Tajomstvo, ako udržať palmu nažive v interiériWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zdá sa, že deti aj domáce zvieratá priťahujú chytanie a ochutnávanie izbových rastlín. Niektoré izbové rastliny sú úplne bezpečné a niektoré môžu spôsobiť, že ľudia a zvieratá budú dosť chorí. Zdá sa, že najmä mačky si rady pletú listy rastlín zubnou niťou. Existuje veľa bežných izbových rastlín, ktoré sú v skutočnosti dosť toxické pre ľudí a zvieratá.

Obsah:
  • LETÁK
  • Starostlivosť o palmy v interiéri – Najlepšia príručka starostlivosti o vašu palmu
  • Crassula ovata (rastlina nefrit/rastlina peniažkov)
  • Úspešné pestovanie izbových rastlín
  • Liečivé rastliny, ktorými by ste sa mali obklopiť
  • Palmy – 3 obľúbené izbové palmy, ktoré si zamilujete
  • Otázky a odpovede Areca Palm care v Dubaji
  • 10 izbových rastlín, ktoré zlepšujú kvalitu vzduchu v interiéri
  • Tu je dôvod, prečo by ste s izbovými rastlinami mali používať metódu ľadových kociek
  • Zlý Weevil
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Starostlivosť o izbové rastliny: Vráťte svojej izbovej rastline život!

LETÁK

Zdá sa, že deti aj domáce zvieratá priťahujú chytanie a ochutnávanie izbových rastlín. Niektoré izbové rastliny sú úplne bezpečné a niektoré môžu spôsobiť, že ľudia a zvieratá budú dosť chorí. Zdá sa, že najmä mačky si rady pletú listy rastlín zubnou niťou. Existuje veľa bežných izbových rastlín, ktoré sú v skutočnosti dosť toxické pre ľudí a zvieratá. Existuje mnoho spôsobov, ako udržať toxickú zeleň mimo dosahu zvedavých prstov a úst, vrátane závesných košov, vysokých políc a starostlivého dohľadu.

Prihláste sa na odber nášho e-mailového bulletinu a získajte inšpiráciu priamo do vašej e-mailovej schránky. Aj keď sa chceme zamerať na netoxické rastliny, mysleli sme, že by sme mali spomenúť niekoľko bežných izbových rastlín, ktoré sú jedovaté a mohli by z nich ochorieť členovia vašej rodiny. Ak máte tieto rastliny vo svojom dome, umiestnite ich mimo dosahu malých ručičiek a labiek. Tu je 15, ktoré sú bezpečné pre deti, mačky a psy.

Prázdninové kaktusy sú obľúbené izbové rastliny v Iowe s farebnými kvetmi nezvyčajného tvaru. Tajomstvo, ako ich prinútiť kvitnúť na sviatky, je trochu obmedziť zalievanie týždne predtým, ako chcete, aby kvitli. Pred zalievaním počkajte, kým horný pol palca pôdy nevyschne.

Bostonské papradie majú radi relatívne chladné prostredie, medzi F, s množstvom vlhkosti. Ak jej listy blednú do žlta, potrebuje viac vlhkosti. Možno ho budete musieť na jeseň a v zime denne zahmlievať, ponechať ho na kamienkovej tácke alebo v jeho blízkosti spustiť zvlhčovač.

Starostlivosť o peperómiu je veľmi jednoduchá, ale pamätajte, že radšej sú ďaleko od okna. Priame svetlo na ich listoch môže spôsobiť spálenie. Zavlažujte peperómiu, keď sú vrchné palce pôdy suché. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Prayer Plant je ďalšou ľahkou údržbou pri slabom osvetlení. Nemajú radi priame slnko a celkom dobre znášajú náhodný alebo nekonzistentný režim vody. Majú radi vlhkosť, preto ich pravidelne roste.

Pravidelne ich zahmlievajte a držte ich mimo slnečných okien. Uprednostňujú jasné nepriame svetlo. Spider Plants sú notoricky odolné a znesú značné zneužívanie.

