhov ovocia a zeleniny štúdie ukázali, že zdravotné prínosy fíg sa po sušení skutočne zvyšujú. Dajú sa pripraviť na množstvo spôsobov a skvele sa snúbia s mäsom a syrmi. Konzumácia 64 gramov fíg ponúka navyše veľa aminokyselín 0. Obsahuje meď, minerál, ktorý zabraňuje predčasnému šediveniu. Táto vysoká koncentrácia vlákniny pomáha podporovať zdravú a pravidelnú funkciu čriev a pomáha predchádzať zápche.

Vláknina pôsobí tak, že pridáva objem a hmotu k pohybom čriev, takže nielenže zabraňuje zápche, ale tiež odstraňuje hnačku a nezdravé alebo nepravidelné vyprázdňovanie. jedovaté pre rôzne ľudské rakovinové bunkové línie. Avšak ich vysoký počet kalórií môže tiež viesť k prírastku hmotnosti, najmä ak sú konzumované s mliekom.

Pamätajte, že je možné mať príliš veľa dobrých vecí. Keď sa vláknina pohybuje tráviacim systémom, hlavne utiera prebytočné masy cholesterolu a prenáša ich do vylučovacieho systému, aby sa z tela odstránila. Pektín z fíg ako rozpustná vláknina stimuluje zdravé vyprázdňovanie. Figy môžu mať laxatívny účinok, pretože sú jednou z potravín s najväčším množstvom vlákniny.

Vysoké množstvo vlákniny vo vašej strave môže prospieť vášmu celkovému zdraviu tým, že sa vyhnete niektorým typom rakoviny brucha, ako aj rakoviny hrubého čreva 9. Pravidelným používaním sa liečilo viac ako 40 ochorení súvisiacich s tráviacim, endokrinným, reprodukčným a dýchacím systémom. plody figy, extrakty a zložky figovníka Tieto mastné kyseliny pomáhajú znižovať riziko ischemickej choroby srdca.

Figový list má inhibičný účinok na triglyceridy a znižuje celkový počet triglyceridov. Triglyceridy sú ďalším hlavným faktorom za rôznymi srdcovými chorobami. Figové listy pomáhajú znižovať množstvo inzulínu potrebného u diabetických pacientov, ktorí si musia často dávať inzulínové injekcie. Figy sú bohaté na draslík, ktorý pomáha regulovať množstvo cukru, ktoré sa vstrebáva do tela po jedle.

Veľké množstvo draslíka môže zabezpečiť, že skoky a pády cukru v krvi sú oveľa menej časté, takže figy môžu pomôcť diabetikom žiť oveľa normálnejší život. To môže vysvetľovať, prečo sú figy takými skvelými bojovníkmi proti bežným chorobám, ktoré sú zvyčajne dielom baktérií a iných útočníkov. vysoký obsah draslíka a nízky obsah sodíka, takže sú skvelou obranou proti vzniku a následkom hypertenzie, vďaka čomu sú figy aj relaxačným jedlom, ktoré pomáha upokojiť nervy a vniesť do vášho dňa trochu pokoja.

Čaj z figových listov sa bežne odporúča pri niekoľkých ochoreniach dýchacích ciest, ako je bronchitída, a tiež sa používa na prevenciu a zmiernenie príznakov astmatických pacientov. Požitie alebo topická aplikácia pomáhajú pri liečbe pohlavne prenosných chorôb, aj keď je potrebné vykonať ďalší výskum presného rozsahu symptómov a chorôb, ktoré majú pozitívny účinok.

Hovorí sa o ňom ako o silnom doplnku plodnosti alebo sexuálnej aktivite. Jeho skutočný úspech ako afrodiziaka je pochybný, ale obrovské množstvo cenných vitamínov a minerálov môže viesť k náhlemu zvýšeniu energie a vytrvalosti, ktoré si ľudia mýlia so sexuálnym náporom. Namočte figy cez noc do mlieka a zjedzte ich ráno, aby ste zvýšili svoje sexuálne schopnosti. Je tiež bohatý na fosfor, ktorý stimuluje tvorbu kostí a podnecuje opätovný rast, ak dôjde k akémukoľvek poškodeniu alebo degradácii kostí.

Vysoký obsah draslíka vo figách pomáha predchádzať tomuto stavu a kontroluje obsah odpadu vo vašom moči. Znižuje vápnik, ktorý strácate, a zároveň zvyšuje množstvo kyseliny močovej a iných škodlivých toxínov, ktoré chcete z tela dostať von. Ovocie a figy vám pomôžu vyhnúť sa tomuto veľmi častému príznaku starnutia.

Upokojujúca povaha fíg a ich prírodných štiav zmierňuje bolesť a napätie na hlasivkách. Na tento účel sú figy prirodzenejšie na liečbu akné domaPravidelná konzumácia prevarenej vody pomáha pri liečbe obličkových kameňovVýskum tiež ukázal pokles hladín cholesterolu, ako aj pomoc pri normalizácii antioxidačnej aktivity, ktorá pomáha bojovať proti oxidačnému stresu spôsobenému cukrovkou.

Figy sa osvedčili ako účinná liečba vedľajších účinkov cukrovky. Vďaka protizápalovým a antioxidačným aktivitám môžu figy normalizovať mnohé telesné funkcie, ktoré sú niekedy poškodené cukrovkou, čo z nich robí pravdepodobný prírodný liek na cukrovku. Vláknina pôsobí tak, že dodáva objem a hmotu pohybom čriev, takže nielenže zabraňuje zápche, ale tiež odstraňuje hnačku a nezdravé alebo nepravidelné vyprázdňovanie Jednotlivci používajúci krémy vrátane výťažkov z figových listov a plodov figy vykazovali výrazné zníženie dĺžky a hĺbky vrások na tvári v dôsledku antioxidantov a anti-kolagenázová aktivita.

Celkový počet zobrazení na zdieľaní prezentácie 0. Počet vložených obrázkov 0. Počet vložených prvkov 1. Stiahnutia 3. Zdieľania 0. Komentáre 0. Páči sa mi 0. Práve ste orezali svoju prvú snímku! Orezávanie je praktický spôsob, ako zbierať dôležité snímky, ku ktorým sa chcete neskôr vrátiť. Teraz prispôsobte názov schránky na ukladanie klipov. Viditeľnosť Ostatní môžu vidieť moju schránku. Zrušiť Uložiť. Exkluzívna 60-dňová skúšobná verzia najväčšej digitálnej knižnice na svete.

Aktivujte si bezplatnú 60-dňovú skúšobnú verziu.


7 zdravotných výhod Anjeer (obr.): Od regulácie hmotnosti po zlepšenie zdravia srdca

Predstavenie Cluster Fig Fruit. Klaster figy vedecky známy ako Ficusracemosa patrí do čeľade Moraceae. Tento strom je v Indii považovaný za posvätný a je všeobecne známy ako indický figovník alebo strom Gular. Tento strom sa dostal do popredia v lekárskych knihách propagujúcich ajurvédu.

Ak sa vám nechce zavárať v mlieku, môžete sušené figy jesť s teplým mliekom aj samostatne. Prečítajte si o ďalších zdravotných výhodách anjeer.

Prístup zamietnutý

Kedysi sa figové listy používali na ochranu súkromia Adama a Evy a zdobili telá Grékov a Rimanov, sú najznámejšie pre svoju duchovnú a mýtickú symboliku. Aj keď tieto veľké listy slúžia ako adekvátna pokrývka tela, dajú sa premeniť aj na delikátny pokrm. V skutočnosti sú figové listy nielen jedlé, ale pri konzumácii poskytujú aj rôzne zdravotné benefity. Figa, pestovaná na fikusu, je výživným a sladkým členom čeľade moruše. Mierne plody sa môžu konzumovať celé a zvyčajne sa konzumujú v sušenej forme. Dajú sa však jesť aj surové, varené, pečené a grilované. Figy rastú popri jasne zelených listoch s veľmi zreteľným tvarom. Webová stránka Dave's Garden popisuje listy ovocia ako "jedinečné, hlboko laločnaté listy podobné prstom. Ako je vysvetlené na webovej stránke Elements 4 Health, konzumácia figových listov môže poskytnúť telu niekoľko zdravých výhod. Medzi tieto výhody patria jeho antidiabetické vlastnosti patria medzi najuznávanejšie.

Figy výhody pre mužov

Sladká, šťavnatá a výživná figa bola v starovekom Grécku predpisovaná olympijským športovcom. Poskytuje energiu, minerály a dostatok vlákniny. Zo Stredomoria sa figovník rozšíril do Indie a na Blízky východ a oveľa neskôr aj do Ameriky. Mimo oblasti Stredozemného mora vynikajú Spojené štáty americké a Brazília.

Aké zdravé sú figy v skutočnosti – a musíte ich jesť čerstvé, aby ste získali nejaké výhody?

Jedzte anjeer (figy) s mliekom pred spaním v noci. Zistite, ako pomáha kontrolovať krvný tlak

Figy sú jedným z tých prastarých plodov, tam hore s datľami, hroznom a olivami, ktoré sa využívajú od úsvitu ľudského života. Opakovane spomenuté v Biblii a tiež cenené ako posvätný strom v mnohých veľkých náboženstvách sveta, je známe, že symbolizujú prosperitu, mier a plodnosť. Druh Ficus carica, ktorý pochádza z Blízkeho východu a potom sa rozšíril do stredomorských oblastí, bol široko pestovaný a konzumovaný ľuďmi v regiónoch od Portugalska po Afganistan. V rámci rodu Ficus existujú aj iné tropické variácie na indickom subkontinente, ako je Ficus religiosa alebo „figa posvätná. Podobne aj figa platan je odroda spoločná v mnohých oblastiach Stredného východu okrem strednej a južnej Afriky.

Plody a listy figy: 19 overených zdravotných výhod a použití pre dobré srdce, pečeň, oči, kosti a ďalšie

V Indii je sušené ovocie obľúbenou voľbou, pokiaľ ide o každodenné jedlo. Žuvacia dužina s prirodzenou sladkou príchuťou nie je len pochúťkou na zahryznutie, ale poskytuje aj výživu. Či už sú to hrozienka, datle, dehydrované mango a bobuľové ovocie, existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať a zmiešať ich s inými posilňovačmi zdravia, ako sú orechy a semienka, aby ste si mohli dopriať pochúťku bez viny. Z nich je jediným suchým ovocím, ktoré vyniká svojimi neuveriteľnými zdraviu prospešnými vlastnosťami, anjeer alebo figa, člen čeľade moruše. Sladká šťavnatá dužina naložená chrumkavými semienkami je absolútnym pôžitkom, najmä keď je víno pošírované alebo grilované a navrchu pokvapkané trochou medu. Pridajte ho do šalátov s rukolou, orechmi, letnou zeleninou a syrom a máte víťaza obeda! Zatiaľ čo čerstvé ovocie môže dosiahnuť vysokú prirodzenú chuť, sušené anjeer sa nám hodia na to, že sú jednoduchou a zdravou maškrtou. Má vyššiu koncentráciu vitamínov, minerálov a antioxidantov, je ľahko dostupný a možno ho použiť aj na výrobu mithais, halwas, džemov a iných konzerv.

Vidiecka figa sa môže vydávať za akékoľvek iné divoké ovocie. Len málokto tuší, že má klaster Goolar prichádza s množstvom zdravotných výhod.

Platan figovník Ficus sycomorus, medzi mnohými národmi strednej a južnej Kene známy ako mukuyu, sa prirodzene vyskytuje v lesoch, zalesnených savanách a pozdĺž riek. Má rozložitú korunu a hladkú, žltosivú kôru a dorastá do výšky 25 metrov. Jeho plodom je jedlá figa s priemerom do 5 centimetrov, dozrievajúca od svetlozelenej po žltú alebo červenú. Figy rastú v hustých zhlukoch na malých bezlistých konároch alebo z pazúch listov.

Tu môžete zmeniť svoje mesto. Poskytujeme personalizované príbehy založené na vybranom meste. Kórejská skupina BTS si dopraje „predĺžený čas odpočinku“: Prečo ju musíme podporiť a uznať dôležitosť starostlivosti o seba. Výskum zistil, že vakcíny, predchádzajúca infekcia môže poskytnúť silnejšiu ako základnú ochranu proti Omicronu. Zdržte sa uverejňovania komentárov, ktoré sú obscénne, hanlivé alebo poburujúce, a nevyžívajte sa v osobných útokoch, osočovaniach alebo podnecovaní nenávisti voči akejkoľvek komunite. Pomôžte nám odstrániť komentáre, ktoré nie sú v súlade s týmito pokynmi, a označte ich ako urážlivé.

Figa je jedlý plod Ficus carica, druhu malého stromu z čeľade kvitnúcich rastlín Moraceae.

Pozrite si všetky videá o zdraví. Body Hacks. Pozrite si tieto Hacky zdravého tela a získajte cenné zdravotné informácie o širokej škále zaujímavých tém, ktoré nikde inde nenájdete! Bežné zdravotné otázky. Ak sa chcete dozvedieť, čo sa stane s vaším telom, keď zjete jedlo alebo použijete konkrétnu látku, prečítajte si dnes tieto užitočné články o zdraví.

Zo všetkých bežných druhov ovocia majú figy najvyšší celkový obsah minerálov a sú výborným zdrojom vlákniny. Pestovanie figovníka je jednoduché a zároveň obohacujúce. Figa obyčajná, Ficus carica, je výživná pochúťka priamo zo stromu a chutná, keď sa používa v takých potravinách, ako sú plnené figy, figové koláče a figové sušienky. Poznámka redakcie: Tento článok bol pôvodne publikovaný 25. februára,Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu