Starostlivosť o podlahové rastliny ArboricolaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jednou z mojich obľúbených rastlín, ktoré pestujem doma, je dáždnik Schefflera alebo Heptapleurum. Je to pomerne veľká rastlina, ktorá môže dorásť do výšky až šesť stôp a lístie na rastline rastie v jedinečnom štýle s ôsmimi lúčmi, ktorý vyzerá ako dáždnik; odtiaľ názov. Dáždnikové rastliny nekvitnú, ale môžete nájsť odrody, ktoré majú jedinečné znaky listov. Starostlivosť o tieto rastliny je nenáročná, ale nesprávna starostlivosť o rastlinu ju môže poškodiť.

Obsah:
  • Dáždniková rastlina alebo strom
  • Ako sa starať o slávnu Schefflera Amate
  • Sprievodca dáždnikovým stromom: Ako sa starať o rastlinu Shefflera
  • Schefflera, veľmi nenáročná listová rastlina
  • Schefflera Arboricola
  • STAROSTLIVOSŤ O DAŽDŽNÍK: KOMPLETNÝ NÁVOD NA STAROSTLIVOSŤ O VÁŠHO SCHEFFLERA
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Všetko, čo potrebujete vedieť o Schefflera Arboricola

Dáždniková rastlina alebo strom

Bez ohľadu na to, či sa venujete záhradkárčeniu alebo nie, prinesenie rastlín do domu má spôsob, ako osviežiť váš priestor. Našťastie existuje niekoľko druhov izbových rastlín, ktoré môžu zaplniť váš domov a vyžadujú len málo práce, aby ich udržali nažive. Hoci venovať čas starostlivosti o rastlinu môže byť super obohacujúce, chápeme, že je ľahké zabudnúť dať svojej rastline TLC, ktorú potrebuje. Rastliny ako juka, palma a nefrit milujú slnečnú miestnosť, zatiaľ čo iné druhy ako pothos, modlitebné rastliny a dracaena uprednostňujú tienisté oblasti.

Ak ste radšej na bezpečnej strane a hľadáte rastlinu s nulovou údržbou, potom sú pre vás umelé rastliny. Ak však chcete vyskúšať živé rastliny, prejdite si náš zoznam najlepších izbových rastlín! Lopatková rastlina je odvážna sukulentná rastlina, ktorá má veľké okrúhle listy s ružovými špičkami.

Tieto rastliny uprednostňujú jasné svetlo, takže ich môžete nechať sedieť priamo na slnečnom parapete, aby nasiakli všetky lúče. Mať plnú a žiarivú dlaň vo svojom dome je vždy príjemným doplnkom a lady palm je skvelý na začiatok. Na rozdiel od iných druhov paliem je táto jednoduchšia na starostlivosť a potrebuje len nepriame slnečné svetlo.

Pridajte tohto malého chlapca na poličku a sledujte, ako klesá. Uistite sa, že ho umiestnite na jasné, nepriame slnečné svetlo a zalievajte ho každý jeden až dva týždne. Toto je zvláštna a zábavná rastlina, ktorú si môžete nechať! S jednoduchým ružovým nádychom tieto farebné rastliny skvele rastú v interiéri. Tiež zadržiavajú vodu vo svojich stonkách a listoch, vďaka čomu sú odolné voči suchu.

Pri zalievaní dbajte na to, aby ste nepreliali vodu a medzi jednotlivými zavlažovaniami skontrolujte, či je pôda úplne suchá. All black thumbs: Táto koncová liana si vyslúžila prezývku „diabolský brečtan“ pre svoju schopnosť odolávať takmer čiernej tme, ako aj podmáčaniu a nadmernému zalievaniu.

Aglaonema odolá prebytku H2O a dodáva sa v spektre farieb vrátane zelenej, ružovej, bielej a červenej. Jadeit zadržiava vodu vo svojich okrúhlych listoch, takže niekedy môže prežiť viac ako mesiac bez akejkoľvek pozornosti. Umiestnite ju na slnečné okno orientované na juh alebo na západ, najlepšie a zalievajte, keď je pôda suchá. Táto nadýchaná rastlina toleruje oveľa viac zneužívania ako iné paprade – vďaka tomu, že to technicky nie je papraď.

Asparagus setaceus sa prispôsobí svetlým miestam aj tmavším rohom. Udržujte pôdu vlhkú a bude sa jej dariť. Pilea peperomioides najlepšie rastie na tienistom mieste alebo zimnom parapete s týždenným zalievaním, podľa Malej knihy izbových rastlín a inej zelene. Bonus: Odnože, ktoré vyrastajú zo spodnej časti stonky, môžete znova zasadiť a darovať ich. Recept na šťastnú juku je jednoduchý: slnko, slnko a ešte viac slnka. Vysádzajte do nádoby dostatočne hlbokej, aby ste vyvážili ťažké drevnaté stonky a mierne zalievajte.

Na to si môžete nechať zeminu v kôlni. Tillandsia rastie úplne bez nečistôt. Čo je lepšie ako jedna pavúčia rastlina? Viacero pavúkovitých rastlín. Z rýchlo rastúcich výhonkov sa rodia malé „bábätká“, ktoré môžete presádzať inde a pridať zeleň. Len sa držte dobre osvetlených miest a nezabudnite na týždenné zavlažovanie. Ak máte sklony k nadmernému zalievaniu, skúste Spathiphyllum.

Mierové ľalie môžu "takmer rásť v akváriu, " hovorí Fried. Pri dostatku svetla budú počas roka vytvárať aj rýľovité kvety. Vďaka svojej preferencii nepriameho svetla by aloe milovalo miesto na vašom stole alebo nočnom stolíku.

Pre optimálny rast ho dobre namočte každý týždeň alebo dva. Môžete nechať dlhé úponky visieť na rímse alebo polici, ale popínavá rastlina je tiež hra na topiary alebo steny štadióna, ako napríklad na Wrigley Field.

Ušetrite miesto na parapete a zasuňte túto odrodu so slabým osvetlením do nemilovaného kúta. Majitelia domácich zvierat, dávajte si pozor: Dracaena marginata je toxická pre psov aj mačky, takže zvieratá držte ďaleko. Pre najlepšie zobrazenie udržujte rastlinu vlhkú, nie premoknutú a vyhýbajte sa jasnému svetlu.

Gumovníky môžu v ich rodnej Ázii merať viac ako stopy, ale pravidelné prerezávanie udrží okrasnú odrodu pod kontrolou. Gumovník v kvetináčoch toleruje jasné priame svetlo, ale umiestnite ho na trochu viac tienené miesto a poďakuje sa vám za to. Zalievajte, keď pôda vyschne – približne každý týždeň. Podobne ako ananás, aj bromélia patrí do čeľade bromeliaceae.

Chráňte ho pred studeným prievanom. Kalanchoe sa „veľmi málo stará,“ hovorí Nejman. Tento sukulent, ktorý zadržiava vodu, pestuje farebné kvety v tvare zvona a odoláva suchému podnebiu a teplotným výkyvom. Dokonca je v poriadku aj so stupňom zimného počasia, dodáva. Oficiálne nazývaná Beaucarnea recurvata , pomaly rastúca palma s chvostom sa rada vyhrieva na slnečnom okne. Nepolievajte domorodca z Mexika príliš veľkým množstvom vody, pretože „jeho stonky vyčerpajú jeho zásoby,“ hovorí Nejman. Orchidea phalaenopsis, pôvodom z tropických ázijských krajín, uprednostňuje slabé osvetlenie a vlhkejšie podnebie, ale je to jednoduchšie, ako naznačujú nápadné kvety.

Na filodendronoch je toho čo milovať. Ich názov doslovne pochádza z gréckych slov philo- čo znamená „láska“ a dendron znamená „strom“. Väčšina typov znesie tmavé kúty aj riedku zálievku. Áno, táto rastlina môže produkovať bodliny, ale nie je práve vyberavá. Šťavnatý ker môže vydržať bez vody týždeň alebo viac a stále produkuje krásne kvety "celoročne", podľa Nejmana.

Ak ste skôr typ, ktorý nechá a zabudne, všetko v rodine kaktusov bude stačiť, hovorí Fried. Tento druh, predávaný ako kaktusy na Deň vďakyvzdania alebo vianočné kaktusy, vytvára segmentované listy a biele, ružové, červené alebo fialové kvety. Tento druh, nazývaný „kráľom nezničiteľných rastlín“, znáša nebezpečnú trifectu rastlinných zabijakov: sucho, málo svetla a skutočne nízku vlhkosť.

Jedna z mnohých sansevierias, hadia rastlina je ťažké zabiť. Listy sú zvyčajne tuhé, ostré a špicaté. Tento vždyzelený ker, tiež známy ako dáždnik, môže rásť 15 stôp vonku, ale pod dohľadom zábudlivého záhradníka bude rásť v interiéri pomalšie. Ako mnohé rastliny, môže byť mierne toxický.

Umiestnite túto krásu k oknu so závesom a chráňte nové listy pred dodatočným slnkom. Vďaka filtrovanému svetlu je z tejto nápadnej rastliny šťastný táborník. Odomknite exkluzívny obsah a ponuky šetriace peniaze s naším programom členstva s úplným prístupom. Recenzie produktov. Domáce nápady.

Spojené štáty. Ak chcete hľadať, zadajte kľúčové slovo s. Dnešné hlavné správy. Reklama - Pokračovať v čítaní nižšie. Paddle Plant. RGSukulenty etsy. Lady Palm. BijanTropicals etsy. Šnúra perál. Albuca Frizzle Sizzle.

JacquelineHomeGarden etsy. GroundandLeaf etsy. HappyPlants etsy. Agloenema zimozeleň čínska. Kalifornia Tropicals Amazon. Jade Plant. Andrej Nikitin. Walmart Hirt's Gardens. Špargľa papraď. Čínsky závod na peniaze. Americké rastliny. AmericanPlants etsy. Air Plant. Geri Lavrov. Spider Plant.

Lynne Brotchie. Mier Lily. Costa Farms Amazon. Anglický Ivy.


Ako sa starať o slávnu Schefflera Amate

Zistite, ktorým rastlinám sa darí vo vašej zóne odolnosti s našou novou interaktívnou mapou! Záhradkári, ktorí majú radi pestovanie izbových rastlín, často zahŕňajú rastlinu schefflera so svojimi vnútornými skupinami. Tieto tropické rastliny budú rásť plodne, pokiaľ budú mať dostatok nepriameho slnečného žiarenia a primeranú vlhkosť. Po niekoľkých rokoch v tom istom kvetináči musíte izbové rastliny schefflery presadiť, aby ste zabránili ich zachyteniu koreňmi a umožnili im pokračovať v raste a prosperite.

Ak je na dotyk suchý, zalejte vodou, ale ak je stále vlhký, počkajte ešte niekoľko dní! Ako väčšina izbových rastlín, musia byť v kvetináčoch.

Sprievodca dáždnikovým stromom: Ako sa starať o rastlinu Shefflera

Ideálne na presvetlenie miestnosti sólo alebo oživenie mixu zelenolistých rastlín. Schefflera môže spočiatku zhadzovať listy, keď sa prispôsobuje novému prostrediu, ale v skutočnosti sú to energické rastliny, ktoré sa ľahko starajú. Môžu byť orezané na kontrolu výšky alebo tvaru. Ideálne pre všetky druhy nádob. Vytvára úchvatnú rastlinu v kvetináči vo vnútri alebo vonku. Je to krásna darčeková rastlina a môže sa pestovať v interiéri v chladnom podnebí. Najlepšie sa mu darí v ľahkej, dobre priepustnej pôde.

Schefflera, veľmi nenáročná listová rastlina

Pochádza z Austrálie, Hainanu a Taiwanu. Rastlina Umbrella môže v interiéri dorásť do výšky 6 stôp a šírky 3 až 4 stopy. Zábavný fakt: Rastlina Umbrella nesie aj názov chobotnica, pretože jej kvety vyzerajú ako chápadlá prevrátenej chobotnice. Áno, Cyperus je iný druh dáždnikovej rastliny, ale majú veľký rozdiel vo vzhľade.

Schefflera, tiež nazývaná dáždniková rastlina alebo arbicola, je obľúbenou izbovou rastlinou, pretože sa ľahko pestuje, znáša celý rad podmienok pestovania a svojimi delenými listami podobnými ruke dodáva zábavnú textúru. Keďže je schefflera taká tolerantná, je dobrou voľbou pre bývanie, jedáleň, rodinu a spálne.

Schefflera Arboricola

Schefflera arboricola patrí k najobľúbenejším izbovým rastlinám. Za optimálnych podmienok môže táto rastlina dosiahnuť značnú výšku až 4 m. Rastlina je celkom nenáročná a preukázateľne dokáže zlepšiť klímu v miestnosti. Funguje prakticky ako prírodný osviežovač miestnosti. Táto pekná izbová rastlina rastie bočne ako vždyzelený ker, niekedy popínavý alebo ako epifyt.

STAROSTLIVOSŤ O DAŽDŽNÍK: KOMPLETNÝ NÁVOD NA STAROSTLIVOSŤ O VÁŠHO SCHEFFLERA

Schefflera arboricola, bežne nazývaná havajská šeflera a trpasličí šeflera, prežíva ako vždyzelený ker vonku po celý rok v USA. tropické listy, ktoré môžu byť pestré v závislosti od kultivaru. Vynikajúca starostlivosť o vašu rastlinu Schefflera zaisťuje, že izbová rastlina trpasličej Schefflera zostane atraktívna a silná. Trpasličej šeflere sa darí najlepšie, keď dostane stredné až jasné slnečné svetlo. Typicky je prijateľné miesto do 10 stôp od okna orientovaného na východ, juh alebo západ, zatiaľ čo poloha do 4 stôp od takéhoto okna je ideálna.

Dáždnikový strom, tiež známy ako Schefflera, je pôsobivé zelené zjavenie s pútavými listami, ktoré vyzerajú ako ruka s príliš veľkým počtom prstov.

Napriek tomu existuje veľa otázok o zlyhaní izbových rastlín. Tu je časť našich odborných rád z viac ako 30 rokov starostlivosti o rastliny:. Vytvárame pre vás rýchle vzdelávacie videá, v ktorých sa dozviete veľa vecí, ktoré sa chcete o rastlinách dozvedieť.

SÚVISIACE VIDEO: Ako pestovať a starať sa o rastlinu Schefflera/Umbrella – Záhradníctvo

Ak hľadáte menšiu verziu väčšieho Umbrella Trees schefflera actinophylla ako Mini Schefflera arbicola môže byť tou správnou voľbou. Tieto izbové rastliny rastú v interiéri v optimálnych podmienkach na približne päť až šesť stôp. Ak sú nohaté alebo príliš vysoké a tenké, môžu sa orezať. Najlepšie je to urobiť skoro na jar pred začiatkom nového rastu.

Nie je nad to žiadať rastlinu, ktorá bude zhovievavá k nezrovnalostiam a stále prekvitá! Nájdite úspech s týmito krásnymi rastlinami a užite si všetko, čo môžu ponúknuť!

Jedinečná rastlina s malými zväzkami listov v tvare dlane, ktoré vyžarujú ako malé zelené a niekedy aj žlté škvrny, ak máte pestrý exemplár. Túto rastlinu môžete nájsť ako drobnú rastlinu podobnú kríkom alebo pôsobivý strom rastúci do veľkých výšok! Vždy dôkladne zalievajte, ale pred opätovným zalievaním nechajte vrchný palec alebo dva úplne vyschnúť. Vaša Schefflera uprednostňuje jasné, nepriame svetlo a veľa, ale vychutná si krátke vystavenie priamemu svetlu. Môže tolerovať nižšie svetelné podmienky, ale nezabudnite upraviť zalievanie a očakávať, že rastlina bude mať predĺžený, riedky vzhľad.

A chlapec vyrastie, ak mu to dovolíš. Domnievame sa, že sú perfektnou nenáročnou alternatívou k figovým listom a máme ich tu v ponuke veľa. Stredné svetlo. Ak zistíte, že váš dáždnik je nohatý a nehybný, je to znamenie, že potrebuje viac svetla, tak ho presuňte niekam jasnejšie.


Pozri si video: HDZ VR 15 izbove rastliny a ich naroky na svetlo


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu