Hĺbka pôdy potrebná na výsadbu zeleninovej záhradyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

PDF vhodný pre tlač. Táto publikácia poskytuje všeobecné informácie o pestovaní zeleniny v domácich záhradách v Novom Mexiku. Obežník B obsahuje mapu zobrazujúcu pestovateľské zóny v Novom Mexiku, ako aj tabuľku s odporúčaniami pre odrody plodín, odporúčané dátumy výsadby, dni do zberu, pokyny na výsadbu a informácie o výnosoch. Dobre naplánovaná zeleninová záhrada môže poskytnúť výživnú, kvalitnú a čerstvú zeleninu pre celú rodinu.

Obsah:
  • Aký hlboký by mal byť zvýšený záhradný záhon?
  • Ako pestovať zeleninu priamo zo semien vo vašej záhrade
  • Kompletný sprievodca budovaním zeleninovej záhrady v západnej Austrálii
  • Výsadba prvej zeleninovej záhrady: Príručka pre začiatočníkov
  • Naplánujte si svoju prvú zeleninovú záhradu v 5 jednoduchých krokoch
  • Hĺbka výsadby – čo môžete pestovať v 4″ kvetináči?
  • Ako založiť zeleninovú záhradu
  • Ako založiť zeleninovú záhradu s nízkym rozpočtom
  • Od Al's Experts
  • Vyvýšené záhony: Požiadavky na hĺbku pôdy
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako pripraviť pôdu na sadenie zeleniny

Aký hlboký by mal byť zvýšený záhradný záhon?

Postupom času si záhradníci uvedomujú, že ich rastliny sú veľmi podobné ľuďom. Treba ich kŕmiť, starať sa o ne, chrániť ich a dať im priestor na rast. Každá rastlina má jedinečné požiadavky na rozmiestnenie a hĺbku, čo môže znieť skľučujúco pre nových záhradníkov.

Našťastie online tabuľky rozmiestnenia, určité štýly výsadby - ako napríklad záhradníctvo so štvorcovými stopami a všeobecné pravidlo o hĺbke vyvýšenej záhrady, uľahčujú pestovanie. Účelom radu je umožniť ľahkú navigáciu medzi rastlinami, napr. Na druhej strane záhradníctvo so štvorcovými stopami maximalizuje využitie priestoru, ľahko segmentuje vaše rastliny a efektívnejšie využíva vodu a živiny v záhrade v spojení s mriežkovým zavlažovacím systémom.

V zásade pri záhradníctve so štvorcovými stopami pestujete podľa oblasti namiesto riadkov. Záhradkári rozdelia záhradný priestor na časti s približne štvorcovými stopami a potom umiestnia príslušné množstvo rastlín do každého štvorca len na základe potreby rozmiestnenia semien, nie podľa potreby rozmiestnenia riadkov.

Táto metóda, ktorá je podrobnejšie vysvetlená v odkaze na tabuľku rozstupov na konci tohto odseku, umožňuje vyššiu hustotu rastu v porovnaní s riadkami. Aby ste čo najlepšie využili možnosti záhradníctva so štvorcovými stopami, vaša záhrada by mala mať vždy rozmer 4 stopy alebo menej e. Profesionáli vytvorili štvorcové tabuľky rozmiestnenia záhrad, ako je táto, The Comprehensive Plant Spacing Chart , takže každý môže ľahko pestovať rozmanitú, zdravú záhradu a rastliny.

V závislosti od zeleniny, ktorú chcete pestovať, budete potrebovať 8 až 36 palcov využiteľnej hĺbky pôdy. Ak používate vyvýšenú záhradnú posteľ, použite takú, ktorá je aspoň 8 palcov vysoká. Záhradné záhony však musia byť vyššie alebo umiestnené na vrchu zeme, ak chcete zasadiť čokoľvek, čo potrebuje viac ako 8 palcov pôdy. Skúsení záhradníci vám poradia, aby ste dvakrát vykopali pôdu aj pod vyvýšeným záhonom, aby ste zabezpečili kyprú pôdu. Záhradníci by tiež mali mierne preplniť svoje záhradné záhony.

V priebehu niekoľkých prvých dní zapĺňania novej záhrady sa pôda zhutní, pretože ju zaťaží voda a drobné vzduchové vrecká v pôde sa zrútia. Dobrým pravidlom je pridať asi 2 palce pôdy nad hornú časť vášho záhradného záhona, navlhčiť pôdu, aby ste videli, ako veľmi sa stlačí, a potom v prípade potreby pridať viac, aby ste dostali úroveň na vrch postele. Takže, ak máte v úmysle pestovať hlboko zakorenenú zeleninu, nezabudnite, že môžete záhradný záhon umiestniť na pôdu alebo jednoducho pestovať na vyššom záhone.

Napokon, vlhká a na živiny bohatá pôda je kľúčovým prvkom bohatej záhrady. Použitie pôdy zo záhradkárskeho centra je lepšie ako použitie cudzej pôdy: pôdy s neznámymi prvkami z dvora alebo poľa.

Pamätajte si teda, že pri pestovaní záhrady sa riaďte týmito radami, aby ste zabezpečili, že vaše rastliny budú mať priestor, ktorý potrebujú, a aby vo vašej záhradke vyprodukovali čo najviac:. Urobte dojem na svojich hostí týmto vegánskym receptom na klasický vianočný puding.

Môžete to urobiť až mesiac vopred. Vyrobte si vlastné domáce kadidlo pomocou tohto receptu na vianočné kadidlo. Kombináciou sypaného kadidla s receptom na drevené uhlie získate dlho horiacu aromatickú vôňu. Hĺbka pôdy a vzdialenosť semien. Autor Bryan Traficante. Publikované 26. februára, dozvedieť sa viac. Recept na vegánsky vianočný puding Urobte dojem na svojich hostí týmto vegánskym receptom na klasický vianočný puding. Recept na vianočné kadidlo Vytvorte si vlastné domáce kadidlo pomocou tohto receptu na vianočné kadidlo. Kombináciou sypkého kadidla s receptom na drevené uhlie získate dlho horiacu aromatickú vôňu.

Život Matky Zeme Najlepší sprievodca, ako žiť dobrý život! Prihlásiť sa ku odberu noviniek.


Ako pestovať zeleninu priamo zo semien vo vašej záhrade

Výsadba do vyvýšených záhonov je skvelý spôsob pestovania rôznych rastlín, ovocia a zeleniny vo vašej záhrade. Vďaka tomu budete mať prospech zo zlepšeného odvodnenia, zvýšenej teploty pôdy a budete mať možnosť využiť optimálny typ pôdy na zlepšenie rastu rastlín. Pred začatím výstavby vyvýšených záhonov zvážte, čo v nich chcete pestovať, okrem iného to ovplyvní hĺbku a typ požadovanej pôdy. Rozhodnite sa o veľkosti a polohe vašej vyvýšenej postele. Uistite sa, že je priestor na prístup na obe strany bez toho, aby ste museli prechádzať cez pôdu a poškodiť vaše rastliny. Minimálna hĺbka vyvýšených záhonov je 20 cm 8 palcov, avšak niektoré rastliny potrebujú cm.

Ak máte pochybnosti, pred zasadením citlivej zeleniny skontrolujte teplotu pôdy alebo postupujte podľa pokynov na obale semien pre hĺbku výsadby, rozmiestnenie.

Kompletný sprievodca budovaním zeleninovej záhrady v západnej Austrálii

Vybudovanie dostatočne hlbokého vyvýšeného záhona pre životaschopnú zeleninovú záhradu môže predstavovať určité problémy. Hoci veľa koreňovej aktivity zaberá horných 6 palcov pôdy, veľa zeleniny potrebuje 2 stopy pôdy alebo viac. Je nevyhnutné poznať hĺbku pôdy potrebnú pre zeleninu, ktorú chcete pestovať. Príprava pôdy môže zahŕňať obohatenie alebo úpravu pôdy pod vyvýšeným záhonom, aby sa do nej zmestili všetky druhy zeleniny, ktoré chcete pestovať vo svojej záhrade. Dokonca aj plytké korene zeleniny môžu podľa Eartheasy dosahovať 12 až 18 palcov. Listová zelenina, reďkovky, bok choi, fenikel a kaleráby – brokolica, ružičkový kel, kapusta a karfiol – patria medzi zeleninu s plytkými koreňmi. Do tejto skupiny patrí aj cibuľa, pór a pažítka, kukurica a zemiaky. Stredne zakorenené zeleninové rastliny majú korene, ktoré rastú 18 až 24 palcov.

Výsadba prvej zeleninovej záhrady: Príručka pre začiatočníkov

Niekedy je ťažké vedieť, koľko miesta by ste mali dať svojim rastlinám, aby mali priestor na rast, ale nie toľko, aby ste plytvali priestorom. Použite moju komplexnú tabuľku, ktorá vám pomôže nájsť hĺbku koreňov bežnej zeleniny, ovocia a byliniek; naplánujte si túto sezónu lepšie záhradu; a určiť najlepšiu výšku pre vyvýšené záhony a kvetináče. Väčšina rastlín bude rásť v priestore, ktorý im dovolíte. Takže zabudnite na 5-galónové vedrá pre vaše neurčité paradajkové viniča - chcete ich v polovičných sudoch s objemom aspoň 15 galónov alebo väčších na dobrú úrodu. Ako sa hovorí – Kŕmte pôdu, nie rastliny – chcete sa zamerať na budovanie silných koreňov, nielen na zdravé stonky a listy.

Prevzatie kontroly nad vlastným zásobovaním potravinami pestovaním zeleniny je šikovný krok, ak sa chcete stať viac sebestačnými.

Naplánujte si svoju prvú zeleninovú záhradu v 5 jednoduchých krokoch

Črepníky a nádoby na pestovanie zeleniny a byliniek na terasách, balkónoch a strechách musia byť dostatočne veľké, aby úroda dozrela. Nádoba musí obsahovať pôdu a vlhkosť, ktoré dodávajú živiny rastúcim rastlinám, čo im umožňuje listovať, kvitnúť a plodiť. A črepník by mal byť dostatočne veľký, aby výška a hmotnosť nadzemného rastu rastliny neprevrátila nádobu. Niektoré rastliny sú dostatočne malé na to, aby ste mohli pestovať viac ako jednu rastlinu v nádobe; iné rastliny rastú tak, že by ste nechceli pestovať viac ako jednu rastlinu v nádobe. Počítajte s tým, že budete zalievať dvakrát alebo trikrát týždenne.

Hĺbka výsadby – čo môžete pestovať v 4″ kvetináči?

Pridaním množstva kompostu a odležaného hnoja sa vaša zeleninová záhrada skvele rozbehne. Skutoční záhradníci zriedka označujú pôdu ako jednoducho špinu. Našťastie premena nečistôt na pôdu je jednoduchý proces. V tomto kontexte by pochopenie troch bežne používaných záhradníckych pojmov – textúra, štruktúra a sklon – malo pomôcť objasniť jednu zo špinavších záhad záhradníctva. Textúra sa vzťahuje na relatívne percento piesku, bahna a hliny v pôde. V ideálnom prípade chcete mať z každého rovnaké množstvo. Keď sú tieto tri primerané, hovorí sa, že pôda je hlinitá. Pôda s vynikajúcou textúrou umožňuje rozširovanie koreňov rastlín, zadržiavanie vlhkosti, ale nie jej prebytok, a existenciu nevyhnutných vzduchových vreciek medzi malými priestormi pôdnych častíc.

Pokyny týkajúce sa hĺbky výsadby a požiadaviek na rozmiestnenie nájdete na obaloch semien. Udržujte pôdu vlhkú, kým sa sadenice nevyvinú dobre.

Ako založiť zeleninovú záhradu

Viac informácií ". Domáca záhradná zelenina sa môže pri správnej starostlivosti hojne pestovať vo väčšine oblastí Južnej Karolíny. Počet domácich zeleninových záhradníkov v štáte neustále rastie. Úspech alebo neúspech domácej produkcie zeleniny môže závisieť od mnohých vecí, no medzi hlavné dôvody neúspechu patrí nedbanlivosť, nedodržiavanie správnych pokynov a nedržanie kroku so súčasným vývojom zeleniny.

Ako založiť zeleninovú záhradu s nízkym rozpočtom

SÚVISIACE VIDEO: Kompletný sprievodca kopaním u0026 výsadbou prvej zeleninovej záhrady: paradajky, paprika u0026 bylinky

Dostávam veľa e-mailov od čitateľov, ktorí zakladajú záhradky s vyvýšenými záhonmi, ale zdá sa, že pochybujú, či naozaj potrebujete celú vec naplniť od základov až po vrchol kvalitnou zeminou. Mám záhony vysoké 2 stopy a 60 cm vyplnené tou najlepšou zeminou, akú som si mohol na mieste kúpiť, a zdá sa mi, že to nestačí, aspoň nie, keď chcete produktívnu zeleninu a nie slabú úrodu. Niektorí ľudia dokonca chcú dať dnu vrstvu štrku. Verili by ste tomu? Myslím, že by mohlo pomôcť vidieť, ako hlboko rastú niektoré zeleninové korene, ako ukazuje graf nižšie. Možno môžete šetriť, pokiaľ ide o bylinky, väčšina z nich má plytké korene a nepotrebujú bohatú pôdu, ale pokiaľ ide o zeleninové záhradky, vždy chcete tú najlepšiu pôdu, akú môžete získať, a čo najhlbšiu.

Staňte sa lepším záhradníkom!

Od Al's Experts

Existuje niekoľko spôsobov, ako pestovať rastliny v dome, skleníku alebo na záhrade. Záhradníctvo v kontajneroch sa stáva čoraz populárnejším, avšak mnohí záhradníci stále uprednostňujú výsadbu semien alebo sadeníc priamo do zeme. Napriek tomu oba spôsoby pestovania majú svoje pre a proti. Pôda dnes nie je na výsadbu potrebná, mnohí komerční pestovatelia prechádzajú na hydroponické skleníky. Hoci odstránite problémy, ako je nedostatok živín a boj so skleníkovými škodcami, nie každý považuje za prospešné spoliehať sa výlučne na technológiu. V tomto príspevku zistíte, aké rastliny môžu rásť v 6 palcovej pôde a získate predstavu o tom, ako ich pestovať.

Vyvýšené záhony: Požiadavky na hĺbku pôdy

Niekto mi ponúkol, že mi obrobí malú zeleninovú záhradku na paradajky, fazuľu, šalát atď. Pridáme niekoľko úprav hnoja, kompostu atď. Aká hlboká má byť záhrada? Ďakujem, BlueBars.


Pozri si video: HDZ 27 2018 KITTENBERGSKÉ ZÁHRADY II.


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem