Jedlo pre stromy z citrusových plodovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak otvoríte balíček s ovocím, ktorý som vám poslal alebo doručil, súhlasíte s podmienkami Oficiálneho Fruit Time OFT, ktoré sú, že kedykoľvek sa s ovocím zapojíte, nemôžete pracovať, počúvať správy alebo akékoľvek iné programy, alebo rolujte cez sociálne médiá; musíte byť prítomní iba s ovocím. Porušenie týchto podmienok znamená, že vám nepredložím žiadne ďalšie ponuky. Bude to pre vás trápne, pretože dávam naozaj dobré ovocie – najnovšie mangostany a liči, vybrané pre ich intenzívnu lahodnosť a vzácnu sezónnosť. Ale snažím sa postarať aj o seba, čo je v štandardnej zime skľučujúca vyhliadka a zdá sa to byť takmer nemožná úloha tohto konkrétneho roka. V minulosti som sa sám liečil citrusmi, dočasne som si zlepšil náladu prívalom vitamínu C, draslíka a niečoho, čo mi pripadá ako tekuté svetlo, a rituál sa v posledných sezónach stal čoraz komplikovanejším, keď som sa snažil naháňať dole každá odroda pod slnkom. Keď som vyrastal v Kentucky, mal som v kalendárnom roku k dispozícii v podstate štyri druhy citrusov: citróny, limetky, grapefruity a mimoriadne priemerné pomaranče, ktoré boli základom futbalových zápasov a vianočných pančúch.

Obsah:
  • Rastlinné krmivo pre trpasličie citrusové stromy
  • Krmivo pre ovocie, citrusy a pekanové stromy 4LB - Cofer's Home & Garden
  • Záhrada Užitočné
  • Prejdite nadol a nájdite odpovede na bežné otázky a problémy týkajúce sa citrusov
  • Citrus je môj terapeut
  • ODPORÚČANÉ PRODUKTY
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Citrusové stromy Hnojte a kŕmte organicky

Rastlinné krmivo pre trpasličie citrusové stromy

Sú jedným z najobľúbenejších stromov v domácej záhrade, ale bohužiaľ nezdravo vyzerajúce exempláre sú bežné, pretože ich potreby nie sú vždy pochopené. Citrusy potrebujú pravidelné kŕmenie a pozornosť venovanú prevencii škodcov a chorôb. Jedným z dôležitých pravidiel pre citrusy je nikdy ich nepestovať uprostred trávnika s trávou až po kmeň a očakávať, že sa im bude dariť. Tráva súťaží o vodu a živiny a tiež uvoľňuje do pôdy alelopatické chemikálie, ktoré znižujú silu stromu.

Výsadba V Queenslande a teplejších oblastiach NSW možno citrusy vysádzať koncom zimy alebo skoro na jar, ale stromy s odhalenými koreňmi by sa mali vysádzať iba v zime. V chladnejších oblastiach je najlepší čas na výsadbu jar.

Pred výsadbou vždy odstráňte ovocie na mladom strome, alebo ešte lepšie vyberte stromy bez ovocia pre väčšiu vitalitu. Vyberte si otvorenú, slnečnú polohu, najlepšie na sever až severovýchod, s ochranou pred silným vetrom.

Vietor môže deformovať tvar listov, pričom poškodenie sa prejaví až po mesiacoch. Najvhodnejšia je úrodná, dobre priepustná pôda s pH medzi 6 - 8. Citrusy sú náchylné na hnilobu koreňov, preto je potrebné dbať na to, aby ste sa vyhli zle odvodneným oblastiam. Ideálne je pripraviť pôdu niekoľko mesiacov vopred kopaním na ploche s priemerom 1 m a hĺbkou aspoň 30 cm. Ak je pôda ťažká, pridajte kompost polovičnú dávku, 2 kg sadry na m 2 a g poľnohospodárskeho vápna na m 2, ak má pôda kyslé pH pod 6.

Silne mulčujte a nechajte rozložiť. Ak je drenáž nedostatočná, môže byť potrebné vytvoriť kopu na výsadbu. Keď budete pripravení na výsadbu, vykopte otvor do dvojnásobnej hĺbky nádoby a dvakrát takej šírky. Na dno pridajte 1 kg organického hnojiva a pôdu dôkladne prepracujte vidličkou. Potom zasypte dieru tak, aby strom bol v rovnakej hĺbke ako v kvetináči.

Stromček ešte v nádobe pred výsadbou na niekoľko hodín namočte do vody obohatenej o malé množstvo hnojiva z morských rias Natrakelp. Stromček vyberte z nádoby a korienky jemne vytrhnite, aby neboli skrútené alebo krúživé. Odrežte všetky poškodené korene. Jemne zasypte zeminou a uistite sa, že neexistujú žiadne vzduchové vrecká. Uistite sa, že spojenie vrúbľov je čo najvyššie nad úrovňou pôdy bez odkrytia koreňov. Vytvorte okraj pôdy približne s rovnakým priemerom ako nádoba, aby ste uľahčili zalievanie, aby voda neodtekala príliš rýchlo.

Strom dobre namočte, nezabudnite zaliať znova o týždeň, ale nenechajte ho úplne vyschnúť. Dobre mulčujte okolo stromu, ale kmeň udržujte bez mulča asi 10 cm. Kŕmenie Citrusové stromy sú veľmi hladné kŕmidlá s vysokými požiadavkami na stopové prvky. Stopové prvky dodá bežný postrek hnojivom na morské riasy ako je Natrakelp.

Hnojivo nikdy neumiestňujte do blízkosti kmeňa alebo na hromadu, rozložte ho čo najrovnomernejšie až za hranicu odkvapkávania stromu. Kompost alebo maštaľný hnoj možno použiť počínajúc asi 4 kg pre 1-ročný strom až po 20 kg pre dospelý 8-ročný strom.

Zavlažovanie Citrusy potrebujú pravidelnú zálievku od tvorby pukov až po nasadenie plodov, aby si zachovali dobrú úrodu. Keďže sú pomerne plytko zakorenené, stromy potrebujú rovnomernú vlhkosť v celej koreňovej zóne, zalievať skoro ráno alebo v noci, najmä v lete. Mulčovanie Tráva a burina súperia s vaším stromom o vodu a živiny, ak sa nechajú rásť dlho a držia sa pod stromom, podporujú aj hnilobu goliera.

Vlhké noviny s hrúbkou aspoň 10 listov možno použiť na ničenie buriny a trávy pod stromom a potom ich pravidelne dopĺňať mulčom, aby sa burina nevracala. Vždy mulčujte za odkvapkávacou líniou stromu, pretože toto je oblasť, kde sa nachádza väčšina koreňov podávača. Rez V oblastiach bez mrazu prerezávajte v júni alebo júli pred vypuknutím jarného púčika.

V oblastiach postihnutých mrazom odložte rez až po poslednom mraze. Odstráňte odumreté alebo poškodené konáre, konáre rastúce dovnútra a veľmi nízke konáre, aby ste zlepšili cirkuláciu vzduchu. Po orezaní by mal byť spodný okraj koruny 60 - 90 cm nad zemou. Vždy čo najskôr odstráňte výhonky spod štepu, pretože kradnú stromom silu, a ak ich ponecháte príliš dlho, ponechajte veľké rany, aby sa do nich mohla dostať choroba.

Zamerajte sa na to, aby boli dospelé stromy maximálne 2. Vyššie ako toto len vytvára problémy so zberom a kontrolou škodcov. Väčšie stromy nie sú produktívnejšie ako menšie, dobre obhospodarované stromy. Vytvarujte strom po zbere skoro na jar. Zber Vždy zbierajte len suché ovocie. Citróny a limetky by ste mali zbierať 2 týždne predtým, ako je to potrebné, pretože po tomto čase sa odšťavujú oveľa ľahšie. Použite záhradnícke nožnice na odrezanie citrusov zo stromu a orezanie v blízkosti „tlačidla“, pretože zanechanie ostrej stopky spôsobí poškodenie šupky blízkeho ovocia v sklade a spôsobí hnilobu.

Ak je potrebné citróny skladovať dlhší čas, mali by sa zbierať hneď, ako žltnú, voľne zabaliť do papiera a uložiť do otvorenej kartónovej škatule na chladnom, tmavom a dobre vetranom mieste. Organický boj proti škodcom V sade dodržiavajte hygienu a nikdy nenechávajte ovocie hniť na zemi.

Bronzové oranžové chrobáky prezrádzajú svoju prítomnosť svojim nepríjemným zápachom. Mláďatá bledozelených nymf sa objavujú v zime, ich farba sa s dorastom mení cez oranžovú až po bronzovú. V niektorých oblastiach môžu byť vážnymi škodcami, ktorí cicaním na stonkách spôsobujú vypadávanie kvetov a plodov. Ručné odstránenie je možné, použite vedro s horúcou vodou, do ktorej ploštice vyklepte.

Noste ochranné okuliare, dlhé rukávy a rukavice, pretože žieravina, ktorú tieto ploštice vystreknú, je veľmi nebezpečná a bolestivá, najmä pre oči. Dospelý chrobák ostnatý má na oboch stranách hlavy vyčnievajúce rohy, mláďatá menia farbu zo žltej cez oranžovú a nakoniec na zelenú.

Napádajú plody, spôsobujú vypadávanie mladých plodov a suché miesta na zrelom ovocí. Ovládanie ručným vyberaním. Collar Rot je pôdna huba, ktorá napáda kmeň stromu na úrovni zeme a ak sa nelieči, môže strom zabiť. Prvými príznakmi hniloby goliera sú štiepenie, vytekanie kôry a žltnutie listov. Hlavným ošetrením je rezanie kôry ostrým nožom alebo dlátom, kým sa nedosiahne nepoškodená kôra.

Zabráňte zmáčaniu kmeňa pri polievaní a podniknite kroky na zlepšenie cirkulácie vzduchu a odvodnenia pôdy. Koncom zimy skontrolujte, či na mladých konároch a vetvičkách nie sú charakteristické hrudky alebo hálky Citrus Gall Wasp na citrónoch a grapefruitoch.

Pred augustom odrežte všetky postihnuté vetvičky a spálite. Ak sú v žlči malé dierky, potom je už neskoro. Chrasta je plesňové ochorenie, ktoré postihuje mladé ovocie, najmä citróny, a spôsobuje vyvýšené svetlohnedé korkové chrasty na povrchu ovocia. Pomôže dobrá hygiena a zlepšenie cirkulácie vzduchu. Viac informácií o plesňových ochoreniach.

Citrus Leaf Miner spôsobuje škaredé zdeformované listy so striebristými stopami v tkanive listov, najmä na jar av lete. Eco Oil je netoxická kontrola, nastriekajte, keď je nový výrastok dlhý asi 1 cm a aplikujte znova každý týždeň. Šupiny sú hmyz sajúci miazgu s malými okrúhlymi schránkami a často sa nachádzajú pozdĺž žiliek listov a stoniek rastlín.

Vyzerajú ako malé hrbolčeky a možno ich pomýliť s časťou rastliny, keďže dospelí jedinci sa nehýbu. Vajíčka sa kladú pod šupku a objavujú sa nezrelé „plazáky“. Pásové vozidlá sa môžu pohybovať vetrom, mravcami alebo zapriahnutím na nohu vtáka. Vodný kameň vo veľkom množstve spôsobuje žltnutie listov, opadávanie listov a odumieranie vetvičiek a končatín.

Vo veľmi veľkom počte môže červená stupnica na obrázku alebo biela stupnica voš vážne poškodiť alebo zabiť mladé citrusové stromy. Na kontrolu vodného kameňa bielej vši postriekajte v zime Lime Sulphur, iné výskyty vodného kameňa je možné kontrolovať pomocou Eco-Oil, ktorý funguje tak, že vodný kameň udusí. Niektoré mäkké šupiny, vrátane bielych voskových šupín a čiernych šupín, vylučujú veľké množstvo „medovky“, ktorá spôsobuje problémy tým, že sa lepí na spodné listy, kde sa živí hubou nazývanou Čierna pleseň.

Medovka priťahuje aj mravce, ktoré sa ňou živia. Mravce môžu „obhospodarovať“ šupiny a chrániť ich pred predátormi. Prvým krokom je teda vždy kontrola akýchkoľvek mravcov, pretože bez ich ochrany množstvo prirodzených nepriateľov v organickej záhrade zvyčajne dokáže udržať šupiny pod kontrolou. Udržujte mravce mimo vašich stromov oblepením kmeňov záhradníckym lepidlom. Ostrihajte všetky nízke konáre, ktoré sa dotýkajú zeme, a uistite sa, že vysoké steblá trávy neposkytujú mravcom alternatívnu cestu.

Zlepšenie prostredia pre prirodzených predátorov z rozsahu je dlhodobá stratégia, ktorá sa časom vyplatí. Medzi prirodzených nepriateľov šupiny patria lienky, čipky, pavúky a drobné parazitoidné osy. Mnoho užitočného hmyzu, ktorý sa živí záhradnými škodcami, potrebuje nektár a peľ ako potravu počas časti svojho životného cyklu.

Pestovanie celoročnej zásoby vhodných kvetov, ako je Good Bug Mix, udrží prospešné populácie hmyzu počas celého roka. Malé hmyzožravé vtáky sú tiež užitočné pri kontrole vodného kameňa; prilákať ich tým, že im poskytujú bezpečné hniezdiská a neustály prísun vody.

Čierna sadzovitá pleseň je huba, ktorá sa živí medovicou. Medovicu produkuje celý rad hmyzu vrátane vošiek, šupín, múčnatka a lykožrúta. Sadzovité plesne spôsobujú, že rastlina vyzerá neatraktívne a narúša fotosyntézu. Ďalšími škodcami citrusov sú: roztočec, múčnatka, voška, ​​molica, ovocná muška a slimáky. Áno, najlepšia voľba pre chladnejšie podnebie a suché oblasti. Áno, v teplejších mesiacoch. Najťažšia úroda v zime. Eureka Beztŕňová, málo semien, nie taká odolná ako Lisabon na teplo, chlad, sucho alebo choroby.

Áno, vhodné do teplejších oblastí. Everbearing tak populárny v domácich záhradách, hlavná plodina zima. Villafranca Menej tŕnistá ako ostatné citróny. Subtropické podnebie.


Krmivo pre ovocie, citrusy a pekanové stromy 4LB - Cofer's Home & Garden

Prejsť na navigáciu Preskočiť na obsah. Neschopnosť citrusových stromov produkovať uspokojivú úrodu ovocia, aj keď kvitne hojne a počiatočná násada ovocia je zjavne normálna, je často skľučujúca skúsenosť. Dva bežné dôvody sú, že plody predčasne opadávajú alebo sa štiepia. Bežnou príčinou týchto strát je stres rastlín a na boj proti obom poruchám sa odporúčajú podobné stratégie riadenia. Druhý pád v lete alebo v decembri nastáva, keď je plod asi 2 až 2. V tomto ročnom období prudko stúpajúce teploty a vysušujúce východné vetry zosilňujú jeseň.

Organický booster pre vaše ovocné a citrusové stromy. Obsahuje to najlepšie z organických rastlinných posilňovačov: prírodný potaš, krv a kosť, múčku z peria a.

Záhrada Užitočné

Národný týždeň záhradníctva. Začínajúci mladý záhradník. Zadajte e-mailovú adresu priradenú k vášmu účtu a my vám pošleme nové heslo. Nasypte na povrch pôdy alebo kvetináčovej zmesi a premiešajte, aby sa zapracovala do pôdy. Jedna hrsť dospelého pojme približne 50 g. Po aplikácii vždy dobre zalejte. Aplikujte aspoň 20 cm od stonky rastliny, v prípade rastlín v kvetináčoch aplikujte okolo okraja kvetináča. Organické peletizované zložky obohatené o rýchlo pôsobiace hnojivá, navrhnuté tak, aby produkovali bohatšie, šťavnatejšie a bohatšie ovocie. Poskytuje vašim citrusovým stromom vyvážené živiny, ktoré potrebujú pre zdravý rast, produkciu ovocia a vývoj. Vyhľadajte produkty a články.

Prejdite nadol a nájdite odpovede na bežné otázky a problémy týkajúce sa citrusov

Pestovanie záhrady alebo stromov na vašom pozemku si vyžaduje veľa trpezlivosti a času. Na túto prácu však musíte mať správne produkty a nástroje. Ak chcete citrusové plody, je dôležité nájsť tie najlepšie stromy podľa vašich preferencií. Všetko treba vedieť správne zasadiť.

Máte chuť na pohár limonády z vlastných čerstvých citrónov zo záhrady? Pestovanie citrusových stromov si vyžaduje trochu úsilia, ale výsledky stoja za to.

Citrus je môj terapeut

Citrusové stromy sú ťažké kŕmidlá a budú produkovať zdravé ovocie, ak je plán hnojenia správne dodržaný. Citrusové stromy vyžadujú vysoký pomer dusíka a draslíka, ale nízky obsah fosforu. Aké je teda najlepšie hnojivo pre citrusové stromy vrátane tých, ktoré rastú v nádobách? Je bohatá na dusík a draslík s nízkym obsahom fosforu. Hnojivá Miracle Gro sú z nejakého dôvodu jedny z najlepších na trhu – poskytujú hodnotu za peniaze.

ODPORÚČANÉ PRODUKTY

Citrusové stromy sú subtropické stromy, ktorým sa darí v teplých oblastiach USA. Niektoré druhy citrusov sú však aj mrazuvzdorné. Rovnako ako potrebujú ideálnu teplotu a závlahu, potrebujú citrusové stromy aj trochu podpory, aby im pomohli produkovať šťavnaté ovocie. Musia byť v špičkovom tvare, aby odolali prekážkam vo vývoji stromov, ako je tolerancia voči suchu, nedostatok živín a odolnosť voči škodcom. V tomto príspevku sme vybrali 10 najlepších hnojív pre citrusy, aby sme vás zachránili pred paralýzou alebo bojom pri výbere niečoho z množstva možností. Pomocou nižšie uvedeného obsahu môžete prejsť na sekcie, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Citrusové stromy pestované v kvetináčoch vyžadujú viac živín z pôdy, na rozdiel od zapustených citrusových stromov. Obsahuje tiež technológiu BIozome, ktorá obsahuje mykorízy a archaea, ktoré pomáhajú zlepšovať stav pôdy a podporujú rast prospešných baktérií.

Stred leta je čas kŕmenia citrusmi. Toto krmivo je obzvlášť dôležité pre mladé stromy, aby rástli silné, kým je teplé.

Je zmesou vybraných prírodných organických zložiek na použitie s citrusmi a inými ovocnými stromami z domácich sadov a s drobným ovocím, ako sú bobuľoviny a tie, ktoré sa pestujú na viniči. Je formulovaný na podporu nového rastu, svieže zelené lístie a na podporu bohatej úrody. Ak chcete pridať recenziu, musíte sa prihlásiť.

SÚVISIACE VIDEO: Starostlivosť a hnojivo pre citrusové rastliny.//खट्टे फलों के पौधों की देखभार.

Nakupujte stromy staré najmenej dva až tri roky - vek, keď sú dostatočne zrelé na to, aby produkovali a podporovali ovocie. Predajcovia záhrad túto informáciu poznajú, takže sa nemusíte zo dňa na deň stať profesionálom. Stromy sa teraz môžu zdať malé, ale aj pri trpasličích odrodách a pravidelnom prerezávaní bude väčšina kontajnerových citrusových stromov nakoniec meria takmer 6 stôp. Citrusové stromy uprednostňujú pôdu rovnomerne vlhkú a nikdy nie premokrenú.

Na použitie na:. Kedy použiť:.

Sú jedným z najobľúbenejších stromov v domácej záhrade, ale bohužiaľ nezdravo vyzerajúce exempláre sú bežné, pretože ich potreby nie sú vždy pochopené. Citrusy potrebujú pravidelné kŕmenie a pozornosť venovanú prevencii škodcov a chorôb. Jedným z dôležitých pravidiel pre citrusy je nikdy ich nepestovať uprostred trávnika s trávou až po kmeň a očakávať, že sa im bude dariť. Tráva súťaží o vodu a živiny a tiež uvoľňuje do pôdy alelopatické chemikálie, ktoré znižujú silu stromu. Výsadba V Queenslande a teplejších oblastiach NSW možno citrusy vysádzať koncom zimy alebo skoro na jar, ale stromy s odhalenými koreňmi by sa mali vysádzať iba v zime. V chladnejších oblastiach je najlepší čas na výsadbu jar. Pred výsadbou vždy odstráňte ovocie na mladom strome, alebo ešte lepšie vyberte stromy bez ovocia pre väčšiu vitalitu.

Austrálsky dom a záhrada. Ak plánujete pestovať svoje vlastné citrusové stromy, jednou z najväčších otázok, ktoré vás pravdepodobne zaujímajú, je, ako pestovať veľa ovocia na vašom citrusovom strome. Koniec koncov, nie je nič uspokojivejšie ako jesť svoje produkty, a ako sa hovorí, čím viac, tým lepšie!


Pozri si video: Substrát pre citrusy a stredomorské rastliny


Predchádzajúci Článok

Problémy s hrabaním sa raka: Zbavte sa rakov v záhrade

Nasledujúci Článok

Zber semien rastlín: Aktivity na záchranu semien pre deti