Ako zarámovať fotografie na šírkuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Popri kompozícii a pravidle tretín je rámovanie jedným z kľúčových prvkov fotografie, ktoré musí poznať každý umelec. Rámovanie vo fotografii sa týka techniky zaostrenia na objekt na fotografii blokovaním iných častí obrázka niečím na scéne. Rámy môžu byť umiestnené v strede obrazu alebo pozdĺž jeho okrajov. Môžu sa rozprestierať na všetkých štyroch stranách fotografie alebo zahŕňať iba jeden alebo dva okraje obrázka. Hoci jeho hlavným cieľom je pritiahnuť oko diváka k hlavnému predmetu obrazu, rámovanie má niekoľko výhod.

Obsah:
 • Rozhodnutia v krajinnej fotografii: Či zahrnúť alebo nezahrnúť slnko do záberu
 • Teraz môžete na Instagram uverejňovať fotografie na šírku a na výšku v plnej veľkosti
 • Naučte sa najlepšie spôsoby komponovania fotografií krajiny
 • 11 šikovných spôsobov použitia budov na fotografiách krajiny na vašom iPhone
 • Najlepšie veľkosti rámov obrazu: 6 typov pre výtlačky
 • 10 základných tipov na kompozíciu krajinárskej fotografie pre lepšie zábery
 • Digitalizátor obrázkov
 • Obrázky na šírku
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 9 pravidiel kompozície, ktoré by mal poznať každý krajinný fotograf

Rozhodnutia v krajinnej fotografii: Či zahrnúť alebo nezahrnúť slnko do záberu

Prirodzené rámovanie je populárna technika krajinárskej fotografie, kde fotograf zámerne umiestňuje primárny objekt na miesto, kde ho obklopujú sprievodné prvky, zvýrazňujú ho alebo naň upozorňujú.

Spojenie medzi objektmi rámcujúcimi subjekt a subjektom samotným by malo existovať. Zjednocuje primárne ohnisko s prírodnými alebo umelými objektmi, ktoré ho obklopujú. Tieto objekty dodávajú pocit hĺbky a tiež pomáhajú identifikovať prostredie, v ktorom bol obraz vytvorený.

Fotografi by mali do svojich obrázkov dobre využiť priestor a mali by byť kreatívni v tom, ako to dosiahnuť. Prirodzené orámovanie sa používa na skrytie rušivých prvkov a strategické vyplnenie oblastí, ktoré inak nemusia byť zaujímavé.

Rám môže odvrátiť pozornosť diváka od pohľadu na tieto oblasti a môže zmeniť obyčajnú scénu na harmonickú scénu, ktorá poskytuje rovnováhu s hlavným objektom. Rám by mal mať priame spojenie so stredom záujmu. Prvky, ktoré tvoria rám v kombinácii s predmetom, by mali byť v harmónii. Napríklad hory stúpajú nahor, preto bude na fotografii obloha. Ak oblohe chýbajú farby alebo zaujímavé mraky, hľadajte stromy, ktoré lemujú vrcholy.

Zamerajte sa na končatiny, ktoré prirodzene obklopujú vrcholy. Mali by načrtnúť vrchol hory, ale nemali by sa s ním spájať. Údy rámujú hory a zároveň maskujú svetskú oblohu.

Napríklad stodola prestrelená cez otvor v plote, vidiecka cesta prestrelená krytým mostom, kamenný oblúk lemujúci dláždenú ulicu alebo scéna v prístave nasnímaná cez okienko má zmysel dať vedľa seba.

Hĺbka ostrosti: Vyskytnú sa prípady, keď je objekt použitý ako rám blízko predného prvku objektívu. Ak ho chcete maximalizovať, použite hyperfokálne nastavenie. Fyzika šošovky určuje, že od bodu zaostrenia, keď sa šošovka zastaví, daná miera zaostrenia klesne pred tento bod a daná miera zaostrenia klesne za tento bod.

Stiahnite si hyperfokálnu aplikáciu pre smartfón, ktorá vám dá pokyn, aby ste nastavili objektív na danú vzdialenosť na základe jeho ohniskovej vzdialenosti, veľkosti vášho snímača, danej clony a toho, ako ďaleko od predného prvku sa nachádza prvý dôležitý objekt. Použite statív a zastavte objektív na malej clone. Okrem toho myslite na stohovanie zaostrenia. Nasnímajte viacero záberov zaostrených na rôzne ohniskové vzdialenosti v kompozícii a pomocou softvéru ich zmiešajte.

V niektorých prípadoch môže byť žiaduce mať rámovací prvok rozostrený. Všetky štyri strany: V niektorých prípadoch bude rám zahŕňať celý hlavný objekt. V iných bude obopínať iba jednu stranu, dve strany alebo tri. Môžete naraziť na situácie, kedy môže rám zarámovať iný rám, ktorý obklopuje hlavný objekt. Navštívte stránku www. Pôvodne uverejnené 2. júla, Zdieľanie vašich fotografií, časť 3 Ako automatizovať vodotlač a výstup Odporúčané články. Čítaj viac. Vizualizujte, plánujte, strieľajte!

Ako používať mapy a aplikácie na plánovanie obrázkov, ktoré si predstavujete. Ak chcete získať prístup k tomuto obsahu, musíte si zakúpiť členstvo pre fotografa vonku. Technika teleobjektívu vo voľnej prírode Ako vyťažiť maximum z dlhého teleobjektívu pre divokú prírodu. Hlavné menu.


Teraz môžete na Instagram uverejňovať fotografie na šírku a na výšku v plnej veľkosti

Poďme offline a vystavme si pre zmenu obľúbené obrázky na skutočnej stene! Máme obrovský sortiment výtlačkov pripravených na zavesenie alebo si môžete zarámovať osobné fotografie, umelecké diela a zozbierané predmety, aby ste sa obklopili spomienkami, ktoré vyvolávajú úsmev. Na výber máme množstvo farieb a veľkostí rámov, vďaka ktorým bude váš domov pre vás okamžite väčší. Rozžiarte svoje obľúbené veci pomocou obrazových ríms a výstavných políc. Umelecké diela, knihy a suveníry si môžete kedykoľvek vymeniť, aby vaše steny vyzerali sviežo.

Trocha histórie odhalí, prečo svoje výtlačky rámujem tak, ako to robím, a potom sa pustím do toho, ako rámy vlastne vyrábam. Jeden z mojich veľkých.

Naučte sa najlepšie spôsoby komponovania fotografií krajiny

Pokiaľ ide o fotografiu krajiny, kvalita výsledkov závisí od toho, ako dobre ste si naplánovali svoje fotenie. Pri plánovaní treba veľa myslieť na komponovanie a používanie správnych techník. A to, aké zaujímavé alebo nudné výsledky vychádzajú, zodpovedá aj spôsobu následného spracovania obrázkov. V tomto videu fotograf Serge Ramelli zdieľa svojich 10 pravidiel pre fotenie epických fotografií krajiny:. Teraz je to celkom jednoduché, však? Ak chcete urobiť krásnu fotografiu krajiny, choďte na krásne miesto. Fotografie krajiny sú skvelé, keď je slnko nízko nad obzorom. Strávte nejaký čas počas dňa hľadaním dobrej kompozície. Prejdite sa a vyskúšajte komponovať zábery pomocou telefónu, aby ste našli miesto, kde môžete urobiť vražedný záber, keď je slnko nízko. Pri komponovaní záberu sa uistite, že prvok popredia je dobre vyvážený zvyškom obrázka.

11 šikovných spôsobov použitia budov na fotografiách krajiny na vašom iPhone

Chcete očariť svojich sledovateľov na Instagrame svojimi fotografiami krajiny? Tieto tipy pre váš iPhone alebo Android telefón vám pomôžu dostať sa tam. Najnovšie telefóny ako iPhone 13 Pro, Google Pixel 6 Pro a Samsung Galaxy S21 Ultra majú neuveriteľné fotoaparáty, ktoré dokážu zachytiť ten druh úžasných fotografií, ktoré by ste normálne očakávali od profesionálnych digitálnych zrkadloviek s vysokými cenami. Dokonca aj staršie alebo cenovo dostupnejšie telefóny ako iPhone 11, OnePlus 9 alebo Pixel 5 dokážu robiť úžasné zábery, ktoré na váš Instagram zapôsobia bez konca. V tomto návode vám ukážem, ako fotiť krajinu pomocou telefónu, či už mierite do prírody alebo hlboko do srdca hôr.

Krajinná fotografia je jedným z najpopulárnejších žánrov fotografie a má na to dobrý dôvod.

Najlepšie veľkosti rámov obrazu: 6 typov pre výtlačky

Minimalistická fotografia krajiny je jednou z najinšpiratívnejších foriem fotografie na zachytenie. Tie prázdne miesta, ktoré zvýraznia krásny predmet a scénu. Nádherné svetlo v spojení s jedným jedinečným tónom, ktorý vytvára dlhý tieň nad dunami alebo trávnatými kopcami. Minimalistická fotografia je vzrušujúca, tajomná a jej tvorba je taká zábavná, stačí len nájsť svoju polohu a pracovať s krajinou. Epické vonkajšie scény môžu niekedy formulovať túžbu pokúsiť sa zachytiť každý malý prvok na fotografii.

10 základných tipov na kompozíciu krajinárskej fotografie pre lepšie zábery

Som v tom nový. Dúfam, že to nie je príliš hlúpa otázka. Mám záber, ktorý absolútne milujem. Odoberá sa na šírku vodorovne. Chcel by som to dať do rámu na výšku. Rám vyzerá zle, ak ho otočím.

22 mm široký rámček pre 3 fotografie na šírku s rozmermi 6" x 4", 7" x 5" alebo 8" x 6" | Rýchle doručenie do Spojeného kráľovstva a EÚ – priemerné hodnotenia 5 hviezdičiek. Nakupujte s Easy-Frame.

Digitalizátor obrázkov

Krajinná fotografia je technika zachytávania obrázkov prírody, aby ste diváka priviedli na scénu. Fotografi prostredníctvom krajinárskej fotografie demonštrujú svoj vzťah k prírode a zachytávajú podstatu prostredia okolo seba. Keď vidíme krajinu, naše oči po nej cestujú a sústredia sa na príťažlivé prvky.

Obrázky na šírku

SÚVISIACE VIDEO: Tlač a zarámovanie špeciálnej krajinnej fotografie

Ako komponujete zábery krajiny, aby mali väčší dojem? Tu je 10 tipov na kompozíciu krajinárskej fotografie, vďaka ktorým budú vaše fotografie vynikať od ostatných. Jedným z prvých pravidiel kompozície krajinnej fotografie, ktoré sa každý učí, je Pravidlo tretín. Umiestnením objektu mimo stred záberu vytvoríte pre diváka väčší záujem. Ako pomôcku použite hornú a spodnú alebo ľavú a pravú čiaru mriežky.

Zarámovanie obrázkov je skvelý spôsob, ako uchovať fotografie a umelecké diela, aby boli bezpečné na ďalšie roky. Odstráňte záhadu z procesu pomocou týchto tipov, ako zarámovať obrázky ako profesionál.

Fotografie v rámoch dotvárajú domov a robia ho príjemnejším. Či už sa sťahujete do nového priestoru a chcete si ho prispôsobiť, alebo sa len chystáte prerobiť svoj súčasný domov, zarámované fotografie sú vaším riešením. Krása zarámovaných fotografií je v tom, že si ich môžete prispôsobiť podľa svojho štýlu. Máte radi atmosféru rustikálneho statku? Skúste použiť prírodné drevené rámy. Chceli by ste radšej elegantný moderný vzhľad?

Jan 28, Fotografia 50 komentárov. Cez prázdniny som napísal príspevok o niektorých projektoch, ktoré by ste mohli robiť ako fotograf krajiny, keď ste mali pár chvíľ navyše. Jedným z projektov bolo kúpiť nejaké rámy a zavesiť nejaké fotky. V príspevku som uviedol odkaz na moje obľúbené rámy predávané z IKEA a pri pohľade na štatistiky z príspevku som bol prekvapený, koľko ľudí kliklo na odkaz, aby si rámy pozreli.


Pozri si video: At-Home Product Photography Photoshoot Behind The Scenes. Vlog


Komentáre:

 1. Abdul-Hakim

  I apologize, of course, but it doesn't quite suit me.

 2. Rashaad

  Sorry, I deleted this sentence

 3. Clive

  Myslím, že nemáš pravdu. Som si istý. Napíš mi v PM, budeme hovoriť.

 4. Farrs

  Bezkonkurenčná správa, veľmi ma zaujíma :)

 5. Buach

  I think there is.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety