Aké záhradné rastliny rastú najlepšie v tieniWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. Coleus je tropická nežná trvalka pestovaná ako jednoročná v oblasti St. Louis, ktorá je obľúbenou listovou rastlinou prinajmenšom od viktoriánskych čias. V priebehu rokov bol hybridizovaný do takmer nekonečného počtu farebných kombinácií listov vrátane väčšiny farieb spektra okrem skutočnej modrej.

Obsah:
  • Odtieň viacročné rastliny
  • 26 zeleniny, ktorá môže rásť v čiastočnom tieni
  • Záhradníctvo so zeleninou, ktorá rastie v tieni
  • 17 z najlepších viacročných rastlín na pestovanie v tieňových záhradách
  • Máte tieň?
  • Ako vytvoriť bylinkovú záhradu v tieni
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 12 zeleniny, ktorá rastie v tieni

Odtieň viacročné rastliny

Nedostatok priameho slnečného žiarenia by vám nemal brániť v pestovaní vlastnej zeleniny vo vašej záhrade. Hoci veľa zeleniny potrebuje veľa slnečného svetla, niektorým sa bude skutočne dariť v chladných a tmavých priestoroch v tieni. Aby ste to úplne pochopili, tu je blogový príspevok, ktorý vás prevedie tým, ako pestovať zeleninu v tieni. Existujú rôzne druhy zeleniny, ktoré potrebujú rôzne množstvo slnečného svetla. Aby ste vedeli, koľko slnečného svetla vaša zelenina potrebuje, tu sú základné podmienky slnečného žiarenia:.

Toto je časť vašej záhrady, ktorá dostáva priame svetlo zvyčajne 6 a viac hodín denne medzi 10:00 a 18:00 zo slnka. Plodovú zeleninu, ako sú paradajky, uhorky, tekvice, uhorky, baklažány a papriky, je vo všeobecnosti potrebné vysádzať na miestach s plným slnkom, kde dopadá počas dňa najviac slnečného svetla.

Čiastočný tieň alebo čiastočné slnko sa vzťahuje na časť vašej záhrady, ktorá má hodiny slnka alebo tieňa po zvyšok dňa.

Koreňová zelenina, ktorá zahŕňa repu, mrkvu a zemiaky, sa môže pestovať v oblastiach s čiastočným tieňom. Oblasti v svetlých odtieňoch majú počas dňa menej slnečného svetla alebo odrazeného svetla.

Zvyčajne dostáva asi 2 až 4 hodiny slnečného svetla denne. Listová zelenina, ako je špenát, mangold a šalátová zeleň, sú najtolerantnejšie rastliny, ktoré môžete pestovať na miestach v svetlom tieni. V podstate sa koreňovým plodinám a listovej zelenine darí v tieni. Tu je zoznam niektorých druhov zeleniny, ktoré sú ideálne pre tienené domy. Upozorňujeme, že toto nie je úplný zoznam, ale môže poskytnúť možné možnosti, ktoré vám pomôžu začať. Zelenina, ktorá sa pestuje v tieni, je s najväčšou pravdepodobnosťou šťavnatá a bez horkej chuti.

Ak chcete efektívne pestovať zeleninu v tieni, hľadajte oblasti, ktoré dostávajú slnečné svetlo nad úrovňou zeme. Oblasti, ktoré sú ráno v tieni, ale popoludní sú slnečné, sú ideálne na popínavú zeleninu, ako je fazuľa, hrach a uhorky.

Môžete tiež experimentovať s malým tienistým domčekom so zeleninou v ňom a pozorovať jej rast. Keď sa rozhodujete, akú zeleninu budete pestovať vo svojom záhradnom tienidle, myslite na to, ktorá časť rastliny sa konzumuje. Plodiny, kde sa konzumujú listy a korene, ako je špenát a zemiaky, majú tendenciu perfektne rásť v čiastočne zatienených podmienkach alebo v tieni.

Na druhej strane zelenina, ktorej plody sa konzumujú ako paradajky a uhorky, dobre rastú na plnom slnku, kde si to vyžaduje aspoň 6 hodín slnečného svetla denne. Všeobecne povedané, pestovanie úspešnej zeleninovej záhrady závisí od pozornosti a starostlivosti, ktorú jej venujete. Zelenina, ktorá sa pestuje v tieni, má tendenciu vytvárať šťavnatejšie plodiny. Navyše, pestovanie v tieni môže spôsobiť, že vaša zelenina bude menej suchá. Kvalitný tieňový dom môže byť vašim spoločníkom pri efektívnom pestovaní zeleniny.

Tieňový dom môže vašim rastlinám ponúknuť ďalšie výhody, ako napríklad dočasnú úľavu od extrémneho tepla. Starostlivým plánovaním môžete úspešne pestovať správnu zeleninu v tieni. Pokiaľ ide o výber správneho tieňového domu, je rozumné vybrať si ten, ktorý sa hodí do vašej záhrady. Môžete si vybrať súpravy tieňových domčekov v rôznych veľkostiach a dizajnoch rámu, ktoré sa hodia do vašej záhrady. Témy: Tieňový dom. C-Mac vykonal zmeny v nástrojoch, aby umožnil prístup a jednoduché používanie s cieľom skrátiť prestoje služby.

C-Mac opravil jednotku do 24 hodín, aby sa minimalizovali prestoje. Na trhu nebolo nič vhodné i. Navrhli sme a navrhli cenovo efektívnejší a praktickejší spôsob pre fázu hromadnej výroby. Existujúci spôsob bol bobcat. C-Mac opracoval komponenty tak, aby bol termín dodržaný.

Projekt bol úspešný, keď splnil 6-mesačný dodací čas a rozpočet. Z jeho popisu a špecifikácií naši inžinieri navrhli a namodelovali v 3D softvéri jeho požiadavky. Stroj rozobraný a nákladný medzištátny a nainštalovaný. Problémy mali aj s opravou a údržbou. C-Mac ponúkol opravu a údržbu svojich strojov na mieste, namiesto toho, aby musel natrvalo zamestnávať montérov.

Telefón: 02 O kariére Blog Kontaktujte nás. Koľko slnka potrebuje vaša zelenina? Aby ste vedeli, koľko slnečného svetla vaša zelenina potrebuje, uvádzame základné podmienky slnečného žiarenia: Plné slnko Toto je časť vašej záhrady, ktorá dostáva priame svetlo zvyčajne 6 alebo viac hodín denne medzi 10:00 a 18:00 zo slnka.

Čiastočný tieň alebo čiastočné slnko Čiastočný tieň alebo čiastočné slnko sa vzťahuje na časť vašej záhrady, ktorá má hodiny slnka alebo tieňa po zvyšok dňa. Svetlý odtieň Svetlé oblasti dostávajú počas dňa menej slnečného svetla alebo odrazeného svetla. Zoznam zeleniny, ktorú možno pestovať v tieni Koreňové plodiny a listová zelenina môžu v podstate prosperovať aj v tieni.

Užitočné tipy Tu je niekoľko užitočných tipov, ktoré vám môžu pomôcť pestovať zeleninu v tieni. Pri pestovaní zeleniny v tieni použite dobrú pôdu s výživným kompostom.

Keďže rastlinu pestujete v tieni, požiadavky na zalievanie môžu byť iné ako pri pestovaní rastlín na plnom slnku. Pravidelne kontrolujte svoj tieňový dom na výskyt škodcov, ako sú slimáky a slimáky, ktorým sa môže dariť v chladných a tienistých oblastiach. Musíte tiež praktizovať dobré hygienické postupy, aby ste sa vyhli problémom so škodcami.

Môžete použiť reflexné mulče na osvetlenie vašej rastliny. Reflexné mulče môžu tiež znížiť škody spôsobené škodcami, ako sú vošky. Rozhodovanie o tom, akú zeleninu možno pestovať v tieni Keď sa rozhodujete, akú zeleninu budete pestovať vo svojom záhradnom tienidle, myslite na to, ktorá časť rastliny sa konzumuje.

Záver Zelenina, ktorá sa pestuje v tieni, má tendenciu vytvárať šťavnatejšie plodiny. Kliknite a zdieľajte alebo pridajte komentár nižšie! Prihláste sa na odber aktualizácií blogu. Prihláste sa na odber e-mailových aktualizácií. Nikdy vás nebudeme spamovať nežiaducou reklamou a nikdy nezdieľame vaše e-maily s tretími stranami. Posledné príspevky. Príspevky podľa témy 3D tlač 45 Tieňový dom 12 Mechanický dizajn a prototypovanie 9 rýchle vytváranie prototypov 9 Tieniace plátno 6 oceľová výroba 5 záhradnícke náradie 2 skleníkové lavičky 2 kovové lavičky na rastliny 2 kovové črepníkové lavičky 2 vozík do škôlky 2 lavička na rastliny 2 vozík na rastliny 2 IOT 1 Kontrola hluku 1 Olej 1 Rozmnožovanie rastlín 1 Vrece s pieskom 1 Transformátor Filtrácia oleja 1 Preprava 1 vozík a vozík 1 najlepšie prívesy pre škôlky 1 CNC obrábanie 1 hnojivá 1 záhradnícke vybavenie 1 záhradkárski dodávatelia 1 zlepšenie pracoviska v škôlke 1 zlepšenie výroby a efektivity práce 1 kovové stoly na kvetináče 1 vybavenie škôlky 1 dodávatelia škôlky 1 zmes na zalievanie 1 rolovacie lavice 1 vidieť všetko.

Problémy, ktoré sme pre zákazníkov vyriešili Prečítajte si referencie.


26 zeleniny, ktorá môže rásť v čiastočnom tieni

Trvalky pre oblasti tienistých záhrad v zóne 9. Geranium s veľkým koreňom — Jeden z najdlhšie kvitnúcich muškátov v záhrade, vytrvalý muškát nesie malé kvety celé mesiace. Produkuje kvety v tvare šperku, tanierovitého tvaru a kopy pekného, ​​laločnatého lístia. Potrebuje plné slnko, ale inak je to húževnatá a spoľahlivá rastlina, ktorej sa darí v širokom sortimente pôd. Mnohé z najlepších sú hybridy. Trvalé muškáty môžu vytvárať veľké kolónie. Ropucha ľalia — V žiadnej jesennej záhrade by nemali chýbať ropuchy.

Nie všetky tiene sú rovnaké, pokiaľ ide o pestovanie rastlín. v akom tieni záhradkujete, tam vyrastie trvalka.

Záhradníctvo so zeleninou, ktorá rastie v tieni

Na záhradnom mieste, ktoré je vystavené priamemu slnečnému žiareniu len dve hodiny denne, sa môže pestovať zelenina. V záhrade, na ktorú cez deň dopadá len kvapkové slnečné svetlo, sa môže pestovať zelenina. Zelenina pestovaná pre listy a korene je najlepšou voľbou pre tienisté záhrady. Zelené šaláty, ako je šalát, špenát, kapusta a zeler, sa môžu pestovať v zatienených záhradách. Koreňové plodiny, ako je repa, pór, zemiaky a repa, sa môžu pestovať v tienistých záhradách. Plodová zelenina, ako sú paradajky, paprika a baklažány, nie sú dobrou voľbou pre tienisté miesta; plodiny vytvárajúce ovocie uprednostňujú osem alebo viac hodín priameho slnka každý deň. Ale niektoré odrody plodovej zeleniny – napríklad jedno alebo kríkové paradajky a paradajky prispôsobené chladným podmienkam – môžu rásť tam, kde je len päť až šesť hodín priameho slnka. Tieň v záhrade možno opísať ako hlboký alebo úplný tieň, svetlý tieň alebo čiastočný alebo škvrnitý tieň. Záhrada s hlbokým alebo hustým tieňom nie je dobrým miestom na pestovanie zeleniny.

17 z najlepších viacročných rastlín na pestovanie v tieňových záhradách

Nie každý z nás je obdarený slnečným záhradným priestorom! Pozrite si zoznam zeleniny a ovocia, ktoré budú rásť v čiastočnom tieni, zeleniny, ktoré NEBUDÚ rásť v tieni, a tipy, ako čo najlepšie využiť svetlo dostupné vo vašej záhrade. Okrem toho si pozrite tri príklady záhradných návrhov pre zeleninovú záhradu v čiastočnom tieni. Ešte predtým, než sa zamyslíte nad tým, čo zasadiť, poznačte si, koľko slnka vaše miesto skutočne dostáva; možno budete prekvapení!

Dnes sa zameriame na jednoduché a ľahké spôsoby, ako poskytnúť vašej záhrade úľavu – presne tam, kde a kedy je to potrebné.

Máte tieň?

Sledujte svoju objednávku cez moje objednávky. Väčšina záhradkárov má vo svojej záhrade aspoň jedno tmavé alebo tienisté miesto. Tieň môže byť pre rastliny náročný, pretože vytvára chladné prostredie a je často spojený s extrémnou suchou alebo veľmi vlhkou pôdou. Existuje však množstvo kvetov a kríkov milujúcich tieň, ktoré tolerujú tieto slabé svetelné podmienky, takže nemusia zostať dlho holé. Tu je niekoľko našich najlepších tipov, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť tento priestor.

Ako vytvoriť bylinkovú záhradu v tieni

Naša kancelária je otvorená. Pozrite si naše príspevky a kalendár nižšie, kde nájdete informácie o programoch. NC State Extension nie je garantovaná presnosť prekladu textu. Angličtina je riadiacim jazykom tejto stránky. V rozsahu, v akom existuje konflikt medzi anglickým textom a prekladom, má angličtina kontrolu.

Väčšina záhradníkov pestuje veľa jarných lesákov, vrátane čemeríc, sasaniek a prvosienok. Títo rozkošní oportunisti kvitnú predtým.

Má vaša záhrada tienisté miesto, ktoré potrebuje farbu? Väčšina kvitnúcich rastlín potrebuje dobré slnečné svetlo, aby dobre fungovala, čo môže v tomto ponurom rohu spôsobiť problém. Našťastie existuje celý rad rastlín, ktoré milujú škvrnitý tieň, a dokonca aj niekoľko rastlín, ktoré kvitnú v hlbokom tieni, takže trikom k úspechu je šikovný výber rastlín.

SÚVISIACE VIDEO: 15 zeleniny u0026 byliniek, ktoré môžete pestovať v TIEŇOVEJ ZÁHRADE

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Uložiť na neskoršiu tlač. Jednou z chýb začínajúceho záhradníka je umiestniť slnečnú rastlinu tam, kde má príliš veľa tieňa, alebo tienistú rastlinu, kde má príliš veľa slnka.

Pridajte niekoľko týchto tienistých postáv do svojej záhrady, potom sa pohodlne usaďte a užívajte si.

Nájsť nádherné tienené záhradné rastliny, ktoré dodávajú farbu aj oblastiam so slabým osvetlením, môže byť náročné. Áno, počujem to stále. Dôvod, prečo je to taký bežný pocit, je ten, že najznámejšie zo všetkých tieňových záhradných rastlín, ktoré vidíte, sú BOR-ing ehem, obyčajné zelené hostas! Ok, čas na spoveď... Hostas považujem za všedné a prehnané, aspoň sú tu v Minnesote. Iste, existuje veľa odrôd, z ktorých si môžete vybrať. Obyčajne však vidím tie isté obyčajné odrody v záhrade s nízkym osvetlením.

Niektoré z najobľúbenejších záhradných rastlín sú z nejakého dôvodu spoľahlivými pohotovostnými režimami: so správnym umiestnením a starostlivosťou poskytujú celoročné potešenie aj začínajúcim záhradníkom. Hosta sa pestuje pre svoje atraktívne lístie v širokej škále farieb, vzorov, tvarov a veľkostí, od šálky až po veľkosť pneumatík pre nákladné autá. Táto húževnatá rastlina je spoľahlivo odolná v chladnejších oblastiach a najlepšie sa jej darí, keď má bohatú, dobre upravenú pôdu a pravidelnú vodu. Mnohé odrody tolerujú hlboký tieň a ťažké miesta, napríklad pod stromami.


Pozri si video: Rastliny vhodné do tieňa NOVÁ ZÁHRADA


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki