Výsadba cibúľ cesnaku v interiériWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výsadba cibúľ cesnaku v interiéri a v nádobách je účinný a zdravý spôsob, ako udržať čerstvé strúčiky počas chladných zimných mesiacov. Môžete tiež zasadiť svoje obľúbené cibuľoviny na jeseň a mať čerstvé cibuľky včas na výsadbu na jar.

Môžete ušetriť peniaze na záhradné potreby plánovaním vopred na chladné a chladné mesiace. Vonkajšie záhradnícke náradie, rastliny a semená sa dajú kúpiť celoročne. Investovanie do opakovane použiteľných hrncov a podnosov a opätovné použitie a opätovné použitie hrncov môže ušetriť peniaze. Tieto tipy vám pomôžu ušetriť na záhradkárskych pomôckach a materiáloch po celý rok.

Prečo si tento rok nevypestovať vlastné bylinky? Existuje toľko úžasných príchutí bylín, ktoré môžete pridať do stravy svojej rodiny. Aj keď niektoré bylinky môžete pestovať u vás doma alebo na terase, iné je možné pestovať v interiéri na záhrade. Myslite na peniaze, ktoré môžete ušetriť, a na zdravotné benefity, ktoré zažijete so svojou rodinou, keď sa rozhodnete pestovať svoje vlastné bylinky.

Musí byť krásna záhrada drahá? Vôbec nie! Ak vysadíte záhradu jednoduchými rastlinami nenáročnými na starostlivosť, vaša záhrada vás nikdy nebude stáť ruku a nohu. V prípade, že sa rozhodnete minúť peniaze, vyberte si jednoduché materiály, ako sú kvetináče a mulč. Svoju záhradu si budete môcť lepšie užiť, ak máte rozpočet.

Potrebujete spôsob, ako sa zbaviť odpadu zo záhrady. Ak nemáte kompostovaciu hromadu, môžete kompostovať v otvorenom zásobníku alebo vo vnútri. Ak pestujete zeleninové záhrady, kompost je nevyhnutný na to, aby bola pôda bohatá a úrodná. Keď si dopestujete vlastné jedlo, môžete si vyrobiť aj vlastnú kompostovú hromadu.

Aby ste pestovali tie najlepšie rastliny, musíte použiť správne hnojivo. Je nevyhnutné, aby ste svoju záhradu vysadili na dobre pohnojenej ploche, než len v pravidelných intervaloch dávať hnojivo do záhradnej pôdy. Toto hnojivo by malo byť vyrobené z krmiva pre zvieratá alebo ľudského hnoja a malo by byť pred výsadbou dobre premiešané s pôdou.

Zvážte typ pôdy rastlín, ktoré plánujete použiť vo vašej záhrade. Existuje množstvo faktorov, ktoré prispievajú k typu pôdy, v ktorej môžete pestovať určité rastliny. Pred nákupom nových rastlín by ste mali zvážiť typ pôdy. V opačnom prípade si môžete kúpiť rastlinu, ktorá nie je schopná rásť kvôli nevhodnému typu pôdy.

Ak chcete pestovať ovocie a zeleninu, ktoré sú organické, budete musieť pripraviť pôdu čo najlepšie. Nájdite si čas na kompostovanie vašej záhrady. Môžete si kúpiť organický kompost alebo to môžete urobiť jednoduchým vyhodením odpadu z dvora. Pridaním kompostu do vašej záhradnej pôdy dodáte pôde živiny a minerály.

Keď plánujete pestovať zeleninu, uistite sa, že máte dostatok svetla. Majte na pamäti, že slnko môže spôsobiť hnilobu zeleniny, preto sa snažte nechať nejaké otvory, aby do vašej záhrady mohlo prísť slnko, a počas dňa rastliny prikryte. Vypestujte si zeleninu, ktorá sa len tak ľahko nepokazí.

Pred nákupom semien zistite, aký druh pôdy môžete použiť na pestovanie týchto semien. Typ pôdy bude mať veľký vplyv na to, ktorá odroda semien bude pre vás dobre fungovať. Ak máte problémy s klíčením sadeníc, zvážte použitie rôznych druhov semien.

Niektorým rastlinám sa darí pri častom polievaní, niektorým sa páči vysychanie a iným sa páči vlhko a trochu kalné. Zistite, aký druh rastliny vaše záhradníctvo potrebuje. Pred zasadením semien otestujte pôdu.

Pred zasadením semien alebo cibúľ musí byť vaša pôda zdravá. Ak sa rozhodnete zasadiť cibuľky v interiéri, nezakrývajte ich úplne. Cibuľoviny rady vysychajú a nemali by byť podmáčané.

Ak plánujete použiť zeminu z kvetináča, pridajte do pôdy kompost. Kompost výrazne pomôže rastlinám, keď sú v nádobách. Pomáha tiež pri raste. Okrem toho by mal eliminovať toxíny, ktoré by sa mohli hromadiť v pôde.

Keď kupujete rastliny pre vašu záhradu, uistite sa, že ich kupujete v správnom čase. Ovocie, ktoré sa bude jesť mimo sezóny, by sa malo kupovať v lete a bylinky, ovocie a zelenina, ktoré sa majú konzumovať surové, by sa mali kupovať v zimných mesiacoch.

Pozrite sa na záhrady svojich susedov a zistite, aké rastliny pestujú. Získate tak predstavu o tom, aké rastliny rastú vo vašej oblasti najlepšie, a ak si môžete požičať rastliny od susedov, môže vám to pomôcť ušetriť peniaze. Množstvo rastlín, z ktorých si môžete vybrať, môže znamenať veľký rozdiel v tom, koľko peňazí musíte minúť na svoju záhradu.

Zvážte dennú dobu na výsadbu vašej záhrady. Uistite sa, že svoje semená načasujete tak, aby boli zasadené v najnepriaznivejšom čase. Ak nepoznáte čas spánku semien, choďte na to, ako vyzerajú. Semená by sa nemali vysádzať, keď je pôda mokrá alebo bahnitá.

Pri nákupe rastlín je potrebné pamätať na niekoľko vecí. Najprv sa pozrite na plody rastlín. To vám dáva náznak toho, čo by ste mali očakávať od svojej úrody. Pozrite sa na sezónu aj pre ovocie. Niektoré druhy ovocia, ktoré sa zbierajú v lete, vyžadujú pre optimálny rast nízke teploty.

Nemíňajte príliš veľa peňazí na záhradnícke potreby. Môžete byť v pokušení utrácať za novú kosačku na trávu, ale ak sa rozhodnete minúť za niektoré zásoby viac, ako by ste bežne míňali, môžete byť sklamaní. Urobte si zoznam vecí, ktoré potrebujete na prípravu záhrady, a kúpte len to, čo je nevyhnutné.


Pozri si video: Vyorávanie a zber cesnaku 2020


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu