Ázijské ovocné stromy v južnej kaliforniiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čínske ovocné stromy môžu rásť v určitých častiach Spojených štátov a poskytujú vám terénne úpravy a ovocie počas jari a leta. Toto ovocie je čoraz bežnejšie v obchodoch s potravinami po celých Spojených štátoch, ale môže byť drahé. Mať jeden alebo dva vlastné stromy, keď začnú prinášať ovocie, vám umožní zjesť viac ovocia, ako by ste si inak kúpili. Liči Litchi chinensis, tiež hláskované litchi, pochádza z južnej a juhovýchodnej Číny, v blízkosti Guangdong a Fujian.

Obsah:
  • Ako najlepšie oplodniť svoje ovocné stromy pre veľkú úrodu
  • Poskytovatelia škôlok a zariadení
  • Učenie z Lotusland's Orchards
  • Uprostred kalifornského sucha sa darí vzácnym ovocným stromom
  • Ako pestovať trpasličí ovocný strom
  • PESTOVANIE EXOTIKY: S trochou úsilia môže chutné subtropické ovocie prosperovať v pôde Orange County
  • Plodná perspektíva
  • Päť podivných plodov, ktoré ste pravdepodobne ešte nevideli
  • Pestovanie exotického ovocia v južnej Kalifornii
  • Orientálny ovocný mol
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Aké ovocné stromy pestovať

Ako najlepšie oplodniť svoje ovocné stromy pre veľkú úrodu

Majitelia domov s dostatočným priestorom pre ovocné stromy môžu myslieť aj na iné ako jablká, pomaranče, citróny a limetky. Našťastie exotické ovocné stromy možno získať lokálne z nižšie uvedených škôlok.

Pred zakúpením stromu ich požiadajte o pokyny na pestovanie špecifické pre váš domov. Fanúšikovia zdravej výživy pravdepodobne v poslednej dobe videli, že marketing je prehnaný, aby propagovali pitaya ako najvyššiu superpotravinu.

Pitaya je iný názov pre dračie ovocie, ktoré bolo prvýkrát objavené v Strednej Amerike, ale je mimoriadne populárne v Ázii. Konzistencia je podobná kiwi, až na to, že malé jedlé semienka sú roztrúsené po celej dužine.

Druh dračieho ovocia nájdený v Ázii má biely stred Hylocereus undatus, zatiaľ čo stredoamerická verzia je purpurová vo vnútri Hylocereus costaricensis s mierne bohatšou jahodovou chuťou. Druhé dračie ovocie obsahuje podstatne viac živín, a preto sú misky Pitaya v San Diegu a mimo neho sfarbené do tmavoružova. Len v Kalifornii však rastie viac ako odrôd dračieho ovocia.

Dračie ovocie skutočne rastie na veľkých stromoch podobných kaktusom. Pretože stonky môžu dosiahnuť dĺžku až 20 stôp, dračie ovocie je potrebné vsadiť. Rastlina bude prosperovať na plnom slnku v blízkosti pobrežia, ale vo vnútrozemí bude vyžadovať určitý tieň, aby sa zabránilo spáleniu. Niektorí farmári v San Diegu nahrádzajú drahé citrusové plody a avokádo, ktoré pohlcujú vodu, dračím ovocím ako výnosnejšou alternatívou.

Dužina vo vnútri je sladká a obklopuje tri alebo tak veľké semená. Niektorí prirovnávajú chuť ku krížencovi ovocia guava a mučenky. Mišušníkom sa dobre darí vo vetre, na plnom slnku v pobrežných klimatických podmienkach a na mnohých typoch pôdy, ale na prežitie potrebujú dobrú drenáž. Aj keď sú odolné voči suchu, pravidelné hlboké zavlažovanie prinesie viac ovocia. Extrémne teplo alebo chlad obmedzia produkciu ovocia.

Mnoho majiteľov domov ich používa ako tieňové stromy nad terasami alebo ako kontajnerové rastliny. Semená z Mexika boli zasadené v okolí Kalifornie a cherimoya tu odvtedy dobre rastie. Predpokladá sa, že toto ovocie pochádza z Ánd v Peru.

Jeho prezývka je pudingové jablko, ktoré dáva zmysel, keď zažijete pocit, keď zapichnete lyžicu do jeho mäkkej dužiny. Mark Twain dokonca o cherimoye hovoril ako o jednom z najchutnejších plodov, aké človek pozná. Chuť je zaujímavým mixom iného tropického ovocia ako kokos, ananás a mango. Stromom sa darí dobre v pobrežnej Kalifornii, aj keď najlepšie v mierne vyššej nadmorskej výške približne míle od oceánu. Cherimoya rastie v rôznych typoch pôd, aj keď najlepšie sú dobre odvodnené a mierne oplodnené.

Strom je opadavý od februára do apríla a odborníci navrhujú, aby sa zavlažovanie zastavilo vo februári a marci a obnovilo sa v apríli. Urobte si prieskum na základe vašej rastúcej polohy. Toto ázijské ovocie je čoraz obľúbenejšie a najčastejšie sa konzumuje v konzervách v Spojených štátoch, ale teraz sa dá kúpiť čerstvé na mnohých ázijských trhoch. Liči pochádza z Číny a je to malé ovocie asi 1.

Odrežte ho, aby ste zjedli sladkú, jemnú dužinu, ktorá má príjemnú kvetinovú vôňu, ktorá sa počas konzervovania trochu stratí, ale pozor na veľké semienko vo vnútri. Liči je vyberavý strom, ktorý rastie v južnej Kalifornii, hoci mnohí záhradníci to robia ľahko. Občas vylúhujte pôdu, aby ste zmyli morskú soľ z nášho oceánskeho vzduchu. Niektorí záhradníci hlásia úspech s pestovaním liči vo veľkých kvetináčoch.

Liči je celosvetovo veľmi obľúbené ovocie, takže výsledky stoja za námahu. Všimnite si, že liči martini zvyčajne používajú konzervované ovocie, ale máme aj iné recepty na začlenenie záhrady do vašich kokteilov. Ovocie longan, príbuzné liči, má približne rovnakú malú veľkosť, hoci má pevnú zlatú šupku, hoci stromy zvyčajne produkujú viac ovocia ako liči.

Ak chcete otvoriť zrelý longan, stačí ho stlačiť. Vložte mäso do úst a vypľujte semienko. Chuť je suchšia sladkosť ako liči, a preto sa longan často používa do sladkokyslých ázijských jedál, ako aj do dezertov.

Stromy sa dokážu prispôsobiť širokej škále pôd, ale uprednostňujú bohatú, dobre odvodnenú pôdu. Ovocie by malo dozrieť medzi koncom leta a zimou. Škôlka ONG sa špecializuje na exotické ovocné stromy, kríky a kvety. Sú na tom istom mieste už viac ako 25 rokov a sú otvorené iba v sobotu a nedeľu. Zavolajte predtým, ako pôjdete. Sú domovom viac ako banánových odrôd a odrôd fíg. Encanto Farms Nursery sa špecializuje na tieto dva exotické druhy ovocia, takže toto je určite miesto, kde môžete požiadať o radu pre oboch, ale nesú cherimoyu a iné ovocné stromy.

Návšteva po dohode. Zdá sa, že tu majú trochu zo všetkého, od konzerv po mestské zásoby kurčiat, vrátane slušného výberu tropických a exotických ovocných stromov. Zavolajte vopred, aby ste sa uistili, že skladujú to, čo potrebujete, pretože exotické ovocie nie je ich špecialitou. Každá rastlina je udržiavaná organicky a škôlka je v rodinnom vlastníctve a prevádzkuje ju od roku Fotografia: dračie ovocie na kaktuse, sklad.

Toto pole slúži na účely overenia a malo by zostať nezmenené.


Poskytovatelia škôlok a zariadení

V škôlke Stromberg založil Edwin Stromberg. V tom čase sa rozmach avokáda len rozbiehal. Edwin Stromberg sa venoval pestovaniu prameňov stromov, ktoré by boli prispôsobené špeciálne pre krajinu južnej Kalifornie. Zaslúžil sa o založenie mnohých hájov v tejto oblasti. Uzavrel dohodu s rančerom, ktorý by chcel vstúpiť do hája. Nehnuteľnosť by využíval 5 rokov na pestovanie v škôlke, dal by ju do zavlažovacieho systému a po 5 rokoch by mal farmár zrelý háj s obnaženými plodmi, o ktorý sa 5 rokov bezplatne staral.

Odporúčané plodiny ovocných a orechových stromov pre západnú Severnú Karolínu zahŕňajú jablká, gaštany, hrušky (ázijské a európske) a slivky. Teplota.

Učenie z Lotusland's Orchards

Niektorí z nás by boli radi, keby mali na záhrade pomarančovník alebo malý kúsok jahôd. Nie Eunice Messner. Jej predstava o záhradníctve je exotickejšia. Mučenka. Skrátka čokoľvek vzácne a chutné, čo môže rásť na svahu za jej domovom v Anaheim Hills. Subtropickému ovociu sa môže dariť takmer kdekoľvek v kraji, ale Messner má ideálne miesto, pretože jej svah má južnú orientáciu v kaňone, ktorý je v lete dosť horúci. Veľkosť jej zavlažovaného kráľovstva je dostatočným svedectvom o jej 10 rokoch pestovania exotického ovocia. Teraz má asi 80 ovocných stromov a malú zbierku zeleniny. Čoraz viac ľudí pestuje exotické ovocie v južnej Kalifornii.

Uprostred kalifornského sucha sa darí vzácnym ovocným stromom

Pomarančový džús, citrón, Lyons. Nájdete ich Oliver San Diego. Problém je, že všetky potrebujú veľa vody. S pozornosťou všetkých na kalifornské sucho a obmedzovanie vonkajšieho zavlažovania rastie záujem o vyskúšanie druhov ovocných stromov, ktoré sú vhodné pre vodu.

Náš inventár sa môže zmeniť, kontaktujte nás alebo sa zastavte v škôlke pre aktuálnu dostupnosť.

Ako pestovať trpasličí ovocný strom

Drobný hmyz, ktorý nie je väčší ako zrnko ryže, môže na vašich citrusových stromoch zostať nepovšimnutý, ale ak sa nezastaví, môže mať pre kalifornské citrusy ničivé následky. Ázijský citrusový lupeň sa živí listami a stonkami citrusov a môže infikovať citrusové stromy baktériou, ktorá spôsobuje vážne ochorenie rastlín nazývané Huanglongbing, tiež známe ako HLB alebo choroba zelenania citrusov. Hoci choroba nie je škodlivá pre ľudí, zabíja citrusové stromy a nemá žiadnu liečbu. Najlepší spôsob, ako chrániť citrusové stromy pred HLB, je zastaviť ázijský citrusový lupeň. Akonáhle je strom infikovaný HLB, zomrie.

PESTOVANIE EXOTIKY: S trochou úsilia môže chutné subtropické ovocie prosperovať v pôde Orange County

Vzdelávacie centrum. Domáce záhradkárčenie ako hobby zaznamenalo v minulom roku obrovský rozmach a očakávame, že tento trend bude pokračovať. Naše ovocné stromy, čučoriedky a ostružiny dorazili tento týždeň skôr ako kedykoľvek predtým, takže môžete začať sadiť už teraz! Podrobnosti o pestovaní čučoriedok v Arkansase nájdete na tomto odkaze. Tento konkrétny príspevok sa týka ovocných stromov, konkrétne tých, ktoré môžu úspešne rásť v Arkansase. Nasledujte tieto odkazy pre ďalšie ovocné príspevky:. Ako pestovať čučoriedky v Arkansase. Ako pestovať černice v Arkansase.

Raintree Nursery ponúka kvalitné produkty pre škôlky. Objednajte si stromy, rastliny a potreby online teraz. Kontakt pre rýchlorastúce vždyzelené stromy a ovocné stromy.

Plodná perspektíva

Tu v miernom pásme Spojených štátov amerických sme zvyknutí na určité druhy ovocných stromov: jablká, hrušky, broskyne, slivky, figy a podobne. A potom sú tu domorodci – všetko od muškátov po chinquapiny. Na rozdiel od iných citrusových plodov je Etrog prevažne suchá dužina.

Päť podivných plodov, ktoré ste pravdepodobne ešte nevideli

Willis Orchard Company ponúka našim zákazníkom širokú škálu veľkostí na mnohých ovocných stromoch na nákup online. Väčšina odrôd ovocných stromov začína ako malý bič, ktorý je len jedným hlavným kmeňom. Sú to mladé stromčeky, ktoré si môžete vychutnať pri sledovaní rastu a následne orezaní na požadovaný tvar alebo veľkosť. Tieto stromy tu v našom sade skutočne priniesli ovocie.

Mierne stredomorské podnebie v južnej Kalifornii ho robí ideálnym na pestovanie ovocných stromov na dvoroch, komunitných záhradách a školských záhradách.

Pestovanie exotického ovocia v južnej Kalifornii

Upozorňujeme, že náš expedičný tím si dáva zaslúženú prestávku a všetky nové objednávky budú odosielané od 4. januára. Našim členom prajeme krásne Vianoce a šťastný nový rok! Uč sa viac. My Diggers Prihlásiť sa Registrovať sa. Vyhľadávač rastlín Semená na zasiatie Prihláste sa. Záhradnícke darčeky Dajte dar záhradkárstva, dar, ktorý stále dáva. Ovocie Ovocie pre všetky austrálske dvory Certifikované sadbové zemiaky Široká škála dedičných zemiakov Semená Všetky dedičné semená, ktoré potrebujete Certifikované organické semená a ďalšie Nakupujte certifikované organické semená, zlepšovače pôdy a ničenie škodcov Kvety Vytvorte si krásnu, dlho kvitnúcu záhradu Ruže Najlepší výber pre Austrálčanov záhrady Stromy a kríky Výber pre odtieň, farbu a vôňu.

Orientálny ovocný mol

Správne ovocné stromy pre oblasť Bay Area môžu byť práve to, čo mnohí hľadajú. Ako ovocné stromy pridávajú hodnotu každej záhrade Bay Area Od vnútorného mesta San Francisca až po vonkajšie hranice Bay Area je možné pestovať širokú škálu lahodného ovocia len s trochou úsilia. Starostlivosť o niektoré ovocné stromy je však oveľa jednoduchšia ako o iné. Ako vybrať ovocný strom pre oblasť zálivu Predtým, ako svojmu klientovi odporučíte ovocný strom, zvážte, že potrebujú aspoň hodiny plného slnka denne, aby sa rozvinuli a prosperovali.


Pozri si video: Malá, ale všestranná zahrada. OK ZAHRADY


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu