Starostlivosť o rastliny borievkyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Borievky sú ihličnaté kry rodu Juniperus z čeľade cyprusovité Cupressaceae. Na celom svete existuje približne 50 až 70 druhov borievok. Borievky siahajú od vysokých stromov až po nízko rastúce pôdopokryvné kríky. Borievka je zimovzdorná voči pestovateľským zónam 3 až 9.

Obsah:
 • Borievka rozprestierajúca sa alebo vzpriamená – prerezávanie, zimná starostlivosť a
 • Váš sprievodca pestovaním borievok
 • Výsadba borievok: Ako pestovať a starať sa o borievky
 • Pokyny na pestovanie a starostlivosť o hollywoodsku borievku
 • Ako sa starať o borievkový bonsajový strom
 • Japonská záhradná borievka
 • Príručka starostlivosti o borievkové bonsaje
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 280:- Juniper Plant Care / जूनिपर के पौधे की देखभाल

Borievka rozprestierajúca sa alebo vzpriamená – prerezávanie, zimná starostlivosť a

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. Ľahko sa pestuje v priemerných, suchých až vlhkých, dobre odvodnených pôdach na plnom slnku. Toleruje širokú škálu pôd a pestovateľských podmienok, od močiarov až po suché skalnaté paseky. Uprednostňuje vlhké pôdy, ale neznáša neustále vlhké pôdy.

Má najlepšiu odolnosť voči suchu zo všetkých ihličnanov pochádzajúcich z východnej U. Juniperus virginiana, bežne nazývaný východný červený céder, pochádza z Missouri, kde sa zvyčajne vyskytuje na vápencových útesoch a pasekach, okrajoch lesov, poliach, pastvinách a radoch plotov v celom štáte okrem juhovýchodnej nížiny Steyermark. Sivá až červenohnedá kôra sa odlupuje v tenkých strúhaných pásikoch na dospelých stromoch.

Kufre sú na základni často drážkované. Jadrové drevo je červenohnedé a aromatické a bežne sa používa na cédrové truhly. Tmavomodré zelené lístie podobné šupinám. Lístie sa môže v zime zmeniť na hnedo-zelenú. Kultivary tohto druhu si v zime často zachovávajú lepšiu farbu listov. Jedná sa o dvojdomý druh, ktorý oddeľuje samčie a samičie stromy. Bobuľovité šišky sú atraktívne pre mnohé vtáky. Rodové meno pochádza z latinského názvu pre borievku.

Špecifické epiteton znamená Virgínia. Hrdza cédrového jablka je bežným problémom mnohých rôznych borievok. Náchylné na pleseň konárikov a vodný kameň. Pozor na vrece. Môžu sa vyskytnúť roztoče.

Missourská botanická záhrada. Dom motýľov. Prírodná rezervácia Shaw. Ovocné záhradníctvo Záhradníctvo zeleniny. Juniperus virginiana. Späť na predchádzajúcu stránku. Ďalšie obrázky. Druh pôvodom z Missouri. Typ: Ihličnatý vždyzelený. Čeľaď: Cupressaceae. Pôvodný rozsah: Východná Severná Amerika.

Výška:Rozšírenie: 8. Doba kvitnutia: Nekvitne. Popis kvitnutia: Nekvitne. Voda: Suchá až stredná. Údržba: Nízka. Invazívny: Kde je tento druh invazívny v USA? Záhradné lokality. Kultúra Ľahko sa pestuje v priemerných, suchých až vlhkých, dobre priepustných pôdach na plnom slnku. Pozoruhodné vlastnosti Juniperus virginiana, bežne nazývaný východný červený céder, pochádza z Missouri, kde sa zvyčajne vyskytuje na vápencových útesoch a pasienkoch, okrajoch lesov, poliach, pasienkoch a plotoch v celom štáte s výnimkou juhovýchodnej nížiny Steyermark.

Problémy Hrdza cédrového jablka je bežným problémom mnohých rôznych borievok. Používa exemplár krajiny. Veľké obrazovky. Vyhnite sa výsadbe v blízkosti jabloní. Ďakujem! Návšteva hlavnej navigácie. Veci na práci. Rastlinná veda. Missouri Botanical Garden Shaw Blvd. Prihláste sa na odber nášho e-newsletteru. Záhradníctvo v St.


Váš sprievodca pestovaním borievok

Borievky pochádzajúce z regiónu v Japonsku, Číne a Himalájach sú súčasťou väčšej čeľade Cupressacae a sú mimoriadne tolerantné voči nepriaznivým podmienkam. Bobule borievky sú tiež hlavnou zložkou ginu. Kaizuka je rýchlo rastúci strom nenáročný na starostlivosť, ktorému sa bude dariť na plnom slnku aj v tieni a uprednostňuje dobre priepustnú pôdu. Vyhnite sa výsadbe v oblasti náchylnej na prebytočnú vodu, pretože sa jej nedarí vo vlhkej pôde. Hollywood Juniper sa vyznačuje hustým jasne zeleným olistením, ktoré rastie špirálovito na dlhých vlnitých konároch.

Borievky (Juniperus spp.) patria medzi najodolnejšie a najuniverzálnejšie krajinné rastliny. Tento rod je zastúpený viac ako päťdesiatimi druhmi a stovkami.

Výsadba borievok: Ako pestovať a starať sa o borievky

Juniperus Juniper, cenený pre svoje okrasné vlastnosti a nenáročné pestovanie, sú vždyzelené kry alebo stromy s aromatickými, šupinovitými alebo ostro špicatými ihličkovitými listami. Či už modré, zelené alebo zlaté, vždyzelené lístie prináša do záhrady celoročnú farbu a textúru. Niektoré borievky vytvárajú úžasné popínavé porasty, iné sú krovinaté alebo vzpriamené a tvoria pekné exempláre rastlín, aby sme nezabudli na vysoké stĺpovité stromy, ktoré tvoria nádherný výkričník v krajine. Milovníci slnka, borievky nie sú náročné na pôdne podmienky, pokiaľ sú dobre odvodnené. Odolné voči suchu, zle znášajú pôdu, jelene ich prehliadajú len zriedka. Porovnať všetky Juniperus - Junipers. Lístie si v zime zvyčajne zachováva dobrú farbu. Mäkké, tenké, šupinovité listy sú na špičkách nového rastu jasne zlatožltej farby.

Pokyny na pestovanie a starostlivosť o hollywoodsku borievku

Pomoc pri hľadaní záhradníctva. Ľahko sa pestuje v priemerných, suchých až vlhkých, dobre odvodnených pôdach na plnom slnku. Toleruje širokú škálu pôd a pestovateľských podmienok, od močiarov až po suché skalnaté paseky. Uprednostňuje vlhké pôdy, ale neznáša neustále vlhké pôdy. Má najlepšiu odolnosť voči suchu zo všetkých ihličnanov pochádzajúcich z východného U.

Borievka je veľmi roztomilý ihličnan, preslávený svojimi bobuľami, z ktorých sa vyrába alkohol a ktorý sa tiež nazýva borievka.

Ako sa starať o borievkový bonsajový strom

Ako identifikovať borievku Stiahnite si bezplatnú príručku zberu semien. Borievky, ktoré sú vlastne šiškami, by sa mali zbierať približne od septembra do decembra. Keď sú pripravené, mali by byť modré. Snažte sa vyhnúť ich zberu, keď sú zelené. Šišky sa nevyrábajú vždy každý rok, pretože úplné dozrievanie môže trvať dve sezóny.

Japonská záhradná borievka

Borievka sa prvýkrát objavila na mojom dvore, keď som bola malá a rodičia ju priniesli z hôr. Bolo to pre mňa veľmi zaujímavé, pretože som tieto rastliny nikdy predtým nevidel. Išlo o borievku obyčajnú Juniperus communis , mala stĺpovitý tvar koruny a ostré ihličie, nebolo veľmi príjemné sa tejto rastliny dotýkať. Potom sme mali Juniperus sabina s huňatým tvarom koruny, a tak to všetko začalo. Boli to veľmi krásne rastliny, ktoré stále pestujem. Tento článok je venovaný výsadbe a pestovaniu borievky. Tu vám chcem povedať o všetkých mojich dlhoročných skúsenostiach v starostlivosti o tieto rastliny. Podelím sa s vami aj o obrázky z mojej záhrady a zopár praktických odporúčaní.

Dávajte pozor, aby ste nevysušili celú pôdu v kvetináči. V zime je možné minimalizovať prívod vody. Nedávajte rastlinu nad vodu ani pod vodu, pretože to môže zabiť.

Príručka starostlivosti o borievkové bonsaje

Doprava, bezplatné miestne doručenie a vyzdvihnutie. Juniper Bonsai, známy ako jeden z najlepších bonsajov na to, aby sa naučil umenie bonsajov, je nádherný, kompaktný strom so sviežimi, zelenými ihličkovitými listami, ktorých konáre sú často spojené do zložitých obrazov. Bonsai je starodávna japonská umelecká forma pestovania okrasných miniatúrnych alebo umelo zakrpatených stromov v plytkých nádobách s použitím pestovateľských techník na napodobenie tvaru a mierky stromov v plnej veľkosti.

Slnko milujúca, odolná vždyzelená čeľaď s množstvom odrôd, foriem a farieb. Všetky borievky poskytujú celoročný záujem, majú vynikajúcu odolnosť voči jelenej zveri, môžu sa pestovať ako topiary, malé živé ploty, exempláre alebo v zmiešaných krajinných hraniciach a nádobách. Vysádzajte do dobre odvodnenej upravenej pôdy. Je potrebné malé prerezávanie; pekne sa tvaruje. Kedykoľvek odstráňte odumreté konáre, prísavky kmeňa alebo strihajte. V prípade potreby prerezávajte na jar až začiatkom leta.

Savin Juniper, inak známy ako Juniperus Sabina, je veľmi dobre známa stromová rastlina medzi nadšencami záhradníctva po celom svete. Tento strom, ktorý je známy svojou nenáročnou údržbou a miernym rastom, pravdepodobne oživí váš dom alebo záhradu svojimi zelenými listami.

Groww je záhradkárska aplikácia, ktorá vám pomôže identifikovať, pestovať vaše izbové rastliny, okrasné a zeleninové záhradné rastliny. Má svoje špecifické epiteton odkaz na šupinatú hnedú kôru. Bežne sa nazýva borievka jednosemenná, pretože každá modrastá, bobuľovitá samičia šiška obsahuje iba jediné semeno. Rastie v stredne vlhkých pôdach na plnom slnku, ale prispôsobí sa širokej škále pôd, pokiaľ je dobre odvodnená, a obzvlášť dobre sa mu darí v suchých, piesočnatých pôdach. Bežný názov: Jalovec jednosemenný 'Blue Star'. Vedecký názov: Juniperus squamata 'Blue Star'.

Nádherne vonia, vyzerá majestátne a žiarivo modré bobule priťahujú vtáky a iné voľne žijúce zvieratá. Borievka sa skvele hodí do mnohých dvorov a záhrad, najmä preto, že prichádza v rôznych formách a veľkostiach. Ako však zasadíte borievku?


Pozri si video: Ako sa postarať o VIANOČNÚ RUŽU?


Komentáre:

 1. Vuzilkree

  Sorry for my interfering ... I understand that question. Zvážime.

 2. Garson

  Zistil som, že nemáš pravdu. Som si istý. Budeme diskutovať.

 3. Archard

  Agree, very useful phrase

 4. Gok

  It is the surprise!

 5. Kagasar

  This day, as if on purposeNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii