Výsadba črepníkovej rastliny v záhradeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tento príbeh je súčasťou balíčka o pestovaní potravín v nádobách. Naučte sa pestovať zeleninu, ovocie a bylinky v uzavretom priestore. So správnym druhom slnka, pôdy a nádob môžete úspešne pestovať potraviny v nádobe na balkóne – alebo na akomkoľvek inom slnečnom vonkajšom mieste. Prvá a najdôležitejšia rada: Naozaj to zvládnete, dokonca aj začiatočníci – najmä v dnešnej dobe, keď toľko trpasličích odrôd robí záhradníctvo v kontajneroch realitou aj pre obyčajných smrteľníkov.

Obsah:
  • Nápady na kontajnerovú záhradu
  • Prezimovanie črepníkových rastlín
  • Ako udržať črepníkové rastliny nažive
  • 15 najlepších črepníkových rastlín pre vašu záhradu
  • Sprievodca kontajnerovým záhradníctvom
  • 6 tipov, ako si zakaždým vysadiť krásnu kontajnerovú záhradu
  • Rastliny a pestovatelia
  • Najlepšie rastliny nenáročné na údržbu pre vonkajšie kvetináče a ako sa o ne starať
  • Kontrola stavu črepníkových rastlín
  • Zoznámte sa s 12 z najlepších kontajnerových rastlín
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Pestovanie papriky v nádobách alebo kvetináčoch

Nápady na kontajnerovú záhradu

Pár črepníkových rastlín oživí každý priestor. Robia však viac, než len skrášliť miesto. Rastliny v črepníkoch dokážu vyčistiť vzduch okolo vás a pri určitej starostlivosti môžu dokonca priniesť značnú úrodu jedla. Vyberte čo najjasnejšie osvetlené miesto a uvidíte, čo sa tam zmestí.

Vyberte si rastlinu podľa svetelných podmienok, ktoré máte k dispozícii. Mnoho rastlín milujúcich slnko, ako sú ruže a jazmíny, neprežije, ak ich vysadíte v interiéri.

Na druhej strane tieňomilné rastliny zhoria, ak ich umiestnite na príliš slnečné miesto. Hlinené kvetináče, vrecia na pestovanie, staré vedrá a dokonca aj fľaše môžu vytvoriť skvelé nádoby pre vašu rastlinu. Uistite sa, že vaša nádoba má na dne otvor, aby mohla prebytočná voda odtiecť. Drenážny otvor by mal byť čo najviac bez prekážok, aby prebytočná voda mohla odtiecť, keď je črepník preliaty vodou.

Vaša pôda alebo kvetináč musí mať rozumnú rovnováhu organickej hmoty, minerálov, vzduchu a vody. Kompost vytvorený z vášho domáceho odpadu môže ľahko poskytnúť organickú hmotu, ktorú vaša pôda potrebuje, zatiaľ čo piesok a kokosový olej – získavané zodpovedne, sú skvelé prevzdušňovače pôdy.

Kombinácia, ktorá funguje pomerne dobre pre väčšinu druhov rastlín, je červená zemina, kokosový olej alebo piesok a kompost v pomere Môžete zvýšiť podiel piesku pre kaktusy a iné sukulenty.

Prevzdušňujte svoje výsadbové médium hrabaním alebo dokonca vyhadzovaním do vzduchu, kým sa nestane ľahkým a drobivým. Naplňte nádobu až po okraj a nechajte asi 3 cm od vrchu na zalievanie. Zasaďte svoj stromček pevne do stredu kvetináča. Pevne pritlačte črepníkové médium okolo spodnej časti rastliny a črepník zľahka zalievajte, kým neuvidíte, že voda vyteká na dne. Zavlažujte rastlinu iba vtedy, keď sa vrchný povrch kvetináča zdá suchý.

Popichajte odtokový otvor ceruzkou alebo tyčinkou, aby ste skontrolovali, či v ňom nie je stojatá voda. Sukulenty stačí zalievať maximálne párkrát do mesiaca. Každé tri mesiace dajte svojmu črepníku štipku alebo dve štipky domáceho kompostu alebo vermikompostu. Tieto super ľahké kompostéry sú ideálne pre domáce záhradkárčenie a kompostovanie. Získajte ešte dnes!

Vyberte si rastlinu: Vyberte si rastlinu podľa svetelných podmienok, ktoré máte k dispozícii. Vyberte si nádobu: Hlinené nádoby, vrecia na pestovanie, staré vedrá a dokonca aj fľaše môžu vytvoriť skvelé nádoby pre vašu rastlinu.

Opravte drenáž: Uistite sa, že vaša nádoba má na dne otvor, aby mohla prebytočná voda odtiecť. Hľadať:.


Prezimovanie črepníkových rastlín

Zistite, koľko rastlín je potrebných pre kontajnerovú záhradu a ako tieto rastliny umiestniť, aby ste dosiahli maximálny efekt. Jedna z mätúcich vecí pre nových ľudí v kontajnerovom záhradníctve je, koľko rastlín by som mal zahrnúť a kde by mali byť umiestnené v kontajneri? Realita je taká, že rastliny sú flexibilné a neexistuje žiadna „správna“ odpoveď. Existujú však pokyny, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, koľko rastlín chcete použiť a kam ich umiestniť. Existujú dva základné spôsoby, ako pestovať kombináciu. Živé kvetinové aranžmá je, keď do každého kvetináča umiestnite čo najviac rastlín. To umožňuje, aby kvetináč vyzeral plný ihneď po výsadbe.

Správna dezinfekcia nástrojov môže pomôcť zabrániť chorobám z vašej záhrady a rastlín v črepníkoch. Praktické metódy ohrevu pôdy na jar a ochrany.

Ako udržať črepníkové rastliny nažive

Prispieť. Pestovanie rastlín v nádobách je skvelý spôsob, ako vniesť život a farbu do inak fádnych miest vo vašej záhrade. Terasy, balkóny a okenné boxy sú miestami, kam možno rastliny v nádobách jednoducho umiestniť. Rastliny v nádobách vyžadujú viac starostlivosti ako tie v záhradách, ale ak budete postupovať podľa našich rád, zistíte, že je to jednoduché. V nádobe možno pestovať takmer každý druh rastliny. Vo všeobecnosti platí, že čím je črepník a rastlina väčšia, tým je starostlivosť o ňu jednoduchšia. Ľalie: pestovanie v nádobách Ruže: pestovanie v nádobách Stromy: pestovanie v nádobách Ovocie v nádobách Byliny v nádobách Zelenina v nádobách.

15 najlepších črepníkových rastlín pre vašu záhradu

Možno chcete pestovať rastliny zo semien, aby ste ušetrili peniaze. Bude tiež jednoduchšie nájsť semená odrôd, ktoré nie sú bežne dostupné na predaj ako transplantáty. Nech už je dôvod akýkoľvek, zakladanie rastlín zo semien pravdepodobne nie je také ťažké, ako si myslíte. Nádoby na štartovanie semien by mali byť čisté, mali by byť hlboké aspoň palce a mali by mať drenážne otvory.

Kvetináče a nádoby, ktoré boli kedysi bohaté na farby a lístie, pomaly blednú a zlyhávajú, v čase, keď prichádza polovica leta, sú opotrebované a vyzerajú unavene.

Sprievodca kontajnerovým záhradníctvom

Navyše pochopte, kedy je čas prejsť na väčšie plavidlo. Či už ich pestujete vo vnútri alebo vonku, rastliny v črepníkoch dodajú vášmu priestoru veľkú vizuálnu príťažlivosť. Aby vyzerali tak krásne ako v deň, keď ste si ich priniesli domov, musíte sa uistiť, že spĺňate všetky ich potreby. To zahŕňa pochopenie, akú veľkosť kvetináča potrebujú, aby sa im darilo – ako aj vedieť, kedy ich treba presadiť do niečoho väčšieho. Dôvod, prečo mnohé odrody potrebujú väčšie kvetináče, súvisí skôr s tým, čo sa deje pod špinou, ako nad ňou. Aby ste sa uistili, že ste správne určili veľkosť hrnca, musíte najprv vedieť, ako ho zmerať; kvetináče majú rôzne tvary, a preto sa merajú rôznymi spôsobmi.

6 tipov, ako si zakaždým vysadiť krásnu kontajnerovú záhradu

Šťastie majú záhradkári v oblastiach s miernou zimou, kde je záhradníctvo v kontajneroch celoročné potešenie bez hrozby rozbitých nádob a mrazených rastlín, ktoré mnohí z nás poznajú. V porovnaní s ich náprotivkami pestovanými v záhrade sú rastliny pestované v kontajneroch v značnej nevýhode, keď príde chladné počasie. Hoci odolné rastliny majú vyvinuté listy, stonky a konáre, ktoré znesú veľmi nízke teploty, ich korene sú oveľa citlivejšie a náchylnejšie na zamrznutie. Pri výsadbe do nádob ani výber odolných rastlín vo vašom regióne nie je zárukou, že prežijú zimu. Mnohí odborníci naznačujú, že ak chcete zvýšiť šance na prežitie rastliny, vyberte si rastlinu označenú ako odolná v dvoch zónach, ktoré sú chladnejšie ako vaša oblasť. Ak napríklad záhradujete v zóne 7, vyberte si trvalky, stromy a kríky označené ako odolné do zóny 5, aby ste zvýšili šancu, že rastliny prežijú zimu. Ak je to možné, použite veľké nádoby na rastliny, ktoré musia zostať vonku – väčší objem pôdy okolo rastlín poskytne zvýšenú izoláciu okolo koreňov.

Zimné záhradníctvo v kontajneroch je náročné – rastliny musíte chrániť pred vetrom, pretože vaša zóna môže byť pri zimnom vysadení v kontajneri ťažko zasiahnutá.

Rastliny a pestovatelia

Tieňomilec: Peace lily Spathiphyllum Veľmi obľúbená izbová rastlina, tejto lesklolistej kráske sa darí na teplom a svetlom mieste mimo priameho slnka. Biele kvety sú veľmi dlhotrvajúce. Milovník tieňov: Fuchsia Tradične milujú tieň, ale rad Sun Kisses potrebuje aj plné slnko.

Najlepšie rastliny nenáročné na údržbu pre vonkajšie kvetináče a ako sa o ne starať

SÚVISIACE VIDEO: Zelenina, ktorú môžete pestovať v malých kvetináčoch – Záhradníctvo v malom priestore

Pripravte sa, nastavte, rásť! Prineste si domov upokojujúci, živý dotyk prírody a vyčarte si úsmev na tvári. Máme veľa rastlinných vecí v rôznych tvaroch, veľkostiach a štýloch, takže vo vašom priestore budú určite vyzerať skvele. Veda hovorí, že zvyšujú pohodu, znižujú stres a pomáhajú s kreativitou. Vráťte lásku svojim rastlinám podľa týchto jednoduchých tipov.

Pár črepníkových rastlín oživí každý priestor.

Kontrola stavu črepníkových rastlín

Správne pripraviť nádoby pre rastliny, ktorým sa bude dariť, si vyžaduje o niečo viac práce, než len nasypať do nich špinu a zapchať rastliny. Aby som znížil množstvo odpadu, naplním svoje menšie kvetináče zeminou na trávniku a potom ich tam namočím. Ak sú vaše záhradné postele suché, prečítajte si tento článok. Teraz viete, ako pripraviť nádoby na sadenie zeleniny, kvetov, zmiešaných výsadieb, semien, sadeníc a podobne. Pridajte sa k našej záhradníckej akadémii! Dobré základné tipy a včasná pripomienka pre nových záhradkárov, ktorých trápi záhradnícka chyba a jarná horúčka!

Zoznámte sa s 12 z najlepších kontajnerových rastlín

Akékoľvek miesto s dostatkom svetla a prístupom na zavlažovanie je ideálne na záhradníctvo v nádobách s kvetmi a listami. Mnohé rastliny, ktoré sa dajú pestovať v záhrade, sa dajú pestovať v nádobe. Záhradníctvo v kontajneroch je ideálne pre každého, kto má obmedzený záhradný priestor alebo nie je schopný starať sa o tradičnú záhradu.


Pozri si video: HDZ 27 2017 Ukážkové záhrady Appelternu II.: Ploty, predely, zásteny


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu