Dobré hnojivo pre ovocné stromyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dobré hnojivo pre ovocné stromy

Ovocné stromy teraz prihnojujte a pestujte viac.

Všetci chceme pestovať viac jabĺk, hrozna, hrušiek a broskýň, no jednou z najväčších chýb je, že niektoré sa pestujú príliš neskoro v sezóne. Správny čas na hnojenie je práve teraz.

Hnojenie je teraz dôležité, ak chcete pestovať ovocné stromy v správnom období. Mnoho komerčných pestovateľov hnojí až po začatí produkcie ovocia, ale v tom čase už majú stromy za sebou ťažkú ​​prvú sezónu a stromy nemajú žiadne rezervy.

Hnojenie v tomto čase zabezpečuje robustný strom, ktorý bude úspešnejší v druhej sezóne a bude menej náchylný na problémy súvisiace s počasím, ktoré môžu nastať neskôr v sezóne.

Hnojenie zabezpečí maximálnu produkciu ovocia počas celej sezóny a môže zvýšiť úrodu o 10 až 20 % alebo viac.

V správnom ročnom období je najlepšie hnojiť v októbri alebo novembri a po zvyšok roka sú stromy prirodzene prihnojované. Robia dobrú prácu a vy máte oveľa väčšiu šancu priniesť ovocie. Hnojivá a/alebo mikroživiny by ste mali pridávať aspoň trikrát do roka, najlepšie v zime, aby ste sa pripravili na dobré vegetačné obdobie.

Ak pestujete ovocné stromy na jeseň, v zime nie je potrebné znovu prihnojovať. Stromy budú automaticky hnojené každú sezónu.

Ak na jar pestujete ovocné stromy, mali by ste ich po orezaní znova prihnojiť. Hnojiť by ste mali aj po prerezaní. Hnojenie po orezaní pomáha stromu liečiť. Nevyžaduje sa to, ale ak hnojíte a zasadíte na jar, vaše stromy sa budú lepšie hojiť a budú menej náchylné na problémy s chorobami. Bude tiež menej pravdepodobné, že sa kôra olúpe a odpadne.

Hnojiť teraz a následne dobre aplikovať hnojivo bude znamenať, že budete mať robustný strom s ovocím na ďalšie roky.

Najlepší čas na hnojenie je, keď rastú. Na jar alebo na jeseň môžete tiež použiť hnojivo s nízkym obsahom fosfátov, ako je Grow More, aby ste udržali strom zdravý a zabránili vzniku hniloby kvetov na plodoch.

Takže nečakajte! Ak ste nehnojili, prihnojujte aspoň teraz. Ak ste už prihnojili, prihnojte znova, tentoraz kombináciou hnojív. Zmiešajte hnojivá, aby ste zabezpečili dobrú rovnováhu všetkých živín. Pri hnojení sa uistite, že používate hnojivo na báze dusíka, fosforu, draslíka a vápnika.

Dobrou správou je, že hnojiť môžete rôznymi kombináciami hnojív. Existujú stovky, vrátane množstva spoločností zaoberajúcich sa výživou rastlín, ktoré ponúkajú výber ovocných a orechových stromov, ktoré sú k dispozícii.

Toto je skvelý čas na aplikáciu hnojiva, pretože teploty začínajú klesať a teploty pôdy klesajú. Keď hnojíte teraz, ušetríte náklady na aplikáciu hnojív a zabezpečíte, aby vaše stromy neboli príliš unavené, aby si mohli užiť dobrú úrodu.

Keďže teploty stále klesajú, zvyšuje sa pravdepodobnosť výskytu chorôb na vašich ovocných stromoch. Uistite sa, že venujete veľkú pozornosť týmto chorobám a podniknite okamžité kroky na ich riešenie.

Infekcia spôsobuje smrť tkaniva v oblastiach stromu, kde je prítomná choroba. Táto smrť tkaniva sa môže vyskytnúť v listoch, ovocí alebo v oboch. Mŕtve, infikované oblasti môžu zožltnúť, spadnúť alebo zmäknúť.

Jedna choroba, ktorá môže spôsobiť predčasné opadávanie ovocia, je huba Cercospora. Hľadajte príznaky Cercospora na listoch a plodoch: žltnutie listov a vytváranie malých, mäkkých škvŕn alebo lézií na ovocí. Keď uvidíte tieto príznaky, je nevyhnutné, aby ste konali rýchlo, aby ste sa vyhli vážnym problémom. Cercospora sa často označuje ako „pinkeye“. Cercospora je choroba číslo jedna pre broskyne.

Je dôležité pochopiť, že choroba podobná Cercospora sa môže vyskytnúť aj na iných ovocných stromoch okrem broskýň. Preto by ste mali stromy starostlivo kontrolovať, keď vykazujú skoré príznaky.

Rovnako dôležité je identifikovať a odstrániť akékoľvek ďalšie problémy, ktorými môžu vaše stromy trpieť. Dávajte si napríklad pozor na škodcov, ako sú vošky, molice a roztoče. Ak niečo z toho nájdete, okamžite ich odstráňte a zničte. Potom začnite čistiť ovocné stromy.

Dávajte pozor na všetky buriny, ktoré mohli vyrásť, a určite ich vystrihnite. Ak boli vaše stromy vysadené nedávno ako pred piatimi rokmi, môžu trpieť vážnym problémom nazývaným hniloba koreňov. Korene vašich stromov sú napadnuté a oslabené chorobou. Možno budete musieť prijať drastickejšie opatrenia.

Ovocné stromy v Spojených štátoch sa bežne neposielajú z Floridy. Príležitostne však tieto stromy môžu na jeseň prísť na Floridu z pevniny. Vtedy by ste mali pozorne hľadať Cercospora a urobiť všetko pre to, aby ste chorobu dostali pod kontrolu. Najlepším spôsobom, ako predchádzať problémom s Cercospora na Floride, je zabezpečiť, aby kupované stromy neobsahovali túto chorobu.

Ovocné stromy sú nádhernou súčasťou vašej krajiny na Floride, ale huba Cercospora môže spôsobiť vážne problémy. Ak podniknete správne kroky na ochranu a údržbu svojich stromov, vaše ovocné stromy vám môžu poskytnúť roky radosti.

Ak sa chcete dozvedieť viac o kontrole škodcov pre vašu záhradu na Floride, kontaktujte našich miestnych špecialistov na kontrolu škodcov na Floride Pest Control.

Pozri si video: Zmladzovací rez


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki