Bezpečný čas na výsadbu záhradyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bezpečný čas na výsadbu záhrady práve nastal v júli. Teraz je ideálna chvíľa na sadenie a približne o dva mesiace získate dospelé rastliny a zeleninu. Ak máte nejaké pochybnosti o plánoch záhrady na tento rok, prečo to neskúsiť urobiť sami?

Čo potrebujete na záhradkárčenie?

Je to jednoduché! Súkromná záhrada alebo zeleninový pozemok, máte na výber. Súkromná záhrada je užitočnejšia ako zeleninový pozemok, pretože ju možno umiestniť kdekoľvek. Môžete mať dobrú záhradu, ak máte pozemok primeranej veľkosti. Pozemok by mal byť väčší, ak si to môžete dovoliť. Môže to byť v rámci vášho dvora alebo na terase, podľa vášho výberu.

Ak však máte obmedzený rozpočet, môžete skúsiť záhradkárčenie na terase, môže to byť efektívny spôsob, ako vytvoriť záhradu v rámci rozpočtu. Vaše rastliny však môžu byť ovplyvnené rôznymi podmienkami slnka a tieňa. Okrem toho máte obmedzený priestor na pestovanie vlastného jedla, takže si to budete musieť naplánovať. Dôležité je vybrať si vhodné miesto, ktoré vám bude vyhovovať. Zároveň sa však musíte uistiť, že okolie bude bez škodlivých prvkov, ktoré môžu mať vplyv na vaše rastliny.

Mali by ste si prečítať nasledujúci článok a vedieť, čo robíte, a nebudete sa musieť toľko báť. Takže si to prečítajte a získajte skvelý plán zeleninovej záhrady.

Veľkosť záhrady: aká veľká?

Každá záhrada má svoju veľkosť, ktorú je možné určiť dvoma spôsobmi:

Veľkosť samotného záhradného pozemku.

Akú veľkú záhradu plánujete zarobiť? Mali by ste vziať do úvahy, že musíte získať záhradu, ktorá je aspoň 10-krát väčšia ako normálna veľkosť. Existuje veľa zdrojov, ktoré vám môžu povedať o veľkostiach rôznych pozemkov v záhrade. V tomto smere sú celkom nápomocné.

Aká veľká by ste si mali urobiť záhradu?

Veľkosť záhradného pozemku závisí od počtu rastlín, ktoré plánujete pestovať. Ak pestujete veľa rastlín, je veľmi dôležité pestovať väčší pozemok, pretože vám to pomôže ušetriť veľa miesta a času. Musíte sa uistiť, že ste si naplánovali priestor vopred, pretože neskôr nebudete môcť svoje rastliny rozšíriť.

Nakoniec je to osobná voľba, ak ste pripravení ísť do väčších záhrad, choďte do toho. Myslite však na to, že vaša záhrada musí byť chránená pred poveternostnými vplyvmi. Ak ste blízko vodného zdroja, bude to mať veľký vplyv na podmienky, ktorým budete čeliť. Napríklad, ak sa nachádzate vo veternej oblasti, budete musieť svoje rastliny chrániť pred vetrom, ktorý ich môže ľahko zraziť.

Veľkosť záhrady preto vyberajte opatrne. Musí byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestilo množstvo rastlín, ktoré chcete pestovať.

Aby záhrada prekvitala a rástla, musí mať rôzne podmienky, ako je slnečné žiarenie, vietor, teplota atď. Na to je potrebné myslieť pri zariaďovaní záhrady. Každá rastlina potrebuje iné podmienky, aby mohla rásť, ale tieto podmienky môžete ovládať pomocou nástrojov. Ak si nie ste istí dostupnosťou slnečného svetla, náradia a požadovaného priestoru, môžete vyskúšať túto zeleninovú záhradku. To je to, čo mnohí ľudia robia, keď majú malú záhradu a chcú mať lepšiu záhradu. Skvelá vec na tejto metóde je, že si svoju záhradu ľahko postavíte aj bez pomoci profesionálneho záhradníka.

DIY záhradný staviteľ

Je to jednoduchá metóda, ktorú môžu vykonávať ľudia so záhradníckymi skúsenosťami alebo bez nich. Ak nemáte žiadne skúsenosti, môžete vyskúšať túto metódu. Všetko, čo potrebujete, je záhrada určitej oblasti a cementová doska.

Príprava:

Pred kopaním vašej záhrady by ste mali položiť betónovú platňu na miesto, ktoré je pre záhradu bezpečné. Na to si musíte domov kúpiť betónovú dosku, to je ideálne. Môžete ho položiť na terasu. Môžete ho však mať aj na dvore. Uistite sa, že ste tento krok urobili čo najskôr, aby ste neskôr nemuseli riešiť žiadne problémy. Mali by ste tiež merať veľkosť vašej záhrady. To zahŕňa dĺžku, šírku a hĺbku záhrady. Poznajte tiež oblasť, kde budete mať záhradu. Musíte tiež skontrolovať oblasť, kde sa dostáva slnečné svetlo a všetky rastliny, ktoré tam nechcete pestovať.

Príprava stránky

Kopanie záhrady je pomerne zdĺhavý proces. Ale ak nemáte čas, môžete si záhradku pripraviť pomocou nástrojov.

Výsadba záhrady

Po všetkých prípravách nastal čas kopať vašu záhradu. Na kopanie záhrady si môžete vybrať ktorúkoľvek z metód. Je dôležité, aby bola oblasť dostatočne hlboká. Vaše korene by mali byť schopné prerásť do pôdy. Oblasť by mala byť tiež dobre odvodnená.

Výsadba vašej záhrady:

Na pestovanie najlepších rastlín by ste mali používať kvalitnú záhradnú pôdu. Zeminu si môžete ľahko kúpiť v najbližšom záhradkárskom obchode. Ak ho nemáte, môžete si ho kúpiť od dodávateľa.

Po vykopaní záhrady musíte pripraviť pôdu čo najviac. Proces kopania záhrady zanechá záhradnú pôdu a skaly.

Taktiež záhradná pôda zostane plná všetkých koreňov rastlín a kríkov. Na prípravu pôdy


Pozri si video: Dobrý Zahrady: ФЛОКСЫ výsadba a péče


Komentáre:

 1. Tommy

  Podľa môjho názoru sa robia chyby. Pokúsme sa o tom diskutovať.

 2. Shoda

  Je škoda, že teraz nemôžem hovoriť - ponáhľam sa do práce. Budem prepustený - určite vyjadrím svoj názor na túto záležitosť.

 3. Cycnus

  Just what you need. Together we can come to the right answer. Som si istý.

 4. Kale

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie ... Ale táto téma je mi veľmi blízka. Napíšte do PM.

 5. Lumumba

  podla mna nemas pravdu. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 6. Okes

  Som konečný, ospravedlňujem sa, ale podľa mňa je to zrejmé.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť o podlahové rastliny Arboricola

Nasledujúci Článok

Ako sa starať o izbovú rastlinu brečtanu