Tieto fascinujúce rastliny tolerujú priame slnko, ale majú radi vlhkú pôdu bez toho, aby bola premočená. Citlivé rastliny sú u detí obľúbené, pretože na dotyk reagujú okamžite. Tento podobný aloe je dokonalou netoxickou alternatívou. Orchidey Phalaenopsis alebo motýle orchidey sú jednou z najbežnejších dostupných orchideí. Orchidey sa môžu zdať vyberavé, ale jednoducho uprednostňujú starostlivosť podľa konzistentného rozvrhu.

Pravidelne zalievajte vodou a držte ich na nepriamom slnku, aby boli šťastné. Výrazné biele a zelené listy Fittonie, známej aj ako Nervová rastlina, sú výrazným kontrastom k bežným izbovým rastlinám. Uprednostňuje vlhkú pôdu, preto ju pravidelne kontrolujte. Na jeseň av zime môže byť potrebné zalievať Fittoniu až dvakrát týždenne.

Tento jedinečný sukulent má rád slnko a teplo. Miluje prechádzať sa cez okraje nádoby, takže jej na to dajte priestor. Sliepky a kurčatá tiež obľubujú teplé a suché podmienky. Sliepky a kurčatá sa dodávajú v širokej škále farieb a textúr. Náš blog o záhradnom štýle a trendoch, ktorý vám pomôže navrhnúť a vytvarovať váš vysnívaný dom, záhradu a vonkajšie útočisko.

Inšpirácia prichádza v mnohých podobách. Pokrývame širokú škálu strednej Iowy. E-mail: tedsgardens tedsgardens. Pracujte v Ted Lare. V košíku nie sú žiadne produkty. Otváracie hodiny záhradného centra. Facebook Instagram Pinterest Youtube. Toxické izbové rastliny Aj keď sa chceme zamerať na netoxické rastliny, mysleli sme si, že by sme mali spomenúť niekoľko bežných izbových rastlín, ktoré sú jedovaté a mohli by z nich ochorieť členovia vašej rodiny. Vianočný kaktus alebo veľkonočný či ďakovný kaktus Sviatočné kaktusy sú obľúbené izbové rastliny v Iowe s farebnými a nezvyčajne tvarovanými kvetmi.

Boston Fern tiež nazývaný Sword Fern Bostonské paprade majú radi relatívne chladné prostredie, medzi F, s množstvom vlhkosti. Peperomia Peperomia je celkom nenáročná na starostlivosť, no pamätajte, že radšej nie sú pri okne. Prayer Plant Prayer Plant je ďalšou ľahkou údržbou pri slabom osvetlení. Spider Plants Spider Plants sú notoricky odolné a znesú značné zneužívanie. Citlivá rastlina Tieto fascinujúce rastliny tolerujú priame slnko, ale majú radi vlhkú pôdu bez toho, aby bola premočená.

Haworthia Pearl Plant Táto podobná aloe je dokonalou netoxickou alternatívou. Orchidey Phalaenopsis Orchidey Phalaenopsis alebo orchidey mory sú jednou z najbežnejších dostupných orchideí.

Fittonia Výrazné biele a zelené listy Fittonie, známej aj ako Nervová rastlina, sú výrazným kontrastom k bežným izbovým rastlinám. Šnúra perál Tento jedinečný sukulent má rád slnko a teplo.

Sliepky a kurčatá Aj sliepky a kurčatá majú rady teplé a suché podmienky. The Ted Lare Look Náš blog o záhradnom štýle a trendoch, ktorý vám pomôže navrhnúť a tvarovať váš vysnívaný dom, záhradu a vonkajšie útočisko. Terénne úpravy Nechajte sa inšpirovať a vytvorte vonkajší priestor, v ktorom sa oplatí žiť.

Záhradníctvo Nájdite tipy a inšpiráciu, ako premeniť svoju krajinu a domov svetom záhradníctva. Od základnej výsadby a starostlivosti až po krásne dizajnové nápady, priniesť domov nádych života nebolo nikdy jednoduchšie!

Izbové rastliny Ste takí blázni do izbových rastlín ako my? Ak áno, budete sa radi učiť o nových odrodách rastlín a kreatívnych spôsoboch, ako svoje rastliny predviesť. Kontaktujte nás: E-mail: tedsgardens tedsgardens. Záručná a reklamačná politika. Záhradné centrum Ted Lare. Zatvorené z dôvodu zimných prázdnin do 6. januára. Nedeľa pm — pm Monday am — pm Tuesday am — pm Wednesday am — pm Štvrtok dopoludnia — pm Piatok dopoludnia — pm Sobota dopoludnia — pm. Facebook Instagram Pinterest.


Starostlivosť o palmy v interiéri – Najlepšia príručka starostlivosti o vašu palmu

Udržať prosperitu týchto elegantných rastlín je jednoduché s týmto podrobným sprievodcom starostlivosti o izbové palmy. Palmové rastliny je zábavné zbierať a veľmi nenáročné na starostlivosť. Navyše, pestovanie v interiéri má veľa výhod. Pestovanie paliem a stromov v interiéri je v súčasnosti veľmi populárne a sú z nich vynikajúce izbové rastliny.

Prečítajte si o 17 typoch izbových palmových rastlín, vďaka ktorým bude váš životný priestor príťažlivejší Ak ste tiež fanúšikom paliem a chcete ich pestovať ako izbovú rastlinu.

Crassula ovata (rastlina nefrit/rastlina peniažkov)

Pokiaľ je počasie dosť dobré, ísť na piknik je oveľa dobrodružnejšie a vzrušujúcejšie ako sedieť doma a pozerať sa na Netflix. Len nezabudnite... Prechádzať sa vo svojom narodeninovom obleku. Ak chcete urobiť niečo iné, tu je zoznam skvelých nápadov, ktoré môžete robiť, keď ste sami doma. Vy a váš priateľ budete mať veľa času na prechádzky a rozhovory a zároveň sa zabávať. Jeho tím prehral 3. Ale budeme sa aj naďalej snažiť, aby bola sebaizolácia znesiteľnejšia, pretože keď váš priateľ stále hovorí zraňujúce veci, budete sa musieť rozhodnúť, kedy budete mať dosť. Toto je ideálny čas na jarné upratovanie! Usporiadanie neporiadku môže z vášho domova urobiť pozitívnejšie miesto. Hostiteľa to veľmi zaťažuje, pretože samozrejme nechcete, aby sa vaši priatelia u vás doma nudili alebo aby neustále sledovali televíziu.

Úspešné pestovanie izbových rastlín

Ak pestujete miniatúrne ruže v interiéri, budete mať úspech s týmito tipmi na starostlivosť o miniatúrne ruže. Miniatúrne rastliny ruží možno nájsť na predaj v kvetinárstvach okolo Valentína a Dňa matiek. Hoci sú tieto pollitrové krásky obľúbenými darčekmi, sú na tom naozaj lepšie ako dočasní domáci hostia. Ich skutočným domovom je vonku, kde sa im bude dariť na slnku a čerstvom vzduchu. Takmer v každej záhrade je priestor na pestovanie miniatúrnych ruží.

Sibírske letá netrvajú dlho. Snehy pretrvávajú do mája a chladné počasie sa opäť vracia v priebehu septembra a zmrazuje tajgu do úžasného zátišia v jej pustatine: nekonečné míle roztrúsených borovicových a brezových lesov posiatych spiacimi medveďmi a hladnými vlkmi; hory so strmými stranami; rieky s divokou vodou, ktoré prúdia cez údolia; stotisíc ľadových močiarov.

Liečivé rastliny, ktorými by ste sa mali obklopiť

Odpoveď: Sú ľudia, ktorí podozrievajú dobrovoľníkov z Wildflower Center ako vinníkov a schopných vinníkov. Iní si však myslia, že zamestnanci zohrávajú určitú, aj keď malú úlohu. Môžete nás mučiť svojimi otázkami o rastlinách, ale nikdy neprezradíme tajnú identitu Zeleného gurua. Vedeli ste, že máte prístup k Native Plant Information Network pomocou svojho smartfónu s podporou webu? Opýtajte sa p.

Palmy – 3 obľúbené izbové palmy, ktoré si zamilujete

Autor: Katie Avis-Riordan. Úchvatný Palm House, postavený medzi a , je stále v srdci Kew Gardens a ponúka horúce a vlhké prostredie pre naše tropické rastliny. Aké sú však málo známe fakty o tomto veľkolepom viktoriánskom skleníku? Tím botanických záhradníkov z Palm House odhaľuje všetko... Všimli ste si niekedy, že Palmový dom vyzerá ako prevrátený trup lode? Palmový dom býval úplne zelený. Prvý kurátor Kew, John Smith, si myslel, že zelené sklenené panely poskytnú rastlinám extra tieň.

Prečítajte si o 17 typoch izbových palmových rastlín, vďaka ktorým bude váš životný priestor príťažlivejší Ak ste tiež fanúšikom paliem a chcete ich pestovať ako izbovú rastlinu.

Otázky a odpovede Areca Palm care v Dubaji

Tropické palmy môžu do vašej kúpeľne, obývačky alebo akejkoľvek inej miestnosti vo vašej domácnosti dodať exotický pocit pri pláži. Parlor Palm preferuje nepriame svetlo. Palma Parlor, pôvodom zo Strednej Ameriky, má atraktívny zhlukovitý rast a v nádobe môže dorásť až do výšky 6 stôp.

10 izbových rastlín, ktoré zlepšujú kvalitu vzduchu v interiéri

Predtým, ako sa ponoríme do tajomstva „peňazí“ tejto ikonickej izbovej rastliny, začnime základmi. Money Plant alebo Jade Plant je jednou z najznámejších a najobľúbenejších z mnohých sukulentných Crassula, ktoré sa používajú ako izbové rastliny. Veľmi nenáročná na starostlivosť s úžasnou dlhovekosťou bola v minulosti o niečo populárnejšia ako dnes. Urážlivá fráza „staromódny“ sa môže hodiť pri opise tejto Crassuly, ale ako pri všetkom, móda je všade okolo. Takže ak sa vám to páči, nevšímajte si urážky, namiesto toho buďte hrdí a odvážne vystavujte svoju jadeitovú rastlinu. Ako sa správne vyslovuje Crassula ovata?

Bývanie v malom byte a záhradkárčenie sa kedysi vylučovalo. Príliš často tmavé, vlhké alebo príliš suché prostredie nie je práve najideálnejšie pre tých, ktorí chcú premeniť svoju obývačku na provizórny skleník.

Tu je dôvod, prečo by ste s izbovými rastlinami mali používať metódu ľadových kociek

Arekové palmy uprednostňujú plné slnko, preto majte dlaň zatvorenú pri okne, aby ste dostali hodiny slnečného svetla. Východné a západné okná sú dobrou voľbou pre túto požiadavku na osvetlenie. Pamätajte, že Arecas nie sú zvyčajne tmavo zelené, ale keď sú v tmavom prostredí, všetky rastliny zvyšujú množstvo chlorofylu vo svojich listoch, aby čo najlepšie využili minimum svetla. Uprednostňujú vysokú hladinu vody, je lepšie udržiavať pôdu stále vlhkú, ale nie premokrenú. Uistite sa, že váš hrniec ponúka správnu drenáž umiestnením kamienkov na dno, ako aj zásobníka na vodu.

Zlý Weevil

Ak sa nás pýtate, domov plný rastlín je šťastný domov. Nahliadnite a vyberte si niekoľko tipov na štýlový dizajn nižšie. Nie je potrebné držať sa kvetináčov a váz pre izbové rastliny.


Pozri si video: Erfahrungen mit Winterschäden bei der Chinesischen Hanfpalme Trachycarpus fortunei


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem