Starostlivosť o izbovú rastlinu smútočnej vŕbyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tento bonsaj je známy svojimi podlhovastými, svetlozelenými listami a vysokým kmeňom. Jeho názov pochádza z nápadnej podobnosti s obľúbenou smútočnou vŕbou. Štruktúra mu dodáva veľmi príťažlivý a ostrý vzhľad. Je veľmi zhovievavý a darí sa mu vo vnútorných podmienkach. Je to veľmi pôsobivý bonsaj a je nenáročný na starostlivosť. Bonsai je reprodukcia prírodných foriem stromov v miniatúre.

Obsah:
 • Čo sú vlastne Pussy Willows?
 • Starostlivosť o japonskú smútočnú vŕbu
 • Robot alebo človek?
 • Vydanie: 1. novembra 1999
 • Vonkajší strom smútočnej vŕby
 • Vŕba strakatá Hakuro-nishiki
 • Tipy na starostlivosť o strom Weeping Pussy Willow
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Pestovanie smútočnej vŕby z kosenia - (časový odstup) - Treurwilg

Čo sú vlastne Pussy Willows?

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript.

Uložiť na neskoršiu tlač. Pred niekoľkými rokmi sa u mňa na záhrade zastavila kamarátka s jedným prútikom vŕby v ruke. Povedala mi, aby som to zapichol do vlhkej pôdy a ono to vyrastie. Vybral som si miesto v mierne vlhkej oblasti a zapichol som ho.

Rýchlo sa zakorenila a olistila a moja mačička bola na svete. Hneď na budúci rok to produkovalo mačiatka a na nejaký čas som ich všetky odrezal, aby som ich priniesol dovnútra. Nakoniec som sa začal učiť o mnohých hodnotách pôvodných rastlín a začal som čítať o mojej mačičky.

Dozvedel som sa, že je to americký domorodec, ktorého botanický názov je Salix discolor, odolný v zónach Rád rastie vo vlhkej pôde a vyrastie veľmi hlboké koreňové korene, ktoré zaberajú veľa vody. Z tohto dôvodu je to skvelá rastlina, ktorú môžete zaradiť do dažďovej záhrady alebo na akékoľvek miesto, ktoré má tendenciu zostať vlhké po silnom daždi.

Na rozdiel od mnohých pôvodných rastlín v Pensylvánii nevyžaduje kyslú pôdu. Je to Dioecious die A shus, čo znamená, že samčie a samičie časti sa nachádzajú na rôznych rastlinách. Samce majú väčšie, nápadnejšie jahňatá, zatiaľ čo samice bývajú menšie a zelenkasté. To, čo si väčšina ľudí predstaví ako mačacie vŕby, sú v skutočnosti kvitnúce časti rastliny.

Tieto rozmazané "kožuchy" udržiavajú reprodukčné časti rastliny v teple. Niektoré vtáky, najmä kolibríky, využívajú túto rozmazanú mäkkosť na vystlanie svojich hniezd.

Ak si mačiatka radi šetríte na jarnú dekoráciu v dome, odrežte ich skôr, ako sa objaví peľ, a nedávajte ich do vody.

Uschnú a zostanú pekné roky. Sú tiež pekné na použitie vo vonkajších kvetináčoch na zdôraznenie a výšku s inými jarnými kvetmi. Určite si však vezmite len niekoľko a zvyšok nechajte, ak radi vidíte motýle a spevavé vtáky vo vašej záhrade.

Skutočnosť, že vŕba kvitne tak skoro, z nej robí veľmi cenný zdroj potravy pre voľne žijúce zvieratá. Jahňatá zo začiatku marca poskytujú opeľovačom jeden z prvých zdrojov nektáru sezóny.

Hmyz zase poskytuje šmrnc pre spevavé vtáky. Vtáky, najmä čakanky a stehlíky, sa zatvárajú do kríkov a hľadajú večeru. Hmyz poskytuje veľmi potrebné bielkoviny. Viete, že máte samčiu rastlinu, keď mačiatka začnú žltnúť.

Toto je peľ, ktorý sa drží na špičkách teraz vytvorených prašníkov. Vŕba nemôže byť opeľovaná vetrom. Potrebuje opeľovanie hmyzom a hmyz je rýchlo priťahovaný k jeho silne voňajúcemu nektáru.

Teraz sa začína zábava pri pozorovaní vtákov! Moja mačička je hneď za oknom solária a ja sledujem, ako tie vtáky prilietajú a klujú do mačiatok, akoby na ne útočili, a nakoniec ich zrazili priamo z rastliny!

Vŕba je hostiteľom niekoľkých druhov motýľov, jedným z nich je Viceroy. Viceroy vyzerá takmer presne ako monarcha. Viceroy má tenkú čiernu líniu, ktorá prechádza cez spodné krídla ako náhrdelník.

Na rozdiel od panovníka, ktorý migruje do Mexika, Viceroy je obyčajným obyvateľom Pennsylvánie, ktorý hostí na vŕbe. Samica kladie vajíčka na špičku vŕbového listu. Čoskoro sa vyliahne vajíčko a objaví sa malá húsenica prvého instaru.

Ak je jeseň a blíži sa chladné počasie, malá húsenica sa zvinie do lístia, a keď listy vädnú, krútia sa a opadávajú rastlinu, drobná húsenica visí a klesá s listom. Tam zostane až do jari. Na začiatku jari, keď listy pučia, húsenica vylezie späť na krík a začne jesť predtým, ako vstúpi do kukly. Čoskoro by ste mali začať vidieť Viceroy Butterflies.

Ďalším motýľom, ktorý bude hostiteľom vŕby, je Smútočný plášť. Toto je veľký motýľ. Smútočný plášť je jedným z mála motýľov, ktoré zimujú v Pensylvánii ako dospelý motýľ. Zalezie do malej štrbiny, často kôry stromu, a uspí. Na jar vychádza zo zimného spánku a pári sa. Samica potom nakladie vajíčka na mačičku alebo na jednu z jej iných prijateľných hostiteľských rastlín. Teraz, keď vám prírodovedci povedia, aby ste tak rýchlo neupratovali záhradu, pochopíte, o čom hovoria.

Ak tam pôjdete a očistíte všetky vŕbové listy, keď opadnú, alebo na jar odrežete každú mačičku, pravdepodobne vám unikne tento nádherný príklad prírody, ktorá sa vám odohráva pred očami. Zostaňme v spojení. Zadaním svojho e-mailu súhlasíte s prijímaním správ od Penn State Extension. Pozrite si naše zásady ochrany osobných údajov. Ďakujeme vám za váš príspevok! The American Pussy Willow je skvelým príkladom toho, ako pôvodná rastlina poskytuje prirodzené prostredie a podporuje pôvodnú divokú zver.

Prečo to potrebujeme? Zadanie poštového smerovacieho čísla nám pomôže poskytnúť novinky alebo aktualizácie udalostí pre vašu oblasť. Súvisiace produkty. Články o chorobách azalky a rododendronov. Prečo používať pôvodné rastliny? Mulčovanie Krajina Stromy Články. Načítavanie produktov


Starostlivosť o japonskú smútočnú vŕbu

Starostlivosť o bonsaje zo smútočnej vŕby je náročná a časovo náročná úloha. Smútočné vŕby sú vizuálne ohromujúce, nádherné mini verzie dospelej vŕby. Dorastajú do výšky 12 palcov. Táto nádherná rastlina je počas jarnej sezóny zdobená veľkými, našuchorenými, striebristými jahňadami a zlatými prašníkmi.

Dokonca aj keď nechcete pridať ďalšie rastliny do vašej záhrady, je zábavné priniesť stonky mačičky do interiéru a vložiť ich do vody, aby ste ich vytlačili na kvety.

Robot alebo človek?

Dlhé stonky, ktoré tvoria kupolovitý tvar ako krásny stred vodopádu, visia a jemne sa vlnia vo vánku počas celého roka, zatiaľ čo na jar oživujú svetlozlaté chlpaté jahňatá. Ideálny na pestovanie v zemi alebo v nádobách, ktoré je možné premiestniť na terasu, terasu alebo dokonca balkón, tento trpasličí strom zostane kompaktný a čistý, no prináša skutočnú jedinečnosť aj do tých najmenších záhrad. Táto smútočná vŕba, úžasné riešenie na vytvorenie okamžitého účinku na malom priestore, vytvorí na budúcu jar skutočný bod rozhovoru! Váš košík. Príslušenstvo na pestovanie cibúľ. Rastliny pripravené do záhrady. Rastliny na lôžkoviny. Surfínie a Petúnie. Viac terasových rastlín.

Vydanie: 1. novembra 1999

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Uložiť na neskoršiu tlač. Pred niekoľkými rokmi sa u mňa na záhrade zastavila kamarátka s jedným prútikom vŕby v ruke. Povedala mi, aby som to zapichol do vlhkej pôdy a ono to vyrastie.

Rod Salix, čeľaď Salicaceae, zahŕňa druhy pochádzajúce zo severnej pologule.

Vonkajší strom smútočnej vŕby

Záhradný pomocník je bezplatná záhradnícka encyklopédia a sprievodca pestovaním záhrad, rastlín a kvetov a starostlivosťou o ne. Pomáhame záhradkárom pestovať ich sny, pretože tu ste našli skutočného pomocníka do záhrady! Záhradníctvo na webe od Zdieľajte svoje záhradnícke znalosti s Fórom záhradníkov – s 50 príspevkami a tisíckami zúčastnených členov.

Vŕba strakatá Hakuro-nishiki

Ak chcete získať najnovšie informácie o reláciách RHS v , prečítajte si viac. Prispieť. Táto rastlina poskytne nektár a peľ včelám a mnohým ďalším druhom opeľujúceho hmyzu. Je súčasťou neustále sa rozvíjajúceho zoznamu rastlín starostlivo preskúmaných a vybraných odborníkmi RHS. Tieto zoznamy, prepojené nižšie, sú rozdelené do 3 skupín, spravuje tím zamestnancov RHS a každoročne sa revidujú.

Vŕby sú vo všeobecnosti odolné rastliny a možno sa vám podarí rastlinu oživiť trpezlivosťou a starostlivosťou. Prineste ho dovnútra a umiestnite ho na miesto, kde je.

Tipy na starostlivosť o strom Weeping Pussy Willow

Tajomná povaha smútočných vŕb inšpirovala po stáročia poéziu, umenie a spev. Jeho pôvabné, plynúce vetvy pomáhajú vytvárať pokojnejšie prostredie, ktoré vás okamžite upokojí. Zatiaľ čo svet je domovom tisícov druhov stromov, z ktorých každý ponúka svoje jedinečné čaro, očarujúca krása smútočnej vŕby vyniká spôsobom, ktorý upúta pozornosť – bez ohľadu na konkurenciu.

Vŕba sa výnimočne ľahko pestuje a za predpokladu, že budete postupovať podľa pokynov, ktoré pomocou prútika založíte rýchlo. Táto stránka poskytuje ďalšie informácie, aby ste zabezpečili, že váš Willow Wand bude naďalej zdravo rásť. Keď si kúpite svoj Willow Wand, musíte ho rýchlo zasadiť. Vŕbový prútik musíte zasadiť skôr, ako korene dosiahnu dĺžku 2 cm. Vŕbový prútik je určený len na pestovanie vonku, v akejkoľvek polohe od polotieňa až po plné slnko.

Pridajte sa k nám na facebooku.

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Aby ste mohli využívať funkcie tejto webovej stránky, musíte mať vo svojom prehliadači povolený JavaScript. Hardy Ceanothus Standard Kalifornský orgován. Hibiscus Tricolor Standard. Hydrangea Paniculata 'Little Lime' Standard. Magnolia Stellata Standard. Štandardný strom Photinia 'Red Robin' Tree.

Na konci zimy sa pozdĺž konárov mačičiek začínajú objavovať chlpaté jadierka. Čo sú to za malé chrobáky? Sú to semená? A prečo sú rozmazané?


Pozri si video: Драцена - уход в домашних условиях. как оживить драцену


Komentáre:

 1. Farlane

  Remarkably! Vďaka!

 2. Corby

  Bravo, remarkable phrase and is duly

 3. Aineislis

  Tá bezkonkurenčná správa, je pre mňa veľmi zaujímavá :)

 4. Sahran

  Bravo, your thinking is simply excellent

 5. Gagor

  Myslím, že sa mýlia. Som schopný to dokázať. Napíšte mi do PM, diskutujte o tom.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety