Ovocný strom gragonWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Firemné video. Hyderabad, Telangana. Badesahebguda, Hyderabad Byt č. Overený dodávateľ. Odroda: Ovocie sa vyskytuje v štyroch odrodách; tri majú ružovú kožu, jeden s bielou dužinou, jeden s červenou dužinou.

Obsah:
  • Oznámenia a oznámenia
  • Sprievodca výrobou dračieho ovocia
  • Dračia ovocná rastlina v Hajdarábade
  • Dračie ovocie Vines Hylocereus
  • Semená tropického ovocia
  • Dračie ovocie: Je to ďalšia veľká vec v indickom záhradníctve?
  • Dragon Fruit Red – 90 mm kvetináče (veľkosť sadu)
Sledujte Súvisiace video: 20 சென்டில் 60.000 ரூபாய் வரும் டிராகன் ஃப்ரூட்! Dračie ovocie

Oznámenia a oznámenia

Či už je purpurová a zelená alebo žiarivo žltá, živé farby dračieho ovocia je ťažké prehliadnuť v uličke s potravinami. Ovocie chutí jemne a jemne, s mnohými malými tmavými semienkami, ktoré dodávajú uspokojivú chrumkavosť. Toto exotické ovocie pochádza z rovnako exotickej rastliny – tropickej formy kaktusu pôvodom zo Strednej Ameriky. Ak vás dračie ovocie zaujalo, malé semienka roztrúsené po jeho dužine môžu ľahko vyklíčiť a vypestovať si z nich vlastnú rastlinu dračieho ovocia.

Rastliny môžu začať kvitnúť už za šesť až osem mesiacov, hoci rastlinám pestovaným v kontajneroch môže trvať až dva roky, kým prinesú ovocie. Dobrou správou je, že keď je rastlina zrelá, môžete vidieť štyri až šesť cyklov plodenia ročne na rastline, ktorá je schopná prinášať ovocie 20 až 30 rokov.

Ak chcete vypestovať dračie ovocie zo semien, nakrájajte dračie ovocie na polovicu a pomocou lyžice vyškrabte niektoré semená. Semená opláchnite. Naplňte pohár alebo malý hrniec sterilným štartérom semien alebo zmesou kaktusovej pôdy. Navlhčite pôdu, ale vyhnite sa jej nasýteniu vodou.

Použite lyžicu na zamiešanie semien do hornej štvrtiny palca pôdy. V prípade potreby zahmlite, aby bola táto vrstva vlhká, a potom zakryte plastovým sendvičovým vreckom alebo priehľadnou potravinovou fóliou.

Poťah udrží vlhkosť a teplo. Umiestnite kvetináč pod pestovateľské svetlo alebo na slnečné okno. Udržujte v teple a v prípade potreby zľahka zalejte vodou.

Semená vyklíčia do 30 dní a možno aj oveľa skôr. Prerieďte sadenice alebo ich oddeľte a niektoré darujte priateľom. Dračie ovocie môže rásť v zemi v zónach USDA 9 až 11, hoci v zóne 9 musia byť chránené pred mrazom. Vonkajšiemu ovociu sa darí na slnečných miestach alebo na filtrovanom slnku v intenzívne horúcich oblastiach. Teploty, ktoré prekročia, poškodia rastlinu a spôsobia vädnutie.

V oblastiach, kde veľa prší, umiestnite rastlinu na kopec alebo malý kopček, aby voda odtiekla. Pridajte kompostovaný hnoj alebo iný organický materiál do výsadbových otvorov spolu s hnojivom s pomalým uvoľňovaním na urýchlenie rastu. V chladnejšom podnebí je dračie ovocie ideálne do nádob. Rastú dobre v skleníku, soláriu alebo v interiéri umiestnenom asi dve stopy od slnečného okna orientovaného na juh. Svetlá rastlín, ako sú LED na časovačoch, možno v prípade potreby použiť na doplnenie prirodzeného svetla.

Ak chcete pestovať ako kontajnerovú rastlinu, presaďte sadenice do črepníka s dobrou drenážou a použite kaktusovú pôdnu zmes alebo zmes, ktorú si sami zmiešate z piesku a zeminy. Pridajte kompost do oboch zmesí. Keď je mladé dračie ovocie vysoké šesť palcov, presuňte ho do hrnca, ktorý je široký 15 až 24 palcov a hlboký aspoň 10 palcov. Do kvetináča pridajte mrežu alebo šplhaciu tyč a priviažte rastlinu k podpere.

Vonkajšie dračie plody vyžadujú podobné opory alebo altánok, keďže ide o popínavú rastlinu. Začnite kŕmiť vo veku troch mesiacov s použitím nízkodusíkového kaktusového hnojiva alebo granulovaného palmového hnojiva. Dračie plody sú ľahké kŕmidlá, preto hnojivo aplikujte každé dva mesiace, len kým rastlina aktívne rastie.

V chladnejších oblastiach bude rastlina na jeseň spať. Potom prestaňte hnojiť a polievajte menej často, kým sa na jar neobnoví rast. Jeseň je čas na prerezávanie väčších dračích plodov. Sterilizujte záhradnícke nožnice a potom odstráňte všetky rozkladajúce sa alebo odumreté listy alebo stonky. Tiež zastrihnite, aby ste otvorili miesta, ktoré sú preplnené, aby ste zlepšili prúdenie vzduchu. Dračie ovocie ponechané samostatne môže dorásť do výšky 20 stôp, takže každoročné prerezávanie je nevyhnutnosťou. Rast môže byť energický a dospelé izbové rastliny budú nakoniec potrebovať galónovú nádobu.

Keď rastlina začne kvitnúť, pripravte sa na pochúťku. Púčiky sa vyvíjajú niekoľko týždňov, potom, keď sú pripravené na kvitnutie, otvárajú sa len na jednu noc. Ich nápadné kvety patria medzi najväčšie v rastlinnom svete a uvoľňujú omamnú vôňu. Zatiaľ čo niektoré dračie ovocné rastliny sú samoopelivé, iné sú pri opeľovaní závislé od netopierov alebo molí. Online návody ukazujú, ako na to. Hotovo úspešne, ovocie bude nasledovať.

Nechajte ovocie na rastline, kým sa jej farby nestanú živými. Keď sa ovocie mierne pozdáva, je čas zozbierať a vychutnať si chutné ovocie vašej práce.

Získajte naše najlepšie záhradnícke rady a nápady pre vonkajšie prostredie priamo do vašej schránky. Zásady ochrany osobných údajov. Domov vonku Kvety a rastliny Ovocie. Týmto odvážnym, dramatickým rastlinám sa darí vo vnútri aj vonku. 12. augusta, Pinterest Facebook Twitter Email. Autor: Margeaux Emery. Spustenie Seeds. Nakupujte tento vzhľad. Poháňané: Wayfair. Pestovanie vonku. Pestovanie v nádobách.

Opeľovanie a zber. Navyše získate tipy na pestovanie a pestovanie ananásov vonku aj vnútri, v zemi aj v nádobách. Sprievodca pestovaním egrešov Egreše, ktoré majú menej spoločného so svojím názvom a oveľa viac so svojou šťavnatou chuťou, sú vítaným doplnkom každej záhrady. Ako pestovať jahody v kvetináčoch Naučte sa, ako jednoducho pestovať šťavnaté jahody v nádobách pre lahodnú úrodu. Ako pestovať sezam Chcete si vyrobiť svoj vlastný tahini alebo polevu na hamburgerové žemle zo sezamových semienok?

Skúste pestovať sezam plný živín. Rubínovo červená rebarbora Rebarbora je ťažko prekonateľná a plní dvojitú úlohu ako krajinársky exemplár s hrubou textúrou, ktorý môžete tiež jesť.

Čerstvé bobule Ochutnajte svoje vlastné domáce bobule a budete chcieť pestovať viac. Pestovanie trpasličích ovocných stromov Premeňte svoj dvor na miniatúrny sad – tieto nádherné ovocné stromy sú ideálne do kvetináčov. Ako zasadiť a vypestovať tomel Odborníci sa podelia o to, prečo je dobré pestovať tomel a ponúkajú tipy na druhy tomel a ako sa o ne starať.

Šialené plodiny! Vypestujte si týchto 5 šialených druhov ovocia a zeleniny. Načítať viac. Domovské mesto 6:00 17:00 Domovské mesto 7:00 6:00 Domovské mesto 8:00 7:00 Domovské mesto 9:00 8:00 Domovské mesto 10:00 9:00 Domovské mesto 11:00 10:00 Domáce mesto 12:00 23:00 My Lottery Dream Home 13:00 12:00 C. My Lottery Dream Home pm c.

My Lottery Dream Home 14:00 1c. My Lottery Dream Home 15:00 2c. My Lottery Dream Home 16:00 15:00. My Lottery Dream Home 17:00 16:00. My Lottery Dream Home 18:00 17:00. My Lottery Dream Home 19:00 18:00. My Lottery Dream Home 21:00 20:00. My Lottery Dream Home 22:00 21:00.

My Lottery Dream Home 23:00 22:00 CST. My Lottery Dream Home o 12:00 11:00 C. My Lottery Dream Home am c. My Lottery Dream Home 1:00 12:00 CEST. My Lottery Dream Home o 2:00 1:00 C My Lottery Dream Home o 3:00 2:00 CEST. Ak sa chcete zaregistrovať, povoľte JavaScript. Zásady ochrany osobných údajov Zaregistrujte sa. Zaregistrujte sa a získajte viac. Nie, ďakujem. Twitter Facebook Pinterest Instagram.


Sprievodca výrobou dračieho ovocia

Aj keď dračie ovocie môže vyzerať trochu zvláštne, chutí skvele v šalátoch z tropického ovocia, prekypuje úžasnými živinami a vo väčšine oblastí Austrálie sa ľahko pestuje – za predpokladu, že ho zasadíte na miesto, na ktoré dopadá aspoň šesť hodín slnečného svetla denne. . Rastliny dračieho ovocia – známe aj pod názvami pitaya, jahodová hruška, kaktusové ovocie, Kaktus madu, Night-blooming cereus a Belle of the night – sú druhom kaktusov pochádzajúcich z Južnej Ameriky. Akonáhle sa dostanete cez nezvyčajný vzhľad dračieho ovocia, zistíte, že je v skutočnosti dosť podobné iným tropickým ovocím. V skutočnosti, ak viete, ako jesť kiwi, viete, ako jesť dračie ovocie. Dračie ovocie je ovocie s bielou dužinou s drobnými čiernymi semienkami a žiarivou ružovou šupkou. Každé ovocie váži medzi g a bežne sa používa v ovocných šalátoch, smoothies a šalátoch.

Dračie ovocie je ovocie, ktoré rastie na druhu kaktusu, ktorý sa tiež nazýva popínavý vinič. Je členom rodu Hylocereus.

Dračia ovocná rastlina v Hajdarábade

Palora je jedinečná odroda dračieho ovocia so žltou šupkou, ktorá je známa svojim super sladkým ovocím s bielou dužinou. Plody začínajú zelenať a dozrievaním žltnú, majú oválny tvar a tŕne, všetky tŕne by mali po dozretí opadnúť. Priemerná hmotnosť ovocia palora draka je približne. Samooplodnený - Môže použiť vlastný peľ na nasadenie ovocia. Dračie ovocie je tropický ovocný kaktus. Dračie ovocie nerastie v chladnom podnebí, takže sa uistite, že teplota je vyššia ako 40 stupňov Fahrenheita, aby ste predišli poškodeniu chladom. Chráňte pred silným mrazom. Dračie ovocie možno pestovať v nádobách alebo v zemi, zasadiť do dobre odvodnenej pôdy, na plné slnko a vycvičiť na odolnú mriežku, ktorá unesie váhu tejto rýchlo rastúcej rastliny. Vyhnite sa presádzaniu do veľmi veľkých nádob, namiesto toho postupne zväčšujte veľkosť nádoby v pomere k veľkosti rastliny. Počas vegetačného obdobia odporúčame kompletné hnojivo.

Dračie ovocie Vines Hylocereus

Možno ste si všimli, že ružovkasté ovocie s bielou dužinou a čiernymi semienkami ovládlo váš Instagram feed. Chceli sme sa o ovocí dozvedieť viac a skúmali sme jeho pôvod a či rastie na stromoch alebo nie. Dračie ovocie rastie v niektorých druhoch kaktusov, ktoré pripomínajú strom. Kaktus, ktorý nesie dračie ovocie, je prirodzený popínavý a môže potrebovať podporu, keď rastliny dospejú. Kaktus vyrastá z vetiev korene, ktoré sa rozširujú a nachádzajú si niečo, po čom by liezli a podporovali sa.

Späť k poznaniu vašej komodity. Dračie ovocie je ovocie mnohých mien, známe ako pitaya a pitaya v závislosti od rodu, ako aj jahodová hruška a dokonca aj noc kvitnúci cereus.

Semená tropického ovocia

Dračie ovocie patrí do čeľade Hycocereus Undatus, čím sa radí medzi rozšírené plody červeného draka. Ovocie má zvyčajne krémovú dužinu alebo dužinu, ak chcete. Ovocie pochádza z kaktusu dračieho ovocia, ktorý sa zvyčajne javí ako vinič. Rastliny sú odolné voči suchu, rastú na vápencových pôdach aj na kyslých pieskoch, ale pôda by mala byť dobre odvodnená. Kvitne niekoľkokrát do roka a kvitne krásnymi obrovskými aromatickými pukmi. Dračie ovocie patrí medzi najvýživnejšie a najkrajšie exotické ovocie.

Dračie ovocie: Je to ďalšia veľká vec v indickom záhradníctve?

Jedna z najexotickejších rastlín, aké máme. American Beauty Dragon Fruit Cactus miluje šplhanie na iný strom, mrežu alebo dokonca totem zabalený v pytlovine. Tieto kvety kvitnú v cykloch, v teplých mesiacoch roka, takže všetko závisí od vašej klímy. Vnútorná dužina a semená sú jedlé. V chladnejších klimatických podmienkach odporúčame pestovanie v kontajneroch. Môžete použiť veľký hrniec so silným nosným systémom, aby kmeň mohol vyrásť o oporu. Alebo máte možnosť zavesiť 10 galónovú nádobu, aby sa mohla vetviť cez boky. Pokiaľ bude mať dostatok slnka a bude chránený pred mrazom, môžete tento kaktus pestovať, aj keď sa nenachádzate v tropickom pásme.

Dračie ovocie je exotický kaktus, ktorý sa nachádza v Ázii, Mexiku a častiach Južnej Ameriky. Dračie ovocné rastliny môžu byť vysadené ako okrasné rastliny, ale robia to.

Dragon Fruit Red – 90 mm kvetináče (veľkosť sadu)

Varené zelené, ovocie sa môže použiť ako zelenina. Tropické ovocie 2. A samozrejme stále populárne rastliny mučenky, ako je vačica purpurová alebo Granadilla. Patria sem základné potraviny ako ananás, maracuja, banán a mango, ale aj exotickejšie ovocie, ako bio dračie ovocie a bio guava.

Naše dračie ovocné rastliny sú magickou súčasťou našej záhrady. Počas posledných mesiacov sme sa v skorých ranných hodinách pristihli, ako sa naše ja vykotúľame z postele a vyrážame do záhrady s napoly zavretými očami. Tento ranný rituál sa vyskytuje iba počas našej sezóny dračieho ovocia. Dôvodom je, že naše dračie ovocné rastliny vyprodukovali veľa, takmer kvetov, ktoré kvitnú len v noci a do skorého rána. Tento 12-hodinový cyklus kvitnutia je rýchly, zúrivý a veľkolepý!

Dračie ovocie, tiež známe ako pitahaya alebo pitaya, patrí do čeľade kaktusovitých. Kvety sú jedinečné a jedny z najväčších na svete s priemerom 25 cm a dĺžkou asi 30 cm.

Okrúhle, často červeno sfarbené plody s výraznými šupinami. Tenká kôra obklopuje veľkú masu sladko ochutenej bielej alebo červenej dužiny a malých čiernych semien. Niektoré odrody sú ružovkasté alebo žlté. Semená sú už dostupné v našom obchode so semenami. Popis Vínny, suchozemský alebo epifytický kaktus s mäsitými stonkami, ktoré u dospelých rastlín dosahujú dĺžku od niekoľkých palcov až do 20 stôp. Rastlina môže vyrastať zo zeme a nad zemou alebo liezť na stromy pomocou vzdušných koreňov.

Dračie ovocie sa pestuje v Mexiku, juhovýchodnej Ázii, Indii, Spojených štátoch, Karibiku, Austrálii, Mezoamerike a vo všetkých tropických a subtropických oblastiach sveta. Tieto plody sú v angličtine bežne známe ako "dragon fruit", názov používaný už okolo , ktorý je zrejme výsledkom kože podobnej šupky a nápadných šupinatých klasov na vonkajšej strane ovocia. Ovocné kyslé pitayas Stenocereus sú odrodou, ktorá sa bežne konzumuje v suchých oblastiach Ameriky. Sú kyslejšie a osviežujúce, so šťavnatejšou dužinou a výraznejšou chuťou.


Pozri si video: Vyvýšené záhony ako to robím ja


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki