Mestská krajina a dizajn severovýchodWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mestská krajina a dizajn severovýchodne a juhozápadne od okresu Miami-Dade na Floride v USA

Rozvojová krajina Miami sa rozrástla z oblasti mokradí na jedno z najväčších mestských centier v Spojených štátoch. Počet ľudí žijúcich a pracujúcich v okrese Miami-Dade vzrástol z približne 2 miliónov ľudí v roku 1950 na viac ako 5,1 milióna v roku 2010. Očakáva sa, že do roku 2030 Miami prekročí 6,4 milióna obyvateľov. Metropolitná oblasť, ktorá sa stala známou ako juh Florida bola vždy definovaná jedinečným fyzickým a kultúrnym prostredím.

Architekti zo začiatku dvadsiateho storočia odzrkadľovali mesto ako jednotné vybudované prostredie, no videli ho ako mesto v pohybe. Keď diaľnice a radiálna expanzia Metro-Dade viedli k inverzii vývojových vzorov, v snahe vyhnúť sa zničeniu Everglades bolo postavené „The City Beautiful“ a ponechané chátrať. Jedným z najúspešnejších kúskov urbanistického plánovania bola výstavba siete kanálov, ktoré boli obnovené na životne dôležitý ekosystém.

Dizajn južnej Floridy sa vyznačuje budovami, ktoré sú veľké a pôsobivé, ale často nedostatočne využívané. Výzva urbanistického dizajnu a plánovania spočíva v dosiahnutí rovnováhy medzi vysokou kvalitou bývania, flexibilným rozvojom, efektívnou dopravnou infraštruktúrou a zachovaním integrity životného prostredia. Často sa táto zložitá úloha prehliada.

Rozvoj susedstva

Južná Florida zahŕňa komplexný a dynamický mestský systém. Má najvyššiu mieru rastu a migrácie v krajine, kde sú vo výstavbe stovky nových pododdielov. Jeho populácia je piata najväčšia v krajine a jeho expanzia vytvorila vnútornú plochu takmer 5 000 štvorcových míľ.

Ekonomika metropolitných oblastí sa stala natoľko prepojená, že vývoj prešiel na in-fill model, pričom plánovaný in-fill rozvoj sa rozvíjal tak, aby bol v pešej vzdialenosti od dopravy. Krajiny ulíc, dopravné siete a panoráma, ktoré boli postavené počas rozvojového boomu v Miami, si vyžadujú výraznú údržbu a omladenie.

Miami

Oblasť Miami sa vyznačuje hustým a rozmanitým mestským prostredím s malým percentom ľudí žijúcich v okolitých vidieckych komunitách. Hoci je Miami domovom značného počtu turistov a sezónnych obyvateľov, je tiež hlavnou destináciou pre dlhodobých obyvateľov a dôchodcov. Ako centrum medzinárodného obchodu je Miami domovom rôznorodej populácie prisťahovalcov a významným národným obchodným centrom s približne 4 000 spoločnosťami. Miami sa tiež stalo globálnym mestom.

Miami je rozľahlá megapola postavená na poréznej pôde s topografiou terénu s plochým vrcholom, ktorý je paradoxom takmer tvarovaných krajín a prílivových mokradí. Mesto pozostáva z centrálneho jadra a pásu mestských až predmestských štvrtí, ktoré bezprostredne susedia s Everglades a Biscayne Bay, ktoré sú hlavnými odvodňovacími systémami. Začiatkom dvadsiateho storočia bola vybudovaná sieť kanálov, ktoré mali pomôcť odvodniť krajinu okolo Miami, a systém diaľnic bol vybudovaný na spojenie mesta. Kanály a diaľnica, hoci sú vhodné pre umelo vytvorené vodné plochy, sa namiesto toho stali environmentálnym útočiskom.

Dnes je mesto mestskou mozaikou okolitého prostredia. Predmestský rozvoj do značnej miery sledoval hranice cestnej siete, čo má za následok inverziu vzorcov rozvoja, kde je mestské bývanie s vysokou hustotou na periférii. Novší vývoj bol čoraz viac navrhnutý pre rastúci príliv obyvateľov a demografické skupiny s vyššími príjmami.

Mestská krajina Miami je ovplyvnená nedávnymi hurikánmi, ktoré narušili trh s bývaním, infraštruktúrou a nehnuteľnosťami. Je možné, že strata hodnoty nehnuteľnosti poškodenej víchricou a vetrom bude tlačiť na zníženie hodnoty pozemkov.

V metropolitnej oblasti sa modely rozvoja stali plynulejšími. V rámci novej štvrte došlo k významnej zástavbe a rekonfigurácii starých štvrtí na zástavbu.

Metropolitná oblasť Miami sa rozrástla z oblasti mokradí na jedno z najväčších mestských centier v Spojených štátoch. Počet ľudí žijúcich a pracujúcich v okrese Miami-Dade vzrástol z približne 2 miliónov ľudí v roku 1950 na viac ako 5,1 milióna v roku 2010. Očakáva sa, že do roku 2030 Miami prekročí 6,4 milióna obyvateľov. Metropolitná oblasť, ktorá sa stala známou ako juh Florida bola vždy definovaná jedinečným fyzickým a kultúrnym prostredím. Miami je veľmi rozmanité, no málokto ho pozná ako svetovú destináciu.

Miesto, ktoré možno definovať svojimi prvkami, vzormi a podmienkami, svojou rozmanitosťou, kontrastom a nejednoznačnosťou, no v konečnom dôsledku aj väčším významom: miesto, ktoré je jedinečné pre naše mestá a pre širší národ. Je to miesto, kde boli prvýkrát predstavené mnohé z moderných výziev, ktorým čelia naše mestá a náš národ. Napriek tomu je to tiež miesto, ktoré sa objavilo, aby prijalo všetky najvýraznejšie aspekty nášho charakteru ako miesta a ľudí.

Miesto, ktoré je jedinečné pre naše mestá a pre celý národ. Je to miesto, ktoré je najviditeľnejšie a možno aj najzaujímavejšie pre zvyšok sveta. Napriek tomu je to miesto, kde boli prvýkrát predstavené mnohé z moderných výziev, ktorým čelia naše mestá a náš národ. Napriek tomu je to tiež miesto, ktoré sa objavilo, aby prijalo všetky najvýraznejšie aspekty nášho charakteru ako miesta a ľudí.

Moderné mestské problémy

Miami sa vyznačuje nedostatkom dostupného bývania, častou vysokou kriminalitou a nedostatočným vzdelaním, zdravotníctvom a ľudskými službami. Hranice rastu miest navrhované pre okres Miami-Dade v polovici 90. rokov minulého storočia boli väčšinou voličov zamietnuté v referende. Z tohto dôvodu je južná Florida pod čoraz väčším tlakom štátnej, federálnej a miestnej vlády, aby podporila rozširovanie a zahusťovanie predmestí.

Pohľad na jadro Miami z vtáčej perspektívy

Išiel do mesta

Nedostatočná koordinácia medzi mestom Miami, floridským ministerstvom dopravy a miestnymi vládami viedla k degradácii kedysi krásneho mesta. Sieť ulíc navrhol okresný inžinier po občianskej vojne. Cieľom bolo vytvoriť systém kanálov, ktoré by nebránili rastu mesta. Kanály sa stali hlavnou protipovodňovou štruktúrou a poskytujú prístup k Everglades na rekreáciu. Kanály sa stali dôležitými vodnými prvkami a útočiskom


Pozri si video: Ландшафтный дизайн. Современные тенденции в ландшафтном дизайне.


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu