Zoznam farbiacich záhradných rastlínWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak si kúpite položku prostredníctvom odkazov na tejto stránke, môžeme získať províziu. Náš redakčný obsah nie je ovplyvnený províziami. Prečítajte si celé zverejnenie. Sebestačnosť môže mať mnoho podôb. Niektorí ľudia sa zameriavajú na pestovanie potravín, tesárstvo a kováčstvo. Iní radi spriadajú, tkajú a farbia svoje vlákna pomocou farbív vyrobených z rastlín.

Obsah:
  • Farbiarska záhrada
  • Hľadáte prirodzené odtiene? Záhrada „na farbenie“
  • Zasaďte si farbiarsku záhradu
  • Vypestujte si svoju vlastnú farbu: Vysaďte si prírodnú farbiareň
  • Prírodné farbivá
  • Rastúca farba: Moja prvá farbivá záhrada
  • Pestovanie rastlín na farbivo
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Plánovanie a pestovanie botanickej farbiarskej záhrady

Farbiarska záhrada

Priestor na prehrávanie alebo pozastavenie, M na stlmenie, šípky doľava a doprava na vyhľadávanie a šípky nahor a nadol na hlasitosť. Kamkoľvek sa pozriete a čokoľvek pestujete, prírodná paleta vytvorila nekonečnú škálu farieb, ktoré nás záhradkárov inšpirujú každý deň, ale dajú sa doslova zbaliť do fliaš, aby vám pomohli vytvoriť si vlastné dizajnérske oblečenie.

Rozjasnenie vášho zimného šatníka je lacné a jednoduché – a s trochou pomoci vám ukážem, ako sa to robí, zafarbením mojej obyčajnej krémovej šatky.

Gina Mastio žije na severných plážach v Sydney. Gino, textilný umelec a odborník na rastlinné farbivá, vie, ako vytvoriť tie najneuveriteľnejšie látky extrahovaním farieb z toho, čo je vo vašej záhrade. Paleta prírodných farieb je oveľa krajšia ako paleta syntetických farieb. Farby môžu byť tiež prekvapivo intenzívne.

Teplejšia žltá je z kvetov nechtíka Tagetes sp. Takže keď robíte záhradkárstvo a orezávate kvety, aby ste podporili nový rast, môžete všetok tento materiál použiť – nielen v komposte, ale najskôr v nádobe na farbenie a potom v komposte! Môžete to urobiť celý cyklus. Takže napríklad niektoré veľmi krásne strieborné doláre Eucalyptus cinerea.

Milujem farby, ktoré vidíte, len v samotných listoch. Fialové, sivé, hnedé. Cibuľové šupky z kuchyne. Šišky Banksia - môžete ich povariť pre krásnu teplú hnedú farbu. Aby som sa mohol rozhodnúť, na akú farbu si šatku zafarbím, rozhodli sme sa vziať niektoré z rastlín, ktoré Gina nazbierala, a experimentovať s farbami. Gina vysvetľuje, ako začať. Mám malú elektrickú platničku alebo ak chcete luxusný model, mám svoj vlastný starý kotol.

Staré hrnce, ktoré už naozaj nechcete používať, určite využijete v kuchyni – keď už trochu pominuli dátum spotreby.

A sklenené dózy sú skvelá vec. Potom ich pridajte do pohárov alebo iných nádob. Ponorte nádoby do kotla s vodou a pridajte vodu do každej nádoby tesne pod okraj, aby rastliny mohli uvoľniť svoju farbu do vody.

Myslím, vaše bylinky - môžete ich jesť, takže vám neublížia. Mnohé z vašich domácich rastlín poskytujú celkom pekné farby. Vodu priveďte do varu a potom nechajte variť asi 45 minút. To sa môže líšiť v závislosti od rastlinného materiálu. Eukalyptus a kôra môžu trvať o niečo dlhšie. Po hodine Gina a Costa odstránia farbivá, aby objavili nádherné farby. Môžete tam vidieť červenú z Iresine Bloodleaf, Iresine herbstii!

Gina pred použitím precedí každé z tekutých farbív. To všetko môže ísť do kontajnera na kompost. Potom nalejte čistú tekutinu do nádoby, aby sme mohli zafarbiť naše vzorky. Teraz je k dispozícii celý rad tekutých farieb na zafarbenie môjho vlneného šálu krémovej farby, tak som sa spýtal Giny, čo by bolo podľa nej najlepšie.

Naozaj ma uchváti hlboký zlatohnedý tón kôry Eucalyptus nicholii. Tón je dosť hlboký. Rozjasnenie vášho zimného šatníka je lacné, jednoduché a s trochou pomoci vám ukážem, ako sa to robí, zafarbením môjho obyčajného starého šálu. Paleta farieb je oveľa krajšia ako paleta syntetických farieb. Takže toto je napríklad Eucalyptus nicholii Peppermint, čo sú naozaj sušené listy, ktoré som práve nazbieral z okraja obrubníka, ale ak by ste použili čerstvé listy, mohli by ste získať niečo podobné - triediť viac spálenej oranžovej farby a potom je to tkaná vlna, ale ak to urobíte na hodvábe, získate opäť inú farbu, takže vaše rôzne vlákna prevezmú farbivo v mierne odlišných tónoch.

Tá žltá - to je z nechtíka Tagetes sp. Tu sú niektoré z rastlín, ktoré som zbieral v okolí môjho domu, keď chodím so psom. Tu máme malú elektrickú platničku alebo ak chcete luxusný model, mám svoj vlastný starý kotol. Takže teraz si vezmem záhradnícke nožnice a nasekám to na malé kúsky, aby farbivo malo väčšiu šancu vyjsť z rastliny. Takže teraz ich už len zalievame vodou tak, aby bola tesne nad hladinou, aby rastlinky pustili farbu do vody.

Môžete experimentovať s ktoroukoľvek zo svojich rastlín, pokiaľ viete, že nie sú toxické. Vidno tam červenú z iresínu. Precedíme to tu. Rád používam aj trochu sieťky, aby som zachytil jemné čiastočky, aby som ich oddelil od farbiva, potom vypláchnem nádobu a rastlinný materiál, všetko to dám sem a ten pôjde do kompostovej vane. Proteínové vlákna sú vlákna, ktoré boli vyrobené zo živočíšneho pôvodu. Majú skutočne prirodzenú afinitu k prírodným farbivám.

Teraz, keď sa pozriete na všetky tieto farby, skutočne vychádzajú, ktorá z nich by sa podľa vás hodila? Pia hod., Rpt Ne. hod. Prehrávač videa sa nepodarilo načítať. Play Space na prehrávanie alebo pauzu, M na stlmenie, šípky doľava a doprava na vyhľadávanie a šípky nahor a nadol na hlasitosť.

Zdieľať Facebook Twitter Mail. SÉRIA 26, Epizóda 15 Costa sa stretáva so záhradníkom, ktorý využíva farby rastlín Kamkoľvek sa pozriete a čokoľvek pestujete, paleta prírody vytvorila nekonečnú škálu farieb, ktoré nás záhradkárov inšpirujú každý deň, ale môžu byť doslova zabalené, aby pomohli vytvorte si svoje vlastné dizajnérske oblečenie. Do každej nádoby pridajte vodu. Zahrejte a varte hrnce asi 45 minút až 1 hodinu. Eukalyptom môže trvať hodinu, kým uvoľnia svoju farbu.

Výber farby Teraz je k dispozícii celý rad tekutých farbív na zafarbenie môjho vlneného šálu krémovej farby, tak som sa spýtal Giny, čo by bolo podľa nej najlepšie. Ako môžete vidieť v príbehu vyššie, moja krásna šatka má teraz krásnu karamelovú farbu. Tu sú niektoré z rastlín, ktoré si môžete vyrobiť sami: Päť pôvodných rastlín, ktoré možno použiť ako farbivá na tkaniny Listy Eucalyptus nicholii Listy Eucalyptus cinerea Banksia spp. Šišky listy Corymbia abergiana listy Corymbia citriodora Päť domácich rastlín, ktoré možno použiť ako farbivá na tkaniny Iresine herbstii listy Buddleja spp.

Kvety Allium cepa šupky Curcuma longa rhizomes. Vysielanie: Pia 17. júna , hod. Zverejnené: so 20. 6. Prepis plus mínus. Dodajú vám krásnu teplú hnedú farbu. Takže máme všetky naše materiály. Čo ďalej? Zbieram všetky svoje sklenené nádoby z kuchyne. Máme tu niekoľko rôznych červených. Kredity plus mínus. Moderátor Costa Georgiadis. Web Exclusive - Naturalizmus. Prírodná záhrada. Náplasť - Kopanie. Výsadba holých koreňov. Záludné miesto. Zasadenie semena.


Hľadáte prirodzené odtiene? Záhrada „na farbenie“

Prírodné farbivá sú krásnym a udržateľným spôsobom, ako vniesť farbu do textilu. Účastníci sa naučia spracovať niekoľko sezónnych rastlín, ako je zlatobyľ a poke, aby vytvorili ručne farbené látky rôznych farieb. Účastníci odídu s testovacím prúžkom z každého farbiaceho kúpeľa, ktorý si uschovajú pre budúce použitie. Zásady zrušenia: Spoločnosť Perennial si vyhradzuje právo zrušiť, spojiť alebo preplánovať hodiny, aby sa prispôsobili zápisu.

Rastliny s tinctoria vo svojich názvoch sú osvedčené farbiarske rastliny a all-audio.pro poskytuje užitočný zoznam. Dávajte pozor, aby ste zbierali len to, čo je potrebné.

Zasaďte si farbiarsku záhradu

Mnohé farbiarske rastliny rastú ľahko a rýchlo, vďaka čomu sú ideálne pre začínajúcich záhradníkov. Založenie farbiacej záhrady je rýchle, jednoduché a poskytuje týždne objavovania a zábavy. Tu sú základy, ako si založiť vlastnú záhradu s prírodným farbivom priamo na vašom vlastnom dvore. Áno, chcete pestovať dostatok farbiacich rastlín, aby ste zafarbili všetko vo svojom dome, čo nie je pribité. Pre tento rok sa však zamerajte na objavovanie, ktoré rastliny vám dobre rastú a kde. To vám umožní pomaly a pozorne sledovať rast a stále budete mať dostatok výnosu na farbenie všetkých vecí – pri niektorých rastlinách mnohonásobne viac. Udržujte svoje rastliny odburinené, zalievané a bez škodcov a ak všetko pôjde dobre, môžete si tento rok naplánovať viac toho, čo sa vydarilo.

Vypestujte si svoju vlastnú farbu: Vysaďte si prírodnú farbiareň

Byliny sa používajú na farbenie priadzí a odevov už tisíce rokov. Farby nie sú také živé ani trvanlivé ako chemické farbivá, ktoré sa v súčasnosti používajú. V týchto dňoch sa ľudia snažia vyhnúť používaniu chemikálií a obracajú sa na bezpečnejšie, prírodné alternatívy. Ak chcete zo svojich bylín získať tie najlepšie farby, zbierajte kvety ako sušené kvety, kým sa úplne otvoria. Listy by sa mali zbierať na jar a korene na jeseň.

Znie to ako začiatok receptu? Môže byť, ale je to aj niečo úplne iné: Zoznam prísad na prirodzené farbenie textílií.

Prírodné farbivá

Každý, kto chce experimentovať s prírodnými farbivami, môže začať s kuchynskou skrinkou ako zdrojom farieb! Tento proces, známy ako moridlo, je mimoriadne dôležitý pre konečný výsledok, najmä ak samotná farbiareň neobsahuje okrem farbiaceho pigmentu žiadne prírodné moridlo, ako je tanín. Niektoré rastliny teda obsahujú prírodný fixátor a alternatívou je použitie kovovej soli, ktorá pigment zafixuje. Oba druhy moridla môžu ovplyvniť výslednú farbu. Existuje množstvo kovových solí na morenie: asi najznámejší je síran hlinito-draselný. Proces morenia sa podrobnejšie zaoberá neskôr.

Rastúca farba: Moja prvá farbivá záhrada

Prvú zimu v Londýne, ktorá viedla k zasiatiu semien na prírodné farbivo, som strávil plánovaním a skúmaním záhrady so začiatočníckou ambíciou pestovať ju celú – každú odrodu zaujímavých rastlín poskytujúcich farbivo som chcel pestovať! Bola to celkom lekcia v pochopení mojich limitov pozornosti a priestoru mysle pri starostlivosti o toľko rôznych druhov rastlín a o to, čo sa dá robiť v jednej zóne. Grand Prismatic Seed. Botanické farby. Trhovisko Fibershed Marketplace.

(Ktorú časť rastliny použiť na vytvorenie farbiva, pozrite si zoznam rastlín v sekcii vyvýšeného záhona vyššie.) Čo budete potrebovať: palcový kvetináč (aspoň stopu).

Pestovanie rastlín na farbivo

Národný obchod. Na Sweetwater Road v Bonite pristane na trhu útek pre prezidentského syna. Požadovaná cena? Zvolení a nezvolení kandidáti sa vrhajú na nové hranice pre štátne a federálne úrady.

SÚVISIACE VIDEO: TEXTILE TALK: Natural Dyes u0026 the Natural Dye Garden, prezentované Surface Design Association

Našťastie som nikdy nezabudol na svoje letné vzrušenie z detstva, keď som sledoval, ako náš malý opustený zimný dvor doslova exploduje farbami a zmení sa na magickú džungľu. Mal som len málo pestovateľských inštrukcií okrem čítania zadnej strany paketu semien. Tento kúsok farebnej divočiny prilákal množstvo úžasných návštevníkov, ako sú včely, motýle a rôzne hmyzie opeľovače. Pre malé dieťa to bolo magické a mágia rokmi narástla ešte viac. Okrem obrovského banyánového kaučukovníka bola krajina okolo domu prakticky prázdna.

Achillea millefolium rebríček svetložltý až svetlozelený. Alcea rosea Topolovka Tmavočervené, takmer čierne kvety vytvárajú levanduľovú až sivú farbu na vlnenej priadzi mordovanej kamencom.

Príroda má svoju vlastnú jemnú paletu farieb a táto záhradka predstavuje niekoľko z desiatok možností rastlinného farbiva, medzi ktoré patria aj niektoré orechy, ovocie, zelenina a ďalšie bežné potraviny. Všetky tieto rastliny sú žiaduce záhradné rastliny. Niektoré, ako napríklad indigo a zvar, sú tradičné farbiarske rastliny, zatiaľ čo iné sú bežnejšie záhradné rastliny a možno vás prekvapia. Pestovanie rastlín je jednoduché a ak máte dostatok rastlinného materiálu na zber, farbenie je zábavný a nie náročný projekt. Ale získanie najživších farieb z rastlinných pigmentov a vytvorenie trvalejších farbív zahŕňa morenie alebo ošetrenie látky alebo priadze predtým, ako ju zafarbíte kovovou zlúčeninou, ako je kamenec.

Tento rok odložte časť svojej záhrady, ktorú bežne venujete kvetom a bylinkám, na výsadbu dúhy rastlín na prírodné farbivá. Tradičnými farbiarskymi rastlinami sú aj mnohé bežné liečivé byliny. Odvykajte od chemických farieb a dovážanej módy vykrajovačiek.Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki