Krajinné vzory vyvýšených záhradných postelíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradníctvo na vyvýšených záhonoch je forma záhradkárčenia, v ktorej je pôda uzavretá v šírke tri až štyri stopy 1. Pôda je vyvýšená nad okolitú pôdu [1] približne šesť palcov po pás a môže byť obohatená o kompost. Rastliny zeleniny sú rozmiestnené v geometrických vzoroch, oveľa bližšie k sebe ako v konvenčnom riadkovom záhradníctve. Vyvýšené záhony sa hodia na rozvoj komplexných poľnohospodárskych systémov, ktoré využívajú mnohé princípy a metódy permakultúry.

Obsah:
  • Príprava na vyvýšenú záhradnú posteľ
  • Nápady na zeleninové záhrady, dizajn a čo pestovať
  • 042-Raised Bed Gardening, Pt. 1: Začíname
  • Ako navrhnúť kvetinový záhon
  • 6 skvelých nápadov na dizajn prednej a zadnej záhrady
  • 12 najlepších vyvýšených záhradných záhonov v roku 2021, podľa odborníkov
  • 7 nápadov na dizajn trvalkových záhonov na skrášlenie vašej záhrady
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako NAVRHNUŤ VYSOKÉ ZÁHONY záhrady pre MAXIMÁLNU VÝROBU A KRÁSU

Príprava na vyvýšenú záhradnú posteľ

Staviate záhradu s vyvýšeným záhonom alebo chcete vylepšiť plodiny na vyvýšených záhonoch? Ste na správnom mieste. Začiatkom tohto roka som vyzval svoju e-mailovú skupinu, aby mi poslala akékoľvek otázky, ktoré by chceli, aby som odpovedal na tému záhradníctva na vyvýšených záhonoch. Nečakal som tú záplavu odpovedí, ktoré som dostal. Ako dlhoročný záhradník na vyvýšených záhonoch som nadšený, keď vidím, koľkí z vás chcú začať s vyvýšenými záhonmi po prvýkrát – a chcú sa uistiť, že vykročíte správnou nohou.

Mnohí z vás majú tiež skúsenosti so záhradkárstvom na vyvýšených záhonoch, no majú otázky, ako zlepšiť svoje výsledky. Jedna vec je istá, informácie o materiáloch, metódach, rizikách atď. dostupné na internete. Myšlienka vybudovať záhradu s vyvýšeným záhonom vás môže desiť.

Ver mi, rozumiem. Celý život som sa venoval záhradkárčeniu, keď ma pred niekoľkými rokmi vybrali za moderátorku televízneho seriálu DIY Network Fresh from the Garden. Ťažiskom výstavy bola produkcia potravín na vyvýšených záhonoch od semena až po zber. Dostal som voľný výbeh na dizajn, záhradnícke metódy – všetko. Jediný úlovok? Neúspech neprichádzal do úvahy. Tri roky, dve rôzne miesta, 52 epizód a nula neúspechov neskôr, pripisujem svoj záhradnícky úspech z veľkej časti všetkým praktikám, o ktoré sa s vami v tejto sérii podelím.

Od Fresh from the Garden uplynulo približne 14 rokov. S tímom Growing a Greener World sme cestovali po celej krajine a videli sme veľa záhradných záhrad. V rámci série Growing a Greener World som postavil svoju záhradnú farmu a premenil som päť hektárov zarastených krovín na veľkú, produktívnu vyvýšenú záhradu a rozvíjajúcu sa krajinu.

Pred šiestimi sezónami som postavil vyvýšené postele, ktoré teraz vidím z okna mojej kancelárie. Dispozičný náčrt vyvýšeného záhona GardenFarm zriadeného počas skorého plánovania. Dúfam, že vám táto séria pomôže získať náskok. Vyvýšené záhony vám poskytujú kontrolu nad zdravím pôdy, v ktorej pestujete svoje rastliny. Vyvýšený záhradný záhon je jednoducho nakopená pôda alebo uzavreté lôžko pôdy nad okolitým terénom. Cieľom je vytvoriť hlbokú a širokú oblasť pestovania, ktorá podporuje rast koreňov rastlín smerom nadol a smerom von.

Náročné pôvodné pôdne podmienky možno prekonať použitím záhrad s vyvýšenými záhonmi. Vyvýšené záhony môžu umiestniť rastliny na úroveň očí, aby sa lepšie pozorovali problémy so škodcami. Keď je posteľ obsiahnutá v konštrukcii, môžete sa tam lepšie dostať a pracovať s posteľou bez toho, aby to ovplyvnilo celkový tvar. Tiež som radšej, keď sa nemusím zohýbať pri údržbe postelí. Práve to trochu väčšieho pohodlia uľahčuje prácu v záhrade, dokonca aj v tých dňoch, keď by ma mohlo lákať len tak si odskočiť studeným nápojom.

Uver mi; Aj ja mám také dni. Bývate v oblasti s tvrdou špinou, ťažkou hlinou ako moja červená atlantská hlina, jemnozrnným pieskom, alebo je váš dom obklopený betónom? Zvýšenie povrchu záhrady pozdvihne vaše rastliny nad problémovú pôdu a môže zabrániť tomu, aby sa korene rastlín dostali k týmto kontaminantom. Keď je vaša pôda vyvýšená nad okolitý terén, ovládate jej zdravie a odvodnenie.

Úprimne povedané, tiež milujem vzhľad vyvýšených postelí. Ich estetickú hodnotu považujem za veľký prínos pre môj majetok. Existuje veľa premenných na určenie, či sú vyvýšené záhony vašou najlepšou možnosťou záhrady. Niektorí veľkí záhradníci uprednostňujú záhradníctvo v zemi. V záhradách Lee Reicha sa darí kopatým radom záhrad. Budovanie vyvýšených záhonov môže byť drahé. Možno by stálo za to skontrolovať stránky ako Freecycle. Existuje nespočetné množstvo dizajnov a variácií vyvýšených postelí. Majte na pamäti, že tieto pokyny a zásady sa najviac vzťahujú na jedlú záhradu – pestovanie ovocia a zeleniny.

Čo potrebujete, je miesto, ktoré je väčšinu dňa plné slnka – aspoň 6 hodín. Tieto jedlé rastliny vyžadujú veľa slnka, aby úplne dozreli a dali ovocie pre vašu úrodu. Takže najslnečnejšia oblasť na vašom pozemku bude tým najlepším záhradným miestom. Ak je váš pozemok zatienený množstvom stromov, možno budete chcieť zvážiť niektoré selektívne prerezávanie, aby sa slnko dostalo na miesto vašej záhrady. Nezabudnite si pozrieť blog Growing a Greener World na túto tému a úvahy o tejto téme.

GardenFarm vyvýšil záhony v čase zberu. Veľa z vás začína s kopcovitým terénom, preto odporúčam kopať do kopca, ak sa dá. Dostaňte túto oblasť na takú úroveň, ako len môžete, skôr ako ju postavíte. Takže počnúc nerovným povrchom bude potrebné vziať do úvahy vo vašom celkovom dizajne. Uistite sa, že vyvýšená posteľ bude mať ľahký prístup k vode.

Je v blízkosti hrdlo? Ak nie, bude praktické položiť záhradnú hadicu z hrdla do záhrady? Voda je kľúčom k úspechu v záhrade, takže si chcete byť istí, že vaša metóda bude pre vás praktická. Zvážte aj blízkosť vášho domova. Som silným zástancom toho, aby sme sa každý deň dostali von do záhrady.

Stráviť nejaký čas každý deň vám tiež pomôže chytiť škodcov a choroby v počiatočných štádiách. Ak je vaša záhrada zastrčená na druhom konci vášho dvora a táto vzdialenosť vám pripadá ako trek po dlhom dni; možno budete mať sklon posadiť sa namiesto toho na svoju obľúbenú stoličku. Miesto umiestnené príliš ďaleko od vášho domova môže byť nepohodlné a nepraktické.

Aké sú vaše environmentálne podmienky? Existuje ešte niečo, čo by mohlo ovplyvniť vaše hotové postele? Napríklad, nachádza sa vybrané miesto v oblasti, ktorá pri silnom daždi zateká?

Vezmite do úvahy, ako odtok ovplyvní vašu štruktúru záhonu, alebo začleňte spôsob, akým je francúzsky odtok, aby tento odtok obišiel oblasť záhrady. Aj keď budú záhony vyvýšené, nahromadená voda môže stále nasávať do záhonov a časom utopiť vaše rastliny. Budete bojovať s predátormi? Ak sa nachádzate vo vidieckej oblasti a navštevujú vás časté chlpaté ohryzávače, ako sú jelene alebo mývaly; zakomponujte plánovanie plotu do svojho celkového dizajnu.

Udržiavanie záhrady bližšie k vášmu domu môže tiež pomôcť odradiť dravcov od návštevy vašej záhrady. Nemá zmysel namáhať sa s pestovaním všetkej produkcie, len aby ste ju stratili v prospech susedov s divokou zverou. Orientujte svoje vysoké rastliny na severnú stranu vašich záhrad s vyvýšeným záhonom. Ich výsadba na severnú alebo západnú stranu zabráni ich zatieneniu menších rastlín pred slnkom. Takže viete, že veľkosti a tvary postelí sa veľmi líšia.

Tu sú pokyny, ktoré odporúčam:. Zamyslite sa nad tým, aké druhy plodín chcete pestovať koreňovú zeleninu, ktorá vyžaduje viac miesta, bylinky, ktoré vyžadujú menej atď. Myslite aj na základy, na ktorých budete stavať.

Poskytnite čo najviac priestoru – a praktického – pre rast koreňov vašich rastlín. Vyvýšené záhony GardenFarm pripravené na výsadbu. Šírka: Štyri nohy sú perfektné, ale tri nohy môžu tiež fungovať.

Štyri nožičky umožňujú väčšiu flexibilitu pri rozmiestnení radov, ale čo je dôležitejšie, nestavanie nad túto šírku vám umožní ľahko dosiahnuť stred z oboch strán postele. Dĺžka: Čokoľvek vyhovuje vašim potrebám. Pokiaľ sa budete držať v maximálnej šírke štyri stopy, vaša dĺžka je obmedzená iba vaším priestorom a rozpočtom. Možno ste skutočne požehnaní a máte holú, rovnú, krásnu zem, ktorá čaká, kým prídete a zložíte nejaké postele.

Potom ste ako my ostatní, ktorí sme museli alebo museli vložiť trochu krvi, potu a sĺz, aby sme si vybojovali miesto v záhrade od trávnika, kríkov alebo buriny. Dôležité je, ako svoje rastliny orientujete.

Môžete sa tiež rozhodnúť obrábať záhradu, aby ste vytrhali existujúce korene, burinu atď. Obrábanie pôdy má určité nevýhody, o ktorých podrobne hovorím vo videoblogu spomenutom vyššie.

Obkladanie môže ušetriť čas a vytvoriť povrch, ktorý sa ľahšie vyrovnáva. Skôr ako urobíte tento krok, pochopte nevýhody obrábania pôdy.

Existujú dôležité prvky pôdnej štruktúry, ktoré sa môžu stratiť v dôsledku obrábania pôdy. Ako pri všetkých týchto rozhodnutiach, akonáhle sa poučíte o výhodách a rizikách, môžete sa vydať smerom, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Vyvýšené záhony GardenFarm poskytujú štruktúru, krásu a zdravé pestovateľské prostredie. Všimnite si, že som neodporúčal používať žiadne lokálne prípravky na ničenie trávnika alebo buriny – či už komerčné alebo domáce.

Ak použijete lokálny prípravok, tento prípravok zostane v pôde a ovplyvní váš záhradný záhon. Kľúčom k budovaniu na hardscape by bola aj drenážna schopnosť. Voda by mala mať možnosť vytiecť zo spodnej časti vašej vyvýšenej postele na betón. Ak je vašou jedinou oblasťou štrk, vedzte, že štrk môže brániť odvodňovaniu. Pre lepšie pochopenie si môžete pozrieť video ukážku.

Veľkosť a tvar bude pravdepodobne tiež závisieť od vašich materiálov. Ešte dôležitejšie je, že mnohí z vás vyjadrili obavy a mali otázky o tom, ktoré materiály sú bezpečné.


Nápady na zeleninové záhrady, dizajn a čo pestovať

Liz Kane, 12. júna,Nový kvetinový záhon môže úplne zmeniť váš predok alebo dvor. Ako viete, kedy prerobiť kvetinové záhony na vašom dvore? Mnohí majitelia domov sezónne prerábajú svoje existujúce kvetinové záhony s malým osviežením na jar, ale iní môžu nájsť svoje kvetinové záhony zarastené burinou a zúfalo potrebujú nejaké TLC.

Zeleninu môžete pestovať na jar a na jeseň. Paradajky, paprika, kukurica a cuketa sú len niektoré z lahodných semien, ktoré môžete pestovať.

042-Raised Bed Gardening, Pt. 1: Začíname

Ak ste starší alebo máte zdravotné postihnutie, ktoré sťažuje vstávanie, ohýbanie sa a naťahovanie, budovanie a používanie vyvýšených záhradných záhonov vám môže výrazne uľahčiť pestovanie ovocia, zeleniny a kvetov. Vyvýšené záhony je možné vyrobiť s nízkymi nákladmi takmer zo všetkého, čo zadrží pôdu. Tu sú diskutované najlepšie a niektoré z najlacnejších materiálov. V tomto článku sa pozrieme na;. Vyvýšené záhony môžu byť vyrobené takmer z akéhokoľvek materiálu, ktorý udrží pôdu. Niektoré z najlacnejších materiálov sú v skutočnosti tie najlepšie. Je to dobrý ideálny materiál z akéhokoľvek materiálu, z ktorého vyrábate svoju vyvýšenú posteľ. Naplánujte si, že horná časť bude dostatočne široká, aby vytvorila sedadlo, na ktorom sa dá sedieť, keď pracujete na posteli. Použité tehly a tvárnice sú lacné alebo dokonca zadarmo.

Ako navrhnúť kvetinový záhon

Pri vytváraní alebo pretváraní záhradnej postele pre vášho zákazníka The Garden Academy dôrazne odporúča mať na pamäti princípy šírky, výšky, dĺžky a geometrie, pretože existuje množstvo tvarov, z ktorých si vy a váš zákazník môžete vybrať. Druhým je tvarovanie obrysu pôdy po naplnení záhonovou zmesou alebo dokončení prípravy pôdy. Podľa The Garden Academy je rozloženie stopa alebo obrys lôžka pred odstránením trávnika a prípravou pôdy. Meyers hovorí, že existujú dva typy záhradných postelí: ostrovčeky a okraje. Kulisami môžu byť domy, živé ploty alebo iné veci, ktoré poskytujú pevné pozadie, a Meyers hovorí, že hranice sa pozerajú len z jednej strany.

V dňoch, keď sa teplota snaží dostať nad bod mrazu, sa môže zdať, že teplejšie počasie je v ďalekej budúcnosti.

6 skvelých nápadov na dizajn prednej a zadnej záhrady

Možno budete prekvapení, koľko toho môžete urobiť s touto malou plochou vášho dvora. Tu je XX skvelých nápadov na terénne úpravy na strane domu, ktoré môžete zvážiť. Obrázok s láskavým dovolením Lushome. Keď položíte dlažobné kocky na záhradný chodník, prečo medzi nimi a bočnou stranou domu nenechať malý priestor pre malú záhradku. Cestou môžete vysadiť niekoľko trvaliek, ak vám dôjde pôda, pridajte pár kvetináčov a vytvorte veľmi príjemnú cestu, ktorá vedie k zadným dverám alebo garáži. Obrázok s láskavým dovolením Pinterestu.

12 najlepších vyvýšených záhradných záhonov v roku 2021, podľa odborníkov

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste svoje kvety a zeleninu zasadili na vyvýšený záhon? Výhody sú početné. Vyvýšené záhony sú celkom iné ako záhradné kvetináče. Sadzačky sú nádoby, ktoré sú vyvýšené a majú dno, ktoré zabraňuje vypadávaniu pôdy. Dná majú tiež lamely alebo otvory, ktoré umožňujú odvodnenie. Vyvýšené záhony však nemajú dná; namiesto toho sú otvorené k zemi.

Pripojte sa k 14 profesionálom v oblasti krajinného dizajnu, ktorí dostávajú užitočné informácie a dôležité správy priamo do svojej doručenej pošty s aplikáciou Total Landscape.

7 nápadov na dizajn trvalkových záhonov na skrášlenie vašej záhrady

Select je redakčne nezávislý. Naši redaktori vybrali tieto ponuky a položky, pretože si myslíme, že si ich za tieto ceny užijete. Ak si niečo kúpite prostredníctvom našich odkazov, môžeme získať províziu.

SÚVISIACE VIDEO: 130+ jednoduché u0026 lacné nápady na vyvýšený kvetinový záhon pre domácich majstrov - nápady na záhradné práce

Záhradníctvo môže byť ťažké. Nájdite 41 nápadov na záhradu s vyvýšeným záhonom v tejto príručke a nájdite dokonalé riešenie pre jednoduché záhradkárčenie šetrné k kolenám a chrbtu. Ak chcete okoreniť svoju záhradu, vyvýšený záhradný záhon je dokonalým doplnkom na zvýšenie záujmu a dynamických vizuálov vašej záhrady. Pomáha tiež pri uľahčení akejkoľvek manuálnej práce, pretože rastliny sú nad zemou a ľahšie sa ovládajú. Existujú dva hlavné prístupy k vyvýšenej záhradnej posteli: môžete si kúpiť prefabrikované lôžko, ktoré sa jednoducho inštaluje a spravuje, alebo si môžete vybrať riešenie pre domácich majstrov. Urob si sám môže byť o niečo náročnejší, ale máte väčšiu kontrolu nad vzhľadom a konštrukciou vašich záhradných záhonov.

Vyvýšené záhony sú voľne stojace záhradné záhony postavené nad prírodným terénom. Texaskí záhradníci zisťujú, že vyvýšené záhonové záhrady môžu pomôcť vyriešiť mnohé problémy.

Rozšírte potešenie zo svojho dvora s týmito záhradnými plánmi na neskorú sezónu. Pomocou týchto bezplatných záhradných plánov a návrhov premeňte svoj dvor na krásne miesto na hranie, oddych a zábavu. Či už máte malý priestor alebo rozľahlú nehnuteľnosť, tieto plány vám pomôžu vytvoriť nádherné záhrady, v ktorých budete radi tráviť čas. Najnovší bledosivý exteriér domu s čiernymi okenicami a drevenými vchodovými dverami. Vyvýšené postele a kovová kanva. Pozrite sa, akú zeleninu pestovať spolu, aby ste dosiahli najlepšie výsledky!

Vyvýšený záhon je mikroklíma úrodnej pôdy, kde kvitnú kvety a bylinky a jedlé spolu pokojne koexistujú s vlčími žeruchmi. Dovoľte nám zmeniť váš názor pomocou týchto 10 inovatívnych nápadov na pridanie vyvýšených záhonov do záhrady. Pozrite si nášho sprievodcu dizajnom na stránke Hardscaping Raised Garden Beds.


Pozri si video: Boxspringbett mit Elektro-Verstellung


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu