Biela vatovitá látka na izbové rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Postupujte podľa týchto tipov a metód liečby, aby ste ich zabili, a naučte sa, ako zabrániť tomu, aby sa múčniky niekedy vrátili! Mealybugs sú šikovní malí diabli, radi sa schovávajú a potom prichádzajú na útok. Boj s týmito perzistentnými škodcami je veľmi frustrujúci a trvá nejaký čas, ale je možné sa ich definitívne zbaviť! Nižšie vám ukážem ako. Mealybugs sú šupiny, ktoré vysávajú šťavu z listov a stoniek rastlín, čo vedie k zastaveniu alebo deformácii rastu listov, žltnutiu listov a vypadávaniu listov. Tieto malé biele chrobáčiky na rastlinách sa najčastejšie vyskytujú na novom raste, pozdĺž žiliek listov a na spojoch listov, ale možno ich nájsť kdekoľvek na rastline.

Obsah:
  • Ako sa zbaviť múčnatky na izbových rastlinách
  • biele látky na listoch rastlín
  • Biela látka v mojej pôde
  • Všetko o Mealybugs
  • Ochrana izbových rastlín pred škodcami
  • Root Mealybug
  • Riadenie múčnikov na vzácnych izbových rastlinách
  • Ako odstrániť bielu práškovú látku z izbových rastlín?
  • Ako odstrániť biele veci z izbových rastlín
  • Čo spôsobuje lepkavé listy rastlín: Nemali by ste sa obávať
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Spoznajte problémy rastlín za menej ako 2 minúty – biele plesne / pôdna huba

Ako sa zbaviť múčnatky na izbových rastlinách

Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy. Podrobnosti nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov. Častým problémom izbových rastlín sú múčnatky.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť múčnikov na rastlinách, ale najúčinnejšie je použiť insekticídny mydlový sprej. To zabije všetky štádiá múčneho hmyzu a zabráni im v návrate. Pokračujte v čítaní a získajte ďalšie informácie o tom, ako identifikovať, zbaviť sa a predchádzať múčnikom na vašich izbových rastlinách!

Mealybugs sú biely, malý hmyz s mäkkým telom a bežný domáci rastlinný škodca, ktorý sa živí rastlinnými šťavami. Múčnatky sú však príbuzné šupinovému hmyzu, ktorý je hnedý.

V Spojených štátoch existuje viac ako druhov múčnych hmyzu. Vylučujú biely práškový vosk, ktorý im dodáva charakteristický biely bavlnený vzhľad. Biela vrstva chráni týchto škodcov izbových rastlín pred teplom, stratou vlhkosti a insekticídmi na báze vody. Rovnako ako väčšina hmyzu, múčnatka má krátke výrobné cykly, asi 7 až 10 týždňov. Dospelé samice môžu naklásť stovky vajíčok bez párenia a čoskoro nato uhynú.

Vajíčka pripomínajú biele fuzzy hmoty a do desiatich dní sa z nich vyliahnu malé žlté nymfy. Nymfy lezú po celej rastline a hľadajú miesta na kŕmenie. Pri kŕmení vylučujú medovicu, lepkavú látku, a na ich telách sa vytvára voskový povlak. Nymfy sa v závislosti od teploty premenia na dospelých za 6 až 9 týždňov. Krátke životné cykly znamenajú, že populácia múčnatky môže rýchlo narastať, ak sa nekontroluje. Druhy múčnatky sú bežné v teplom počasí v severných oblastiach, kde predstavujú významnú hrozbu pre izbové rastliny a skleníky, ale takmer neovplyvňujú vonkajšie rastliny.

Tieto malé biele chyby však predstavujú vážnu hrozbu pre plodiny rastúce v teplejších klimatických podmienkach. Mealybugy poškodzujú rastliny vysávaním rastlinnej šťavy zo stoniek a listov, ale často uprednostňujú mäkší nový rast. Významné poškodenie má za následok žltnutie listov, spomalenie rastu rastlín a prípadné odumieranie.

Ako múčnatka sa živia, produkujú medovicu, ktorá priťahuje mravce a podporuje tvorbu sadzí. Ak sa zamorenie múčnatkou po dlhú dobu nelieči, hostiteľskú rastlinu nakoniec zabije.

Likvidácia samíc múčnatky je zložitý a únavný proces, najmä ak ide o veľké zamorenie škodcami. Ťažké napadnutie izbových rastlín múčnikmi je notoricky náročné na liečbu. Mealybugs sú len jedným z dôvodov, keď si prinesiete akúkoľvek novú rastlinu do svojho domova, aby ste ju starostlivo skontrolovali na škodcov a držali ju mimo dosahu ostatných rastlinných mláďat po dobu 2 týždňov. Vždy som striekal dole insekticídnym mydlom alebo neemovým olejom bez ohľadu na to, či vidím nejakých škodcov pre každý prípad.

Rastliny priťahujú múčnatky, pretože poskytujú potravu, úkryty a miesta na rozmnožovanie. Chrobáky milujú vlhkosť a ochotne napadnú premočené a prehnojené rastliny. Tieto chyby sú priťahované rastlinami s mäkkými tkanivami, vysokými hladinami dusíka a rastlinnými šťavami.

Africké fialky, orchidey, coleus, begónia a amaryllis patria medzi najnáchylnejšie izbové rastliny. Ak si na svojej izbovej rastline všimnete biele fuzzy škvrny, máte múčniky. Biele vatovité hmoty na izbových rastlinách sú prvým príznakom problému s múčnatkou. Niekedy sa schovávajú v listoch, štrbinách stoniek a na iných ťažko dostupných miestach. Existuje mnoho kontrolných techník, ktoré vám pomôžu zbaviť sa múčnikov na izbových rastlinách, vrátane:. Stresované rastliny a rastliny v kvetináčoch sú však príliš slabé na to, aby vydržali útok a často zaznamenali výrazné odumieranie.

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať. Pridaj komentár Zrušiť odpoveď Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Zatvoriť Hľadať: Hľadať. Na obrázku nižšie je rastlina na vonkajšej terase pri našom dome. Okamžite som si to všimol, keď sme si s Calebom vychutnávali brunch. Chudák rastlina! Chcel som urobiť fotografiu, aby ste videli, že múčniky môžu byť problémom aj na vašich vonkajších rastlinách!


Biele látky na listoch rastlín

Biele, lepkavé veci na vašich rastlinách znamenajú, že máte problém so škodcami. Tu je návod, čo s tým robiť. Raz za čas sa vám na vašich izbových rastlinách určite dostane pár chrobákov. Jedným z najbežnejších škodcov, s ktorými sa pravdepodobne stretnete, je múčnatka. Tento hmyz vyzerá ako malé kúsky voskovej alebo rozmazanej bielej bavlny prilepené na stonkách a listoch.

Záhradná pôda sa môže javiť ako ideálna pre izbové rastliny, izbové rastliny. Biele látky na povrchu pôdy môžu naznačovať dve veci.

Biela látka v mojej pôde

Ak máte nejaké otázky, zavolajte. Šťastné prázdniny! Múčnatka sa môže zdať zastrašujúcim nebezpečenstvom pre vašu záhradu a krajinu, ale nemusí zničiť všetky vaše rastliny. Keď pochopíte viac o tejto rozšírenej chorobe, môžete ľahko podniknúť kroky na jej kontrolu a zabrániť tomu, aby múčnatka zaplavila váš dvor. Múčnatka je plesňové ochorenie, ktoré môže infikovať širokú škálu rastlín. Niekoľko druhov húb môže spôsobiť túto chorobu, ktorá sa najprv objaví ako biele alebo sivobiele rozmazané alebo práškové škvrny na horných plochách listov - ako keby boli listy posypané múkou alebo mastencom. Pleseň sa zvyčajne objavuje na spodných častiach rastliny, ale môže sa objaviť kdekoľvek, vrátane stoniek, pukov a plodov. Ako sa infekcia šíri, rastlina slabne a listy môžu zožltnúť alebo zhnednúť, vyschnúť alebo dokonca zvinúť, skrútiť alebo zdeformovať. Zníži sa aj produkcia kvetov a ovocia a táto choroba môže mať vážny dopad na úrodu.

Všetko o Mealybugs

Vráťte sa k izbovým rastlinám. Rastlinu čínskej bábiky som dostala z júnového pohrebu môjho syna a niekoľko mesiacov sa mi krásne darila. Počas posledných dvoch mesiacov však začalo opadávať listy a celé konáre a všimol som si, že na kmeni a niektorých listoch bola biela prášková látka. Najprv som si myslel, že je to prach z listovej skaly, keď sme prerábali, ale teraz to vyzerá možno na zamorenie hmyzom.

Poďme hovoriť o všetkých sukulentných milovníkoch nemesis, Mealybug.

Ochrana izbových rastlín pred škodcami

V skutočnosti však pochádza z dobrého miesta. Prvýkrát, keď som mal napadnutie múčnatkou, myslel som si, že je to dobrá vec. Tá istá Jade sa dočasne vrátila k životu potom, čo som ju ošetril, ale nakoniec sa dostala do Flora Heaven. Tak čo sú to sakra múčniky? Sú naozaj bežným škodcom izbových rastlín. Pochádzajú z teplejšieho podnebia a môžu sa dostať do vášho domova alebo vonkajších rastlín tak, že si domov prinesú napadnuté rastliny zo škôlky.

Root Mealybug

Hmyz a škodcovia sú prirodzenou súčasťou záhradníctva. Ak inklinujete k rastlinám, prirodzene sa stretnete s hmyzom. Sukulentom z väčšej časti bežný hmyz neprekáža, existujú však také, ktoré sú mimoriadne škodlivé a môžu spôsobiť viac než len nepríjemnosti, no v skutočnosti môžu zabiť vaše milované rastliny. Títo škodcovia môžu najskôr zostať neodhalení, pretože sú maličkí, alebo sa môžu skrývať pod vašimi rastlinami a niekedy aj v koreňoch. Vaše rastliny môžu začať vyzerať choro, zmeniť farbu a keď sa pozriete pozorne, uvidíte jasné známky napadnutia škodcami. Zamorenie vašich milovaných rastlín škodcami môže byť skľučujúce a zdrvujúce, najmä ak ste typ človeka, ktorý nemá rád chyby. Moja vlastná skúsenosť so škodcami nie je ani zďaleka nočná mora, ale niekoľko mojich rastlín bolo zasiahnutých plošticami a škodcami.

Biele fuzzy oblasti na rastlinách môžu byť znakom múčnikov. Na obrázku je jednotlivec múčnatka na Dracaena marginata.

Riadenie múčnikov na vzácnych izbových rastlinách

Oba stromy majú na spodnej strane listov túto skutočne lepkavú, hustú bielu hmotu. Prebytočná soľ. Biela látka je na mnohých listoch, ale nie na všetkých. Farebné kvety na rastline vlčieho bôbu sú zvyčajne menej náchylné na pleseň, a preto sa vyskytuje hlavne na zelených listoch rastlín.

Ako odstrániť bielu práškovú látku z izbových rastlín?

SÚVISIACE VIDEO: Škodcovia izbových rastlín: liečba vošiek, múčnikov, šupín, strapiek, molíc a roztočcov

Všimli ste si na svojej izbovej rastline nezvaných hostí? Niekedy hmyz považuje rastliny za rovnako príťažlivé ako my. Čím skôr škodcov nájdete, tým ľahšie sa ich zbavíte. Ak niečo nájdete, nepanikárte. Zamorenie je zvyčajne možné opraviť. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je izolovať postihnutú rastlinu, aby sa chyby nešírili ďalej.

Ak máte izbové rastliny, viete, aké ťažké môže byť udržať ich nažive. Na druhej strane izbová rastlina je plne vašou zodpovednosťou.

Ako odstrániť biele veci z izbových rastlín

Otázka: Môžem dať peroxid do pôdy, aby som zabil múčniky na našej šeflere? Najprv Tyra hlásila, že listy opadávajú a mala podozrenie na múčnatku. Pri bližšom skúmaní sa nám podarilo identifikovať biele škvrny a vatovité zhluky ako dôkaz obávaného, ​​ale až príliš bežného škodcu izbových rastlín: múčnikov. Varoval som ju, že týchto škodcov je veľmi ťažké kontrolovať a môže to trvať nejaký čas, ale pre rastlinu, ktorá je taká stará, veľká a krásna, som veril, že to stojí za námahu. Vzdialení príbuzní vošiek, múčnatky, dostávajú svoje spoločné meno podľa múčnej, bielej, voskovej látky, ktorá pokrýva telá dospelých jedincov a nýmf. Tento kryt tela je vylučovaný zo žliaz na chrbte hmyzu. Vosk chráni týchto škodcov pred kvapkami vody, ako aj pred väčšinou aktuálnych insekticídnych ošetrení.

Čo spôsobuje lepkavé listy rastlín: Nemali by ste sa obávať

Už niekoľko týždňov ma trápi niečo, čo napáda coleus a impatiens. Skúšal som postriekať aerosólovým bielym olejom, ale pre tieto mäkké rastliny je to príliš drsné a aj tak uhynú. Teraz každý deň hľadám známky bielej lepkavej hmoty a namáčam umeleckú kefku do bieleho oleja a utieram škvrny.


Pozri si video: Lily white - making tinctures


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki