Starostlivosť o hortenziu v interiériWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Preneste svoju obľúbenú záhradnú rastlinu do interiéru. Hortenzie, ktoré sú cenené pre svoje kvety väčšie ako život, sa často považujú za vonkajšie rastliny, ale možno ich úspešne pestovať aj ako kvitnúce izbové rastliny. Hoci si ich väčšina ľudí kupuje ako jednorazové izbové rastliny na špeciálne príležitosti, s náležitou starostlivosťou a trpezlivosťou môžete hortenzie úspešne pestovať v interiéri roky. Odborníci z Plants.

Obsah:
 • Ako pestovať a starať sa o hortenzie
 • ZÁKLADNÁ STAROSTLIVOSŤ O HYDRANGEA
 • Pestovanie hortenzií v kvetináčoch
 • Hortenzia: Apríl 2018 Izbová rastlina mesiaca
 • Ako prinútiť hortenzie v kvetináčoch znovu rozkvitnúť
 • Hortenzie vo vnútri aj vonku
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako sa starať o rastlinu hortenzie v kvetináči

Ako pestovať a starať sa o hortenzie

Vo väčšine oblastí odolnosti môžete hortenzie nechať na terase nechránené, pretože sú veľmi mrazuvzdorné. Niektorí sú dokonca v pohode v zóne 2, ktorá môže byť chladná ako C! Každá hortenzia má inú toleranciu a aj keď všetky znesú určité množstvo chladu, uistite sa, že máte odrodu vhodnú pre vaše podnebie. A ak pestujete v kontajneri, zónu! Pozri nižšie. V opačnom prípade budú vaše hortenzie v poriadku a vyžadujú si rovnakú údržbu a starostlivosť ako vonku na záhrade.

Ak plánujete pestovať trvalku v kvetináči, zónujte ju, aby ste zaistili úspech! V nádobe majú vaše rastliny menšiu ochranu pred chladom, ako by mali v zemi. Ak teda žijete napríklad v zóne 4, odporučil by som vám vybrať si odrodu rastlín, ktorá je odolná voči zóne 3.

Studené hortenzie prežijú zimné mesiace s minimálnym úsilím. Obrázok Via: mspoli. Záhrada, 27. novembra, BCLiving dvojtýždenný bulletin zvýrazňujúci miestne trendy, jedlá, zábavu a nápady na cestovanie Mesačný bulletin BCLiving o súťaži. Zostaňte v obraze. BCLiving vás udrží v obraze o všetkom na západnom pobreží, zvýrazňuje miestne trendy, jedlá, zábavu a nápady na cestovanie.


ZÁKLADNÁ STAROSTLIVOSŤ O HYDRANGEA

Dôvodom umierania rastliny hortenzie je často sucho, poškodenie mrazom, príliš veľa slnka alebo šok z transplantácie. Aby ste predišli klesaniu a odumieraniu hortenzií, zabezpečte, aby bola pôda neustále vlhká a poskytovala ochranu pred poludňajším slnkom. Na oživenie umierajúcej hortenzie je dôležité napodobniť niektoré z podmienok ich prirodzeného prostredia vo vašej záhrade s dôrazom na pôdnu vlhkosť a ochranu pred priveľkým slnkom a vetrom. Pokračujte v čítaní, ako vyriešiť tieto problémy a oživiť svoju hortenziu, aby bola zdravá a v nasledujúcom roku kvitla... Hortenzie majú vláknitý a primerane plytký koreňový systém a vyžadujú neustále vlhkú pôdu, aby sa im darilo. Ak vaša hortenzia vädne alebo klesá, je to najčastejšie príznak stresu v dôsledku sucha alebo nedostatku vlhkosti v pôde.

Naučte sa, ako správne sadiť, prerezávať a starať sa o hortenzie. Rezanie pod uhlopriečkou umožní stonke prijať najväčšie množstvo vody, niektorí ľudia.

Pestovanie hortenzií v kvetináčoch

Sú skvelým darčekom na Veľkú noc alebo na akúkoľvek jarnú oslavu. Štítok mi hovorí, že odroda sa volá Pink Sensation. Očakávam, že vedľa nej sa pravdepodobne predávala verzia s modrými kvetmi. Máloktorá iná izbová rastlina má toľko farby a vplyvu, a preto sú hortenzie ako tieto také obľúbené. Rozhodol som sa odpovedať na niekoľko najčastejších otázok o ružových a modrých hortenziách tu:. Tieto hortenzie majú rady jasné svetlo a dôkladné zavlažovanie podľa potreby. Tento spôsob polievania je pre rastlinu lepší, ako jej dávať každý deň trochu vody. Hortenzie sú však veľmi smädné rastliny – musíte ich každý deň kontrolovať, či ich netreba opäť dôkladne zaliať. Pozrite sa na celý rast na rastline, pevné stonky, hrubé listy, veľké kvety v porovnaní s malým koreňovým balom:.

Hortenzia: Apríl 2018 Izbová rastlina mesiaca

Hortenzie sú fantastické na osvetlenie tienistého kúta alebo severnej strany domu, čím premenia to, čo môže byť naozaj nudné miesto, na niečo plné života a farieb. Kvety sú veľmi dlhotrvajúce a môžu sa dokonca sušiť a priniesť do interiéru. K dispozícii je široká škála odrôd, vrátane tradičných mopových hlavíc a čipkovaných čiapok H. Prezrite si našu ponuku rastlín hortenzií a naplňte svoj dom a záhradu krásnymi kvetmi. Typ pôdy: Pestujte hortenzie vo vlhkej, úrodnej pôde.

Dobrá starostlivosť o hortenziu zahŕňa chladný vzduch, jasné svetlo a vlhkú pôdu.

Ako prinútiť hortenzie v kvetináčoch znovu rozkvitnúť

Veľké, farebné, zoskupené kvety sú to, čo robí kvetinársku hortenziu tak výnimočnou. Tieto kvety sú to, čo ľudia hľadajú pri kúpe hortenzie. Dodávajú sa v rôznych farebných prevedeniach, ktoré z nich robia dokonalý doplnok do každej domácnosti. Hortenzia v kvetinárstve vyžaduje pri pestovaní v interiéri veľa svetla, preto ju umiestnite na jasné nepriame svetlo. Keď rastlina kvitne, často zalievajte hortenziu v kvetinárstve, ale dávajte pozor, aby ste ju nepreliali. Kvetinárske hortenzie sa radi umiestňujú do oblasti s nižšími teplotami.

Hortenzie vo vnútri aj vonku

Použite hortenzie v kvetináčoch, aby ste pod stromy vo svojej krajine pridali farebné škvrny. Zvážte ich umiestnenie na valcovacie stojany, ak sú ťažké. Foto: Foto Lynn Coulter. Botanické názvy: hortenzia veľkolistá Hydrangea macrophylla, hortenzia metlinová Hydrangeapaniculata. Ozdobte svoje vonkajšie priestory špeciálnou krásou hortenzií v kvetináčoch.

Moja izbová hortenzia prežila v starostlivosti môjho manžela dvakrát, kým som bola preč. Zalievanie týchto rastlín je v tejto fáze kritické.

Hortenzie majú rady dobre spracovanú, úrodnú pôdu s dostatkom kompostu. Uprednostňujú tienisté miesto v záhrade, ale poradia si aj so slnkom. Hortenzie sú tiež skvelými možnosťami pre kvetináče a nádoby.

SÚVISIACE VIDEO: Rýchly tip hortenzie

Hortenzie sú obľúbené u záhradníkov z Indianapolisu. Hortenzie v plnom kvete, známe svojimi žiarivými guličkami farebných kvetov, sú dokonalým akcentom na akýkoľvek dvor. Či už sadíte hortenzie prvýkrát, alebo pracujete so zabehnutou záhradou, tu je niekoľko osvedčených tipov na starostlivosť o hortenzie. Zasaďte svoje hortenzie ráno v pokojný deň, pričom predpoveď počasia naznačuje chladné počasie na niekoľko nasledujúcich dní. Nadmerné teplo môže mladé rastliny vystresovať, a preto sa odporúča prikryť ich dáždnikmi, ak ich musíte sadiť do tepla, aby sa hortenzie usadili.

Hortenzie majú mohutné, svieže, nádherné kvety, ktoré sa otáčajú už po stáročia. Hortenzie, ktoré sa bežne používajú na kytice v reštauráciách a hoteloch alebo na prestieranie na svadby a bankety, sú všade viditeľné.

Črepníkové hortenzie, ktoré sú predzvesťou leta, sú obľúbeným jarným darčekom pre izbovú rastlinu a sú krásnou alternatívou k rezaným kvetom s ich lesklými tmavozelenými listami a nápadnými zaoblenými hlavičkami kvetov. Umiestnite hortenziu blízko svetlého okna v chladnej miestnosti. Črepníkové hortenzie predávané ako izbové rastliny však budú pestované v skleníkoch a kŕmené, aby sa povzbudili k skorému kvitnutiu, takže pred vysadením budú potrebovať čas na prispôsobenie sa životu vonku. Pred výsadbou ich na jeden až dva týždne otužujte tak, že ich cez deň umiestnite von do kvetináčov a na noc ich vrátite dovnútra. Hortenzie pestované na vonkajšiu výsadbu môžete ihneď vysádzať. Najlepší čas na výsadbu hortenzie mophead vonku je uprostred až neskorej jari, keď sa pôda môže zahriať. Hortenzie majú rady vlhkú, dobre priepustnú pôdu a najlepšie sa im darí v úkryte pred horúcim popoludňajším slnkom.

Prejsť na navigáciu Obsah. Príbeh hortenzie Takmer každý si spája ľahkú a sladko voňajúcu hortenziu s dlhými, ľahkými jarnými dňami. Rastlina ponúka dekoratívny, veselý a bohatý vzhľad vďaka svojim zeleným listom a je izbovou predchuťou leta, keď kvitnú záhradné hortenzie.


Pozri si video: HDZ VR 11 pestovanie byliniek v bytovych podmienkach


Komentáre:

 1. Roche

  people, what news from the front?

 2. Sabah

  Myslím si, že nemáš pravdu. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety