Sú izbové rastliny dobré alebo zlé pre vnútorné prostredieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Znečistenie ovzdušia je horúcou témou posledných rokov. Od Pekingu cez Dillí až po Mexico City, bez ohľadu na to, kam ideme alebo žijeme, vzduch, ktorý dýchame, zanecháva veľa túžob a neustále sa zhoršuje. Ale aj to je zbožné prianie, pretože ako sa ukazuje, znečistenie vzduchu v interiéri je v skutočnosti horšie ako to, čo dýchate vonku. Zlá kvalita ovzdušia v interiéri je spojená s respiračnými problémami najmä u detí a súvisí s 1.

Obsah:
 • Ako môžu skromné ​​izbové rastliny zlepšiť vaše zdravie
 • Key Takeaway
 • 10 izbových rastlín, ktoré zlepšujú kvalitu vzduchu v interiéri
 • Úspešné pestovanie izbových rastlín
 • Izbové rastliny: na podporu ľudského zdravia
 • Výhody kvality vnútorného ovzdušia rastlín
 • Vyčistite vzduch vo svojom dome pomocou týchto ľahko pestovateľných izbových rastlín
 • Výhody rastlín pre zdravie a pohodu
 • Rastliny pre zdravie: Skryté zdravotné prínosy vnútorných a vonkajších rastlín
 • Koľko izbových rastlín potrebujete pre dobrú kvalitu vzduchu v interiéri?
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 8 najzdravších rastlín, ktoré môžete mať vo svojom dome

Ako môžu skromné ​​izbové rastliny zlepšiť vaše zdravie

Na počesť tohto málo známeho sviatku sme sa chceli bližšie pozrieť na desať najlepších izbových rastlín, ktoré majú schopnosť prirodzene zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti. Všetky tieto izbové rastliny analyzovala NASA v roku Zistili, že každá z nich má jedinečný spôsob, ako prirodzene čistiť vzduch od toxínov, ktoré majú negatívny vplyv na vaše zdravie.

Ak si chcete prečítať celú správu od NASA, navštívte tento odkaz. V skutočnosti by Spathiphyllum nikdy nemal byť vystavený priamemu slnečnému svetlu, pretože slnečné lúče môžu viesť k popáleniu listov.

Aj keď je skvelé ich mať vo svojom dome, pozoruhodne dobre fungujú aj ako pôdna pokrývka okolo vášho domu, najmä v oblastiach, kde je ťažké pestovať trávu kvôli tieňu.

Stačí ju umiestniť do tmavého kúta, dať jej vodu raz týždenne a táto malá rastlina pomôže vyčistiť vzduch okolo tejto všeobecnej oblasti. Hlavnou nevýhodou Spathiphyllum je však to, že je mierne toxický pre ľudí aj domáce zvieratá. Ak zhltnete akúkoľvek časť tejto rastliny, môžete začať pociťovať nevoľnosť, pociťovať ťažkosti pri prehĺtaní alebo cítiť pálenie v ústach alebo na koži.

Ak začnete pociťovať niektorý z týchto príznakov v dôsledku požitia Spathiphyllum, potom by bolo rozumné okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Na rozdiel od Peace Lily táto izbová rastlina miluje priame slnečné svetlo a stredné množstvo vody. Pri správnej starostlivosti a správnom type pôdy začne chryzantéma morifolium produkovať množstvo krásnych kvetov rôznych farieb.

Tieto kvety nielenže pomáhajú rozjasniť miestnosť, ale tiež pomáhajú čistiť vzduch od mnohých chemikálií, ktoré sú bežné v domácnostiach. Patria sem formaldehyd, xylén, amoniak, benzén, toluén a trichlóretylén. Pozor na túto izbovú rastlinu. Aj keď sú krásne mať okolo seba, sú tiež jedovaté pre zvieratá. Ak váš pes alebo mačka prehltli akúkoľvek časť tejto rastliny, pravdepodobne budú mať hnačku, dermatitídu, vracanie a nedostatok koordinácie.

Ak váš maznáčik skonzumoval túto rastlinu, zavolajte čo najskôr svojho veterinárneho lekára. So vždyzelenými viničmi a malými zelenými listami v tvare srdca mramorovanými so žltkastobielymi odtieňmi sa táto izbová rastlina bežne predáva v ozdobných závesných košíkoch.

Najlepšie je držať Epipremnum aureum v blízkosti okna, bez toho, aby naň dopadalo priame slnečné svetlo. Pôda by mala byť rašelinová s množstvom vlhkosti. Najdôležitejšou výhodou Epipremnum aureum je, že je celkom účinný pri čistení vzduchu od znečisťujúcich látok, ako je benzén, trichlóretylén, xylén a formaldehyd.

Toto je však ďalšia rastlina, ktorá môže byť pri požití toxická, najmä pre vašich domácich miláčikov. Ak si myslíte, že váš pes alebo mačka prehltli časť tejto rastliny, pravdepodobne pocítia zvracanie, podráždenie a ťažkosti s prehĺtaním. Ak si myslíte, že váš maznáčik túto rastlinu skonzumoval, požiadajte o radu svojho veterinára. Dracaena reflexa, často nazývaná dracéna s červeným okrajom alebo pleomele, je vzpriamený vždyzelený ker, ktorý vytvára úzke zelené, žlté alebo krémovo sfarbené listy.

Keď rastlina začne dozrievať, môžete si všimnúť, že začnú kvitnúť malé biele kvety, po ktorých čoskoro nasledujú malé červeno-oranžové bobule. Táto rastlina nenáročná na údržbu je v Amerike mimoriadne populárna nielen preto, že vyzerá cool, ale aj preto, že jej udržanie pri živote vyžaduje len málo práce.

Všetko, čo musíte urobiť, aby ste túto rastlinu udržali nažive, je udržiavať ju v oblasti s nepriamym slnečným žiarením a udržiavať mierne vlhkú pôdu. Podľa štúdie NASA Clean Air Study je Dracaena reflexa jednou z najúčinnejších rastlín pri odstraňovaní formaldehydu zo vzduchu vo vašej domácnosti, ako aj iných VOC, vrátane benzénu, trichlóretylénu a xylénu.

Držte však svojich domácich miláčikov ďalej od tejto rastliny, pretože pri požití môže byť pre zvieratá toxická. Podľa NASA je to jedna z najlepších izbových rastlín na absorbovanie toxínov prenášaných vzduchom, vrátane formaldehydu, oxidu dusíka, benzénu, xylénu a trichlóretylénu.

Aj keď pochádza zo západnej Afriky, popularita Sansevieria trifasciata za posledných niekoľko desaťročí vzrástla a teraz sa široko pestuje po celom svete. Uprednostňuje však dostatok jasného svetla.

Ak nemáte doma žiadne izbové rastliny, potom je Sansevieria trifasciata jednou z najlepších, s ktorou môžete začať. Rastú dobre zvnútra aj zvonka a vyžadujú veľmi malú údržbu.

Buďte opatrní, ak máte domáce zvieratá, pretože táto rastlina môže byť pri požití toxická. Rhapis excelsa, najčastejšie nazývaná Lady Palm alebo Broadleaf Lady Palm, je ďalšou izbovou rastlinou, ktorú by bolo užitočné mať vo svojom dome. S maximálnou výškou približne šesť stôp je Rhapis excelsa perfektnou vejárovou dlaňou v tmavom kúte vášho domova. Sú schopné tolerovať nízku úroveň svetla, veľké množstvo vody a široký rozsah teplôt.

Aj keď táto izbová rastlina uprednostňuje život vo vlhkej pôde, musí mať k dispozícii správnu drenáž, aby sa zabránilo hnilobe koreňov. Táto vždyzelená trvalka malá palma, pôvodom z Ázie, môže prosperovať vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Najlepšie na tom je, že štúdia NASA Clean Air Study objavila Rhapis excelsa ako jednu z najlepších izbových rastlín pri čistení vzduchu od formaldehydu, amoniaku, xylénu a toluénu.

Anthurium andraeanum, najčastejšie nazývaná Flamingo Lily alebo Laceleaf, je krásna vždyzelená rastlina, ktorá je najznámejšia pre svoje nádherné kvety. Podľa štúdie NASA Clean Air Study bol Flamingo Lily neuveriteľne účinný pri odstraňovaní vzdušného formaldehydu, amoniaku, toluénu a xylénu vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Ak sa rozhodnete pestovať túto izbovú rastlinu, určite jej doprajte dostatok nepriameho svetla. Najťažšie na tejto izbovej rastline je, že uprednostňuje prostredie s vysokou vlhkosťou.

Najjednoduchším spôsobom, ako sa tomu vyhnúť, je mať doma zvlhčovač vzduchu. Tiež sa chcete uistiť, že pôda zostane vždy vlhká. Upozorňujeme, že Anthurium andraeanum je jedovatý pre ľudí aj zvieratá. Pozor si treba dávať na malé deti a domáce zvieratá. Ak zhltnú ktorúkoľvek časť tejto rastliny, okamžite začnú mať problémy s prehĺtaním, pľuzgiermi a pľuzgiermi v ústach a hrdle.

Ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Hedera helix, často nazývaná anglický brečtan alebo európsky brečtan, je ďalšou populárnou izbovou rastlinou, ktorá pomáha filtrovať vzduchom prenášané toxíny vo vašom dome. Ďalšie štúdie navyše ukázali, že anglický brečtan tiež pomáha znižovať plesne vo vašej domácnosti. Táto vždyzelená popínavá liana je mimoriadne obľúbená pri úprave exteriéru. Avšak vzhľadom na to, že sa agresívne šíri, záhradníci tvrdia, že by ste mali váhať s jeho používaním vonku a mali by ste ho chovať iba ako izbovú rastlinu.

Zabráni sa tým invázii do iných rastlín vo vašom dome a navyše to má výhodu čistenia vzduchu vo vašej domácnosti. Starostlivosť o Hedera helix je pomerne jednoduchá. Udržujte ju pri stálej teplote, doprajte jej dostatok priameho slnečného žiarenia a výdatne zalievajte dobre priepustnou pôdou.

Ak dokážete tieto tri veci, English Ivy vám lásku vráti čistejším vzduchom vo vašej domácnosti. Gerbera jamesonii, najznámejšia ako Barberton Daisy, je krásna kvitnúca rastlina, ktorá pochádza z východnej Afriky. Zatiaľ čo je určený a hlavne používaný na vonkajšie použitie, stáva sa čoraz populárnejším ich vkladanie do nádob na vnútorné použitie.

Ak sa ju pokúsite použiť ako izbovú rastlinu, uistite sa, že ju máte v oblasti, ktorá má dostatok prirodzeného svetla. Darí sa jej aj vo vlhkej pôde. Uistite sa, že pôdu udržiavajte vlhkú tak často, ako je to možné, bez nadmerného zalievania. Ficus benjamina, najčastejšie známy ako plačúca figa alebo fikus, je obľúbená izbová rastlina, ktorá je tiež veľmi účinná pri čistení vzduchu vo vašej domácnosti.

Táto vždyzelená rastlina nenáročná na údržbu dobre rastie vo vnútri aj vonku. Ak ju používate ako izbovú rastlinu, umiestnite ju na miesto, ktoré má dostatok jasného nepriameho prirodzeného svetla. Zalievajte ju často, ale aby ste predišli hnilobe koreňov, nechajte pôdu pred pridaním ďalšej vody vyschnúť.

Poznámka: táto rastlina je jedovatá pre zvieratá. Ak máte domáce zvieratá, najmä psov a mačky, možno budete chcieť prijať ďalšie opatrenia, aby ste sa uistili, že nepožierajú žiadnu časť tejto rastliny.

Ak prehltnú Ficus benjamina, pravdepodobne zaznamenajú nasledujúce príznaky: vracanie, slinenie a podráždenie ústnej dutiny. Okamžite vyhľadajte pomoc od svojho veterinára. Každá z vyššie uvedených izbových rastlín je skvelým nástrojom na zlepšenie kvality vzduchu v interiéri. Z dlhodobého hľadiska existuje mnoho ďalších vecí, ktoré môžete urobiť pre zlepšenie kvality vzduchu vo vašej domácnosti. Najúčinnejším spôsobom, ako zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri, je mať v blízkosti čističku vzduchu.

Peľ, prach, srsť domácich zvierat, dym a dlhý zoznam chemikálií vo vzduchu sú bežné znečisťujúce látky, ktoré možno nájsť takmer v každej domácnosti. Bohužiaľ, žiadna z izbových rastlín na tomto zozname nemôže urobiť nič na odstránenie týchto vzdušných toxínov. Najlepšou metódou, ako zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri, je mať okolo seba niektoré z týchto izbových rastlín, pokúsiť sa odstrániť zdroj znečisťujúcich látok a mať čistič vzduchu, ktorý neustále čistí vzduch.

Jeff Flowers, sužovaný chronickým prípadom zvedavosti, je len frajer, ktorý obťažuje všetkých naokolo svojou výrečnou hlúposťou. Od piva po bývanie v domácnosti sa Jeff len snaží preraziť životom a napísať o tom niekoľko poznámok.

Môžete tu sledovať jeho túlanie alebo si vypočuť, ako sa sťažuje na premávku v Austine na Twitteri v Bukowsky. Rád mám všetko a som všade... Všetko, čo môžem povedať, je úžasné vedieť toto všetko o týchto rastlinách. Roy Dias. Milujem túto stránku, teraz viem, čo môžem priniesť do interiéru. Veľa železných rastlín, ako ich udržať, radi sa túlajú? Mal som ho už viac ako 30 rokov a bol v niektorých suchých situáciách, pretože som ho zabudol zaliať. Mal som veľa šťastia s kukuricou.

Vyžaduje si málo vody a dobre sa mu darí pred oknom. Myslím, že sa mu páči byť root viazaný. Skvelý zoznam! Môžem si ich zaobstarať v domácom sklade alebo nízkom stave... alebo ich musím získať v špecializovanom obchode s rastlinami? Dostupnosť jednotlivých druhov rastlín sa však bude samozrejme líšiť v závislosti od obchodu, ako aj sezónne.

Možno bude najlepšie zavolať a opýtať sa predtým, ako pôjdete nakupovať. Verím, že som ich videl Pothos, hadiu rastlinnú matku v jazyku zákonov a mierovú ľaliu ako súpravu, ktorá sa dodávala so salónovou papraďou, ktorá je tiež dobrá pre kvalitu ovzdušia.

Určite ich nedávajte tam, kde sa k nim môžu dostať vaši domáci miláčikovia, pretože väčšina z nich je pre zvieratá toxická. Musím si dávať pozor, aké rastliny nosím do domu, keďže mám papagáje a mačky.

Vždy dávam pozor, aby som sa uistil, že rastliny nie sú toxické.


Key Takeaway

Prispieť. Okrem toho, že izbové rastliny dobre vyzerajú, podporujú ľudské zdravie v domácnostiach, kanceláriách, školách a nemocniciach. Výskum naznačuje, že najväčšie výhody izbových rastlín spočívajú v zvyšovaní pohody a produktivity. Diskutuje sa o ich vplyve na kvalitu vzduchu v interiéri. Podrobnosti o počte požadovaných rastlín sa skúmajú. Môže pestovanie izbových rastlín skutočne pomôcť zmeniť naše domovy, školy a pracoviská na lepšie miesta? Je to otázka, ktorú preskúmalo množstvo vedeckých štúdií a výsledky teraz vrhajú svetlo na túto záležitosť.

Prepáčte, Plant Ladies. Vaše paprade a filodendra nečistia vzduch. Odborník na zdravie životného prostredia z UCLA objasňuje, ako vlastne.

10 izbových rastlín, ktoré zlepšujú kvalitu vzduchu v interiéri

Ak idete na prechádzku do lesa, vzduch je svieži. Nasávajú CO2 a vydychujú kyslík, čím odstraňujú znečisťujúce látky zo vzduchu. Zdá sa teda, že to isté by malo platiť aj pre vzduch v našich domoch. Ľudia sa už desaťročia pokúšajú priviesť les do svojich domovov a inštalujú do našich mestských príbytkov paprade, fikusy, bromélie, mierové ľalie a ďalšie. Okrem pekného vzhľadu sa predpokladá, že zeleň nám poskytne čistejší vzduch kúzlom dýchania rastlín. To znamená, že tie sukulenty na parapetoch a visiaca hadia rastlina, ktorú ti dala tvoja sestra, sú len o málo viac než túžobné ozdoby. Tieto vzduchom prenášané častice pochádzajú z rôznych bežných vnútorných produktov, ako sú farby, čistiace prostriedky, osviežovače vzduchu a bytové zariadenie. VOC sú spájané s množstvom zdravotných problémov, miernych aj znepokojivejších: okrem iného podráždenie očí, nosa a hrdla plus bolesti hlavy, nevoľnosť a únava. V mnohých experimentoch výskumníci vniesli vzduch, ktorý zadržiava rôzne VOC nad rastlinami v laboratóriu, a sledovali, či sa koncentrácie chemikálií znížia.

Úspešné pestovanie izbových rastlín

Keď do Tula Plants and Design — malého obchodu s izbovými rastlinami v Greenpointe a s množstvom lístia na každom dostupnom horizontálnom povrchu, vkročia zvedaví Brooklyniti, zamestnanci vedia, aké otázky môžu očakávať. Podľa Ariela Riesa, zamestnankyne v obchode, sú dve. Zo všetkých trendov, ktoré sa v posledných rokoch dočkali oživenia – astrológia, Fleetwood Mac a medzi nimi aj špeciálne odborné vyšetrovanie – len málokto dokázalo explozívny rast izbových rastlín a záhradníctva. Ako mladý muž môžem ručiť: Som stále viac záhradník.

Vnútorné znečisťujúce látky, ktoré ovplyvňujú zdravie, sú formaldehyd, prchavé organické zlúčeniny benzén a trichlóretylén alebo TCE, biologické znečisťujúce látky vo vzduchu, oxid uhoľnatý a oxidy dusíka, pesticídy a dezinfekčné prostriedky fenoly a radón.

Izbové rastliny: na podporu ľudského zdravia

Izbové rastliny nielen pekne vyzerajú, ale prinášajú aj zdravotné výhody. Počet Austrálčanov bývajúcich vo výškových bytoch sa medzi a zdvojnásobil a tento trend odvtedy pokračuje. Štvrťakrový sen sa rýchlo vytráca a s ním aj väčšie bloky a rodinné záhrady. Čím viac ľudí sa sťahuje z vidieckych oblastí do mesta a pozemky na výstavbu domov v blízkosti centra mesta sú čoraz vzácnejšie, stále viac sa vzďaľujeme od prírody. Ukazuje sa, že to nie je dobré pre naše zdravie. Zmena mestského prostredia v dôsledku rozvoja spojená s rýchlym nárastom chronických ochorení je vo vyspelých krajinách globálnym fenoménom.

Výhody kvality vnútorného ovzdušia rastlín

Izbové rastliny prekvitajú v miliónoch amerických domácností a kraľujú obývačkám a kuchyniam s listovými úponkami roztiahnutými vysoko. A hoci môžu byť esteticky príjemné, sú izbové rastliny dobré alebo zlé pre vaše zdravie? Rastliny vám pomôžu dýchať. Rastliny získavajú potravu zo slnečného žiarenia prostredníctvom procesu nazývaného fotosyntéza. Počas tohto procesu rastliny prijímajú oxid uhličitý, premieňajú ho na kyslík a potom ho uvoľňujú do vzduchu, aby ste mohli dýchať. Fotosyntéza sa zastaví v noci, keď slnko zapadne, ale niektoré rastliny, ako napríklad orchidey, pokračujú v uvoľňovaní kyslíka počas noci, čo z nich robí skvelé rastliny, ktoré môžete mať v spálni.

Izbové rastliny pomáhajú pri pestovaní harmonickejšieho prostredia a môžu v interiéri zohrávať dôležitú úlohu v zdravom interiéri.

Vyčistite vzduch vo svojom dome pomocou týchto ľahko pestovateľných izbových rastlín

Keď sa ma niekto opýtal, aké sú nevýhody alebo nevýhody izbových rastlín, nevedel som, čo povedať. Nikdy som veľmi nepremýšľal o nevýhode zdieľania môjho vnútorného priestoru s rastlinami, pretože pridávajú veľkú hodnotu môjmu životu. Ale keď som o tom začal premýšľať, uvedomil som si, že existuje niekoľko vnímaných nevýhod a nevýhod izbových rastlín... a rád by som vám ich predstavil.

Výhody rastlín pre zdravie a pohodu

SÚVISIACE VIDEO: Testovali sme izbové rastliny v NULOVOM SVETLE – Výsledky boli šokujúce

Vedeli ste, že niektoré rastliny skutočne pomáhajú filtrovať toxíny z vášho domova? Váš ďalší nádych čerstvého vzduchu nie je ďalej ako vaša najbližšia izbová rastlina – v závislosti od druhu rastliny a počtu, ktorý máte. Veda za tým je solídna: vieme, že rastliny čistia vzduch. Vieme tiež, že Američania trávia asi 90 percent svojho času v uzavretých priestoroch. Podľa U. Environmental Protection Agency je vzduch vo vnútri často horší ako vzduch vonku.

Načítať viac.

Rastliny pre zdravie: Skryté zdravotné prínosy vnútorných a vonkajších rastlín

Všetci sa vo svojich domovoch cítime bezpečne, vzhľadom na to, že vonku je zahalené extrémne znečistenie. Index kvality ovzdušia v celej Indii nie je vôbec uspokojivý. Mnoho ľudí trpí krátkodobými alebo chronickými chorobami súvisiacimi so zlou kvalitou vzduchu, ktorý dýchajú. Vedeli ste, že máme riešenie? Áno, rastliny "The Natural Air Purifiers".

Koľko izbových rastlín potrebujete pre dobrú kvalitu vzduchu v interiéri?

Koncentrácia a pamäť. Pobyt v blízkosti rastlín pomáha ľuďom lepšie sa sústrediť v domácnosti a na pracovisku. Štúdie ukazujú, že úlohy vykonávané pod upokojujúcim vplyvom prírody sa vykonávajú lepšie a s väčšou presnosťou, čo prináša kvalitnejší výsledok. Navyše pobyt vonku v prirodzenom prostredí môže zlepšiť výkon pamäte a rozsah pozornosti o dvadsať percent.


Pozri si video: 20 najkrajších izbových rastlín nenáročných na pestovanie


Komentáre:

 1. Cadmon

  ale ty si sa o to snažil?

 2. Turquine

  Mýliš sa. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 3. Taule

  I would like to encourage you to visit a site that has a lot of information on this subject.

 4. Merestun

  You are right, there is something in this. Thank you for the information, maybe I can also help you with something?

 5. Nagis

  Mýlia sa. Dokážem to dokázať. Napíš mi v PM, hovorí s tebou.

 6. Roldan

  Found the site with interesting you a question.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii